Strona 1 z 1

Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 09:52
autor: Cosik
Hej,

Wpadłem na pomysł że można by zrobić reprapową wersję sterowników na bazie TMC2130, tylko np w wersji TA która daje więcej amper :P

Tylko pytanie czy są na to chętni? Bo płytkę można zaprojektować bez problemów i w przypadku produkcji małoseryjnej będzie potrzeba parę osób które pomogą zrobić małe machlojki z PCB. PCB można mieć w cenie za 10 sztuk 2$ + około 8$ wysyłki, układ to około 22zł, reszta to myślę że będzie do 5 zł.

Co sądzicie na ten temat?

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 09:56
autor: dragonn
One nie są czasem w innej paczce? Da się je zmieścić w ogóle w formie stepsticka? Ogólnie ja bym chętnie zobaczyć w formie stepsticka TMC2660 ale to chyba nie jest wykonywalne.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 10:12
autor: Cosik
Z TMC2660 może być problem, a czy jest wykonalne dla tej obudowy to jeszcze nie wiem :D

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 10:18
autor: skmskm
Niestety TMC2660 się nie zmieści na płytce stepsticka 10x10 mm chip ma no chyba że by zrobić z dwóch płytek(jedna pionowa).
Ale można by podłączyć te płytki z TMC2660 osobno przewodami, jest taki projekt gotowy: https://oshpark.com/profiles/hzeller

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 10:48
autor: dragonn
skmskm pisze:Niestety TMC2660 się nie zmieści na płytce stepsticka 10x10 mm chip ma no chyba że by zrobić z dwóch płytek(jedna pionowa).
Ale można by podłączyć te płytki z TMC2660 osobno przewodami, jest taki projekt gotowy: https://oshpark.com/profiles/hzeller
A widziałaś ktoś goldpiny montowane powierzchniowo? To było zwiększyło dostępne miejsce u góry :D.

EDIT

coś takiego https://www.tme.eu/pl/details/2ph1-40-u ... adam-tech/, wymagało by to minimalnie poszerzenia stepsticka, ale do takiego RAMPS dalej by to weszło :D, ewentualnie wyprowadzenie na silnik zrobić bezpośrednio na stepsticku kątowe jak by stepstick zasłonił to w ramp.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 11:06
autor: skmskm
Tylko problem w tym że chip jest chłodzony od tyłu więc musi być pod spodem :D

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 11:13
autor: dragonn
Niby tak ale hmmm możemy zaniżyć jego parametry, TMC2660-PA jest do 2.8A. Może do standardowych 2A by wyrobiło?

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 11:22
autor: skmskm
W datasheet pisze że przy 2A wydziela 2.6W na cewkę. Temperatura krytyczna to 125 stopni.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 12:09
autor: WillingMagic
@Dragonn
Tylko goldpiny smt bardzo łatwo się wyrywają z ścieżką, więc stepstick byłby niemal 1 razowy.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:11
autor: Cosik
btw TMC2660-PA nie posiada opcji cichych kroków (stealthChop) :P

I znalazłem gotowe pcb modułów SilentStepStick więc teraz to jest decyzja co robimy :P w Polsce gotowe moduły SilentStepStick od watterott są w cenie około 45zł za sztukę. Występują w wersji TMC 2130, 2208 oraz 2100.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:12
autor: dragonn
Oo nie zwróciłem uwagi, aż dziwne ale to może wynika z pradu jaki ten driver potrafi dać.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:13
autor: skmskm
Zawsze można DRV8824 podmienić na TMC2224(są kompatybilne według katalogu który znalazłem):
https://www.mev-elektronik.com/files/ME ... Cs_MEV.pdf

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:19
autor: dragonn
skmskm pisze:Zawsze można DRV8824 podmienić na TMC2224(są kompatybilne według katalogu który znalazłem):
https://www.mev-elektronik.com/files/ME ... Cs_MEV.pdf
Szkoda że nie z DRV8825 :/

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:21
autor: skmskm
DRV8825 i DRV8824 to ten sam leyout

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:23
autor: dragonn
Ooooo.... trzeba zbadać bardziej temat. Można by fajnie zamienić w takim MKS SBASE

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:28
autor: skmskm
Popatrzyłem w datasheet'a wszystko się zgadza można bezpiecznie podmienić.

Musi być TMC2225 package HTSSOP28
tylko gdzie to kupić nigdzie śladu dostępności.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:32
autor: dragonn
2225? Ciężko znaleźć gdzieś do kupienia jak wstępnie patrzę

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 13:46
autor: skmskm
Pewnie na specjalne zamówienie min 100sztuk jak dobrze pójdzie :D średnia cena podobnych(TMC2224) to 1.3 usd czyli 130usd za 100szt.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 15:18
autor: Olson
Tylko problem jest taki że 2225 ma konfigurację po uart nie spi jak 2130 wiec była by potrzebna nowa implementacja w fw

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 15:29
autor: skmskm
Niema konieczności używania uarta, od czego jest potencjometr.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 15:32
autor: Olson
Jak na mój gust to nie pakuję się tego typu driverów żeby tylko kręcić silnik bez wszystkich ficzersów. Tak jak założyć 2130 jako standalone i nie móc używać stealtchopa, czy dokładnego wystrojenia choppera pod silnik.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 16:35
autor: tig33r
Nowy marlin ma obsługę tmc2208 po uart.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 16:59
autor: Olson
A to przepraszam to zmienia postać rzeczy :D

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 21:10
autor: Cosik
Olson pisze:Jak na mój gust to nie pakuję się tego typu driverów żeby tylko kręcić silnik bez wszystkich ficzersów. Tak jak założyć 2130 jako standalone i nie móc używać stealtchopa, czy dokładnego wystrojenia choppera pod silnik.
Da się to ustawić na pinach, po SPI można się swobodnie w modach przełączać, ale od strony HW da się też to ustawić.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 21:12
autor: tig33r
Tam jest kilkanaście rejestrów do ustawienia po SPI i nie da się tego robić na pinach, nie wprowadzaj w błąd.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 22:38
autor: Garreth
Nad tmc2660 probowalem przysiąść i nawet cos tam w eaglu porysowalem. Wrzuce schematy jak bede przy kompie, moze komus sie bedzie chcialo temat pociagnac:)

Ja sobie zalozylem wrzucenie 4 steperow na jedna plytke wchodzaca w due3dom mini oraz mala dedykowana atmege do ich parametryzacji (daloby to dosc fajna mozliwosc na przyklad dorzucenia wyswietlacza i enkodera do parametryzacji i monitoringu, ale to moj maly overkill:) ).

Z problemem wymiarow tez sie zmierzylem, zalozylem goldpiny SMD. Co do jednorazowosci to da sie ogarnac - odrobina epoxy i byloby cacy.

Jednak z eagle jestem slaby, nie wiem na przyklad jak ogarnac zrobienie 4 warstw, darmowa wersja na to nie pozwala niestety.

Jezeli chodzi o montaż od góry to nie jest to wielki problem, mozna dac długie nóżki i dac radiator od spodu, poza tym nie wiem dlaczego sie tego nie stosuje w stepstickach, ale mozna skorzystac z aluminiowego PCB (jak w diodach). Nie kazda firma sie podejmuje wielowarstwowych Alu PCB, ale z tego co pamietam to udalo mi się jakieś znaleźć.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 23 gru 2017, 23:51
autor: morf
Garreth jak coś to ja wchodzę w tą wersję dla d3mini :) w wyrysowaniu nie pomogę Ci bo sam się nie znam ale gdybyś zamawiał prototyp to daj znac

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 01:33
autor: Berg
da się. Wystarczy dać go na drugiej płytce pionowo. dolutowanej jakoś do takiej zgodnej ze stepstikiem. Nawet wtedy chłodzenie można zrobić podwójne po obu stronach.

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 08:21
autor: Garreth
rafaljot pisze:da się. Wystarczy dać go na drugiej płytce pionowo. dolutowanej jakoś do takiej zgodnej ze stepstikiem. Nawet wtedy chłodzenie można zrobić podwójne po obu stronach.
No spoko, ale dasz rade rozrysowac sciezki pod to?

Mozna w ogole zrobic calego stepsticka pionowo wpinanego w listwe kolkowa wychodzaca na silniki, bo z drugiej listwy potrzebne tylko STP, DIR i EN, wiec mozna na kabelkach [emoji14]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 10:12
autor: Cosik
tig33r pisze:Tam jest kilkanaście rejestrów do ustawienia po SPI i nie da się tego robić na pinach, nie wprowadzaj w błąd.
Tak są do zaawansowanego ustawiania sterownika. Natomiast bez ich ustawiania dostępne są ciche kroki. Jeżeli nie wierzysz to zapraszam tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ZzO9skEYqwY od około 3:30 gość używa tego jako standalone bez komunikacji po SPI.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 11:14
autor: tig33r
No ale jaki sens je kupować do pracy standalone gdzie nie wykorzystasz w ogóle ich potencjału? Do pracy bezobsługowej bierzesz lv8729 lub tmc2100

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 11:49
autor: Garreth
Co do parametryzacji 2130 czy 2208 z moich zabaw wynika, ze trzeba miec oscyloskop z sondą do pomiaru prądu.

Chodzi o to, zeby modyfikujac rejestry ustawic idealnie zero-crossinig i pare innych parametrow zgodnie z dokumentacja. Na sluch sie tego zrobic nie da porządnie, a ustawianie tego przy koniecznosci ciaglego przeladowywania softu w arduino jest również dość upierdliwe:)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 11:57
autor: Cosik
tig33r pisze:No ale jaki sens je kupować do pracy standalone gdzie nie wykorzystasz w ogóle ich potencjału? Do pracy bezobsługowej bierzesz lv8729 lub tmc2100
Chcesz wiedzieć jaki jest sens? A taki że to forum czytają różni ludzie zafascynowani drukiem 3D i nie każdy musi znać się na wszystkim. Jeden jest dobry z elektroniki, drugi z mechaniki a trzeci ma zapał za pięciu. Tak jak Ty byłeś w błędzie z tymi cichymi krokami tak umieściłem tą informację że kontrola nie jest potrzebna to posiadania tej funkcjonalności. Może się zdarzy że znajdzie się ktoś dla kogo wyciszenie pracy drukarki będzie kluczowe i taka informacja może się przydać.

Ja rzuciłem propozycję zaprojektowania takowego sterownika a nie sensu używania go w trybie sandalone.

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 12:34
autor: Berg
Garreth pisze:
rafaljot pisze:da się. Wystarczy dać go na drugiej płytce pionowo. dolutowanej jakoś do takiej zgodnej ze stepstikiem. Nawet wtedy chłodzenie można zrobić podwójne po obu stronach.
No spoko, ale dasz rade rozrysowac sciezki pod to?
Mozna w ogole zrobic calego stepsticka pionowo wpinanego w listwe kolkowa wychodzaca na silniki, bo z drugiej listwy potrzebne tylko STP, DIR i EN, wiec mozna na kabelkach [emoji14]
Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
co miał bym nie dać rady. Ale raczej nie zamierzam akurat drążyć tego tematu. wspomniałem tylko o tym że jest mozliwość generalnie zrobienia większej płytki zgodnej z wyprowadzeniami stepstkia. Oczywiście można też wpiąć zewnętrzny sterownik. Są do tego gotowe przejściówki, staje się Blackfrog albo Botland ma.

tmc2660 gdzieś widizałem w wersji bigFoot (od razu z SPI i to raczej jest włąsciwy kierunek) oraz jakieś elektroniki mają gniazda kompatybilne z stepstick/bigfoot

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 12:42
autor: spec
Dla mnie najciekawszą opcją w TM2130 jest możliwość zrobienia Sensorless Homing. Nie znam się na tym zupełnie ale czy można by było wykonać stepstick, z którego wychodziły by kabelki do podłączenia do endstopu do dowolnej elektroniki? Całość mogła by być regulowana potencjometrem i nie musiałaby mieć kontaktu z softem. Czy sam stepstick by to ogarnął?

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 12:44
autor: mcxmcx
Garreth pisze:Co do parametryzacji 2130 czy 2208 z moich zabaw wynika, ze trzeba miec oscyloskop z sondą do pomiaru prądu.

Chodzi o to, zeby modyfikujac rejestry ustawic idealnie zero-crossinig i pare innych parametrow zgodnie z dokumentacja. Na sluch sie tego zrobic nie da porządnie, a ustawianie tego przy koniecznosci ciaglego przeladowywania softu w arduino jest również dość upierdliwe:)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
A na jaką częstotliwość ta sonda ma być?

Bo takie do 200khz są za 30-40£
Nada się toto?

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 13:03
autor: tig33r
spec pisze:Dla mnie najciekawszą opcją w TM2130 jest możliwość zrobienia Sensorless Homing. Nie znam się na tym zupełnie ale czy można by było wykonać stepstick, z którego wychodziły by kabelki do podłączenia do endstopu do dowolnej elektroniki? Całość mogła by być regulowana potencjometrem i nie musiałaby mieć kontaktu z softem. Czy sam stepstick by to ogarnął?
Wg mojej wiedzy to ustawiasz to po spi, bo musisz zadać czułość homingu. Sygnał podłączasz z pinu DIAG0 lub DIAG1 zależnie od konfiguracji do pinu sygnałowego złącza endstopu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś błędnie zrozumiałem.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 13:16
autor: Olson
tig33r pisze:
spec pisze:Dla mnie najciekawszą opcją w TM2130 jest możliwość zrobienia Sensorless Homing. Nie znam się na tym zupełnie ale czy można by było wykonać stepstick, z którego wychodziły by kabelki do podłączenia do endstopu do dowolnej elektroniki? Całość mogła by być regulowana potencjometrem i nie musiałaby mieć kontaktu z softem. Czy sam stepstick by to ogarnął?
Wg mojej wiedzy to ustawiasz to po spi, bo musisz zadać czułość homingu. Sygnał podłączasz z pinu DIAG0 lub DIAG1 zależnie od konfiguracji do pinu sygnałowego złącza endstopu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś błędnie zrozumiałem.
Dobrze mówisz, z tym że do tego służy diag1 i nic nie ustawiasz potencjometrem ani zworkami musi być to na spi/uart w zależności od sterowania stepsticka zrobione.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 15:09
autor: Berg
spec pisze:Dla mnie najciekawszą opcją w TM2130 jest możliwość zrobienia Sensorless Homing. Nie znam się na tym zupełnie ale czy można by było wykonać stepstick, z którego wychodziły by kabelki do podłączenia do endstopu do dowolnej elektroniki? Całość mogła by być regulowana potencjometrem i nie musiałaby mieć kontaktu z softem. Czy sam stepstick by to ogarnął?
twój pomysł nie jest taki zły.
jakakolwiek osobny, niewielki uC np na jakims atmelu podłączony do SPI i endstopów + prosty programik powininny to ogarnąć

choć zdaje się nie do końca. bo w trakcie homeingu zdaje się musi być obniżony znacznie prąd by delikatnie to zbadać a nie walnąć w kraj.
czyli ten dodatkowy uC musiał by jeszcze wiedzieć, że drukarka właśnie robi homeing.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 15:52
autor: skmskm
Homing jest robiony z Gcodu więc można dodać komendę dającą jej znać(stan wysoki na dowolnym pinie później stan niski po homingu).

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 24 gru 2017, 19:41
autor: Olson
Prąd przy homingu nie jest obniżany tylko stepstick musi wejść koniecznie w tryb spreadcycle i musi dostać komendy aby przy wykryciu oporu dał stan wysoki na diag1 i można by to zrobić bez problemu na jakimś arduino nano sterować.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 01:29
autor: spec
Czyli jakieś światełko w tunelu jest na stepstick z bazowaniem bez czujników pasujący do dowolnej elektroniki na dowolnym oprogramowaniu.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 01:44
autor: tig33r
Marlin ma wbudowaną obsługę, więc dla smoothie czy repetiera jest to jakieś rozwiązanie.

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 15:04
autor: Olson
tig33r pisze:Marlin ma wbudowaną obsługę, więc dla smoothie czy repetiera jest to jakieś rozwiązanie.
Chcecie to mogę zrobić na szybko taki konfigurator pod arduino nano pod 2130 po świętach

Wysłane z mojego ZTE A2017 przy użyciu Tapatalka

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 15:15
autor: tig33r
Ja do smoothie korzystałem z megi, bo miałem pod ręką (nano już przyjechało :)) i biblioteki teemuatlut, ale tylko do ustawiania trybu pracy bez stallguarda. Są też tam przykłady. https://github.com/teemuatlut/TMC2130Stepper

Swoją drogą myślałem nad dodaniem opcji do automatycznego obniżania prądu przy temperaturze ostrzegawczej.

Re: RE: Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 15:23
autor: Olson
tig33r pisze:Ja do smoothie korzystałem z megi, bo miałem pod ręką (nano już przyjechało :)) i biblioteki teemuatlut, ale tylko do ustawiania trybu pracy bez stallguarda. Są też tam przykłady. https://github.com/teemuatlut/TMC2130Stepper
Stallguard też zrobisz wpisz sobie

stepperX.diag1_stall(1); stepperX.diag1_active_high(1); stepperX.coolstep_min_speed(1024UL * 1024UL - 1UL) ; stepperX.sg_stall_value(SENSITIVITY);

stepperX zamień wg tego co masz na arduino przypisane, SENITIVITY ma wartości od - 64 do 63 im mniej tym bardziej czułe. I będzie to dawać sygnał wysoki na diag1 które w sygnał endstopu wpinasz

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 25 gru 2017, 15:30
autor: tig33r
Nie wchodziłem w to w ogóle głębiej, bo w zasadzie sprawdziłem tylko czy sterowniki działają pod nowym marlinem i pod smoothie z zewnętrzną megą i trochę rozkręciłem drukarkę do przebudowy.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 27 gru 2017, 00:55
autor: Marvin27
Witam.

Mam do Was pytanie odnośnie równania jakości/ceny TMC2130 z chin np https://www.aliexpress.com/item/5pcs-TM ... eLevelAB=5 do tych z Watterott http://www.watterott.com/de/SilentStepStick-TMC2130 ?

Czy opłaca się kupować z chin ?

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 28 gru 2017, 22:22
autor: skmskm
A propo TMC2660, znalazłem plany płytki prototypowej(łatwej do wykonania są pliki garber) nazywa się tmc2660-bob ma wszystko ładnie wyprowadzone, na stronie jest pełna dokumentacja a chipy kosztują 6.35 usd za sztuke, planuje teraz założyć nowe stepstiki, zastanawiam się nad zamówieniem płytek.
strona https://www.trinamic.com/support/eval-k ... c2660-bob/

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 28 gru 2017, 22:34
autor: tig33r
Wygląda na to, że tmc2660 nie ma stealthchopa - trybu cichego.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 28 gru 2017, 22:37
autor: dragonn
No nie ma ale popatrz jaki ono prąd pociągnie. Się nie dziwię że nie ma

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 28 gru 2017, 22:40
autor: tig33r
W drukarce zupełnie tego max prądu nie wykorzystasz. Wydaje się, że ludzie używają tych stepsticków głównie w celu wyciszenia i uzyskania większego mikrokroku.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 28 gru 2017, 22:46
autor: skmskm
płatka ma 1x1,5 cala, koszt zamówienia kalkulator napisał że wykonanie 10 takich płytek kosz 40zł(bez wysyłki) w chinach. W Polsce 60zł.

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 29 gru 2017, 09:21
autor: tig33r
Czyli generalnie jak cena za sztukę tmc2660 biorąc po uwagę, że będzie zamówione 10 sztuk powiedzmy?

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 29 gru 2017, 09:46
autor: skmskm
Cena 20,44 zł za sztuke plus koszt płytki(cena reszty pomijalna smd i inne drobiazgi).
Sklep: https://www.digikey.pl/scripts/DkSearch ... 3678312349

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 02 sty 2018, 12:43
autor: tig33r
Co do wyprowadzenia sygnałów z płytki może takie cudo pomóc https://www.aliexpress.com/store/produc ... 1229i3fAp9

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 07 sty 2018, 12:10
autor: Marvin27
Ktoś miał do czynienia z TMC2130 z chin ?
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... -350824499

Re: Reprapowy sterownik do silników na bazie TMC2130

: 07 sty 2018, 12:42
autor: anraf1001
Marvin27 pisze:Ktoś miał do czynienia z TMC2130 z chin ?
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... -350824499
Moje są na razie w podróży.