Strona 1 z 1

Moje wydruki

: 30 gru 2017, 20:02
autor: Bilbopl
Witam, jako nowy użytkownik drukarki 3d chciałem wam pokazać swoje wydruki :)
Jako pierwszy (poza wydrukami testowymi z drukarki) Tacka do drukarki fotograficznej DNP DS-RX1, której nigdzie nie mogłem dostać standardowa tacka do zdjęć 15x10 to koszt u producenta ~150 zł :D
Formatu 15x20 producent już niestety w swej ofercie nie ma :)

No więc pierwsza styczność z DSM - parę prostokątów i rozciągnięć i projekt na tackę już jest :)
Wydruk PLA na Da Vinci 1.0 pro bez chłodzenia i na grzanym stole - 65 stopni :D
Miesiąc temu nie wiedziałem, że druk PLA się raczej chłodzi a nie grzeje :D
Część supportu zostawiłem bo nie przeszkadza on w wypluwaniu zdjęć a spodobał mi się wygląd :D
Warstwa 0,2 Prędkości 30mm temp 200 stopni - projekt ledwo co się zmieścił na polu roboczym :)
I wyszło takie coś :)


Dziś zaczynam druk T-800 ( piękny różowy filament;) - będę go mallował) na razie zamiast chłodzenia wstawiłem wentylator przy otwartych drzwiach drukarki :)

Re: Moje wydruki

: 31 gru 2017, 10:27
autor: x3d
Zdjęcie pokazuje jakby zaprojektowane do tego urządzenia.
Ciekawi mnie czy jest to jakos zamocowane coby nie 'odjechało' w siną dal.
Można pomyśleć też o jakiś dystansach na boki , szczególnie jak zostawisz więcej wydruków. Nie będą wypadać na prawo i lewo.

Fajne.

Takie przyklady sa dla mnie najlepsze. naprawa, modyfikacje i hacking realnych przedmiotów. Znajomy drukował ostatnio ostrzałkę cena w sklepie 120 zł i za krótka do kuchennych.

Re: Moje wydruki

: 31 gru 2017, 16:39
autor: Bilbopl
Na tą chwilę przedrukowanie jakieś 3000 zdjęć, na bok żadne nie wypadło :) z tyłu tacki są zawiasy i tackę się montuje na wcisk :)
download/file.php?mode=view&id=5725

Re: Moje wydruki

: 01 sty 2018, 18:43
autor: Bilbopl
No więc T-800 po 48h druku
warstwa 0.2 druk 20mm
Wyszłoby fajnie gdyby nie dwie rzeczy... Po 1 ustawiłem druk bez grzania stołu a podstawka od t-800 i tak się wygięła (coś ala konik na biegunach) delikatnie bo delikatnie ale się wygięła. Myślę, że da vinci mimo wyłączonego grzania stołu i tak go podgrzewa do 45 stopni :/
Druga gorsza rzecz (na szczęście byłem w dobrym momencie przy druku) t-800 się odkleił stąd przesunięcie warstw na samym środku oczu :(
Cały druk od tego momentu się przesunął się jakieś 0,5 mm w bok :/
Na szczęście udało mi się go podkleić bez przerywania druku
Jako, że to mój pierwszy taki długi druk to zostawiam go sobie na pamiątkę :), jutro będę go malował.

Re: Moje wydruki

: 01 sty 2018, 22:42
autor: samoogon
Fajny wstaw zdjęcia końcowego efektu :)

Re: Moje wydruki

: 01 sty 2018, 22:50
autor: Domell
hmmm pink? I taki prążkowany :D

T.

Re: RE: Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 01:23
autor: mcxmcx
Domell pisze:hmmm pink? I taki prążkowany :D

T.
Kolega się nie śmieje z różowego, ja mam jeszcze 14 kg pink. Był po £ 0.49 z wysyłka, to grzech bylo nie wziasc. ;)


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 08:51
autor: Artur
I jak kolega ocenia filament?

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 09:19
autor: morf
Faktycznie jak juz ktos pisal prazkowany, nie masz czasem problemow ze sruba w Z?

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 11:25
autor: maciusiek610
Kolega się nie śmieje z różowego, ja mam jeszcze 14 kg pink. Był po £ 0.49
Można wiedzieć gdzie można dorwać tak tani filament. Jak cena w funtach to pewnie uk. Ebay ??

Pozdrawiam

Re: RE: Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 11:57
autor: mcxmcx
Artur pisze:I jak kolega ocenia filament?
Jak to chińczyk.

Wymiar trzyma, temperatura stabilna, nie płacze się, tylko kolor ..ujowy.

Ale za £0.49/kg to spokojnie na wszystko starcza.


Tak, eBay.co.uk i to są zwykle najmniej chodliwe kolory.

Kilka miesięcy wstecz też puszczałem link do aukcji z pink po 0.49.

Re: RE: Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 12:16
autor: Artur
mcxmcx pisze:
Artur pisze:I jak kolega ocenia filament?
Jak to chińczyk.

Wymiar trzyma, temperatura stabilna, nie płacze się, tylko kolor ..ujowy.

Ale za £0.49/kg to spokojnie na wszystko starcza.


Tak, eBay.co.uk i to są zwykle najmniej chodliwe kolory.

Kilka miesięcy wstecz też puszczałem link do aukcji z pink po 0.49.
Dyszy nie zatyka ?

Re: RE: Re: RE: Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 12:55
autor: mcxmcx
Artur pisze:
mcxmcx pisze:
Artur pisze:I jak kolega ocenia filament?
Jak to chińczyk.

Wymiar trzyma, temperatura stabilna, nie płacze się, tylko kolor ..ujowy.

Ale za £0.49/kg to spokojnie na wszystko starcza.


Tak, eBay.co.uk i to są zwykle najmniej chodliwe kolory.

Kilka miesięcy wstecz też puszczałem link do aukcji z pink po 0.49.
Dyszy nie zatyka ?
Nie.

Normalny filament, jak plastspaw etc.

Jedynie kwestia kolorów, tańsze są te dużo brzydsze.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 12:59
autor: Artur
Cena na prawdę ciekawa

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 16:15
autor: Bilbopl
W zasadzie wcześniej nie zwracałem uwagi na prążki, może przez to że drukowałem szarym PLA i Żółtym ABS i tak tego nie było widać.
Wygląda na to, że tak mam problem ze śrubą bo się "kolebie" na boki: https://www.youtube.com/watch?v=lbLvP2o ... e=youtu.be
Co tu zaradzić? Drukarkę kupiłem coś koło miesiąc temu więc chyba powinienem zgłosić jako wadę?
Czy może po prostu się ją jakoś reguluje?

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 20:06
autor: Bilbopl
Wydrukowałem kostkę
Prędkość 40mm
warstwa 0,1
Zerknijcie swoim fachowym okiem proszę.

Za chwilę wydrukuję na takich samych ustawieniach jak t-800

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:11
autor: Domell
No są prążki, im wyżej podejrzewam będzie bardziej widoczne.
Ja nie znam sposobu prostowania śruby więc jak dla mnie do wymiany.

T.

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:18
autor: kapi
Jak zabudowana jest nakrętka stołu ?
Może zluzowanie śrub umożliwi jej "pływanie " a tym samym zniweluje bicie ?
Chyba że jest osadzona w pasowanym otworze - to nic to nie da.

tapatalk

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:22
autor: Bilbopl
Jutro będę dzwonił do aemca i wyjaśniał temat. A tymczasem jakieś tam próby nakładania pierwszych warstw.
IMG_20180102_203645.jpg
IMG_20180102_205258.jpg
IMG_20180102_211004.jpg
Edit: Za jakąś chwilę podeślę fotkę nakrętki tylko do maluję warstwę

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:29
autor: Artur
Jak na gwarancji to lepiej oddać na gwarancję. Chyba że dadzą śrubę tak samo "prostą" :D

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:54
autor: Bilbopl
Fotki Śruby:
Mam wrażenie, że brakuje tutaj jakiegoś elementu stabilizującego śrubę - Drugie foto

Edit: Takie coś znalazłem na: https://www.thingiverse.com/thing:1884026

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 21:58
autor: Domell
Dokładnie tak to wygląda.
Albo i nie zobacz czy to pomoże zanim ją odeślesz:
https://www.thingiverse.com/thing:1279748

Ktoś tu na forum miał taką drukarkę jak ty tylko nie pamiętam kto, może zerknie u siebie i się wypowie?

EDIT: https://www.tweaktown.com/reviews/6827/ ... ndex3.html
Tu widać na jednym zdjęciu że oryginalnie tam nic nie ma, ale skoro na thingi się pojawiło to znaczy że to wada tej drukarki. (tak myślę)

T.

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 22:11
autor: samezrp
Genralnie kiedyś była na forum dyskusja nt. tych stabilizacji i jak pamiętam konkluzja była taka, że sama śruba powinna chodzić swobodnie, do stabilizacji są boczne wałki, śruba ma tylko podnosić stół. Stabilizacje śruby potrafią wprowadzić prążki jeśli śruba nie jest 1000% centryczna, w takim przypadku brak stabilizacji nie wymusza tańczenia stołu.

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 22:19
autor: Domell
Dla testu może sprawdzić czy w tym przypadku pomoże mały wydruk.

Choć teraz patrzę na kolejne fotki z tego artykułu i widzę że też ma prążki :/

Re: Moje wydruki

: 02 sty 2018, 22:42
autor: kapi
Sprzęgło jest całe tzn nie elastyczne. Wg mnie to wałki boczne powinny prowadzić stół. Skłaniam sie do uwolnienia nakretki od stolika - jak ona tam jest zamocowana ?


tapatalk

Re: Moje wydruki

: 03 sty 2018, 01:04
autor: SQ9KRD
Zakładam iż drukarka nie ma zbyt dużego przebiegu. Więc problem ze śrubą można na razie odsunąć na bok.
Po pierwsze czy drukujesz na szybie czy na aluminium tym orginalnym ze stołu
Po drugie sprawdź / popraw mocowanie tych obejm samego stołu.
Po trzecie faktycznie warto druknąć sobie ten stabilizator
Po czwarte ostrożnie dokręć ten element przez który przechodzi śruba i jest przykręcony do samego stołu. Powinien być zalakowany ale jest prawdopodobieństwo iż mógł się poluzować.

Z chęcią czekam na info co udało ci się wskórać w Aemca. Mi kazali zrobić zdjęcie śruby bo oni nie wiedzą o jaką śrubę osi Z mi chodzi ( Tak jakby było ich tak 100 ). Generalnie sama firma to jakieś nieporozumienie.

Re: Moje wydruki

: 03 sty 2018, 09:30
autor: x3d
Akurat do zdjęć to lepiej że jasny a nie czarny, ale potem trzeba by jednak pomalować i wyrównać.

Zrób jeszcze jakiś młotek albo toporek wojenny, taki różofy

Re: Moje wydruki

: 03 sty 2018, 15:29
autor: Bilbopl
X3D
akurat było mi bez różnicy czy różowy czy inny (akurat załadowana była szpula z różowym) bo i tak jest w trakcie malowania :)

SQ9KRD
Tak drukarka jest dość świerza.
Na stole aluminiowym pokrytym Taśmą.
Stół trzyma się sztywno, podokręcane obejmy
Stabilizator wydrukowany.
jeszcze sprawdzę te zalakowane śruby czy są dokręcone ale to jak wydruk się skończy :)

A tak z innej beczki http://sklep.devildesign.pl/ to chwilowa przerwa techniczna czy strona nie aktualna?

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 15:56
autor: Bilbopl
T-800
IMG_20180107_153752.jpg
Właśnie się drukuje T-Rex brązowe PLA
Po założeniu stabilizatora niestety prążki nie zniknęły, dodatkowo znowu się wydruk przesunął ale tym razem dużo wcześniej. Tym razem się nie oderwał a przesunięcie i tak jest :/
IMG_20180107_150135.jpg

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:09
autor: Yorg 68
Bilbopl pisze: dodatkowo znowu się wydruk przesunął ale tym razem dużo wcześniej. Tym razem się nie oderwał a przesunięcie i tak jest :/
Zapewne drukujesz z karty - zamień ją na inną. Najlepiej coś z Class10.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:16
autor: SQ9KRD
Yorg 68 pisze:
Bilbopl pisze: dodatkowo znowu się wydruk przesunął ale tym razem dużo wcześniej. Tym razem się nie oderwał a przesunięcie i tak jest :/
Zapewne drukujesz z karty - zamień ją na inną. Najlepiej coś z Class10.
Co prawda drukarka ta posiada wbudowaną kartę którą można wymienić jednak to nie powinno stanowić problemu. Do Da Vinci poprostu wysyła się gcoda za pomocą slicera XYZ i tyle.

Ja ciągle optuję za problemem ze stołem. Co prawda od dawna mam tam szkło i w zasadzie ten problem nie występuje lecz przypominam sobie takie problemu jak stół mi "pływał"

Hmm a sprawdź czy głowica dobrze siedzi w tych dwóch ząbkach. Najlepiej wyjmij ją i wsadź całą ponownie.
PS. Najpierw daj unload filament dopiero potem wyciągaj głowice ;)

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:28
autor: Bilbopl
Gdzie tej karty szukać? Myślę jednak, że tak jak mówisz, karta nie powinna być problemem, ponieważ drukarka odbiera najpierw cały wydruk a później drukuje i w między czasie żadnego przesyłu danych nie ma. O głowicy nie pomyślałem, zmieniałem ją kilku krotnie na laser. Podeślę fotkę jak skończy ten wydruk bo mi się wydaje, że faktycznie może być lekko przekrzywiona. Co do stołu wystarczy najzwyklejsza szyba docięta pod wymiar?

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:35
autor: FlameRunner
A weź wydrukuj zwykłą kostkę kalibracyjną, w połowie pracy wyłączając grzanie stołu.
Bilbopl pisze: A tak z innej beczki http://sklep.devildesign.pl/ to chwilowa przerwa techniczna czy strona nie aktualna?
Kupuj u dystrybutorów/resellerów. ;)

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:38
autor: SQ9KRD
By dostać się do karty musisz rozkręcić tylną część obudowy na 2 torxach o ile pamiętam ( Teraz drukarka stoi w piwnicy i tylko zdalnie wysyłam i odbieram plastiki ;) ).

Ze stołem jest troszkę zabawy.
Dając szybę tracisz możliwość pół-automatycznej kalibracji ( robiłem może ze 100 wydruków temu )
Po prostu mocujesz szybę powiedzmy 3-5 mm dociętą na wymiar i po sprawie + stosujesz Dimafix i zapominasz o odklejaniu się ABS`u itd.

FlameRunner Już kiedyś to przerabialiśmy. Nie ma możliwości softwerowo wyłączyć stół. Można to uczynić jedynie rozkręcając obudowę od tylu i fizycznie odkręcając przykręcone śrubami przewody.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:41
autor: FlameRunner
SQ9KRD pisze: FlameRunner Już kiedyś to przerabialiśmy. Nie ma możliwości softwerowo wyłączyć stół. Można to uczynić jedynie rozkręcając obudowę od tylu i fizycznie odkręcając przykręcone śrubami przewody.
I jak się wtedy skończył temat? Sprawdziłeś to? ;)

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 16:45
autor: SQ9KRD
Tak. Dałem szybę :D
220 x 220 tak aby była większa niż samo aluminium.
Co bardzo mocno zniwelowało prążki.
Tylko że ja przy 3000h roboczogodzin robiłem wymianę wszystkich tulei ślizgowych na nowe ( stół, wózek, prowadnice)
U kolegi te prążki są mimo wszystko zbyt wyraźne.
Jeśli nie stół obstawiam źle zamocowaną głowicę.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 17:48
autor: x3d
Yorg 68 pisze:Zapewne drukujesz z karty - zamień ją na inną. Najlepiej coś z Class10.
czy to ma az tak duże znaczenie? elektronika powinna miec spory cache. Może wiesz ile tego?
Nie słyszałem aby ktoś narzekał na problemy z kartą. To tak wolno sie pobiera.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 18:14
autor: Yorg 68
Nie mam zielonego pojęcia jak to działa.
Wiem ze swojego doświadczenia że jedna z kart nawalała właśnie w ten sposób iż robiły się przesunięcia.
Sprawdzałem na kilku drukarkach i tylko z tej jednej karty robiły się takie "kwiatki" . Jest to Class4 - CO8G TAIWAN.
Temat już znany od dawna - jeszcze z forum RC-FPV gdzie odbyła się duża akcja składania forumowych drukarek.
Roztrząsane tam było dużo chorób w"wieku dziecięcego" drukareczek P3STEEL i ogólnie metod dojścia do poprawnych wydruków.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 18:16
autor: Bilbopl
No i stało się, 20h wydruku, zgrzyt i T-Rex się oderwał. Teraz czyszczenie. I ponowna próba po dołożeniu szyby i porządnej kalibracji. :(
IMG_20180107_181151.jpg
edit: co do karty, to mam sporo class10 U3 - bo używam do aparatów - ją także wymienię przed kolejnym drukiem
A co do szyby to powinna być jakaś konkretna grubość?

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 18:20
autor: Yorg 68
Nie zapuszczaj takich długaśnych wydruków.
Pomęcz coś mniejszego i przyglądaj się uważnie...

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 18:26
autor: SQ9KRD
1 Drukowanie PLA na Da Vinci Pro bez choćby prowizorycznego chłodzenia to katorga bez sensu.
2 Najpierw zrób kostkę kalibracyjną https://www.thingiverse.com/thing:2087142 i pokaż wynik.
3 Jeśli masz ABS spróbuj z ABS`em choć tak duży projekt i tak odklei się od "amelinium" tym bardziej bez dimafixu alternatywą będzie sok z abs`u

Jakie masz filamenty i od kogo. Masz ten w orginalnym zasobniku ??

Mi szyba 3mm pękła wymieniłem najpierw na 10mm ( to naprawdę ciężki kawałek szkła dla stołu ale jakoś sobie radził ) teraz mam 5mm i jest spoko. Tak jak pisałem będziesz musiał po pierwsze ją dobrze zamocować po drugie nie będziesz miał kalibracji więc pod żadnym pozorem nie dawaj autokalibracji ( uszkodzisz albo szybę albo wygniesz pręty ) po trzecie będziesz musiał dodać offset osi Z uzależniony od grubości szyby
Yorg 68 pisze:Nie mam zielonego pojęcia jak to działa.
Mogę się mylić lecz problem leżał chyba po stronie nie wyrabiającej się elektroniki z atmegą +wyświetlaczem i dotyczył składaków.
W przypadku Da Vinci zapas mocy jest naprawdę duży.

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 18:45
autor: Bilbopl
1. Było "prowizoryczne" chłodzenie :D - wiatrak przy otwartych drzwiach drukarki :)
2. Kostkę wrzucałem kilka postów wcześniej :)
3. Filamenty wcześniej ten różowy od AEMCA, Teraz ten brązowy DD, mam jeszcze ABS+ od DD

Autokalibrację straciłem przy początku użytkowania... Najpierw skalibrowałem stół, poszło kilkanaście małych wydruków, później przy większym wydruku tak się zapaprała dysza w koło, że drukarka przestała mi autokalibrować. Skalibrowałem ręcznie na kartkę papieru (grubość chyba 80g - taka zwykła jak do ksero). Zaraz puszczę jeszcze kostkę ABS+

Re: Moje wydruki

: 07 sty 2018, 19:17
autor: SQ9KRD
Zaczekaj.
Do póki nie wywaliłeś orgi. głowicy. To kalibrację robisz sam. Od tego jest ten pin na głowicy. Pamiętaj iż musi być czysty. Warto nawet lekko papierem ściernym go przejechać. Potem dopiero kalibracja stołu. Zawsze możesz też ustawić offset osi Z tak jak Tobie pasuje.

Wrzuć plik 3W. To wydrukuje na mojej.

Re: Moje wydruki

: 13 sty 2018, 18:51
autor: Bilbopl
Poprawiłem głowicę (miała lekki luz) i powtórnie skalibrowałem stół.
Szyby jeszcze nie mam, Karta została ta sama co była.

Vader Drukowany czerwony i szary PLA - wcześniejszy druk - druk jeszcze przed t-800
Miecz część jasna ABS + od DD
Część czerwona - PLA od AEMCA
IMG_7862.JPG
IMG_7863.JPG
IMG_7864.JPG
IMG_7865.JPG
IMG_7866.JPG

Re: Moje wydruki

: 09 sie 2018, 20:15
autor: Bilbopl
Po długim czasie "nic nie pisania" w dalszym ciągu walczę z wydrukiem :)
Szyba 4 mm założona - psikane dimafix dla ABS
przy dużych powierzchniach druk jest ok, ale jak już się zaczynają mniejsze (głowa, uszy maski) ilość "bobków" zdecydowanie wzrasta.
Puszka dla odwzorcowania wielkości :)

Z PLA ciągle problemy mimo dołożenia chłodzenia na wydruk (prążkuje, małe wydruki się zawijają).

Batman dla syna
38814307_296244424472780_3453205846886973440_n.jpg
38737620_274740456642690_4547738782933188608_n.jpg
edit:
Czy istnieje jakiś program co potnie automatycznie duży projekt na małe kawałki np. 20x20x20 ?