Cura 2.1.x

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Cura 2.1.x

Post autor: FlameRunner »

https://ultimaker.com/en/blog/21263-cur ... n-released

7 czerwca 2016
"Dziś, po trwającej 1,5 miesiąca otwartej becie, z dumą wypuszczamy Cura 2.1.2. Cura została całkowicie przekonstruowana od podstaw dla uzyskania jeszcze lepszej integracji pomiędzy sprzętem, oprogramowaniem i materiałami."
Bla, bla, bla.

Rzecz w tym, że Cura 2.cośtam.cośtam kompletnie mnie urzekła ilością dostępnych opcji i zakresem możliwych do wprowadzenia zmian w sposobie działania. Oczywiście kilku rzeczy wciąż mi brakuje, jednak możliwości odnośnie choćby raftu i supportu są zaskakująco dobre.

Przyznam jednak, że jeszcze nic nie pociąłem...
Może już testował w praktyce? Działa równie dobrze jak wygląda?
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: Cura 2.x.x

Post autor: emartinelli »

Ja też dopiero co zainstalowałem. Ilość opcji trochę mnie przerosła w tym sensie, że nie chce mi się teraz przez to wszystko przechodzić i testować. Chyba zostawię to na jakąś późniejszą wolną chwilę.
Zmiany wizualne na plus, trzeba się teraz przyzwyczaić do nowego rozkładu menu i opcji :(
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Cura 2.x.x

Post autor: kaworu »

No, fajna jest. Chociaż nie podoba mi się jak robi mosty i brak automatycznej kontroli pracy wentylatora w stosunku do Slic3r'a.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.x.x

Post autor: FlameRunner »

Przecież da się ustawić prędkość podstawową wentylatora oraz maksymalną, do której zmierza przy "szybkich" warstwach?
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Cura 2.x.x

Post autor: kaworu »

Niby. Ale Cura to kontroluje zdaje się ten wentylator tylko w stosunku do długości druku warstwy. Zdarzenie "100% dla mostów" (a także dla top infill) dla niej nie istnieje. Chyba, że wersja 2.1.2 coś zmienia w stosunku do 2.1.1. Poza tym brak obsługi octoprinta, muszę wgrywać pliki ręcznie, co za średniowiecze. :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.x.x

Post autor: FlameRunner »

Tak na szybko zajrzałem do 2.1.2 i wygląda na to, że mostki to tam w ogóle nie istnieją...?
Brak też ustawień dotyczących szwu (innych niż jego położenie), dostępnych w CraftWare czy choćby KISSlicerze.

Mimo oczywistych zalet, Cura 2.1.2 nie jest niestety slicerem ostatecznym, idealnym. ;)
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Cura 2.x.x

Post autor: kaworu »

Niby istnieją, ale sposób w jaki on to robi jest... taki sobie. Musi być idealnie, bo inaczej będzie źle.

No i dlatego używam Sli3r'a jako głównego, i Cury do zadań z którymi z jakichś powodów dziwnie sobie radzi Slic3r. ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.x.x

Post autor: FlameRunner »

Pytanie tylko, czy obecnie, gdy da się w darmowych slicerach robić bardzo dobre supporty, mostki mają aż tak duże znaczenie?
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Cura 2.x.x

Post autor: kaworu »

Zależy co chcesz osiągnąć, jak zawsze. Bez drukowania podpór jest po prostu szybciej. A poza tym, moje doświadczenia z supportami nie są jakoś szczególnie super, one mi się lubią czasem zdezintegrować w trakcie druku, ABS się troche podwinie, głowica zahaczy i podpory ni ma. Także, jak mogę to drukuje bez.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”