CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Mam difmaxa ale czy to o to chodzi ? Sęk w tym że pierwsze wydruki były eleganckie. A taśmę zmieniałem na nową. I pilnowałem by nakleiić idealnie równo.

A cha czesto też dzieje się coś takiego. Przed drukiem gdy nagrzewa się dysza wycieka odrobina filamentu. Ale na stole jej nie wyciera tylko zwija się na dyszy. Po paru cm druku to zostaje na druku i wszystko się plącze

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: drakan9 »

Tenshuchiyu pisze:Mam difmaxa ale czy to o to chodzi ? Sęk w tym że pierwsze wydruki były eleganckie. A taśmę zmieniałem na nową. I pilnowałem by nakleiić idealnie równo.

A cha czesto też dzieje się coś takiego. Przed drukiem gdy nagrzewa się dysza wycieka odrobina filamentu. Ale na stole jej nie wyciera tylko zwija się na dyszy. Po paru cm druku to zostaje na druku i wszystko się plącze

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
A silnik nie stuka? ewentualnie dysza gdzieś o stół nie zachacza? jeśli nie to zerwij taśmę i napsikaj dimafixem, powinno pomóc
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Nie zauważyłem żeby zachaczała. Była wymieniona zgodnie z poradami i drukowało elegancko. Przy poziomowaniu jest ok. Karteczka wchodzi wszędzie elegancko.
Zaraz popsikam Difmaxem i zobaczymy czy to coś da.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Posmarowałem Difmaxem. Wypoziomowałem a wydruk jak na zdjęciu.
Jakieś inne pomysły ?
Dodam jeszcze parametry druku:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: WillingMagic »

Próbowałeś zwiększyć temperaturę stołu np. na 70 stopni?
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

50, 70, 75, 100 - za kazdym razem to samo.
Po nieudanym wydruku znowu odpaliłem poziomkwanie. I choć chwilę temu było ideolo to teraz w cholera dużo niżej ...
Problem to rozgrzanie stołu ?
Krańcówka ?
No i właśnie zauwazułem, że przy pierwszym ruchu zahaczył plastik od dodatkowego chłodzenia o klips. Taki jeden skok ale może przez to nie wyczyścić dyszy ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: drakan9 »

Tenshuchiyu pisze:50, 70, 75, 100 - za kazdym razem to samo.
Po nieudanym wydruku znowu odpaliłem poziomkwanie. I choć chwilę temu było ideolo to teraz w cholera dużo niżej ...
Problem to rozgrzanie stołu ?
Krańcówka ?
No i właśnie zauwazułem, że przy pierwszym ruchu zahaczył plastik od dodatkowego chłodzenia o klips. Taki jeden skok ale może przez to nie wyczyścić dyszy ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Masz to samo co ja, dlatego klipsy zmieniłem na takie coś https://www.thingiverse.com/thing:1134862 niestety chłodzenie wydruku zachaczało o klipsy przez co stół się depoziomował, na razie przestaw sobie klipsy tak aby nie haczyło o nie i wydrukuj sobie te trzymajki.
Old
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:58
x 7

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Old »

@Tenshuchiyu
Jak już zmieniłeś dyszę, To teraz trzeba zabrać się za dwie rzeczy. Pierwsza to program a druga to obadanie drukarki.
Ad1. Jakiej wersji FlashPrint'a używasz. Porzuć tryb ekspercki bo podejrzewam, że nie wiesz jak większość podanych tam parametrów wpływa na jakość druku. W "Selekt profile" masz wpisane "Pet-G od DD (czy stworzyłeś taki profil?). Po uruchomieniu programu w zakładce "Print" wybierz "Machine Type" "FlashForge Creator Pro". W podstawowym trybie wybierz materiał ABS (nie ma PET-G). Wybierz "Standard". W podstawowym trybie wciśnij przycisk "More options", w otwartym okienku poustawiaj potrzebne parametry (uprzednio naciśnij przycisk "Restore Defoults". Przy takich ustawieniach drukowałem różne skomplikowane rzeczy np. gwizdek z groszkiem w środku.
Ad2. Musisz sprawdzić jak się ma rzeczywista temperatura dyszy i stolika do wskazań wyświetlacza LCD. U mnie wyświetlacz zawyżał temperaturę dyszy o ok. 30°C a stolika o ok. 25 °C. Temperatura stolika jest szczególnie istotna przy stosowaniu dimafix, Właściwe trzymanie jest zależne od temperatury (im wyższa tym mocniej trzyma). Ponadto sprawdź czy aluminiowy stolik nie jest wyklejony taśmą kaptonową (dodatkowa izolacja). Jeżeli tak, to ją usuń. Szyba musi leżeć na aluminium. Odnośnie wycieku filamentu z dyszy tuż przed drukiem, to z tym sobie radzę tak. Po ruszeniu głowicy usuwam wyciek z dyszy paskiem sztywnej tektury o gr. ok. 0,5mm.
W załączniku chciałem przesłać wersję FlashPrint'a, która w W7Pl gada po polsku. Okazuje się jednak, że plik jest za duży (26,5M)
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Tenshuchiyu »

Dzięki za odpowiedzi. Już piszę jaka jest sytuacja.
Po kolejnym wypoziomowaniu pierwszy wydruk jakoś poszedł. Na dyszy zrobiła się kluska ale została na obrysie (brims'ie). Zaraz po tym odpaliłem kolejny i poszło bez problemu. Jednak dziś rano 2 próby zakończone fiaskiem. Za oboma razami wydruk się odkleił.
Mam wrażenie, że dysza idzie od rogu stołu do środka i zostawia trochę filamentu. Kiedy na to najezdza robi się plontanina.

FlashPrinta nie jestem pewieb w jakiej mam wersji. Zainstalowałem ten dostarczony na karcie sd a po odpaleniu zaktualizowałem. Niestety nie ma tam polskiego języka.
Jak możesz podeślij mi go na maila - daito@op.pl
Mam uruchomione opcję zaawansowane ale dla tego, że bez nich nie uruchamiało się dodarkowe chłodzenie i druk wychodził kichiwaty (widać parę postów wyżej).
A tak to zmieniam jedynie temperatury i prędkości i dodałem Brims.
Zrobiłem profil pet-g żeby mieć zapamiętane parametry przy których wydruki wychodziły bardzo dobrze.
Spróbuję na parametrach od abs, tym bardziej że mam w planach przetestować ten filament.

Co do stołu to tak jest na nim taśma. Po powrocie z pracy ją usunę. Niestety nie posiadam sprzętu do pomiaru rzeczywistej temp. stołu i dyszy (termometr bezdotykowy). Mam tylko taki z prętem (do mięsa itp) spróbuję nim.


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: CTC Bizer Pro - Tenshuchiyu

Post autor: Kopytko »

Ctc ma taka przypadlosc ze jak sie konstrukcja nagrzeje to sie rozszerza i traci poziom. Zauwazylem tez to u siebie. Inna odleglosc jest na zimnej drukarce a inna na rozgrzanej obudowie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”