Strona 1 z 1

Kopytkowe wydruki...

: 26 cze 2016, 13:50
autor: Kopytko
Jako ,że w końcu udało nam się z rodzinką przeprowadzić, mogę zacząć drukować nie przeszkadzając nikomu wydruki dłuższe niż 5h:) Wcześniej drukarki stały w salonie teraz mają własny pokój:) dlatego postanowiłem sobie wydrukować takie cudo
Obrazek

http://www.thingiverse.com/thing:1327093 .

PO Co? a dla miecia:) tak aby postawić sobie na półce:)
I po zużywać masę próbek filamentów, więc będą wszelkie odcienie czerwonego dla wirnika, mam chyba z 4 różne próbki o różnych odcieniach :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 cze 2016, 14:41
autor: Kopytko
Filamenty: do tej pory czerwony efilament i malinowy DD wszystko PLA będzie. Następne elementy się drukują - zielony gumaplast czerwony się skończył. Ale teraz żałuje ,że będzie to tęcza bo mógłbyć naprawde fajny eksponat, kiedyś wydrukuje się ponownie:P
Temperatury:
eFilament 180
DD : 195 przy 180-185 zepsuł się wudruk, przez poślizg radełka, przy 195 poszło jak malina:)
Dysza: 0,4mm chinol hotend
Ekstruder BOWDEN
warstwa : 0,2mm
Obrysy: 2
Wypełnienie: 30%
Prędkości (nowa cura wg mnie zajefajna jest ale o tym później napisze jak potwierdzę moje spostrzeżenia)
Infil 45mm/s
Obrys wewnętrzny: 35mm/s
Obrys zewnętrzny: 25mm/s
Pierwszy raz się bawię różnymi prędkościami obrysów , wcześniej jakoś nie wychodziły mi one i zawsze jakieś artefakty przez to powstawały, nie wiem czy z mojej winy czy ustawień.
Suporty ori dodane do plików.

Drukarka nadal prusa i3 w wersji p3s v4.00 ze stołem 200x300

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 cze 2016, 16:02
autor: FlameRunner
A mnie, wstyd się przyznać, jeszcze nie starczyło zacięcia, żeby wydrukować cały taki silnik.
Trzymam kciuki.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 19:54
autor: Kopytko
Coraz bliżej końca.
Już 90% elementów wydrukowanych, jeszcze tylko podstawa, dokupić 2 łożyska , których lokalnie nie było i zamówić śrubki:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 20:00
autor: FlameRunner
Szybko idzie. Widzę, że skwapliwie korzystasz z możliwości swobodnego drukowania. ;)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 20:08
autor: Kopytko
Dokładnie, drukarka miała przestój od początkowego postu jakieś 5 dni z powodu delegacji w pracy, tak już zapewne by było powolne składanie.
Jednak możliwość drukowania 24h cudowna rzecz,przez ostatnie 72h drukarka odpoczęła łącznie moze z 15min, wydruki kończyły się w dzień i odpoczynek trwał zaledwie tyle co oderwanie wydruku od stołu i wgranie nowego pliku na kartę w sumie z karty idzie tylko ostatnie 24h wydruku wcześniej z kompa po usb wszystko, ale z powodu oszczędności prądowych przerzuciłem się na kartę. :)
Wydruki z zielonego PLa już nie takie piękne, gdzieniegdzie widać jakieś czarne kropki brudu , który był zatopiony w drucie a wymiar drutu waha się od 1,6 do 1,8 . Drut to pierwsze szpule PLA od Gumaplast , jakością nie grzeszą :P

Ale nadal działa tylko jedna drukarka, brak jakoś chęci uruchomienia pozostałych, inne rzeczy ciągle na głowie. Choćby do końca się rozpakować :P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 20:22
autor: Kopytko
I Dupa.....
Połowa wydruków do kosza, ta nowa Cura ma w domyślnym profilu ustawione automatyczne skalowanie wydruków do rozmiaru stołu.
A ,że one najpierw ustawiały się na szerokości to zmniejszała je o kilka procent:/
Właśnie to zauważyłem na przykładzie podstawki , w której powstał artefakt i chciałem podejrzeć gcode:/

Aż mi się odechciało to drukować:/


EDIT:
Na szczęście tylko te 2 elementy do wymiany:/ więc jakieś 30h w plecy...
Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 21:05
autor: TDI-CAD
A jaki masz max wydruk. Możę będę w stanięć pomóc...

Re: Kopytkowe wydruki...

: 03 lip 2016, 21:17
autor: Kopytko
MAx ogranicza mi coropad do 200X250 ( widać na zdjęciach ,ze nie jest na całym stole) a możliwości to 200x295. Z tym nie ma problemu bo po obróceniu wydruku mieści się bez problemu. Tyle ,ze poczatkowo ustawiało się wszystko w poprzek czyli max 200 i cura to skalowała a ja nie zauważyłem. Po wyłączeniu opcji autoscale i obróceniu obiektu o 90stopni wszystko mieści się bezproblemowo.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 08 paź 2016, 16:45
autor: Kopytko
Dzisiaj w końcu się zmusiłem do złożenia turbinki :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 paź 2016, 12:09
autor: MagicMarcus
Fajnie Ci to wyszło :git:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 paź 2016, 12:13
autor: marek91
Zajebiście! :piwo:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 paź 2016, 12:26
autor: PrzemoS
Musze CHyba Wpasc Patryk na Piwo od razu zobacze ta turbinke:)) MEGA!!!!!! a ty mowisz ze CI slabo wydruki wychodza!! NIe zartuj sobie ze mnie:))) Oby tak dalej:))

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 paź 2016, 12:36
autor: FlameRunner
Znowu dałeś do wiwatu, tak trzymać!

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 paź 2016, 12:41
autor: Kopytko
A dziękuję wszystkim za miłe słowa:) planuje teraz coś ekstra , ale trochę zmian w pracy i mało czasu.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 paź 2016, 22:34
autor: Kopytko
To jest dopiero wyzwanie :)
http://www.thingiverse.com/thing:259005

1000h druku i ok 11kg filamentu :( chyba za drogo :(

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 08:35
autor: way
To tylko około 1,5 miesiąca druku :) Szukaj sponsora :git:
Ty i tak masz w miarę dobrze, bo możesz drukować 24h/dobę, ja ze względu na prace w delegacji to tylko w dzień przez 4dni w tygodniu (chyba że będę zabierał drukarkę na weekendy), w takim tempie to ponad 5miesięcy druku w moim przypadku :?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 10:20
autor: Kopytko
Ja niestety też tryb delegacji. teraz ok 2 tyg w miesiącu, od stycznia ciągłe podróże :(

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 10:22
autor: Domell
Ale masz 4 drukarki więc w tydzień się wyrobisz :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 10:24
autor: Kopytko
Prędzej projekt będzie długo terminowy, bo jak wydrukuje ( jak turbina) to będzie leżał w pudełku pewnie z kilka miesięcy i czekał na poskładanie.
Ale łamie sie do wykonania projektu. nie wiem czy w tym roku, bo jak kupie następną rolkę filamentu , to pewnego dnia się mogę zdziwić jak żona mi wpadnie z siekiera do pokoju i naprawi wszystko :P
Tak jak z drukarką CTC , ciągle myśli że dostałem ja na testy a nie kupiłem :P:P:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:16
autor: marek91
Kopytko pisze: Tak jak z drukarką CTC , ciągle myśli że dostałem ja na testy a nie kupiłem :P:P:P
Brawo Ty :piwo:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:17
autor: Kopytko
marek91 pisze:
Kopytko pisze: Tak jak z drukarką CTC , ciągle myśli że dostałem ja na testy a nie kupiłem :P:P:P
Brawo Ty :piwo:
Czym mniej wie, tym spokojniej żyje, myśli ze drukarkę można złożyć za 500zł :P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:18
autor: PrzemoS
Kopytko pisze:Prędzej projekt będzie długo terminowy, bo jak wydrukuje ( jak turbina) to będzie leżał w pudełku pewnie z kilka miesięcy i czekał na poskładanie.
Ale łamie sie do wykonania projektu. nie wiem czy w tym roku, bo jak kupie następną rolkę filamentu , to pewnego dnia się mogę zdziwić jak żona mi wpadnie z siekiera do pokoju i naprawi wszystko :P
Tak jak z drukarką CTC , ciągle myśli że dostałem ja na testy a nie kupiłem :P:P:P
Powiedz zonie ze to dla mnie FIlament .. ze nie mialem jak odebrac:) i nic ci nie zrobi:) Pomoge Ci z ta ciuchcia jak chcesz:]

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:23
autor: Kopytko
Dzieki 2 ostatnim wygranym filamentu od Marka , troszkę jej ulżyło i się tak nie czepie, nie zauważyła ze oprócz 4kg od Marka dokupiłem jeszcze 7kg i wrzuciwszy z tyłu za już leżące kartoniki:P Tylko rzuciło się jej w oczy to : " czy ty miałeś tyle tych kolorowych kartoników ?" ( chodzi o nowe kartony DD ).

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:29
autor: marek91
Ja na razie nie muszę ściemniać, moja dzielnie znosi moje wszelkie zachcianki :lol:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 11:31
autor: Kopytko
Moja też nie narzekała, ale jak kupiliśmy dom a mieszkania jeszcze nie sprzedaliśmy to finanse lekko uszczypnięte zostały i mieliśmy odkładać co się da. Ale ja nie umiem :P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 12:18
autor: FlameRunner
Marek, my zawsze możemy powiedzieć "do pracy mi potrzebne".
A Kopytko? On ma przejebane. ;)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 13:23
autor: Kopytko
FlameRunner pisze:Marek, my zawsze możemy powiedzieć "do pracy mi potrzebne".
A Kopytko? On ma przejebane. ;)
:piwo:


I co rusz słysze teksty, obiecałeś sprzedać poprzednią drukarkę jak skończysz tą nowa:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 13:40
autor: marek91
Od dłuższego czasu marzy mi się dron fpv i co mam powiedzieć? Że będę nim latał do pracy XD :lol: :lol: :lol:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 13:47
autor: Kopytko
kup drona , wydrukuj uchwyt do kamery, powiesz ,ze będziesz miał na targi aby pokazać jak można ulepszać gadgety i że Twój filament do tego jest super i się sprawdza:D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 16:16
autor: oskar
A już myślałem ze sam z tym jestem.... Hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 paź 2016, 16:53
autor: emartinelli
Chyba większość z nas tak ma :(

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 10:01
autor: Kopytko
20161018_060524.jpg
20161018_060524.jpg (5.9 MiB) Przejrzano 4052 razy
20161016_200559.jpg
20161016_200559.jpg (5.92 MiB) Przejrzano 4052 razy
C.D.N.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 10:51
autor: Artu
Co to za filament :o

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 11:01
autor: Kopytko
Srebrny PLA od DevilDesign i naprawdę super materiał.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 18:39
autor: Domell
WoW niezły !

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 20:43
autor: Artu
Pochwal się co drukujesz... Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 20:55
autor: FlameRunner
To przecież skrzynia biegów będzie.
Working 5 speed transmission model for Toyota 22RE engine
;)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 21:18
autor: Kopytko
FlameRunner pisze:To przecież skrzynia biegów będzie.
Working 5 speed transmission model for Toyota 22RE engine
;)
Ciiii ........NIE:P


No dobra ... NIE skrzynia a całość http://www.thingiverse.com/thing:824415
Reduktor kończę wiec silnik na froncie. 100magnesów zamówione , ale chwilowo projekt będzie odłożony bo muszę kupić prawie 60 łożysk jakieś pręty itp. a mieszkanie nadal nie sprzedane :(

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 21:19
autor: FlameRunner
Trzeba było pokazać mniej charakterystyczne elementy. :ugeek:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 21:21
autor: Kopytko
FlameRunner pisze:Trzeba było pokazać mniej charakterystyczne elementy. :ugeek:
No w sumie uchwyt rozrusznika zbyt charakterystyczny:( Ale zapewne Ciebie nakierowało też to co ostatnio wspominałem ,że najpierw jakiś silnik, bokser i dopiero lokomotywka.
Ale rozczarowała mnie w tym modelu jego wielkość. A nie chce zmieniać skali bo bym musiał rzeźbić w lożyskach, prętach, magnesach itp.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 21:37
autor: McKee
Sorry, może głupie trochę pytanie ale: po co ten wydruk?
Tzn fajnie wygląda, ale wydrukujesz i co dalej?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 21:39
autor: Kopytko
Tak jak pisałem nie raz wczesniej, postawie na półce a kiedyś pójdzie do jakiejś szkoły, kolega z pracy chce też pokazać dzieciakom z klasy córki więc jest też jakaś motywacja. A tak ogólnie po co mi drukarki? To takie hobby, więc drukuje tak żeby drukować , całkowicie bez celu :D Wiem ,ze dla wielu to niezrozumiałe ale to lepsze niż siedzieć pod sklepem i żłopać z chlorami :P
Drukuje jakieś dziwne rzeczy i pokazuje innym, dzięki temu też druk się rozwija w jakimś tam stopniu:) A jakby nikt nic nie drukował niepotrzebnego to nie było by na forach nic prócz , kostek kalibracyjnych i zleceń na wydruk czegoś, jedni na tym zarabiają, inni ( Ja) się tym bawią.
Podejrzewam, ze gdyby nie takie głupki jak Ja , to druk 3d w tej formie aż tak by się nie poszerzał. JA lubie coś składać grzebać, wcześniej robiłem to w autach, później przez brak garażu wkręciłem się w drukarki , chwilowo arduino i projektowanie migającej diody :lol: :lol: :lol: , ale drukarki bardziej wciągnęły. Teraz garaż jest ale już się nie chce wracać do aut:(
A tak poza tym moje KORPO chce otworzyć jakaś świetlice charytatywną dla dzieciaków aby spędzały tam czas i zawsze będę mógł się zaoferować pokazać co i jak, wyciągnąć gdzieś z kartonu jakaś pruse i3 i dać im do złożenia.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 paź 2016, 22:20
autor: McKee
:piwo: tak trzymaj :piwo:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 sty 2017, 09:38
autor: Kopytko
Jako,że wprowadziłem wiele modyfikacji na mojej CTC , postanowiłem zrobić porównanie wydruków z moją P3S v4 long.
Niestety nie będzie to idealny test bo jeden jest ABS , drugi PLA.
Jako ,ze P3S mam tylko do PLA a w CTC nie mam chłodzenia ( brak czasu) to dlatego takie materiały. Dodatkowo żadna drukarka nie kalibrowana ( za mało czasu na to było- wydruki włączone i jazda do pracy) , wrzucone szpule profile jakieś domyślne dla materiałów i jazda:)
Szary wydruk z Prusy P3S v4 materiał PLA, brązowy na CTC materiał ABS. (szary Wolfix brązowy ABS DD - zwykły ABS)
Prędkosci 40mm/s
Parametry standardowe dla ABS i dla PLA.
w P3S uruchomione Z hop.
Zewnętrzne obrysy 80% standardowej prędkości.
Przejazdy 140mm/s
Wypełnienie 20%

Niestety wyszły kwiatki przez brak kalibracji w P3S zbyt dyża ekstruzja ( pierwsza rolka Wolfixa) , w CTC zbyt mała ekstruzja.
A teraz spam zdjęć, niestety kalkulatorem i gówniane podświetlenie z ledów nad drukarkami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 sty 2017, 14:29
autor: PrzemoS
Mowilem ze ta twoja Prusa wymiata:))

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 sty 2017, 18:57
autor: Kopytko
Wkońcu użyteczna rzecz:P Zawsze walały słuchawki a teraz pięknie będą miały gdzie wisieć:)
http://www.thingiverse.com/thing:1657541
Wydruk na szybko:
Warstwa 0,3mm
Materiał PLA
Prędkość 60mm/s
3 obrysy infil 25%
20170123_185305 (Large).jpg
20170123_185333 (Large).jpg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 sty 2017, 21:56
autor: jestan
A właśnie , zrobiłem wg Twojego projektu dwa adaptery do szpul od DD. Niestety z jednej strony szpuli nie mieszczą się. Mam dopiero jedną szpulę od DD i nie wiem, czy to przypadek, czy wszystkie tak mają?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 sty 2017, 06:30
autor: Kopytko
Oj mi sie miesci wszystko. Zmniejsz z jakies 2 %calosc.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 sty 2017, 10:00
autor: Julian
Hehe, Panowie odgrzeje kotleta.
Ja to chyba jestem w niebie :D
Żona mi każe testować wszystkie materiały jakie są :D A jak nie kupie czegoś, bo uznaje że od X firmy wystarczą mi 2 szpulki, to zaraz dostaje lanie, że oni mają jeszcze 3 inne fajne materiały :D
To samo z drukarkami :D

A póżniej ogląda wydruki, materiały i mówi co by kupiła i ot, ląduje to w ofercie :D
W sumie jakby sklep prowadziła za mnie :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 sty 2017, 10:35
autor: Kopytko
Cudna kobieta:)
Mi już teraz też coraz mniej suszy banie bo nie musi słuchać drukarek, a po przemeblowaniu , przyszła, rzuciła białkiem i wybełkotała "jest ładniej, przestrzennie ".
Może to nie wiele ale od niej to i tak dużo :P
PS. Julian wrzucaj raz dwa promocje na ECO bo zapasy trzeba uzupełnić podstawowych kolorów:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 sty 2017, 10:44
autor: Julian
Po pierwsze, to nie jest ECO, a EKOFILAMENT :D
Po drugie, nie przewiduję w najbliższym czasie szczególnych promocji, ale ... jeżeli zamówisz 4 sztuki lub wiecej, to będzie dobra oferta :-)
Ale to pewnie na sam koniec miesiąca.
Szczegóły niebawem.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 00:05
autor: Kopytko

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 01:05
autor: McKee
:git: :git: :git:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 07:42
autor: Kopytko
Pytanko. Widzicie moje zdjecia na poprzednich stronach? Mi pokazuje ze zablokowane te z dropboxa bo ktos probuje przejac polaczenie https...

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:06
autor: McKee
Nie. Nie widzę.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:11
autor: Kopytko
Qrwa. Cos orange poblokowalo dropboxa. Z play i plusa w lte normalnie dziala nic nie blokuje. Jak idzie przez orange to blokada....

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:12
autor: Kopytko
Sprawdzalem juz na 3 telefonach nawet i to samo

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:20
autor: kswiorek
Ja widzę normalnie. Fajne pudełko, też je widziałem i jak tylko będę mógł to wydrukuję.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:21
autor: McKee
kswiorek pisze:Ja widzę normalnie. Fajne pudełko, też je widziałem i jak tylko będę mógł to wydrukuję.
Na poprzedniej stronie???
Z tego co pamiętam jakieś figurki tam były.
Pudełko też widzę.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:24
autor: kswiorek
Ja je widzę normalnie, tego groota też

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 09:31
autor: Kopytko
Tak na ostatniej. Zaczalem wrzucac zdjecia na forum. Nie przez dropboxa. Ale cos czytalem ze na koniec stycznia mialy sie zaktualizowac jakies klucze i certyfikaty. I moze orange nie zdazylo tego zrobic.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 13:25
autor: Domell
Kopytko, jakie ustawienia miałeś do tego boxa i ile ci się drukował?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2017, 13:57
autor: Kopytko
Ile dokłądnie nie mam pojęcia, właczyłem ok 14 i w nocy się skończyło.
tu miałem 3 obrysy
warstwa 0,2
wypełnienie 30%
warstwy bottom 2 , top 3
Z hop 1mm.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 17 lut 2017, 21:48
autor: Kopytko
O 16 się zaczęło , ciekawe czy dotrwam dzisiaj do końca:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 17 lut 2017, 22:19
autor: TDI-CAD
Kurede, lew rządzi. Muszę spróbować bo efekt niesamowity...

Re: Kopytkowe wydruki...

: 17 lut 2017, 22:43
autor: Kopytko
Tomek , pochwal się złożoną drukarką:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 08:55
autor: Kopytko
Lew skończony:)
Niestety chciałem ulepszyć i wysżło jak zawsze, zmniejszyłem długość retrakcji aby lepiej zrobił mosty i łączenie, co sie okazało zbędne a tylko gdzieniegdzie popsuło wydruk :(
Trzeba było nie ruszać:/

to tak:
Drukarka DELTA z bowdenem
głowica oczywiście klon e3d
dysza 0,4
ścianka 0,4
warstwa 0,2
prędkość 50mm/s
wypełnienie 30%
akceleracja 4000
jerk 30
ilość obrysów 3
podłoże RAFT
materiał PLA- ink3d
temp 200-205 ( w połowie wydruku zwiększyłem- ale to nie temp tylko wspomniana retrakcja zrobiła zniszczenia :( )
Czas druku ok 7h

Przy formowaniu grzywy, nie spodziewałem się, że suszarka żony ma taką moc. Po ledwie przyłożeniu, przy topiłem górę i zrobił się lekko sklejony glut. Co zepsuło efekt pięknej grzywy :(

Ale lew zaliczony:P :crazy2:
20170218_073619.jpg
20170218_073633.jpg
20170218_073643.jpg
20170218_075150.jpg
20170218_075216.jpg
20170218_075233.jpg
20170218_075312.jpg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:20
autor: SQ9KRD
Wyszedł całkiem całkiem .
Moim zdaniem jest super

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:29
autor: Artu
Najfajniejsze jest to, że nie ma dwóch takich samych :git: Już się nie mogę doczekać delty, bo na M90 nie zaryzykuję :mrgreen:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:38
autor: Yorg 68
Podoba mi się :)
Warto specjalnie pod taki wydruk
drukarkę nową poskładać...

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:55
autor: kswiorek
Jak długo się drukowało?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:57
autor: Kopytko
Artu pisze:Najfajniejsze jest to, że nie ma dwóch takich samych :git: Już się nie mogę doczekać delty, bo na M90 nie zaryzykuję :mrgreen:
Artur dlaczego nie?
kswiorek pisze:Jak długo się drukowało?
Coś ok 7 godzin z hakiem:) Nie wiem dokładnie bo spać poszedłem pod sam koniec jak było 95% a wtedy było akurat ok 7h od rozpoczęcia.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 09:58
autor: Kopytko
Yorg 68 pisze:Podoba mi się :)
Warto specjalnie pod taki wydruk
drukarkę nową poskładać...
Jerzy pozwolę sobie zacytować:) :
"Drukuję, bo lubię..."

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 10:04
autor: SQ9KRD
Nikt 2 razy tak samo grzywy nie "uczesze"

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 10:39
autor: anraf1001
Chyba też sobie to wydrukuję ;)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 10:54
autor: Artu
Kopytko pisze:
Artu pisze:Najfajniejsze jest to, że nie ma dwóch takich samych :git: Już się nie mogę doczekać delty, bo na M90 nie zaryzykuję :mrgreen:
Artur dlaczego nie?
Mam problem z mostami w M90... :blush:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 10:56
autor: kswiorek
anraf1001 pisze:Chyba też sobie to wydrukuję ;)
Też bym chętnie wydrukował, tylko 2x mniejszą wersję. A zmniejszać nie można bo nie wyjdzie.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 18 lut 2017, 11:49
autor: Domell
Też go sobie zrobiłem :D
Ale fakultetu z fryzjerstwa nie mam xD

T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 19 lut 2017, 20:57
autor: Gmeracz
Arturo... Weź proszę Cię...
No w końcu sam wybrałeś po wielu studiach i bojach, tak???
:P :P :P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 19 lut 2017, 21:14
autor: Kopytko
Artu pisze:
Kopytko pisze:
Artu pisze:Najfajniejsze jest to, że nie ma dwóch takich samych :git: Już się nie mogę doczekać delty, bo na M90 nie zaryzykuję :mrgreen:
Artur dlaczego nie?
Mam problem z mostami w M90... :blush:
Wrzuc jakies zdjecia. Zobaczymy co moze byc problemem. W mostach jak mozesz zmniejsz przeplyw. Wbrew pozorom mniej jest lepiej bo naciaga most.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 19 lut 2017, 21:24
autor: anraf1001
Kopytko pisze:
Artu pisze:
Kopytko pisze:Artur dlaczego nie?
Mam problem z mostami w M90... :blush:
Wrzuc jakies zdjecia. Zobaczymy co moze byc problemem. W mostach jak mozesz zmniejsz przeplyw. Wbrew pozorom mniej jest lepiej bo naciaga most.
Właśnie przez przypadek rozwiązałeś mój problem. Dzięki :git:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 19 lut 2017, 21:30
autor: Kopytko
Domell pisze:Też go sobie zrobiłem :D
Ale fakultetu z fryzjerstwa nie mam xD

T.
Chociaz placka nie ma jak u mnie na czubie.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 lut 2017, 01:43
autor: Gmeracz
Kopytku, ja już dawno temu odpowiadałem, skąd mam zakola?
- no od ud kobiecych...
A skąd masz łyso na czubie?
- no bo tak głęboko wchodzę...

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 lut 2017, 01:47
autor: McKee
Ale Kopytko o swoim Lwie pisał (bez skojarzeń proszę ;))

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2017, 21:02
autor: Kopytko
Jako ,że ciągle wyjazdy, z nudów druknąłem , krótki wydruk ; imadełko - nie raz potrzebne do lutowania czegoś:)
Więc jeden z przydatnych wydruków:)
http://www.thingiverse.com/thing:1572431
Delta
70mm/s na 45mm/s obrysy zewnętrzne
infil 30% honycomb
3 obrysy
PLa ink3de "bronze"
warstwa 0,2mm
temp 205
stół bez grzania
chłodzenie full moc
20170223_143727.jpg
20170223_143758.jpg
20170223_143813.jpg
20170224_202859.jpg
20170224_202932.jpg
20170224_203349.jpg
I po złożeniu :) Działa świetnie, pręcika nie drukowałem , bo będzie zrobiony z pręta węglowego co zostały z budowy delty.
20170224_204606.jpg
20170224_204612.jpg
20170224_204623.jpg

Re: Kopytkowe wydruki...o

: 24 lut 2017, 21:37
autor: Jureq
o ... q ... od dłuższego czasu szukam szczęki na podłodze ... u mnie chyba trzeba zamienić sklejkę na stal i popracować nad extruderem, potem przetopić kilometry drutu i może na koniec zobaczę coś tak gładkiego :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2017, 23:15
autor: Domell
Wydruki jak zawsze,dla tego jeszcze nie ma tematu " Domelowe wydruki" xD
Ciekawy materiał choć ja nie tykam pla...

T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2017, 23:49
autor: Kopytko
Domel nie skromnisiaj , bo też nie raz pokazałeś kawał dobrej roboty:) i zakładaj, wiadomo nie każdy drukuje dla zabawy , jak co niektórzy My :)
Ja jak skończe drukarkę "Cosiek" to moze jeszcze w tym ćwierćwieku coś z niej wydrukuje z ABS, choć pewnie szybciej powstanie jakiś inny plastik:P
Z petu nie drukuje dużo, bo drukarka do PET, jest za głośna.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 25 lut 2017, 09:33
autor: Artu
Nooo Patryk, rozwaliłeś system :git:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 25 lut 2017, 15:05
autor: Kopytko
Kto zgadnie co to będzie? :
20170225_112017.jpg
20170225_112008.jpg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 25 lut 2017, 18:01
autor: DanyQsh
Turbina Ultimakera :-D

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Re: Kopytkowe wydruki...

: 25 lut 2017, 18:04
autor: Kopytko
Tak:)

Juz 3 czesc sie konczy:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 25 lut 2017, 19:17
autor: Domell
Hmmm a co to za turbinka?

AA dobra już wiem:)

( https://www.youmagine.com/designs/wind- ... =ultimaker )

Szkoda że nie ma miejsca na "dynamo" bo bym już drukował :/

T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 22:07
autor: Kopytko
Co by nie było nie zawsze jest kolorowo .... 1kg w śmietnik:( Delta i TMC2100 w najcichszym trybie i prędkości 100mm/s bardzo łatwo potrafi zgubić krok. Ale w przypadki delty to wówczas nie tylko przesuniecie jak w układzie kartezjańskim ale też uniesienie głowicy w Z przez co powstaje grubsza słaba warstwa....
Dwa dolne dotrwały w nocy do końca, tego górnego już w ciągu dnia strzelił szlag.
Teraz wydruk leci na a4988 i jest 96% bez problemów, ale głośno w uj. Przyzwyczaiłem się tylko do wentylatorka głowicy i chłodzenia:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 22:16
autor: borek
Ja u siebie na x y założyłem drv 8825 i jestem mega zadowolony.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 22:34
autor: Kopytko
TMC zakłądam dla ciszy:) DRV może wrócę jak protektory z diod okażą się skuteczne i wyeliminują prazki i gubienie mikrokroku, ale jak narazie głośno ale pewnie :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 22:36
autor: dragonn
Napisz coś o tych protektorach jak je przetestujesz, widziałem już parę razy ale nikt nie potrafił odpowiedzieć czy coś dają :D.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 23:04
autor: Kopytko
JAk mi chęći przyjdą:P NArazie nie chce mi się:P Ale na pewno dan znać:) NA fabrykatorze już troszkę o nich jest informacji.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 mar 2017, 23:08
autor: dragonn
Już czytam :D. Rozumiem że DRV gubią kroki na 1/32 względem a4988? Czy jak to ogólnie jest że A nie gubią a DRV tak?

EDIT

Dobra, to też już znalazłem :D.

EDIT2

Czyli będę musiał jeszcze chyba dokupić diody xD, jak że planuje wszystkie A wymienić na DRV... no ale pożyjemy zobaczymy :D.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 08:22
autor: PrzemoS
Kopytko pisze:Co by nie było nie zawsze jest kolorowo .... 1kg w śmietnik:( Delta i TMC2100 w najcichszym trybie i prędkości 100mm/s bardzo łatwo potrafi zgubić krok. Ale w przypadki delty to wówczas nie tylko przesuniecie jak w układzie kartezjańskim ale też uniesienie głowicy w Z przez co powstaje grubsza słaba warstwa....
Dwa dolne dotrwały w nocy do końca, tego górnego już w ciągu dnia strzelił szlag.
Teraz wydruk leci na a4988 i jest 96% bez problemów, ale głośno w uj. Przyzwyczaiłem się tylko do wentylatorka głowicy i chłodzenia:P

Nie ma co sie wkurzac Patryk na te tmc w trybie cichym bo to wlosy sobie porywywasz predzej czy pozniej... ja sobie tez ustawilem TMC ale tryb dynamiczny i chodzi mi juz dobre pare miesiecy i mam ciszej jak na czerwonych :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 14:45
autor: Kopytko
Mi ten pisk przeszkadza. Ale moze to byl problem tych silnikow wysokoimpedacyjnych microcon.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 14:49
autor: dragonn
Wysoka impedancja to "od ilu" jest?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 14:51
autor: Kopytko
Podobno powyzej 5 i powyzej 4 omow rezystancja cewki.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 14:52
autor: dragonn
A tak ogólnie to coś daje przy wydrukach? W sensie tak wysoka wartość

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 15:05
autor: Kopytko
Nie mam pojecia:) tak pisali inni niestety sie na rym nie znam. Ale chodzi o lagodna prace w wolnych obrotach i tzrymanie mikrokroku. W wysokoimpedacyjnych podobno stepsticki nie nadazaja z przyrostem napiecia i silnik gubi krok.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 15:37
autor: dragonn
Czyli lepiej mieć niskoimpedancyjne :D? W drodze mam 1.8 Ohma to nie powinien mieć z nim problemu.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 15:47
autor: Kopytko
To jak ma 1.8 to ok. Tak lepiej niskoomowe i niskoimpedacyjne w jednym:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 20:40
autor: Berg
co to za badziewie, że trzeba lutować po stepstiku, by dobrze chodził na 24V ?!

http://reprap.org/wiki/A4988_vs_DRV8825 ... ver_Boards

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 21:20
autor: Kopytko
Z tego co pamietam nie trzeba lutowac, repetier firmware ma w ustawieniach takie cos jak decay i tam wpisujesz chyba 2 zamiast 1 i jest git:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 21:21
autor: S3b
rafaljot pisze:co to za badziewie, że trzeba lutować po stepstiku, by dobrze chodził na 24V ?!

http://reprap.org/wiki/A4988_vs_DRV8825 ... ver_Boards
Dziwne, wydawało mi się, że ten mod polecano do systemów zasilanych z 12V. Na 24V DRV miały działać bez problemów... :shock:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 21:40
autor: Kopytko
NAstępne coś co trzeba robić z DRV. Dlatego i ch nie używam :P Ilosc modyfikacji i ciągłych zmian, które i tak nie zawsze zmieniają wygląd wydruku ( tzn prążki zostają) jest niewarta zabaw:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 23:36
autor: samezrp
Hm... DRV coś trzeba robić na 24V? Dobrze, ze moje tego nie wiedzą... Na Z używam.
"microsteps can be lost in 1/32 mode if driving a stepper with VREF <0.8v (ie a 1.5A stepper)"
to już wiem czemu, używam 1/16.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 mar 2017, 23:45
autor: dragonn
Dlaczego dałeś na Z DRV jeśli używasz dalej 1/16?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 14 mar 2017, 00:04
autor: samezrp
Po napisaniu tego wyżej sam zacząłem się zastanawiać :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 kwie 2017, 12:07
autor: Kopytko
Dawno nic nie wrzucałem to coś podrzucę:

Skarbonka dla mojej córki, obszerna co by dużo się zmieściło:)
Muszę jeszcze jakiś napis dodrukować : "bilonu nie przyjmuje:P "

Parametry druku
:arrow: Drukarka: Prusa P3Steel v4 z polem roboczym 200x300
:arrow: Materiał: PLA DD naturalny, końcówka (jak brakło na rolce naturalnego) transparentny niebieski FinnoTech
:arrow: Dysza: 0,41
:arrow: Szerokość warstwy: 0,41
:arrow: Warstwa: 0,28mm
:arrow: Wypełnienie: 35%
:arrow: Ilość obrysów: 3
:arrow: Chłodzenie: do 100 warstwy 45% , od 100 do końca 100%
:arrow: Prędkości: 55mm/s , zewn. obrys 75%, travel 140mm/s , reszta 100%
:arrow: Temperatura dyszy: 230 stopni celcjusza
:arrow: Obiekt: http://www.thingiverse.com/thing:2081565
:arrow: Skalowanie: ( nie pamiętam dokłądnie) ok 128% - wielkość obiektu po wydrukowaniu ok 180x180x180
:arrow: Ilość materiału: ok 600g
:arrow: Czas drukowania: ok 32h

Gotowa skarbonka:
20170412_115406.jpg
20170412_115400.jpg
Niestety pierwszy wydruk stanie się pudełkiem, w 2/3 wysokości miał wypadek, chciałem podłączyć coś do przedłużacza, obok drukarki i zahaczyłem ręką o stół , niestety przeskoczyło w Y. Chciałem naprawić zatrzymując i podciągając stół , ale nie wyszło :(
20170412_115418.jpg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 kwie 2017, 13:45
autor: Kopytko
Malujemy jajka z córką:)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=74oPjyPEkOE

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:30
autor: Kopytko
W sumie marvina drukowałem ostatni raz z 2 lata temu, rafaljot mnie natchną a ,że nic nie drukowałem od 3 dni, to szybki wydruk i wrzucam swoje parametry które default-owo używam:
PLA ink3de mosiądz
temp 210
prędkość 75mm/s
prędkość zewn. 75%
akceleracje 4500
wypełnienie 15%
warstwa 0,2
ilość obrysów 2
travel 140mm/s
nawiew 100%
czas druku 6:30
20170421_202425.jpg
20170421_202438.jpg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:36
autor: kapi
Mój prawie godzinę szedł...
Na warstwie 0.1 ...
Przepaść czasowa straszna.

tapatalk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:37
autor: DanyQsh
No malinowo wyszło. Muszę też kiedyś go zarzucić, ale teraz przez kilka dni leci Ducati.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:49
autor: Berg
Śliczny. Z Delty sądząc po ustawieniu akceleracji. W sumie to mi właśnie w takiej warstwie 0.2 najbardziej podoba, jak widać prążki.
fajny ten filament. (To ten co go nie da się teraz kupić?) Trochę pojechałeś z nim na szybko widzę. Ale myślę, że nie drukował się z prędkością 75mm/s przy dwóch obrysach to raczej zadziałało ograniczenie na czas warstwy i realnie miałeś między 30 a 40mm/s

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:51
autor: Kopytko
W delcie akceleracja robi potężną różnice. robiłem jakieś testy kiedyś to na akceleracji 4500 jakiś tam wydruk wychodził 2 razy szybciej jak na akceleracji 800. Nie zmieniając nic innego.
NA prusach nie jest już tak kolorowo z czasem. Ale akceleracja odbiła się na wieszaczki nad głowa.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:52
autor: Kopytko
Teraz pusicłem na warstwie 0,08 i prędkości 45 podstawowej, zobaczymy jak wyjdzie, czy nie wyjdzie. czas sugerowany 44min. W sumie pierwszy raz taka wysokość:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 20:53
autor: Berg
u mnie lepiej wychodziła warstwa 0.05 na nim przy maksymalnie chłodnym filamencie

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 21:00
autor: Kopytko
no fakt zmiejszyłem jeszcze temp na 195 zapomniałem , bo to dopiero jak druk ruszył z panelu zrobiłem. Ale już widze ,ze będzie kicha, na mordce robią się kuleczki.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 21:03
autor: anraf1001
Chyba też wydrukuję Marvina ;-)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 21:28
autor: PrzemoS
Ta Delta to istny szatan predkosci i jakosci!!!:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 21:45
autor: Kopytko
bez kalibracji na warstwę 0,08 lipa. A nie chce mi się bawić bo 0,2 mi w zupełności wystarcza.
drukowało 50:04

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 21:50
autor: samezrp
Namówiliście mnie :)
Ale musi się pudełko śkończyć.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 22:04
autor: Kopytko
JA nie mam pomysłu an drukowanie... a juz 3 wielkie projekty w pudełkach leżą i nie mam mocy ich złożyć, to nie zaczynam następnych... :( wiec pierdoły drukuje:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 21 kwie 2017, 22:18
autor: DanyQsh
Mam często podobnie. Czasami godzinami siedzę na Thingiverse w poszukiwaniu czegoś sensownego. Wziąłem na tapetę Ducati, ale poza tym jakoś nie miałem weny na nic innego. Muszę zaprojektować w końcu jakąś designerską lampę do kuchni bo same kable wiszą :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 sie 2017, 19:17
autor: Kopytko
Dawno nic nie było, nie ,ze nie drukuje , tylko jakoś nie ma po co tu wrzucać. A, że spodobał mi się szkielet jaki drukował Przemek , też zachciało mi się go mieć:) Dość ciekawe to wrzucę:)

Reksio :

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 sie 2017, 20:12
autor: Zepco
Co to za model?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 sie 2017, 20:15
autor: MosfetN

Re: Kopytkowe wydruki...

: 22 sie 2017, 20:20
autor: Kopytko
MosfetN pisze:T-Rex od Makerbota :https://www.thingiverse.com/thing:275091
Dokłądnie, ale dodatkowo czesc stl brałem stąd (bo makerbota nie są dobrze wykonane- pasują zamiennie): https://www.thingiverse.com/thing:2314156

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 sie 2017, 08:25
autor: PrzemoS
No No Ladnie Ci wyszedl :) Good Job!

Re: Kopytkowe wydruki...

: 29 sie 2017, 16:04
autor: Padnik
Kopytko pisze:Dawno nic nie było, nie ,ze nie drukuje , tylko jakoś nie ma po co tu wrzucać. A, że spodobał mi się szkielet jaki drukował Przemek , też zachciało mi się go mieć:) Dość ciekawe to wrzucę:)

Reksio :
A ile filamentu na to cudo poszło? 10 kg? :rotfl:
W jakich ustawieniach drukowałes? Wysokość warstwy, infill itp.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 29 sie 2017, 16:12
autor: Kopytko
Infil 25.
Warstwa 0.2
Filamentu z 300g??
Predkosci ok 55 mm/s
2 obrysy
Wypelnienie plaster miodu.
Długość modelu ok 60cm.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 29 sie 2017, 19:51
autor: adziaki
Twoje wydruki jak zawsze super :git: , a powiedz ile czasu to się wszystko drukowało?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 29 sie 2017, 20:04
autor: Kopytko
W sumie w trzy dni to wydrukowałem . Z małymi przestojami, ale trwało to tylko 3 dni drukowania. Wbrew pozorom bardzo szybko się drukuje , bo to małe cienkie elementy.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 29 sie 2017, 23:27
autor: Berg
Kopytko pisze:Dawno nic nie było, nie ,ze nie drukuje , tylko jakoś nie ma po co tu wrzucać. A, że spodobał mi się szkielet jaki drukował Przemek , też zachciało mi się go mieć:) Dość ciekawe to wrzucę:)

Reksio :
A u Ciebie widzę nadal Wielkanoc :D :D :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 30 sie 2017, 10:59
autor: Kopytko
Jajeczka czekoladowe caly rok:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 30 sie 2017, 11:58
autor: PrzemoS
Kopytko pisze:Jajeczka czekoladowe caly rok:)
No ja mam jeszcze Kroliczka firmowego:D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 15:28
autor: Kopytko
Nie chce mi się zakładać nowego tematu o drukarce, bo niebawem jej nie będę miał :) Więc na szybko Tu:)
W zeszłym tygodniu wpadłem na pomysł aby koledze na urodziny złożyć drukarkę:) Taką aby miał co pogrzebać i się pobawić na początek drukiem 3d. Wybór padł na pruse ze względu ,że większość części miałem a ramy na allegro ze sklejki są dostępne od ręki ( nie polecam tą co kupiłem ja w tym sklepie http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=43385399 n niestety ramy nie podpasowane pod rozmiary sklejki, otwory za duze do grubości sklejki).
Tak więc rama dotarła i wczoraj (piątek) o godzinie 10:00 rozpocząłem składanie. O godzinie 21 drukarka złożona:) silniki lutowanie układanie trochę trwało. Wiem ,ze kity gotowe z okablowaniem w 3h idzie złożyć, ale tu była pełna budowa i dodrukowywanie w locie czesci , których brakowało w kartonikach.
Niestety efekty były jakie były tzn zadowalające, ale dla mnie czuć było niedosyt, problem były aluminiowe sprzęgła łączące silnik z prętem T5, niestety bujało nimi co odbijało się na druku.
Przypomniało mi się o polecanych przez was skręcanych łącznikach https://www.thingiverse.com/thing:602481 i to jest to!!!!! po skręceniu ,żadnego bicia, wycentrowanie idealne ( ja jeszcze wiertłem poprawiałem środek z zadziorków).
NAprawde polecam wywalić te aluminiowe gówna i dodrukować sobie to z powyższego projektu, ja wymieniam w swoich drukarkach :P Tzn jednej bo , tylko w jednej zostało bez bezpośredniego. ( tak wiecej silników z zintegrowaną śrubą nie zrobiłem , bo jestem chyba leń , na robienie czegoś 2 razy, wole zrobić coś od nowa niż powtarzac:P ).
I tak po godzinie 3:20 poszedłem spać, dzisiaj rano jeszcze szybka kalibracja ścieżki , PID, wysokość do stołu i oto efekty :) Prusa na ramie za 39zł :)
PArametry:
Głowica, szczep wersji v5 i v6 łącznik szczep z PTFE
silniki używane (te co przerabiałem na śrubę zintegrowaną) 200 kroków , ekstruder jakiś inny ale też uzywka.
wałki nierdzewne 8mm
ramps
termistory chińskie 3950
Brak lcd
Kalibracja pod CURE 2.7

O modelu
Prędkość 35mm/s stała
kostka z parametrami jak z thingi podane:)
PLA aluminium z próbki od Filipa ( srebrne) czyli aluminiowe PLA DD
dysza 0,4mm ( clon)
warstwa 0,2mm
temp 210/205
chłodzenie 70% ( ale to u każdego jest inne)
20170909_150952.jpg
20170909_151002.jpg
20170909_150941.jpg
20170909_150926.jpg

Jak na takiego szybkiego składaczka nie jest źle:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 15:32
autor: PrzemoS
Dobra Robota :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 15:56
autor: Artu
Kopytko pisze:Przypomniało mi się o polecanych przez was skręcanych łącznikach https://www.thingiverse.com/thing:602481 i to jest to!!!!! po skręceniu ,żadnego bicia, wycentrowanie idealne...
Z jaką warstwą drukowałeś te łączniki :roll: Może bym w M90 wreszcie wymienił :good:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 17:07
autor: Kopytko
Na warstwie 0.2 z pla na szybko.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 17:47
autor: Kopytko
Koniec prac, retrakcja też już ogarnięta:) Może przyszły właściciel coś więcej będzie w przyszłości opowiadał:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 09 wrz 2017, 18:10
autor: morf
Chapeau bas!
Konkurs "Speed asamble" wygrany.
Zazdroszczę temu Koledze Kopytki:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 01:11
autor: Marcin1415
Nie wierzę! A ja walczę ze skośnymi prążkami i kur.. nic nie pomaga! Mam pecha czy jak? :crazy:

Jakie stepsticki i mikrokrok na extruderze oraz jaki firmware zastosowałeś?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 09:05
autor: Kopytko
Repetier a4988 i silnik 200 krokow jakis uzywany.
Jezeli paski sa bardzo widoczne to sprawdz jeszcze raz podawanie filamentu i opor na wyczyszczonej glowicy. Czyli jak wkladasz prosty odcinek filamentu to czy siega do samego dna dyszy bez oporow. Paski sie uwidaczniaja, jakjest zbyt maly flow lub jak jest opor w glowicy i wowczas silnik ma tendencje do gubienia krokow.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 12:03
autor: Berg
generalnie wszystkie kwestie związane oporem. dodam jeszcze:

- sam ekstruder ciężko chodzi, zatarte łożysko, za mocno skręcony,
- coś nie tak z rurką jeśli to Bowden, zagnieciona gdzieś i filament stawia opór, zła rurka, za mała średnica albo niewłaściwy materiał z jakiego jest wykonana - za mało śliska w środku.
- źle zmontowany ekstruder duże ugięcie filamentu w miejscu docisku
- za duży docisk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 15:07
autor: Marcin1415
Nic nie pomaga prążki są nie do zniwelowania. Wszystko jest drożne i lekko chodzi. Kopytko akurat trafił z silnikiem i dlatego niema prążków. Mam zamiar zakupić ten silnik i mam nadzieję że to załatwi sprawę. https://e3d-online.com/nema17-12-7n-cm- ... or-d-shaft

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 17:49
autor: Kopytko
A Ty masz prążki z tytanem ? Sprawdz czy zbyt mocno go nie dokręciłeś do silnika, wówczas lubi się wszystko zbyt mocno scisnąć i działa ciężko, Kręcąc zębatką dużą, powinieneś bez problemu palcem powodowac ekstruzje, kręcąc równoczesnie osia silnika.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 wrz 2017, 18:20
autor: Marcin1415
Kopytko pisze:A Ty masz prążki z tytanem ? Sprawdz czy zbyt mocno go nie dokręciłeś do silnika, wówczas lubi się wszystko zbyt mocno scisnąć i działa ciężko, Kręcąc zębatką dużą, powinieneś bez problemu palcem powodowac ekstruzje, kręcąc równoczesnie osia silnika.
Skręciłem go tak że nie jest ciasno ale luzów też nie ma na boki. Jestem pewny że to nie tu jest problem. Wcześniej miałem extruder bezpośredni z dużym silnikiem też na e3dv6 z i były identyczne prążki na a4988.
Tak z ciekawości wrzuciłem jakiś filmik o e3dv6 i na koniec gość drukuje benchy. Od razu widzę że ma prążki. Naprawdę nie wiem od czego to zależy ale szukam. Zauważyłem że im wolniej drukuję tym są mniej widoczne oraz to że im wyższy mikrokrok to prążki są rzadsze.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 14 wrz 2017, 23:09
autor: Kopytko
Pierwsze drukowanie z nylonu udane:P Tak nigdy wcześniej tego nie robiłem :P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 00:37
autor: Marcin1415
Kopytko pisze:Pierwsze drukowanie z nylonu udane:P Tak nigdy wcześniej tego nie robiłem :P
Podaj coś więcej. Jaki filament? Parametry druku. Wytrzymałość. Mam jeszcze trochę żielonego nylonu do kosiarki z castoramy. Testowałem na coropadzie ale nie chciało się kleić i zaprzestałem. Do tej pory też nie drukowałem z nylonu a przydało by się wydrukować właśnie koło zębate.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 08:18
autor: Kopytko
Nylon od finnotech oba rodzaje pa 12 i pa6.66 pa 12 po wyjeciu z pacKi od razu drukowalem i nie bylo problemu. Pa6.66 niestwty sie gotowalo czyli bylo mokre. 2h w piekarniku z termoobiegiem na 90-95 stopni zalatwilo sprawe:) najlepiwj wychodzi drukowanie na rafcie i tak tez robilem. Drukowanie na szybie posmarowaniem klejem szkolnym 3 warstwami. Czyli smarujemy stol wzdloz, czekamy 5 min, potwm w poprzek 5 min i na koniec jeszcze raz wzdluz. Uruchamiamy grzanie stolu na 110 stopni. Pierwsza warstwa jak i calosc temp 245. Predkosci do 60mm/s nie robia wrazenia. Bardzo latwo sie ekstruduje ten material. Co do trudnosci drukowania to tylko adhezia do stolu bo na dimafix nie trzymalo sie. Ale na kleju i rafcie idealnie. Material niesamowity. Klejenie warstw z wspaniałe. Wydrukowany element nie do rozerwania kombinerkami.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 08:41
autor: geepard
Koła zębate drukowałeś stricte pod zastosowanie w jakimś urządzeniu? Musze coś podobnego wydrukować i się zastanawiam czy nylon będzie odpowiednim materiałem, a zalega mi rolka nylonu.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 08:46
autor: Kopytko
tak dokładnie pod to: https://www.thingiverse.com/thing:1193309/#files , niestety inne materiały na długo nie wytrzymywały

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 08:53
autor: geepard
Dzięki, daj znać czy nylon wytrzyma.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:10
autor: Berg
Kopytko pisze:Pierwsze drukowanie z nylonu udane:P Tak nigdy wcześniej tego nie robiłem :P
spoko wyszły. a takie organoleptyczne odczucia jak? pewnie połamałeś tego resztki rafa? warstwy dobrze klei?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:23
autor: Kopytko
Raft oderwanie to masakra , ale ł¶adnie odszedł jak zębatkę miałem w kombinerkach złapaną opratą na stole i ostrą szpachelką odciąłem. Co do samego nylonu i raftu to raft rozerwac można tylko narzędziami.
Co do samego plastiku, to prócz problemów z jego zawilgoceniem ,żadnych innych, no moze to ze ciężko sie klei do dimafix, ale klej szkolny i raft zupełnie pomaga:) A póżniej sam wydruk to zero problemów, na kilka prób , to każdy został ukończony, ew popodwijany na dimafixie. Samo drukowanie bezproblemowe. Drukowane na klonie v6 z łacznikiem w powłoce tytanowej , termistorem 104gt i dysza ori e3d 0,4mm.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:33
autor: dziobu
Kopytko pisze:(...)Material niesamowity. Klejenie warstw z wspaniałe. Wydrukowany element nie do rozerwania kombinerkami.
Gdzieś czytałem (i to często się pojawia) że wydruk trzeba sezonować. Nie wiem jak z Twoim Nylonem, ale Taulman tego wymaga. Różnica:
po wydruku detal jest mocny ale da się go połamać. Po 2 tygodniach ni cholery (2 tygodnie bo o nim zapomniałem ;p; to zależy od wilgotności otoczenia ale ponoć wystarczy kilka dni).
Mam belki testowe 120x20x5 i tak jak zaraz po wydruku bez problemu ją złamałem (rozwarstwiła się) tak po tych 2 tygodniach resztki tej belki nie byłem w stanie rozwalić, rozwarstwić (nawet w najsłabszych miejscach), połamać.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:35
autor: Kopytko
No ja jedną zębatke próbowałem 2 kombinerkami porozrywać i sie nie udało :( Wiem z,ę nylen właśnie musi się napić aby byc mocniejszym:) Ide go wrzucić do wody :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:41
autor: dziobu
Ja specjalnie zrobiłem długi i niski detal. Żeby go połamać ;p Nie ukrywam - nie było to proste, ale się udało.
Moczenie w wodzie wbrew pozorom nie specjalnie pomaga. Przepływ wilgoci w materiale jest jaki jest i wrzucenie go do wody nie wpływa znacząco na szybkość procesu. Sprawdzałem. 3-4 dni leżenia na półce w łazience rozwiązuje problem ;)
Jeśli chodzi o samą szybkość - 1..1.5 tygodnia przy wilgotności 30-40% też jest OK.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 10:53
autor: Kopytko
Dzieki za podpowiedzi :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 15:33
autor: virgin71
Kupowałeś kit RC z linka barspina, czy kompletowałeś w PL?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 15:52
autor: Kopytko
Kompletowałem wszystko sam, i F1 i truggy.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 16:23
autor: virgin71
Podrzuć jakiś link:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 18:17
autor: Kopytko
Tzn jaki link? Ja zbieralem kazdy element osobno. :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 18:52
autor: Domell
Virgin, budujesz też coś rc?

Ja do truggy też w PL kompletowałem.

T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 23:04
autor: Zepco
dziobu pisze:Ja specjalnie zrobiłem długi i niski detal. Żeby go połamać ;p Nie ukrywam - nie było to proste, ale się udało.
Moczenie w wodzie wbrew pozorom nie specjalnie pomaga. Przepływ wilgoci w materiale jest jaki jest i wrzucenie go do wody nie wpływa znacząco na szybkość procesu. Sprawdzałem. 3-4 dni leżenia na półce w łazience rozwiązuje problem ;)
Jeśli chodzi o samą szybkość - 1..1.5 tygodnia przy wilgotności 30-40% też jest OK.
A jakby przytrzymać nad parą (np czajnikiem) ?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 15 wrz 2017, 23:15
autor: dziobu
Zepco pisze:A jakby przytrzymać nad parą (np czajnikiem) ?
Nie wiem. Czytałem tylko o sezonowaniu w temperaturze pokojowej; nie kojarzę żeby ktoś gdzieś o tym wspominał. Sam też nie próbowałem.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 10 lut 2018, 21:25
autor: Kopytko
Jako ,że poprzedni model służył jako tester i otrzymał 5 gwiazdek w ADAC, to przedrukowałem na nowo i też postarałem się żeby wyglądał jakoś:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2018, 08:31
autor: jarn
Co to za czerwony filament ?
Masz tam dyfer ?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 11 lut 2018, 10:59
autor: Kopytko
Tak mam. Zalozylem bo w poprzednim sie nie dalo jezdzic bez dyfra.
Czerwony a wlasciwie bordowy, to najtanszy na allegro colorfill albo jakos tak, kolor bordowy pla. Czarny to DD Pla.
Oponki tpu DD.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 lut 2018, 21:40
autor: corristo25
Łoooo jaka piękna czerwona rakieta :) Bardzo się podoba, nic tylko podziwiać.
Przywieziesz na nasz zlot? Każdy będzie mógł spróbować zepsuć? :P

Sam się zastanawiałem nad jakimś RC, ale wolałbym coś bardziej terenowego :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 12 lut 2018, 22:21
autor: PrzemoS
Kopytko pisze:Tak mam. Zalozylem bo w poprzednim sie nie dalo jezdzic bez dyfra.
Czerwony a wlasciwie bordowy, to najtanszy na allegro colorfill albo jakos tak, kolor bordowy pla. Czarny to DD Pla.
Oponki tpu DD.

Jesli chodzi o ten filament kazdemu POLECAM 200% satysfakcji z wydrukow jakosc kolor Powala na Nogi widzialem osobiscie :) Ten Filament z tym kolorem robi Robote.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 08:51
autor: morf
@Przemos, tak napisales ze nie wiadomo w koncu ktory polecasz :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 10:23
autor: Hejterro
Drukowałbym :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 10:39
autor: Artu
Hejterro pisze:Drukowałbym :D
To drukuj :DD

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 11:29
autor: PrzemoS
morf pisze:@Przemos, tak napisales ze nie wiadomo w koncu ktory polecasz :)
No tak :D zauwazylem teraz, chodzi o Kolor Bordowy ( jesli chodzi o baze firmy najtanszego filamentu) :)

A wracajac do Modelu Druku Formułka zrywa Asfalt :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 12:59
autor: Domell
Hłe hłe hłe a kto wam ten kolorek polecił ;)
T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 13 lut 2018, 13:06
autor: bielawa
Filamenty z ColorFill są zajebiste pod względem kolorów

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:18
autor: Kopytko
W końcu złożyłem:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:20
autor: kapi
...i działa poprawnie ??? łał...

tapatalk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:27
autor: Kopytko
Prawie, trzeba zbalansować koło , ja za dużo ponawiercałem i ponapychałem ciężarków chcąc poprawić i wyszło tak ze dział ale zbyt sie rozpędza po jakimś czasie przez zbyt dużą ilosc ciężarków. Jak najdzie mnie ochota to znów ruszyć to wydrukuje nowe koło bez ciezarkow:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:29
autor: kapi
Teść ma cały pokój zegarów, różnych. Jak chcesz zrobić "kalibracje " to można zagadać; )

tapatalk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:30
autor: FlameRunner
Patryk, jak Ty coś pokażesz, to pokażesz - jak zawsze świetne! :piwo:

Jak często trzeba nakręcać? Autor projektu mówił coś o dwóch godzinach... Czy badałeś ten temat? Dałoby się doprowadzić ten zegar do takiego stanu, by nakręcać go nie częściej niż raz na dobę?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 20:37
autor: Kopytko
Szczerze nie mam pojęcia:P NArazie działał tylko jak ciągnąłem ręką za sznurek, lub powiesiłem butelkę w reklamówce , ale miała do biurka z 2 cm i szybko przestało. Myślałem już o tym czy da się zrobić dłużej i bez zmiany zębatek chyba nie, ale jak tak sobie kminiłem , to można by zrobić kilka bloczków do ciężarków i wówczas dobrać na nowo masę i powinno może i wytrzymać dobę przy ok 8 bloczkach i wysokości ok 160cm. Ale już mi się nie chce:P Wkurzyłem się bo niepotrzebnie wierciłem i wciskałem ciężarki a problem leżał w ciasnej jednej ośce:P A teraz juz mi się nie chce:P Kiedyś wrócę do tego :P
Ps. Jakby ktoś był zainteresowany, to drukowane na klonie UM2+ Ex. Na nominalnym profilu 0,15mm (normal)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 26 lut 2018, 21:39
autor: Domell
FlameRunner pisze:Patryk, jak Ty coś pokażesz, to pokażesz - jak zawsze świetne! :piwo:

Jak często trzeba nakręcać? Autor projektu mówił coś o dwóch godzinach... Czy badałeś ten temat? Dałoby się doprowadzić ten zegar do takiego stanu, by nakręcać go nie częściej niż raz na dobę?
Na to liczę, jak Patryk to opanuje to odrazu się zabieram za drukowanie xD

T.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 13:20
autor: Kopytko
Karabinek sklejony:P Jeszcze jak czas przyjdzie :) to jakaś lunetę dołoze:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 16:22
autor: PrzemoS
Robi Wrazenie :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 17:15
autor: MaxXxi47
Do M4 to nie luneta tylko jakiś kolimator lepiej. EOTech albo ACOG. Tyle że będziesz musiał zmienić muszkę bo będzie zasłaniać :P Są składane tego typu ale obawiam się że ciężko będzie znaleźć model do druku.

Obrazek

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 17:40
autor: marek91
Kopytko ZA JE BIA SZCZO!

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 17:50
autor: MaxXxi47
A na lufę idzie jakiś tłumik czy flash hider jeszcze nie przyklejony?


P.S

Można prosić linka do projektu?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 18:43
autor: Kopytko
MaxXxi47 pisze:
Można prosić linka do projektu?
Projekt to dokładnie ten model https://www.thingiverse.com/thing:2742734
Niestety w nim brakuje tego celownika, a zauważyłem to dopiero po wydrukowaniu wszystkiego.

Ale celownik znalazłem w innym modelu , który wydaje się nawet być lepszy, ale wcześniej go nie widziałem:
https://www.thingiverse.com/thing:2370157

I chyba lepiej ten drugi wydrukować.
Co do lufy i jakiś celowników to coś będzie dodrukowane na pewno w późniejszym czasie. Ostatnio tylko składam zaległe projekty a drukarki z dobry miesiąc nic nie wydrukowały :(
No może 2 elementy do truggy co się połamały w zderzeniu z drzewem.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 19:08
autor: MaxXxi47
Dodrukuj tłumik płomienia z drugiego projektu (30 minut i gotowe :P) a od razu lepiej będzie się całość prezentować. Powinno pasować plug'n'play o ile wymiary oryginału są zachowane.

Jeśli chodzi o celownik to miałem na myśli taki
https://www.thingiverse.com/thing:1959737

Choć możesz spróbować z chwytem transportowym zintegrowanym ze szczerbinką z drugiego projektu. To wszystko jest na szynie RIS/RAS więc odpinasz kiedy chcesz - nie trzeba kleić :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 19:16
autor: Kopytko
JEszcze nie wiem co ale myślałem o jakimś co wygląda jak 4x . ale narazie nie chce mi sie:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 19:25
autor: MaxXxi47
Jak x4 i do US & A to ACOG będzie świetnym wyborem :P

https://grabcad.com/library/trijicon-acog-1

Trzeba by tylko oddzielić mocowania od siebie i zrobić dziury na śruby ;)
I niema że "misie nie chcę". Jesteś już za stary na misie to raz, a dwa że OJCZYZNA CIĘ WZYYYYYWAAA xD

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 19:29
autor: Kopytko
Ojczyznę już odwaliłem z jakieś 11 lat temu na przedostatnim poborze:) . Więc może misie teraz:P

choć w katalogu mam jakiegoś acoga :D https://www.thingiverse.com/thing:2758433

Re: Kopytkowe wydruki...

: 27 lut 2018, 19:44
autor: MaxXxi47
Słowo klucz - NERF :P Z zewnątrz nawet i wygląda ale musiałbyś zrobić mocowanie jak w tym, którego podesłałem bo ten jest wsuwany w szyny montażowe. 15 minut w Tinkercadzie ;)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:42
autor: Kopytko
Hmmmmm...... chyba o czymś zapomniałem....
WhatsApp Image 2018-04-23 at 18.08.05.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-23 at 17.35.05.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-23 at 21.36.54.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-23 at 18.57.01.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-23 at 18.10.48.jpeg
WhatsApp Image 2018-04-23 at 21.38.29.jpeg

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:44
autor: FlameRunner
Widzę, że inspirujesz się twórczością Rafała? :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:48
autor: Kopytko
Fajne te łódki:P

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:49
autor: anraf1001
I weź tu potem pokaż swoje wydruki xD

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:49
autor: FlameRunner
Kopytko pisze:Fajne te łódki:P
Zwłaszcza takie drukowane bez wypełnienia. :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:50
autor: Kopytko
Troche nitek w środku ma:P

Re: RE: Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:52
autor: kapi
anraf1001 pisze:I weź tu potem pokaż swoje wydruki xD
Najważniejsze to być otwartym na krytykę :)

tapatalk

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 21:53
autor: Zepco
Deja Vu. To jest bardzo oszczędny model, można drukować bez wypełnienia :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 22:37
autor: virgin71
Jak pamiętasz z Dni Druku, nie Ty pierwszy zapomniałeś o wypełnieniu:)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 22:41
autor: artur_n
Jak by moja drukowała choć w połowie tak dobrze to był bym mega szczęśliwy.
Rewelacyjnie to wygląda!!

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 kwie 2018, 23:24
autor: morf
W sumie puste moze lepiej plywa :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 08:28
autor: spec
Wow. Co to za materiał, dysza i wysokość warstwy?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 08:34
autor: PrzemoS
Ja Mowilem ze ta Delta Wyczynia CUDA :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 08:48
autor: Tuchajbej
Na czym to było drukowane dokładniej ?


Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 09:05
autor: olo2000pm
Patryk czym tniesz?

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 09:07
autor: morf
Kopytko wypadlem z obiegu na troche :) , skad masz ta delte?? :-)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 09:46
autor: PrzemoS
morf pisze:Kopytko wypadlem z obiegu na troche :) , skad masz ta delte?? :-)

Patryk Delte sam robil i kalibrowal miesiacami jak sie nie myle :D

dlatego sam tez Kupilem Delte za grosze.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 10:07
autor: Kopytko
Jestem w trasie dzisiaj a mianowicie czestochowa:p wiec bede slabo dostepny. Tne s3d lub cura . Zalezy co sie wlaczy albo jest uruchomione. Delta budowana przezemnie na podstawie projektu kossel ale z moimi zmianami. Misia z fabrykatora i co tam sie spodobalo na thingi. W srodku siedzi due3dom mini. Wiecej znajdziecie w temacie o delcie. Teraz juz nie drukuje tak fajnie jak kiedys bo karetka a mianowicie te uchwyty kulowe maja bardzo duzy luz. Wytarly sie po kilkunastu kilogramach. Trzeba by tam wsadzic z wkladka mosiezna.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 13:02
autor: morf
PrzemoS pisze:
morf pisze:Kopytko wypadlem z obiegu na troche :) , skad masz ta delte?? :-)

Patryk Delte sam robil i kalibrowal miesiacami jak sie nie myle :D

dlatego sam tez Kupilem Delte za grosze.
A gdzie taka delte za grosze można nabyć, też chce :)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 kwie 2018, 13:05
autor: PrzemoS
morf pisze:
PrzemoS pisze:
morf pisze:Kopytko wypadlem z obiegu na troche :) , skad masz ta delte?? :-)

Patryk Delte sam robil i kalibrowal miesiacami jak sie nie myle :D

dlatego sam tez Kupilem Delte za grosze.
A gdzie taka delte za grosze można nabyć, też chce :)

to bylo na spontanie wpisalem Delta na olx i bummm patrze o Cie Kur...de :D Biore jeszcze utargowalem 50 zl Pisze do Patryka Oplaca sie? Odpowiedz : Bierz Nie zastanawiaj sie to tak jak za grosze:D no i wszystko Dziala z Pomoca Patryka zrobilismy ja na idealna:) (bo ja delt nigdy nie kalibrowalem)

-Jak ja otrzymalem to Glowica cala do wymiany jakas ala Vulkan stara do tego paski luzne jak cholera no i drukarka miala zapach jakiegos Zielska :D

Re: Kopytkowe wydruki...

: 23 lut 2022, 19:53
autor: Kopytko
Bry :toast:
dawno nic nie wrzuciłem , ale jako że potrzebowałem uchwytu ściennego z szybką zmiana filamentu, to postanowiłem zrobić swój coś na wzór takiego jaki kiedyś gdzieś widziałem , tym razem na swój pomysł i projekt od A do Z zrobiony przeze mnie:)
Uchwyt z przeznaczeniem do zawieszenia na ścianę, ale w trakcie wyszło ze może też być użyty jako stojak na biurko. haha :D
Zrobiłem w trakcie projektowania kilka wersji na drukarki wielokolorowe, ale tez wersje na drukarkę jednokolorowa. Wzór plastra miodu można wydrukować na płasko i wkleić w otwór, pasuje idealnie nawet na wcisk, ale ja dodałem kilka kropel kleju CA.

Mam nadzieje że komuś się przyda :)
Wszytko drukowane z PLA DD, parametry z palca na szybko, Najładniejszy Galaxy Black :D Robi robotę:)

A tak się prezentuje i spisuje:
20220119_080402-01.jpeg
20220104_005036.jpg
wall spool holder.png
szpula pionowa v9.png
szpula_pionowa_2021-Dec-29_06-01-56PM-000_CustomizedView37435440491.png
a tu link do plików , nie chce mi się wszystkiego kopiować i opisywać a tu jest jednak to fajnie wszystko posegregowane:
https://www.prusaprinters.org/prints/10 ... -universal

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2022, 13:33
autor: arkomania.pl
Czarny zawsze ładnie kontrastuje z żółtym. Bardzo fajnie to wyszło.
Jedyna wada tego stojaka to, że nie można stawiać go koło pasieki.

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2022, 13:35
autor: morf
Kolega sobie monitor skalibruje bo to pomarańczowy jako żywo :-)

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2022, 13:45
autor: @GUTEK@
A może dla kolegi to jest właśnie żółty? Dlaczego jesteś taki nietolerancyjny!

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2022, 14:24
autor: azael
Różne poziomy estrogemu :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Re: Kopytkowe wydruki...

: 24 lut 2022, 18:42
autor: Kopytko
Potwierdzę dla zakończenia kupy, ze jest to pomarańczowy, dodatkowo trzpień ledwo widoczny akurat na zdjeciu fakt nie PLa a Galaxy PET Red DD.
Reszta się zgadza. A pomarańczowy nie wiem jaki dokładnie był bo miałem resztke i szpula juz w recyklingu:P