Strona 1 z 1

Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 06 sty 2018, 21:46
autor: x3d
http://antyweb.pl/recenzja-zortrax-m200/


// Bardzo proszę o chociaż minimum dbałości przy tytułowaniu tematów.
// Zmieniłem oryginalny tytuł: "antyweb zortarx" na: "Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl"
// FR

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 22:47
autor: SQ9KRD
Dopisek na końcu tekstu mówi wszystko o powyższej recenzji.
"Tekst powstał we współpracy z firmą Zortrax."

Generalnie jest sens robić recenzje drukarki która miała swoja premierę 27.05.2015 ??
Przecież materiałów na ten temat jest milion pińcet. Poczułem się jakbym poraz 100 czytał artykuł z Onetu.

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 23:05
autor: samezrp
To samo zauwazyłem, a IMHO recenzja to nie opis tego jak się drukuje, a osiągów, obsługi itd.
Ja całą tę "recenzję" streściłbym tak:
"Kupiliśmy drukarkę 3D, od trzech miesięcy drukujemy, trochę hałasowała, więc wynieśliśmy z pokoju, fajna jest i ma dedykowany SW."

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 23:13
autor: dziobu
Komentarze są lepsze od artykułu...

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 23:32
autor: pszczelaszkov
Komentarze to kolejne rakowisko, nawet nie zabraklo mojego ulubienca pt "drukarki 3d sa bez sensu" :D

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 23:38
autor: kretu
Mam wrażenie że to sami ludzie co kupili sobie Anet na przecenie (bez obrazy dla ich użytkowników chodzi mi o ogół ultra tanich drukarek które są tanie ale wymagające czułości) tylko są za głupi żeby ją skalibrować i co gorsza wymyślić co sensownego wydrukować.

Re: antyweb zortarx

: 06 sty 2018, 23:49
autor: dziobu
Obstawiam że to ludzie którzy niczego nie kupili tylko czytali o drukarkach w kolejce do dentysty i teraz są specjalistami. Norma na takich portalach ;)

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 15:17
autor: x3d
Czy uważacie, że nie ma potrzeby wrzucać tu informacji z różnych źródeł?
Nie wydaje mi się, by ilość jakichkolwiek art. o drukarkach był znów taki duży. A dobrze jest wiedzieć co inni o tym myślą jeśli już ktoś tu zagląda. Chyba, że ideą jest by byl to kanał komercyjnej reklamy tylko na tym forum.

Też potwierdzam, że komentarze ciekawsze niz sam art.

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 15:37
autor: SQ9KRD
x3d pisze:Czy uważacie, że nie ma potrzeby wrzucać tu informacji z różnych źródeł?
Jak najbardziej jest potrzeba. Tylko iż ten kiepski artykuł niczego nie wnosi, o niczym nie informuje nowym nie daje nawet przykładowych wydruków jak zresztą słusznie wielu zauważyło w komentarzach
x3d pisze:Nie wydaje mi się, by ilość jakichkolwiek art. o drukarkach był znów taki duży. A dobrze jest wiedzieć co inni o tym myślą jeśli już ktoś tu zagląda.
Tematów o różnych drukarkach jest naprawdę sporo. Z opisami zalet i wad. W powyższy artykuł jest SPONSOROWANYM więc nie oczekuj iż będzie rzetelny.
x3d pisze:Chyba, że ideą jest by byl to kanał komercyjnej reklamy tylko na tym forum.
Tego nie rozumiem. Komercyjna - Reklama ??

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 15:41
autor: x3d
Chodzi o czy wrzucamy wszystko jak leci (wtedy nawet mamy pojecie czy jest tego duzo, na stronach ktore nie sa zwiazane bezposrednio z drukiem)
Ty uważasz (SQ9KRD) , że dużo ja nie, ale czy ktoś to może rozstrzygnąć jak nie ma zmierania danych?

Chodziło mi o to czy kanal newsy są zarezerwowane dla komercyjnych podmiotów kture tu na forum moga sie reklamowac
czy ma to byc prasówka z tego co znajdziemy.

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 16:18
autor: FlameRunner
Ta "recenzja" jest bardzo, bardzo słaba merytorycznie, do tego ma liczne obrzydliwe cechy tekstu sponsorowanego.
Po co to czytać, po co to linkować, po co o tym rozmawiać?

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 16:21
autor: SQ9KRD
Pytanie do Ciebie w takim razie. Uważasz ten artykuł który wkleiłeś za news??

Ok. Wkleiłeś link który uważałeś za słuszne by wkleić i naprawdę nie mam nic przeciwko fajnie bo można kiedyś trafić na ciekawy i wartościowy materiał. Moja opinia dotyczyła samego artykułu który moim zdaniem jest na poziomie newsów z Onetu.

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 16:25
autor: FlameRunner
SQ9KRD pisze:Generalnie jest sens robić recenzje drukarki która miała swoja premierę 27.05.2015 ??
M200 jest z 2013 roku. I nadal dobrze się sprzedaje. ;)
Kompletnie abstrahując od zalinkowanego w pierwszym poście tekstu... Czemu pisać nową recenzję w 2017/2018 roku? Co prawda drukarka sama w sobie nie zmieniła się za bardzo, ale "ekosystem" zmienił się znacznie, co wpływa na możliwości i ocenę drukarki. Zmieniło się też wszystko dookoła - może konkurencja już dawno zostawiła w tyle M200, a może M200 w 2013 roku na tyle wyprzedzał swoje czasy, że nadal jest godnym uwagi sprzętem?

Re: antyweb zortarx

: 07 sty 2018, 16:33
autor: SQ9KRD
FlameRunner pisze: M200 jest z 2013 roku. I nadal dobrze się sprzedaje. ;)
Mea Culpa :) Pomyliłem z Zortrax Inventure

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 07 sty 2018, 20:06
autor: Blazi
Tak BTW, widział ktoś w sieci jakąś recenzję Inventure (poza tą od ich włoskiego dystrybutora z lipca)?

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 07 sty 2018, 20:25
autor: FlameRunner

Re: antyweb zortarx

: 08 sty 2018, 11:31
autor: virgin71
FlameRunner pisze: M200 jest z 2013 roku. I nadal dobrze się sprzedaje. ;)
[...] a może M200 w 2013 roku na tyle wyprzedzał swoje czasy, że nadal jest godnym uwagi sprzętem?
Patrzę na wszystkie drukarki oraz na całą dziedzinę druku 3D i dochodzę do wniosku, że to co osiągnęliśmy w 2011 roku (Ultimaker), zostało delikatnie udoskonalone, ale nie ma mowy o żadnej kolejnej rewolucji w dziedzinie FDM. Zmierniają się ceny, pojawiają nowe materiały. Druk poszedł w rozbudowę w kategorii nowych technik (SLA, CLIP itp.), a nie rozwoju FDM. Popatrzcie na UM. Co tam się zmieniło? Autokalibracja i druga dysza... w UMO były obie te opcje, tylko "eksperymentalnie". Elektronika 32bit na razie dała nam jedynie płynniejszą obsługę wyświetlacza...

Re: antyweb zortarx

: 08 sty 2018, 11:41
autor: dziobu
virgin71 pisze: Patrzę na wszystkie drukarki oraz na całą dziedzinę druku 3D i dochodzę do wniosku, że to co osiągnęliśmy w 2011 roku (Ultimaker), zostało delikatnie udoskonalone, ale nie ma mowy o żadnej kolejnej rewolucji w dziedzinie FDM.(...)
Wcześniej też nie było rewolucji. Po prostu część patentów odpadła i pojawił się rynek który w przemyśle działał od parunastu lat. A rynek rozwija się jak widać bo czego chceć w branży gdzie większość ludzi patrzy przede wszystkim na cenę...

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 12:25
autor: emartinelli
Nie wiem czego wy oczekujecie? Jakiej rewolucji?
FDM ma swoją specyfikę, był rozwijany przez ponad 30 lat i taki po prostu będzie, jedynie na co można liczyć moim zdaniem to coraz mniej awaryjne urządzenia, większa precyzja pozycjonowania i jeszcze większy procent udanych wydruków i tyle.
Jeśli będzie jakaś rewolucja w plastiku to nie w tej technologii i zostanie opatentowana i możemy o niej zapomnieć przez kolejne 30lat...

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 13:16
autor: x3d
Jest wielka dobra zmiana (rewolucja to zazwyczaj negatywne określenie)
bo np. chłopaki z mit wymyśliły jak drukować dużo szybciej. (kilkaset procent)

Ciągle powstają hybrydy druku przyrostowego i skrawania (zazwyczaj w kwestii metali i ceramiki)
co wychodzi różnie.

replikator ze star treka faktycznie nadal słabo działa

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 13:23
autor: dragonn
x3d pisze:Jest wielka dobra zmiana (rewolucja to zazwyczaj negatywne określenie)
bo np. chłopaki z mit wymyśliły jak drukować dużo szybciej. (kilkaset procent)
Którego przez następne 30 lat i tak nie zobaczymy bo walnęli na patent. Tradycyjnie

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 13:29
autor: x3d
dragonn pisze:
x3d pisze:bo np. chłopaki z mit wymyśliły jak drukować dużo szybciej
Którego przez następne 30 lat i tak nie zobaczymy bo walnęli na patent. Tradycyjnie
Zobaczymy, a że nie za darmochę to inna sprawa. Swoją drogą to ciekawe. Nie musisz udostępniać modyfikacji open source i openhardware jeśli używasz to tylko u siebie. Ciekawe jak jest w polskim prawie z patentami. Jeśli to tylko jednostkowo i używasz w domu to może jest inaczej niż zwyke patenty.
(ciekawe :unknown: )

Takie smęcenie, że nie ma nowych technologii przypomina mi jak ktoś chciał wojny bo wtedy wszystkie nowe wynalazki powstają. Wcześniej był radar i komputery , wszystko już było a rozwój nauki przebiega skokami. Rozwój techniki też ale zazwyczaj te skoki to wojna

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 13:49
autor: dziobu
x3d pisze:Takie smęcenie, że nie ma nowych technologii przypomina mi jak ktoś chciał wojny bo wtedy wszystkie nowe wynalazki powstają. Wcześniej był radar i komputery , wszystko już było a rozwój nauki przebiega skokami. Rozwój techniki też ale zazwyczaj te skoki to wojna
Wojna nie zmienia niczego poza priorytetami. Coś na co dziś potrzebujesz papierologii, księgowych i tysięcy pieczątek wtedy załatwia jeden telefon. Do tego w czasie wojny wojsko finansuje projekty i żąda efektów bo dziś bywają granty na...rzeczy teoretyczne, no ale to UE.

Re: Recenzja Zortrax M200 - Antyweb.pl

: 08 sty 2018, 14:39
autor: Zima
To w sumie zamiast wojny wystarczyłaby partia typu "przewodnia siła narodu", tak jak kiedyś było.
Wtedy ponoć też dało się załatwić masę rzeczy jednym telefonem, tylko mało kto miał ten telefon.