A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: mcxmcx »

Nic, głupi pomysł.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: roman »

Adinfo pisze: 23 paź 2023, 19:57 Żarówka H4 w Peugeot - prosta i szybka wymiana - historia prawdziwa!
Ale na pocieszenie powiem, że mogło być gorzej, gdyż na przykład ja w tym punkcie prac:
Adinfo pisze: 23 paź 2023, 19:57
  • no to wszystko trzeba poskręcać, ale..... skoro blaszka w ręce a reflektor wyjęty - to ją włożę na swoje miejsce,
...zrobiłbym to inaczej. Ja bym najpierw zamontował lampe, zderzak, akumulator i całą reszte, a następnie przeszedł do kontynowania prób... włożenia tej blaszki na już wmontowanej lampie :D
Adinfo
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Adinfo »

Kopytko pisze: 23 paź 2023, 22:49Nie chciałbym krakać, ale trzeba było od razu wymienić drugą :P od strony pasażera:P
Wolałem sobie to zostawić na inny kiepski dzień co by na raz tyle łaciny nie stosować, po tej sytuacji lepiej nie ruszać drugiej lampy - tam dojście jest ciut lepsze.
roman pisze: 24 paź 2023, 01:28...zrobiłbym to inaczej. Ja bym najpierw zamontował lampe, zderzak, akumulator i całą reszte, a następnie przeszedł do kontynowania prób... włożenia tej blaszki na już wmontowanej lampie :D
A wiesz, że kusiło mnie żeby tak zrobić. :DD
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 6
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 372

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: cyfron »

fesou pisze: 23 paź 2023, 20:12 Użytkuję P207 - żarówki trzeba tam kupować zgrzewkami. Co tydzień pada inna, dwie, trzy.... łączę się w bólu, pełne zrozumienie
Miałem podobnie w Skodzie Fabii z 2000r. Wypróbuj Hella Long Life - częstotliwość wymian zmieniła się z 6 miesięcy na 24.
Wcześniej montowałem żarówki wszelakiej maści od najpodlejszej chińszczyzny po philipsy i osramy - za wyjątkiem w/w long life'ów wytrzymywały od 3 do 6 miesięcy. Ponoć ten typ tak ma, bo daje trochę wyższe napięcie na żarówki niż większość aut.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 6
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Igor »

U kumpla w jakimś Oplu musieliśmy zderzak i nadkole zdejmować.

Na padające żarówki świetnym remedium jest ściemniacz PWM. Trochę mniejszy strumień światła ale zapominasz o wymianie na lata.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Jarewa »

Nie trzeba sciemniacz pwm wystarczy dac/dołożyć kabel oporowy dobrać długość tak by uzystkac optymalne napięcie.
matikyle
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 25

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: matikyle »

Polecam posprawdzać przewody, ponieważ jak ktoś źle założy zaślepkę lampy to od razu korodują te końcówki (czasami nie widać na pierwszy rzut oka), zwłaszcza po stronie minus. U siebie w 307 poczyściłem te styki papierem ściernym dołożyłem trochę cyny, a wtyki do żarówek zarobiłem nowe. Po tych zabiegach nie padają mi już tak często.
sagittario
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: aaannnd »

Jarewa pisze: 23 paź 2023, 20:32 Ogólnie większość aut to ma wyglądać, nikt przy kupnie się nie przejmuje takimi pierdołami.
i jak się spali to masz jechać do serwisu, zapłacić 20zł za żarówkę i 50 za wymianę, a przy okazji doleją ci płyn do chłodnicy dodatkowo płatny itp. itd. :D i ta żarówka bedzie cie kosztowac minimum 2 stówy :D
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: lukk »

Czy ta H4 jest aby w reflektorze z soczewką? Wydaje mi się, że to trochę słaba konstrukcja, tam bardzo mocno rośnie temperatura i szybko się palą.

U mnie w E46 żarówki są PMMowane fabrycznie, łącznie z tym, że z tyłu występują tylko P21W i pozycyjne są również na nich, PWMowanych na niższą moc. Od 10 lat jak jeżdżę tym autem to wymieniłem jedynie żarówki kierunków, ale nie dlatego że się spaliły, tylko chciałem wrzucić te z lustrzaną bańką, dla lepszego wyglądu :)
Za to żeby nie było tak różowo, to chińskie żarniki D2S mi spaliły kiedyś przetwornicę do xenonu i musiałem wyminiać tranzystory.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 11
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Andrzej_W »

No tak BMW i spalone żarówki kierunkowskazu dziwne by to było :DD
lukk, Kopytko, szpiglasowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”