A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 342
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 129

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Fest »

Pewnie samo się zrobiło od zużytej izolacji.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 15
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: kapi »

Grzałka zrobiła papa
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 13
Posty: 366
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 498

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: fyme »

Pasmo samych sukcesów :facepalm:
Zaczęło się od zapchanej dyszy 0,25 a skończyło na zastygnięciu plastiku w plastiku :rotfl: pokłosie decyzji podejmowanych na szybko w środku nocy gdy w głowie fakt że trzeba wstać o 5 do roboty :cry2:
Dobrze że jest druga drukarka bo byłbym w czarnej d... :shock:
Załączniki
IMG20230504181226.jpg
IMG20230504181237.jpg
Andrzej_W, morf, bartoszeqqq, panWiadr0
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Kopytko »

Ojj tam ojj tam, wiertło i jazda:Dszkoda czasu na drukowanie:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 13
Posty: 366
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 498

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: fyme »

Wiertło poszło bokiem ;)
Zostaje tylko drukowanie nowego bo za chwilę znów będę to rozbierał bo gdzieś filament zaczepi
Kopytko
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: roman »

Widok rozbebeszonej głowicy z jej składowymi leżącymi na stole zawsze przyprawia mnie o drżenie rąk, szybsze bicie serca, a w głowie kołatają się myśli "zapasowy heatblock chyba jeszcze mam.... a co jeśli gardziel szlak trafił? te wtyczki JST już na pewno mają luzy, tyle razy je szarpałem...."
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 13
Posty: 366
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 498

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: fyme »

:rotfl: lekka fobia widzę.
Ale fakt. Dobrze mieć na podorędziu zapasowe graty ;) i drugą drukarkę :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 20
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: morf »

roman pisze: 04 maja 2023, 20:22 Widok rozbebeszonej głowicy z jej składowymi leżącymi na stole zawsze przyprawia mnie o drżenie rąk, szybsze bicie serca, a w głowie kołatają się myśli "zapasowy heatblock chyba jeszcze mam.... a co jeśli gardziel szlak trafił? te wtyczki JST już na pewno mają luzy, tyle razy je szarpałem...."
Zdecydowanie fobia 8-) albo za dużo grzbiesz. Szerze mówiąc od ... Hmm chyba nigdy nie wymieniałem heartbreaku ani heatblocku z powodu awarii. Może kwestia do czego doszedłem jakiś czas temu że na te najtańsze mnie hotendy nie stać i biorę tylko od e3d. Może też to być oczywiście przypadek:-)

@fyme a co to się stało? W sensie co było przyczyną?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 13
Posty: 366
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 498

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: fyme »

Zatkała się dysza 0,25. A ja w przejawie fantazji zamiast zostawić to do dziś na szybko chciałem zrobić cold pull i wrócić do drukowania bo mam tego sporo. No i zrobiłem. Z tym że filament się, zerwał i taki miękki radośnie sobie zastygł w drukowanym ekstruderze. Dokładnie między rurką ptfe a zębatkami. I za Chiny nie szło go stamtąd wygrzebać. Dziś na spokojnie rozebrałem wszystko ale i tak nie wydłubałem filamentu. Próba rozwiercenia nie wyszła bo wiertło poszło bokiem więc zostaje tylko druk drugiego. Znaczy 1 połówki. Za to w międzyczasie uratowałem dyszę wypalając resztki filamentu. Znaczy chyba uratowałem :D bo teraz nie sprawdzę. A fajnie by było bo dysza bondtech za 5 dych i niewiele przedrukowała
morf
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: roman »

morf pisze: 04 maja 2023, 20:52 Zdecydowanie fobia 8-) albo za dużo grzbiesz. Szerze mówiąc od ... Hmm chyba nigdy nie wymieniałem heartbreaku ani heatblocku z powodu awarii. Może kwestia do czego doszedłem jakiś czas temu że na te najtańsze mnie hotendy nie stać i biorę tylko od e3d. Może też to być oczywiście przypadek:-)
No, może trochę przesadziłem ;) To raczej wspomnienia z czasów gdy nie wiedziałem co i jak oraz gdy używałem śmieciowej jakości komponentów.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2023, 21:46 przez roman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”