Strona 1 z 1

Dlaczego nie można edytować własnych postów?

: 09 maja 2017, 09:57
autor: dziobu
Prośba: czy można wydłużyć czas na edycję posta? Nie wiem ile jest teraz, ale tak z 30min/1h by nie zaszkodziło.
(Chciałem raz dopisać coś mądrego a jak się okazało że to by poszło jako kolejny post to się zniechęciłem ;p)


// Temat wydzielony z "Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum"
// FR

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 10 maja 2017, 20:11
autor: Sokoli
ja był bym nawet za tym żeby zrobić edycję przez 6h ;)

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 10 maja 2017, 20:23
autor: McKee
A dla mnie jest dobrze jak jest obecnie.
Przecież, zawsze można dopisać post poniżej ew. nawet poprosić admina o scalenie 2 postów w jeden.
Zupełnie nie rozumiem po co więcej czasu potrzebujecie - to jest jedna wypowiedź, po, godzinie jest już kolejna (nawet jak w tym samym temacie). Co z tego, że kolejny post? Nie widzę problemu.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 10 maja 2017, 23:50
autor: samezrp
Pewnie przyzwyczajenia z innych forów (głupio brzmi, ale sprawdziłem, tak poprawnie ;) ), w których dwa posty jednego użytkownila z rzędu to grzech większy niż zdrada żony :)

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 10 maja 2017, 23:56
autor: dziobu
Przyzwyczajenia i nie tylko. Posty po kolei to rozmowa. Jak czytam jak ktoś ma problemy z drukarką czy testuje plastik to zawsze jest to jak rozmowa. Relacja i opinie czy pytania i odpowiedzi. Jak kilka kolejnych postów jest od jednego usera to można odnieść wrażenie że albo zrobił z tego czat i wysyła wiadomość co "Enter" albo rozmawia z samym sobą co można śmiało zakwalifikować jako F20 (schizofrenia ;p). Tak czy owak - lepiej tego nie robić. Imho.
Oczywiście są sytuacje gdy nie ma wyboru (np post co tydzień/miesiąc bo temat taki gdzie nikt się nie udziela). Ale to specyficzne przypadki i nie mają związku z tą prośbą.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 08:53
autor: samezrp
OK, a ile razy miałeś tak, że pracowałeś nad problemem miesiąc, napisałeś maila z prośbą o pomoc i 10 minut po wciśnięciu ENTER rozwiązanie przyszło samo automagicznie?
Rozumiem brak możliwości edycji po odpowiedzi... I tu wpadłem na pomysł. Może dać (jak się technicznie da) blokadę edycji po pojawieniu się odpowiedzi innego usera, a nie czasową?

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 11:23
autor: Kopytko
Przeciez na tym forum nikt nie robi jazdy ze jest post pod postem , wiec w czym problem. Zapomniales cos dopisac, edycja wygasla, pisz nastepny post...chociaz w shoutbox by sie przydala chocby 5min.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 11:31
autor: dziobu
Tu chodzi o nie robienie syfu i o to jak się potem taki wątek komuś czyta.
Tylko dla porządku.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 11:31
autor: Berg
zrobiłem błąd w tytule posta o backlash, napisałem backslash :D. a chwilę wcześniej sam szukałem po forum kto co pisał na ten temat, oczywiście w przyszłości taki post z bykiem nie będzie znaleziony.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 11:34
autor: dragonn
Ja uważam że edycja pierwszego posta powinna być zawsze dostępna właśnie żeby takie coś poprawić, a reszta to bez sensu - pamiętajcie że dopisywanie czegoś przez edycję może nie zostać zauważone przez innych.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 11:41
autor: Berg
to prawda, edycja pierwszego posta była by spoko. bo wtedy autor może, go jakby utrzymywać. poprawić linki, czy przekleić ważne informacje na początek dyskusji, które się pojawiły później, albo napisać, żę się mylił, jak inni mu to wyjaśnią.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 16:18
autor: McKee
Szukacie problemu gdzie go naprawdę nie ma.
Ze 3 razy prosiłem administratora o poprawki tytułów czy błędów ortograficznych w zupełnie nie moich postach poprzez opcję "Zgłoś ten post" - FlameRunner reaguje w ciągu kilku godzin (max jak dotychczas) i trzyma porządek. Nigdy nie było z tym żadnych problemów. Podobnie zresztą na sąsiednim forum - Krzysztof też poprawia "ortografy".
Zostawmy administrację administracji - naprawdę nie gryzą.
Co zostało powiedziane / napisane nie powinno być modyfikowane (moim zdaniem) - od tego są admini, żeby wiedzieć co można modyfikować i kiedy ew. można zmieniać sens wypowiedzi.
Jeżeli coś ważnego trzeba wkleić w 1 wątek to jest na to metoda - nie bójcie się kontaktu z Adminem.

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

: 11 maja 2017, 17:35
autor: kapi
Ew. zrobić tak, że jak autor pisze post pod postem to system scala wiadomość i jest dopisek: dodano po....
takie rozwiązanie też funkcjonuje.
A edycja pierwszego posta na prawde by pomogła. Np poprzez robienie / budowanie listy z odnośnikami do innych tematów. Taki spis treści.

Ale jak kto woli...

tapatalk

Re: Dlaczego nie można edytować własnych postów?

: 21 lis 2017, 11:23
autor: FlameRunner
Temat znowu do mnie wrócił, tym razem na PW, to może w końcu się wypowiem. ;)

Czas edycji jest w tym momencie ograniczony do 15 minut. Ograniczenie wprowadzone jest z mojej inicjatywy i będę go zażarcie bronił. Chętnie bym ustawił jeszcze krótszy czas.

Powód?

Trauma z przeszłości, oczywiście. xD Nieraz żywo z kimś dyskutując na forum byłem świadkiem sytuacji typu:
1. Rozmówca coś napisał - czytam i się zastanawiam, co mu odpisać.
2. Zanim zacznę pisać odpowiedź, odświeżam stronę, by zobaczyć, czy nie pojawiła się jakaś nowa odpowiedź kogoś innego.
3. Okazuje się, że rozmówca edytował swoją wypowiedź.
4. Okej, piszę długą odpowiedź do nowej wersji posta.
5. Umieszczam ją.
6. Okazuje się, że w międzyczasie post, na który odpowiadam, znowu został znacznie edytowany...

Innym problemem z nieograniczonym czasem edycji posta jest możliwość "wycofania się z dyskusji" i zniszczenia całego wątku.

Re: Dlaczego nie można edytować własnych postów?

: 21 lis 2017, 11:34
autor: kapi
Zawsze można użyć cytatu w kontekście odpowiedzi ;)


tapatalk

Re: Dlaczego nie można edytować własnych postów?

: 21 lis 2017, 11:44
autor: FlameRunner
Nadmiarowego cytowania też nie lubię, straszna ściana tekstu się robi.

Re: Dlaczego nie można edytować własnych postów?

: 21 lis 2017, 18:00
autor: McKee
FlameRunner pisze:Temat znowu do mnie wrócił, tym razem na PW, to może w końcu się wypowiem. ;)

Czas edycji jest w tym momencie ograniczony do 15 minut. Ograniczenie wprowadzone jest z mojej inicjatywy i będę go zażarcie bronił. Chętnie bym ustawił jeszcze krótszy czas.
Dopisz(-cie) punkt do regulaminu i problem z głowy. :good: