A Ty co dziś zepsułeś?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Adinfo »

Żarówka H4 w Peugeot - prosta i szybka wymiana - historia prawdziwa!
  • W sobotę żarówka H4 padła w aucie od strony kierowcy - z podłym dojściem, klapa blisko a przewód masowy przeszkadza,
  • dzisiaj rano ta sama lampa - H4 padła z pudełka nówka wyjęta,
  • 30min czasu do wyjazdu, zabieram się za wymianę co mi ostatnio trwała z 10 min),
  • wyjmuję spaloną, wkładam nową, blaszka nie trzymała to ją poprawiłem i wypadła z zaczepów,
  • próby włożenia blaszki przez 20-30min spełzły na niczym - łacina była mi nieodłączna,
  • no to w pewnym momencie blaszka spadła gdzieś w p... - łacina....................xcxcxpcoxpcxopcoxpco,
  • wykręcam reflektor - nie da rady bo 3-cia śruba pod zderzakiem z reflektora,
  • rozkręcam powoli zderzak i plastikowe dynksy przy nadkolu i grzebię ręką w środku - ale blaszki tam nie ma,
  • w końcu musiałem zdemontować zderzak - oczywiście nic nie znalazłem,
  • wyjąłem reflektor bo już było dojście do 3-ciej śruby reflektora, blaszki dalej nie ma,
  • odkręcam aku (aby go przesunąć bliżej komory silnika - ofkors odpowiednie klucze cicia wpapała),
  • patrzę blaszka trzymająca żarówkę wpadła między blachy w komorze silnika - pod aku gdzieś w odchłań kosmosu,
  • szykuję drucik zagięty i wyławiam blaszkę - yeah!
  • no to wszystko trzeba poskręcać, ale..... skoro blaszka w ręce a reflektor wyjęty - to ją włożę na swoje miejsce,
  • zapodanie blaszki w stare miejsce wcale mimo reflektora w ręce nie było takie łatwe, a tym bardziej bez jego wykręcenia,
  • zapinam kable i odpalam światła, ufff..... - świeci,
  • skręcam wszystko do końca i sprawdzam - świeci.
Wnioski z tego jak dla mnie:
  • bardzo nie lubię firmy Peugeot!
  • miałem bardzo dużą chęć uszkodzić to auto ciężkim młotem, ale jakoś postanowiłem się nie poddawać i nie bawić się w Thora,
  • znowu się czegoś nowego nauczyłem - choć miało to trwać max 10min to trwało prawie 2.5 godziny - i to prawie za darmo nie licząc uszkodzonej żarówki i mojego czasu.
Skoro i tak wieczór stracony to wykręciłem koła letnie i założyłem zimowe, przy okazji niedawno zakupiony klucz przetestowałem - nie dałem rady go popsutać mimo, że śruby z przednich kół trzeszczały.
dziobu, fyme, morf, roman, emartinelli
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dziobu »

No nie przesadzaj - wymiana żarówki w P107 to na prawdę 10 minut. Albo 5, bez piwa.
Nie to co w Scenicu... tam jedyną opcją jest autoryzowany serwis :D
Adinfo
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze: 23 paź 2023, 20:00 No nie przesadzaj - wymiana żarówki w P107 to na prawdę 10 minut. Albo 5, bez piwa.
Nie to co w Scenicu... tam jedyną opcją jest autoryzowany serwis :D
No własnie o to chodzi, że to miało trwać 10 min ale ewidentnie miałem słaby dzień i przegrałem wojnę - a wiedziałem, że jak się za to wezmę w tym konkretnym momencie to coś pójdzie nie tak.
+ z tego taki, że wiem jak zdemontować nadkola, zderzak, reflektor ;p
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: fesou »

Użytkuję P207 - żarówki trzeba tam kupować zgrzewkami. Co tydzień pada inna, dwie, trzy.... łączę się w bólu, pełne zrozumienie
Adinfo
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Fest »

Następnym razem sprawdź, czy nie lepiej lampę wyjąć.
annon
Postów w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: annon »

dziobu pisze: 23 paź 2023, 20:00 No nie przesadzaj - wymiana żarówki w P107 to na prawdę 10 minut. Albo 5, bez piwa.
Nie to co w Scenicu... tam jedyną opcją jest autoryzowany serwis :D
To Ty jeszcze w Dodge Caliber nie wymieniałeś... Ogólnie większość aut po 2010r. ma źle przemyślane lampy. Jedynie Volvo trzyma poziom.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Jarewa »

Ogólnie większość aut to ma wyglądać, nikt przy kupnie się nie przejmuje takimi pierdołami.
annon
Postów w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: annon »

Jarewa pisze: 23 paź 2023, 20:32 Ogólnie większość aut to ma wyglądać, nikt przy kupnie się nie przejmuje takimi pierdołami.
Tak ale niedawno była myśl w UE aby dostęp do wymiany żarówki był możliwy bez ingerencji w inne części nadwozia. Tak jak z gniazami OBD miały być w okolicy skrzynki bezpiecznikowej, a jest różnie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: dziobu »

Jarewa pisze: 23 paź 2023, 20:32 Ogólnie większość aut to ma wyglądać, nikt przy kupnie się nie przejmuje takimi pierdołami.
Ja sie przejmuje. Żarówkę ma się dać wymienić na poboczu, inaczej to guwno a nie samochód. To co odwalił Renault w Scenicu lata temu nauczyło mnie zwracać na to uwagę.

Swoją drogą w wielu krajach samochód z przepaloną żarówką jest niesprawny i jak zatrzyma cie patrol a nie naprawisz tego na miejscu to dymasz dalej lawetą. O ile w ogóle ktoś lubi jeździć bez światła z przodu.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: A Ty co dziś zepsułeś?

Post autor: Kopytko »

Adinfo pisze: 23 paź 2023, 19:57 Żarówka H4 w Peugeot - prosta i szybka wymiana - historia prawdziwa!
Nie chciałbym krakać, ale trzeba było od razu wymienić drugą :P od strony pasażera:P
mcxmcx
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”