Strona 1 z 1

Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 13 lis 2017, 18:09
autor: madmans1
Witam

Mam problem z odczytem kart SD przez drukarkę. Czyta tylko tą kartę która była razem z drukarką. Jakiś NONAME o pojemności 8GB. Próbowałem wiele różnych kart i nic (2,4, 16, 32). Nie miałem 8GB ale kupiłem dzisiaj ale nie działa. Chciałem zrobić clona karty oryginalnej na tą co kupiłem ale się okazało że oryginalny chińczyk ma większą pojemność od tej markowej co kupiłem i klona nie zrobię. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 13 lis 2017, 18:19
autor: dziobu
Sformatuj karty przyzwoicie. Poszukaj w sieci "HP USB Disk Storage Format Tool" i zrób pełny format.
(zakładam że masz Windowsa)

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 13 lis 2017, 18:59
autor: madmans1
Robiłem format innym softem ale zobaczę ten co poleciłeś. Pozdrawiam

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 14 lis 2017, 21:19
autor: madmans1
Robiłem pełny format każdej z posiadanych kart ale nic to nie dało. Drukarka dalej żadnej prócz oryginalnej nie czyta... :shout: :shock:

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 14 lis 2017, 21:36
autor: dziobu
To jeszcze dwie rzeczy:
- napisz jaka to drukarka, sprzęt, soft, itp,
- formatowałeś ustawiając taki sam rozmiar klastra jak w tej działającej?

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 14 lis 2017, 23:18
autor: McKee
Przede wszystkim: Jaki system plików?
NTFS (?), czy może coś innego?

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 15 lis 2017, 01:11
autor: madmans1
Anycubic I3 Mega v.1.1.0 System plików FAT 32
Tak z klastrami próbowałem w rozmiarze takim samym jak oryginalne i w innych dostępnych.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 15 lis 2017, 01:32
autor: MRHT
A czyta karty microsd + adapter?

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 15 lis 2017, 06:24
autor: Domell
Ja miałem problemy z odczytywaniem kart micro sd z adapterami, wywaliłem i kupiłem zwykłą sd nie z adapterem i problemy zniknęły.

T.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 15 lis 2017, 07:55
autor: McKee
Spróbuj zwykły FAT (nie FAT32)

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 16 lis 2017, 00:27
autor: madmans1
Niestety takie próby już robiłem. FAT I NTSC próbowałem. Karty zarówno z adapterem jak i bez. Oryginał jest micro SD + adapter. Nie jest to napewno kwestia adaptera bo oryginalna karta działa w adapterach które posiadam. Pozostaje chyba zamówić jakąś katę z chin i liczyć na to że będzie miała taką pojemność jak oryginalna...

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 16 lis 2017, 08:13
autor: McKee
NTSC :shock: ?
NTSC to standard amerykańskiej telewizji.
Moim zdaniem problem nie jest w "chińskiej karcie" (nie wyobrażam sobie takiego wymagania) tylko w sposobie formatowania (a może masz jakiegoś wirusa na komputerze i coś ci zawsze dogrywa przy formatowaniu?).
Spróbuj jeszcze tego narzędzia użyć: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 16 lis 2017, 16:51
autor: madmans1
Drobne przejęzyczenie. Oczywiście że NTFS. Spróbuję jeszcze tego co Podałeś. Odkopię jeszcze laptopa z XP i na nim kartę sformatuję...

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 17 lis 2017, 02:12
autor: madmans1
Nastąpił przełom w sprawie :D . Po sformatowaniu kart na laptopie z XP wszystkie oprócz 32GB działają. Teraz muszę sprawdzić jeszcze formatowanie na innym kompie z win 7 64 żeby zobaczyć czy problem leży po stronie systemu czy mojego kompa...

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 17 lis 2017, 05:53
autor: McKee
:brawo:
Sprawdź / porównaj zawartość karty formatowanej na Twoim systemie i na XP.
Może to lekka paranoja ale obawiam się, że masz jakiegoś wirusa/trojana.
(Wersja systemu, czy też sprzęt nie powinien mieć wpływu na sposób formatowania karty. Dlatego podejrzewam, że masz jakiś "dodatek" zainstalowany (trojany trudno wykryć)).

Z ciekawości: próbowałeś tego programu co polecałem? (spróbuj na Twoim PC).
To "oficjalny" program do formatowania kart SD - on 'rozmawia' bezpośrednio z chipsetem karty (wydaje karcie polecenie sformatowania się - to trochę inny sposób na wyczyszczenie karty).

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 17 lis 2017, 17:19
autor: madmans1
Tak tego softu co podałeś próbowałem ale nic to nie dało.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 17 sty 2022, 23:04
autor: Mad_bLade
Pozwolę odświeżyć temat...

Również mam problem odczytu kart SD w tym modelu a bardziej plików gcode na nich. Sprawdzone na kilku kartach SD o pojemnościach do 4GB. Formatowałem na FAT32 na różne sposoby w tym pod XP - nic. Nie mam także wirusów. Karty również były formatowane na innych Windowsach 7. Na YT znalazłem sposób na "dociśnięcie" styków kart do czytnika poprzez naklejenie kilku warstw tasiemki papierniczej - też nic. Zakupiłem nowy czytnik kart z Anycubic - to samo. Kupiłem inny egzemplarz Mega X - problem ten sam. Tutaj dopowiem, że dziwna sytuacja. Otóż karta (no name) dostarczona z nowym egzemplarzem była widoczna a raczej model (sowa) zarówno w nowej drukarce jak starszym egzemplarzu. Kiedy dograłem dwa inne pliki testowe ("dog" podesłany przez Anycubic oraz "cube") były widoczne tylko te dwa modele. "Owl" zniknął - przez ułamek sekundy podczas odświeżania karty był widoczny ale zaraz został zastąpiony przez "cube". Sytuacja zmieniła się całkowicie kiedy z Cura 4.13 zapisałem losowy model w gcode bezpośrednio na karcie (cały czas zaznaczam że chodzi o oryginalną dostarczoną przez Anycubic). Od tej pory nic już nie widać na obu drukarkach. Dziwne w cholerę to. Mam dwie teorie: albo Windows ( w moim przypadku 7 x64) coś dodatkowo "zapisuje", dodatkowo nie potrafi sformatować kart wg. parametrów drukarki albo co bardziej prawdopodobne - jest jakiś babol w firmware do tych drukarek. Na razie innego nie ma niż 1.2.6. Obecnie jestem w "rozmowach" z serwisem Anycubic, ale to jest gadanie jak do betonowej ściany.

Jakieś podpowiedzi?

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 04 lut 2023, 13:34
autor: Neo_84
Również mam taki sam problem z ta drukarka model i3 mega S czy kolega Mad_bLade rozwiązał problem ?
Porzyczyłem drukarke na ktorej byl projekt do wydruku wydrukowałem aby sprawdzić czy wszystko z drukarka ok wydruk przeszedł bez problemu . Wgrałem swoj projekt na karte SD ale po wybraniu projektu dalej drukował poprzedni. Więc sformatowałem karte SD. Drukarka przestała widzieć cokolwiek ... . Zakupiłem nową drukarke ale juz inny model Vyper . Wkładam karet widzi ale tez po wgraniu mojego projektu czyta poprzedni ... Jednym słowem ta drukarka to jakieś gówno ! . Prosze o pomoc chciałbym ja uruchomić i oddać włascicielowi to cudo ...

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 04 lut 2023, 16:52
autor: J.A.
Czyli uporządkujmy.
1. Był projekt który się wydrukował
2. Wgrałeś swój i nie chce się drukować
3. Sformatowałeś kartę, drukarka przestała ją widzieć.
4. Kupiłeś nową drukarkę, która nie chce drukować Twojego projektu
5. Te dwie drukarki to jakieś gówno.

Zaiste ta logika jest powalająca.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 05 lut 2023, 07:50
autor: Neo_84
Wszystko się zgadza oprócz punktu 4 i 5 kupiłem drukarkę która drukuje bez problemu model anycubic vyper. Na uruchomieniu mega s spędziłem 4 dni najpierw od strony elektronicznej czyli oscyloskop i sygnały miso mosi sck . Później testowałem rożne programy do formatowania kart chyba z 4 lub 5 rożnych bez sukcesu na 3 komputerach wszystkie z windows 7. Zrezygnowany po całej tej nierównej walce i bez nadziei pożyczyłem kartę do sformatowania na WINDOWS 10 po tym zabiegu kamień spadł mi z serca wreszcie działa :D .
Notabene wydaje mi się ze w sofcie drukarki jest jakiś błąd. A tak ogólnie dziwne to ze producent nie robi od razu czytnika przez USB zamiast jakiś kart SD . Może kiedyś trafi się jakiś student ze w ramach relaksu zrobi przejściówkę USB na SD np na mikrokontrolerze STM32 one bodajże posiadają host usb.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w wydrukach .

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 27 lut 2024, 09:57
autor: gibone
Witam, miałem podobny problem na I3 Mega nagle przestały działać karty pamięci - przetestowane wiele kart o różnej pojemność z adapterem i bez. Już straciłem nadzieję, ale jedną z kart sformatowałem systemem plików FAT (nie FAT32) i ustawiłem domyślny rozmiar alokacji, odznaczyłem też szybkie formatowanie i drukarka od strzała widzi kartę. Karta małej pojemności 1GB. Formatowanie było na WIN11. Mam nadzieje, że komuś to pomoże.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 27 lut 2024, 14:59
autor: jack83
Anycubic maq taka wade , ze moga byc pproblemy z odczytem gcode jesli masz dluga nazwe . Sprubuj wpisac np. 1 , a lub jakas krotka nazwe
pliku gcode .

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 27 lut 2024, 15:46
autor: J.A.
Wiesz, ale to jednak jakaś różnica, gdy drukarka NIE WIDZI karty, a nie może odczytać pliku.

Re: Anycubic I3 Mega problem z kartą SD

: 06 kwie 2024, 08:29
autor: Andrzej-J
Dodam swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że miałem podobny problem, gdy dograłem nowy plik z bodajże innym rozszerzeniem (musi być *.gcode) lub nazwą, która miała ‚dziwne’ znaki. Teraz zawsze pilnuję rozszerzenia i nazw bez spacji, polskich znaków etc. i jest OK.
Generalnie - jeden taki, nowy plik i drukarka nie pokazuje żadnego….