Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Czasem trzeba się pochwalić.
lukk
Postów w temacie: 28
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: lukk »

No właśnie, wyprowadzenie czujników i zabudowanie samych mierników gdzie indziej jest spoko, ale przy tej obudowie Romana zastanawiam się jak to wpłynie na działanie miernika, zwłaszcza wilgotności. Z tyłu miernika są jakieś delikatne otwarcia w obudowie.

Mam ten sam miernik i wydaje mi się, że wskazania są całkiem dokładne w porównaniu z innymi.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 32
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: roman »

najpierw zaprojektowałem obudowe, wykonałem i założyłem, a dopiero później zdałem sobie sprawę z wspomnianego "błędu projektowego" :D

Ale! okazało się, że to nie ma znaczenia, pokazuje tak samo jak drugi taki sam co stoi obok (ja miałem szczęście - trafiłem na dwa takie co pokazują podobnie). Sądzę, że jakbym cały tył zakleił taśmą to wtedy mogłoby mieć to znaczenia, ale też chyba tylko takie, że pokazywałby zmiany temp/wilgotności z małym opóźńieniem i tyle.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 63
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Andrzej_W »

Szybka naprawa rolki w prowadnicy szuflady która po kilku latach ciężkiej pracy postanowiła się rozpaść :D
Załączniki
Rolka.jpg
Rolka.jpg (2.08 MiB) Przejrzano 5919 razy
dziobu, roman, aaannnd
Grzesinski
Postów w temacie: 3
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Grzesinski »

Chyba większym wyzwaniem jest odłączenie trzpienia od prowadnicy i późniejszy jego montaż...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 63
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Andrzej_W »

Byłem bardziej cwany przykleiłem do resztek starej rolki :D
Jak się przyjrzałem jest to zanitowane wiec nie bardzo miałem jak to zdemontować.
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 15
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: obrms »

Tym razem prototypowo w ramach poprawiania fabryki. Mocowanie steering dampera, iteracja 2137, ostatnia:
220857.png
220857.png (33.24 KiB) Przejrzano 5895 razy
1677100228235.jpg
1677100228235.jpg (469.01 KiB) Przejrzano 5895 razy
Teraz tylko przerzucić na frezarkę.
dziobu, Andrzej_W, roman, aaannnd
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 29
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Igor »

Tak się zastanawiam czy nie dałoby się tego jednak wykonać bez frezarki. Jako hybrydę wydruku i rdzenia np ze śruby.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 15
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: obrms »

Za duże siły. Poza tym rodzaj obciążenia, które często jest impulsowe o dużej amplitudzie, bardzo szybko by zmęczeniowo zniszczyło element drukowany.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 29
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Igor »

Co tam się na takim amortyzatorze dzieje, to z grubsza mam pojęcie. Używałem ich przy motocyklach z wózkami bocznymi, kiedy nie przerabiałem przodu. Niektóre geometrie się kompletnie nie nadają pod zbokowóz i jeśli nie zmniejszysz wyprzedzenia przedniej osi względem główki ramy to shimmy mierzysz w skali Richtera. Elementy mocujące robiłem sztywne, zwykle spawane. Ale Twój pomysł z drukiem podrzucił mi myśl o wykorzystaniu zalet częściowo plastikowego mocowania, ze stalowym rdzeniem.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 10:16 przez Igor, łącznie zmieniany 1 raz.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 15
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: obrms »

Tu nie dość, że tendencja do shimmy występuje jako wyposażenie standardowe, to jest dość spory problem z mocowaniem jeżeli nie chcemy ingerować w ramę, a takie było założenie. Albo mocujesz to w poprzek tak jak powyżej, albo wzdłuż osi motocykla, jako punkt mocowania amortyzatora wykorzystując śruby kołyski ramy. Tylko wówczas potrzebujesz amortyzatora o skoku 125mm co dość mocno ogranicza ich dostepność, i masz w razie W piękny szpikulec, który zalicza bliższą znajomość z kolanem albo piszczelą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”