Buduję drukarkę chyba masywną

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: Berg »

daras pisze:Obrazek
trochę zamiast adminia: jak wrzucasz na forum grafikę, to najprościej użyć opcji "załącznik" poniżej. wtedy wiadomo o czym jest rozmowa. Generalnie forum jest po to by to co piszemy zostawało. Twojej fotki już nie ma albo jest dostępna tylko dla Ciebie. Jeśli tam jakaś tajemnica była, to najlepiej na priv.

co do projektu to zdecydowanie odradzam każdemu zaczynanie przygody z drukiem 3D od wymyślania własnej konstrukcji, choć wiem, że kusi, każdy kto ma trochę technicznie w głowi od razu ma 1000 pomysłów jak co zrobić i usprawnić, najpewniej 999 błędnych.

Polecam zrobić, sprawdzony projekt, polecam HC Evo do tego. Albo kupić najtańsze Anet A8 albo oryginalną Prusę, jeśli budżet większy, w tym wypadku chyba nawet lepiej mk2. Niezależnie od wszystkiego Prusa i tak się przyda. Do drukowania mniejszych detali. Podrukować kilka miesięcy. Potem pogadamy co dalej.

Widziałem kilka projektów modyfikacji Prusy. w postaci wydłużenia osi Y - też się da bez problemu.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: dragonn »

daras pisze:To jest strasznie skomplikowana konstrukcja w porównaniu do plotera ze zdjęcia. Czy dużo masy będzie myślę że tyle samo a nawet mniej niż w konstrukcji którą pokazałeś. Oczywiście nie twierdzę że nie masz racji, że może i konstrukcja jest lepsza, ale na pewno bardziej skomplikowana.
Będzie mniej masy, nawet u siebie gdzie mam coś ala prusę (LUME) z polem tylko 200x200 i Evo z polem 300x300 to Evo pomimo dużo wyższych prędkości, akceleracji oraz jerku generuje mniej "wibracji" i mam mniej "bezwładności" niz LUME. A konstrukcja ta wcale nie jest skomplikowana. Oczywiście da się zrobić Prusę z tak dużym stołem w Y, zresztą zobaczcie sobie takie CR-10S w wersji 400x400 ale co z tego? Robiąc dużą drukarkę zależy na dużej szykości i akceleracji gdzie w takie CR-10 domyślnie wartości oscylują w okolicach 500mm/s^2
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: anraf1001 »

daras pisze:To jest strasznie skomplikowana konstrukcja w porównaniu do plotera ze zdjęcia. Czy dużo masy będzie myślę że tyle samo a nawet mniej niż w konstrukcji którą pokazałeś. Oczywiście nie twierdzę że nie masz racji, że może i konstrukcja jest lepsza, ale na pewno bardziej skomplikowana.
Bardziej skomplikowana, ale nie miotasz stołem 200x400 w te i we w te, a to bardzo ułatwia sprawę :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
daras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 88
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:46
x 2

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: daras »

Nie myślcie że się tu zarejestrowałem po to abyście poparli moje pomysły, po prostu pytam bo to zrobiłem sam i byłoby mi po prostu łatwiej. No ale skoro twierdzicie że lepiej jak stół jest nieruchomy to pewnie tak zrobię.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: chemik72 »

Skoro zrobiłeś taką konstrukcję to na pewno dasz radę zrobić drukarkę corexy.Ten układ jest prosty wbrew pozorom. :git:
dragonn
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
daras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 88
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:46
x 2

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: daras »

Myślę i myślę i dochodzę do wniosku że faktycznie najlepszym wyborem będzie jak kupie gotowca. Chciałbym kupić jednak coś co będzie mi ładnie drukować.Mam prośbę, czy ktoś mógłby podesłać mi fotki faktycznych wydruków 3D. Te wydruki które sprzedawcy pokazują razem z drukarkami moim zdaniem nie pokazują faktycznych wydruków, bo są za ładne. Uświadomiliście mi że muszę najpierw się poduczyć takich wydruków i dopiero zająć się budową maszyny.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: dragonn »

Ale czy ten gotowiec musi spełniać Twoje założenia do pola roboczego?
Awatar użytkownika
daras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 26
Posty: 88
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:46
x 2

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: daras »

Nie musi, stwierdziłem że na początku mogę ten element złożyć z części. Fajnie by było gdyby przy fotce było napisane jaka to drukarka.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: Artu »

daras pisze:Chciałbym kupić jednak coś co będzie mi ładnie drukować.
Praktycznie każda porządnie złożona i właściwie wyregulowana drukarka będzie "ładnie" drukować :git:
To tak jak z samochodami. Dobry kierowca "objedzie" dobrze wyregulowanym Oplem takiego co ma rozklekotane Porsche :DD
Po pierwsze "drukarz" a później dobrze wyregulowana "maszyna" :good:
dragonn, chemik72
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Buduję drukarkę chyba masywną

Post autor: dragonn »

Ok, a jaki budżet? I powiem Ci że z tym zdjęciami to średnio sens ma - myślę że 70-80% to umiejętność osoby która obsługuje drukarkę a tylko reszta jaka drukarka. Ale zaproponuje na początek coś sprawdzonego i dobrego - Prusa i3 MK2 lub MK3. To chyba jedna z najlepszych opcji na start.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”