Strona 1 z 1

AG silver I termopara

: 23 lis 2017, 22:23
autor: mcxmcx
Pochwalony.

Czy zadziała mocowanie termopary K w bloku grzewczym za pomocą AG silver.

Pasta niby do 300° więc ok, ale pytanie czy jest przewodnikiem elektrycznym?

Re: AG silver I termopara

: 23 lis 2017, 23:38
autor: Kopytko
Nazwa chyba mówi ,ze tak, ale kij to wie.

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 00:00
autor: dragonn
A tak zapytam z czym masz problem że chcesz dawać pastę?

Re: RE: Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 05:37
autor: mcxmcx
dragonn pisze:A tak zapytam z czym masz problem że chcesz dawać pastę?
Z wpływem grzałki na odczyt temperatury. Po owinięciu kaptonem wpływ zanika, ale odczyt się staje mniej dokładny.

Wymyśliłem, że jak włożę pasty termoprzewodzacej to nie będzie dotykać do metali i będzie ok.

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 08:03
autor: dragonn
Jak masz układ do termopary i jaką termoparę. I pokaż jeszcze mocowanie głowicy, mam termoparę w rurce 3mm oraz wzmacniacz od E3D i nie zauważyłem takich problem. Bez sensu dawać termoparę którą daje się po to żeby móc drukować w wyższych temp a później dawać pastę co daje radę tylko 300C. Jak Ci wystarcza 300C to widziałem termistor który podobno jest w stanie tyle wytrzymać.

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 08:30
autor: juurd
AG silver, jest b. dobra ale jest przewodząca. Nie nadaje się do termopary/pt100 bez obudowy. Do termistora, który ma rurki teflonowe na doprowadzeniach też się nie nadaje, pasta przy wzroście temperatury wejdzie w rurki i połączy elektrycznie przewody.

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 10:40
autor: mcxmcx
No właśnie zwykły układ na max-ie i termopara albo gola, albo w rurce ale grubej, M5.

Mam na termistorze z E3D ale jednak na K chodziło lepiej.

Pisze na paście że stała dielektryczna 5.1, kurczą wyglądało że nie przewodzi.

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 11:26
autor: dziobu
Zalałem nią nieizolowany termistor i nie powiem żeby przewodziła. Zresztą korzystam z niej od dawna, jeszcze z czasów przed drukarką 3D i zawsze ona była jako ta nieprzewodząca (mam więcej past). W grupie znawców tego typu rzeczy konkretnie ta pasta uchodzi jako "średnio do d*py"; te "związki srebra" często są określane jako ściema, a Silver w nazwie to...nazwa własna, bo pasta taki ma kolor. Nie wiem ile w tym prawdy; nie znam się a stosunek jakości do ceny jest dla mnie akceptowalny. Niemniej jakby przewodziła to żadna z moich głowic by nie ruszyła bo zapaćkałem nią wszystkie termistory :)

Re: AG silver I termopara

: 24 lis 2017, 14:22
autor: juurd
Przepraszam za posta powyżej. Ja mam pastę srebrną Titan która jest przewodząca.