Strona 1 z 1

Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 10:17
autor: IcePower
Witam serdecznie,

Poszukuję drukarki 3D do firmy. Obecnie mam Zortrax M200 ale ma już dla mnie zbyt małe pole robocze jeśli chodzi o wysokość i musiałem zlecać druki na zewnątrz.
Widziałem M300 ale mnie nie przekonuje.

Znalazłem coś takiego, co o tym myślicie ? Budżet coś około 30 tyś.

http://sklepkomputerowy.seb-comp.pl/glo ... ended.html

Drukarka wygląda ciekawie, pole robocze duże, podtrzymanie zasilania i możliwość wznowienia druku.
Dwie głowice to tez duży plus. Pytanie jak to będzie ze wsparciem w PL. Z drugiej strony mam Zortraxa i jeśli się chce coś z nimi załatwić to graniczy z cudem, Polska firma a wsparcie słabe także może tym aż tak bym się nie przejmował.

Ewentualnie czy możecie polecić względnie dobre i duże drukarki mieszczące się w moim budżecie ?

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 10:17
autor: dragonn
link nie działa.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 10:55
autor: FlameRunner
Tak to już jest, jak się robi kopiuj-wklej z innego forum. ;)
Poprawiłem.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 11:04
autor: Berg
tak przy okazji:
Ciekawe, że ten sklep linki do innych drukarek ma konstruowane w/g ich nazw. NP:
.... /glowna/444-drukarka-3d-zortrax-m200.html
.... /drukarki/217-drukarka-3d-wanhao-duplicator-4s.html

ale ta jako jedyna ma się wyszukiwać lepiej jak ktoś szuka Ulti:
... /glowna/301-drukarka-3d-ultimaker-3-extended.html


@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 11:34
autor: IcePower
Tak post skopiowałem, bo zapytałem na innym forum i bez odzewu.
Mam tą drukarkę od 2014 r. parametrami się jakoś nie bawię dużo do ustawiania nie ma. Jest fajna bo jest bezobsługowa, na stół naklejać nic nie trzeba, rozpoczęcie druku od momentu zrobienia modelu stl. to praktycznie chwilka. Od czasu zakupu wymieniłem 3 razy ten stół ( tani nie jest ) wiadomo dysze i raz przewód który idzie do głowicy. Tak to bezproblemowe użytkowanie.
Muszę coś zgrać ale tych najważniejszych nie mam, poszły dalej.
W firmie na własny użytek drukujemy różnego rodzaje prototypu pojemników szklanych, prostych, ozdobnych, znicze itp. przeważnie wszystko oscyluje bliżej 20 cm wysokości stąd taki gabaryt w propozycji. Jakość ? Ważna ale to bardziej jest na zasadzie żeby klientowi zobrazować produkt, wzorek bo nie każdy ma wyobraźnie przestrzenną i z 2D nie widzi.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 12:01
autor: robertm
rafaljot pisze:tak przy okazji:
@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
test na benchy nie ma żadnego sensu, bo na dedykowanych profilach i drucie i tak wyjdzie idealnie :) Tak czy siak to na prawde dobra i bezproblemowa drukarka praktycznie plug and play ...

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 12:08
autor: skmskm
Z tego co widzę to ciebie bardziej interesuje wysokość niż szerokość wydruków, mógł byś kupić deltę one mają większą wysokość niż szerokość i drukują szybciej.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 12:13
autor: Kopytko
W Delcie wysokość druku to ok 1/3 całej wysokości drukarki, prrametr bardzo zmienia się zależnie od wielkosci pola. W przypadku Delty wysokość maksymalna nie jest również osiągana w całym polu - taka kinematyka. Więc majac deltę o wysokości ok 1m mamy wysokość wydruku od 25-30 cm. Fakt najłatwiej ja rozbudować w zwyż, ale trzeba pamietać o długości pasków i chwiejności konstrukcji ( można usztywnić) , ale paski są czym dłuższe tym elastyczniejsze. DELTA nie jest dobrym kompromisem vs wysokosc.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 12:33
autor: Berg
robertm pisze:
rafaljot pisze:tak przy okazji:
@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
test na benchy nie ma żadnego sensu, bo na dedykowanych profilach i drucie i tak wyjdzie idealnie :) Tak czy siak to na prawde dobra i bezproblemowa drukarka praktycznie plug and play ...
No właśnie kłopot w tym, że każdy tak mówi i nie chce pokazać :D

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 13:01
autor: IcePower
W takim przypadku delta odpada.
Jeśli chodzi o wysokość to nie musi być to 60 cm tak jak w przypadku tej co wysłałem. Po prostu przy przeszukiwaniu ofert trafiłem na nią i wydaje mi się dobrą opcją. Firm jest dużo, modeli również. Teraz mam 200x200x180 kolejna ma mieć minimum 300x300x300 mm.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 13:05
autor: robertm
rafaljot pisze:
robertm pisze:
rafaljot pisze:tak przy okazji:
@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
test na benchy nie ma żadnego sensu, bo na dedykowanych profilach i drucie i tak wyjdzie idealnie :) Tak czy siak to na prawde dobra i bezproblemowa drukarka praktycznie plug and play ...
No właśnie kłopot w tym, że każdy tak mówi i nie chce pokazać :D
daj link do tego benchy które mam wy testować ...

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 13:25
autor: FlameRunner

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 13:28
autor: Berg
robertm pisze: daj link do tego benchy które mam wy testować ...
jednokolorowy, plik 3DBenchy.stl, drugi od góry:

https://www.thingiverse.com/thing:763622/#files

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 13:39
autor: SQ9KRD
Może
http://aemca.pl/glowna/309-da-vinci-sup ... 37687.html
Support ze strony firmy w oparciu o AEMCA nie o XYZ.
Początki współpracy z nimi miałem ciężkie. Dziś już to jakoś idzie.
A i dla tej drukarki przypuszczam iż podstawowym materiałem to również będzie ABS.

Sam ma wersje Da Vinci Pro i jestem z niej bardzo zadowolony.
PS. To tylko taka moja sugestia.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 14:03
autor: FlameRunner
Tak z ciekawości, jak teraz przy tych drukarkach jest z firmware i slicerem?
Firmware nadal tylko autorski (na autorskiej płycie głównej), a slicer autorski lub Simplify3D?

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 15:36
autor: SQ9KRD
Jeśli chodzi o slicera to albo orginalny XYZ który wcale nie jest taki zły albo S3D który wcale nie jest taki zły ;)
Co mnie miło zaskoczyło ostatnio XYZ podniósł wszystkie prędkości ze 100 mm/s do max 200 mm/s.
Płyta oparta o CSRQ5310C24G nie mam żadnych dodatkowych danych procka.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 15:55
autor: dziobu
SQ9KRD pisze:Płyta oparta o CSRQ5310C24G nie mam żadnych dodatkowych danych procka.
~ARM Cortex A8.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 15:58
autor: SQ9KRD
Czyli całkiem solidna platforma.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 16:03
autor: dziobu
No o ile się nie pomyliłem. Założyłem że to BGA 498 i uC pochodzi z 2015r.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 16:16
autor: SQ9KRD
Spox. Bo zaraz zrobi się offtopic. Po prostu w tym budżecie i tymi założeniami wydaje mi się rozsądną propozycją.

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 18:01
autor: Berg
IcePower pisze: (...)
Znalazłem coś takiego, co o tym myślicie ? Budżet coś około 30 tyś.

http://sklepkomputerowy.seb-comp.pl/glo ... ended.html

Drukarka wygląda ciekawie, pole robocze duże, podtrzymanie zasilania i możliwość wznowienia druku.
@MosfetN - nie podoba mi się! popatrz na wałki Z :D :D :D

Re: Drukarka do firmy

: 11 gru 2017, 23:08
autor: Artur13579
Polecam zapoznać się z ofertą Polskich producentów drukarek:

http://www.atmat.pl
ubot.pl
urbicum
gence

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 00:06
autor: virgin71
Raise 3D to świetne drukarki. Myślałeś o Ultimakerze Extended?

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 07:16
autor: IcePower
Tak przeglądałem ten model ale pole robocze w stosunku do tego co mam nie wiele się różni.
Jak na razie znalazłem jedną która mogłaby konkurować z Raise polem roboczym mianowicie MakerBot Replikator Z18. Cena dość duża, podgrzewana komora ale nie podgrzewany stół, druki z PLA. Raise może drukować i z PLA i z ABS.

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 10:37
autor: FlameRunner
Urbicum. Nie miałem nigdy okazji z tymi drukarkami pracować, ale widziałem je kilka razy na targach i - przynajmniej w rękach producenta - zdają się drukować bardzo, bardzo fajnie.
Karta katalogowa Urbicum DX (pdf)
Co ważne, producent stawia duży nacisk na szybkość druku i nie są to puste słowa, te drukarki nawet na targach - gdzie nie ma większej wtopy niż nieudany wydruk - drukują faktycznie szybko.

Podobnie rzecz się ma z HBOT F300. Drukarka HBOT 3D F300

Artur13579 pisze:Polecam zapoznać się z ofertą Polskich producentów drukarek:

http://www.atmat.pl
ubot.pl
urbicum
gence
Polecam nie rzucać ogólnikami.
UBOT i 3DGence nie posiadają w ofercie drukarki odpowiedniej dla autora tematu.
virgin71 pisze:Raise 3D to świetne drukarki. Myślałeś o Ultimakerze Extended?
"kolejna ma mieć minimum 300x300x300 mm." ;)

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 11:27
autor: virgin71
HBOT to świetny wybór i dobry serwis. Goście są naprawdę spoko. MakerBot to niestety porażka.

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 14:59
autor: IcePower
Ta Urbicum wygląda świetnie, tylko model MX. Na YT jest filmik z prędkością druku 300mm/s. Wymiary mi odpowiadają, cena też wezmę ją pod uwagę. Przewaga nad Raise ma taką, że to polski produkt i z wsparciem, serwisem by było łatwiej.

Re: Drukarka do firmy

: 12 gru 2017, 16:06
autor: Artur13579
FlameRunner pisze:Urbicum. Nie miałem nigdy okazji z tymi drukarkami pracować, ale widziałem je kilka razy na targach i - przynajmniej w rękach producenta - zdają się drukować bardzo, bardzo fajnie.
Karta katalogowa Urbicum DX (pdf)
Co ważne, producent stawia duży nacisk na szybkość druku i nie są to puste słowa, te drukarki nawet na targach - gdzie nie ma większej wtopy niż nieudany wydruk - drukują faktycznie szybko.

Podobnie rzecz się ma z HBOT F300. Drukarka HBOT 3D F300

Artur13579 pisze:Polecam zapoznać się z ofertą Polskich producentów drukarek:

http://www.atmat.pl
ubot.pl
urbicum
gence
Polecam nie rzucać ogólnikami.
UBOT i 3DGence nie posiadają w ofercie drukarki odpowiedniej dla autora tematu.
virgin71 pisze:Raise 3D to świetne drukarki. Myślałeś o Ultimakerze Extended?
"kolejna ma mieć minimum 300x300x300 mm." ;)

ok, w takim razie pozostaje z tych drukarek HBOT, Urbicum MX, ale jest też ATMAT SIGNAL z polem roboczym chyba coś koło 320x320x500 mm

Re: Drukarka do firmy

: 13 gru 2017, 13:06
autor: IcePower
Dobra w takim razie,

1. Raise 3D - dwie głowice - 300x300x600 mm - 16 tyś netto
2. Urbicum MX - jedna głowica - 400x400x450 mm - 22 tyś netto
3. Atmat Signal XXXL - dwie głowice - 320x310x510 - 13 tyś

Tak więc która ?
Dużo plusów przemawia mi za Raise, na drugim miejscy Urbicum MX ponieważ polskie wsparcie gdyby była druga głowice byłoby pięknie. Atmat niby spełnia wymagania ale mam wrażenie, że wygląda trochę jak domowy składak.
Co byście z tych trzech wybrali ?

Re: Drukarka do firmy

: 13 gru 2017, 13:44
autor: skmskm
Ja bym wybrał 1 albo 2, trójka wygląda mizernie jak za te pieniądze.
Najlepsza jest dwójka z hiwinami na osiach.
Osobiście nie jestem zwolennikiem wałków liniowych przy rozmiarze większym niż 200mm.

Re: Drukarka do firmy

: 13 gru 2017, 13:47
autor: IcePower
Właśnie duży plus za te prowadnice. Dzwoniłem i jest możliwość w przyszłości rozbudowania o drugą głowicę także też fajnie.

Re: Drukarka do firmy

: 13 gru 2017, 13:58
autor: chemik72
Jeszcze jest Blixet

Re: Drukarka do firmy

: 14 gru 2017, 09:41
autor: Peter08
ze względu na dwie uchylne głowice ja rozważąm zakup

Ultimaker 3 extended
VSHAPER 270 Double

Re: Drukarka do firmy

: 14 gru 2017, 09:51
autor: dragonn
A ja jeszcze dorzucę może bcn3d sigmax https://www.bcn3dtechnologies.com/en/3d ... 3d-sigmax/ ? Chyba nikt nie pisała o niej tutaj

Re: Drukarka do firmy

: 14 gru 2017, 10:02
autor: FlameRunner
Peter08 pisze:ze względu na dwie uchylne głowice ja rozważąm zakup

Ultimaker 3 extended
VSHAPER 270 Double
Panie marketingowcu z verashape, masz pan nas za idiotów czy co? Z kilometra widać, że to reklama...

Re: Drukarka do firmy

: 14 gru 2017, 11:50
autor: dziobu
Peter08 pisze:ze względu na dwie uchylne głowice ja rozważąm zakup
To bardzo interesujące, ale co nas to obchodzi?
Peter08 pisze:Ultimaker 3 extended
VSHAPER 270 Double
Żadna z ww drukarek nie spełnia podstawowych wymagań pytającego.
dragonn pisze:A ja jeszcze dorzucę może bcn3d sigmax https://www.bcn3dtechnologies.com/en/3d ... 3d-sigmax/ ? Chyba nikt nie pisała o niej tutaj
Nikt nie pisał bo jest za mała.
Potrzebne jest pole robocze w Z.


A miał ktoś do czynienia z tym:
http://www.builder3dprinters.pl/kategor ... /drukarki/ ???
Mają pasujące 2 pozycje (Premium Medium/Large).
Przyznam że pole robocze rzędu "205 x 214 x 400/600" wygląda dość dziwnie ale w sumie to to co M200 tylko wyżej. Poza tym drukarki mają chyba wszystko co potrzebne, w dwa kolory z mieszalnikiem. Oidw oni robią to co ZMorph (albo ZMorph to co oni), tj umożliwiają mieszanie kolorów (http://www.builder3dprinters.pl/drukowa ... e-kolorow/).

Re: Drukarka do firmy

: 19 gru 2017, 09:37
autor: Peter08
WTF boże chciałem tylko pomóc wyluzujcie....

Re: Drukarka do firmy

: 19 gru 2017, 09:45
autor: FlameRunner
No i mam odpowiedź - masz nas za idiotów. :)

Re: Drukarka do firmy

: 19 gru 2017, 11:30
autor: marek91
FlameRunner pisze:No i mam odpowiedź - masz nas za idiotów. :)
Myślisz? Kolega zwyczajnie zapomniał zapytać o możliwości reklamy na forum, a z tym nie ma problemu, dogadujemy się, opłacacie fakturkę i lecimy :piwo:

Re: Drukarka do firmy

: 21 gru 2017, 10:41
autor: IcePower
Ostatecznie postawiłem na Urbicum MX.

Re: Drukarka do firmy

: 21 gru 2017, 10:48
autor: FlameRunner
Czekamy zatem na wątek o tej drukarce. ;)