Strona 1 z 1

Lustro 4mm za ciężkie?

: 23 lut 2018, 23:16
autor: atom
Stare lustro 4mm przyciąłem na wymiar. Kładę na stół drukarki. Włączam Home All. Stół jedzie do góry dotyka krańcówki i zamiast się zatrzymać opada kilka mm w dół. Bez lustra zaraz po dotknięciu krańcówki się zatrzymuje.

Czyżby lustro było za ciężkie?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 24 lut 2018, 12:36
autor: FlameRunner
To się w głowie nie mieści, jakie ty masz problemy...

Przesunąłeś krańcówkę o te dodane 4 mm?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 25 lut 2018, 00:14
autor: atom
Tak, wydrukowałem prostokąt 4mm z thingiverse.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 25 lut 2018, 09:59
autor: Yorg 68
Podstawienie drukowanego elementu jest za mało dokładne.
Tak przestawiaj krańcówkę aby pomiędzy szybę a głowicę (koniecznie rozgrzaną szybę i rozgrzaną głowicę)
można było wsunąć z oporem normalną kartkę papieru.
Taka sytuacja ma się powtórzyć we wszystkich rogach stołu.
Wtedy można powiedzieć że kalibracja wysokości głowicy została przeprowadzona prawidłowo.
Proste jak wycior do komina :)

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 25 lut 2018, 11:43
autor: arkomania.pl
Witam.

W uzupełnieniu do porady Jerzego. Zrób tą czynność parokrotnie, bo regulacja z jednego rogu minimalnie
wpływa na wysokość pozostałych boków.
Najlepiej robić regulację boków po przekątnych, a nie idąc po kolejnych rogach.
Ustawisz prawidłowo rogi po przekątnych rogach, to ruch następnych nie wpływa na ich położenie.
Ustawiamy później następne rogi na przekątnych.

Nie wiem, czy to dobrze wytłumaczyłem.
Ale ja rozumiem.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 25 lut 2018, 12:44
autor: 11master
Gdzieś na forum był nawet skrypt do przesuwania głowicy. Ja mam własny podpięty pod klawisze w pronterface, klikam i samo jeździ (w poziomie :)

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 25 lut 2018, 21:36
autor: atom
W CTC krańcówki się nie ustawia, stąd też wydrukowany element.
Stół opada jedynie pod ciężarem lustra.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 01:17
autor: chemik72
A silnik po dojechaniu do endstop nadal jest zasilany?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 10:12
autor: Kopytko
Jak dodałeś masę na stół, zwiększ prąd na osi Z , daj tam z 80 i będzie ok. W swoim gcode startowym też sprawdź do jakiej wartości zrzucany jest parametr "postoju " i zwiększ go dla osi Z.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 15:26
autor: atom
chemik72 pisze:A silnik po dojechaniu do endstop nadal jest zasilany?
Raczej tak, bo mogę z panelu ustawić jego położenie.
Kopytko pisze:Jak dodałeś masę na stół, zwiększ prąd na osi Z , daj tam z 80 i będzie ok. W swoim gcode startowym też sprawdź do jakiej wartości zrzucany jest parametr "postoju " i zwiększ go dla osi Z.
Czy prąd się zwiększa z poziomu panelu, czy na płycie trzeba jakoś ustawić?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 15:34
autor: FlameRunner
To o niczym nie świadczy.


Ustawienie prądu zasilania silników w CTC Bizer było już omawiane na forum, prawdopodobnie kilkukrotnie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 19:43
autor: Kopytko
Z poziomu slicera. W gcodzie startowym. W Flash print w zakładce advanced. W s3d w gcodzie startowym w innych nie wiem.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 23:13
autor: atom
Przeszukałem dział "CTC Bizer (klon Replicatora)", jednak nie znalazłem odpowiedzi w jaki sposób ustawić silnik.
Mógłby mi ktoś to wyjaśnić jak ustawia się silnik?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 26 lut 2018, 23:18
autor: Kopytko
Jak powiesz jakiego programu czyli slicera używasz , to może się uda. Ja ustawiłem na wskaźnik 60.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 08:52
autor: Drut
Cześć. Ja też mam problem ze stołem. Szyba 5 mm. Stół dochodzi do stop endu po czym lekko opada w dół. Bez szyby nie opada. Panowie piszecie o zwiększeniu prądu na silnik w ustawieniach slicera. Ale co zrobić gdy w pierw trzeba wypoziomowac stół? Z tego co wiem to Silcer jest programem do przygotowania projektu pod druk. A ja bym chciał w pierw stół wyrównać. Jak to zrobic? Forum przeszukalem i tylko ten temat pasuje do mojego problemu stad tez nowego tematu nie zakładałem.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 10:25
autor: Kopytko
Stół wyrównuje się śrubkami pod nim.
Co do ustawienia prądu, to po prostu mightyboard ma sterowanie softwaerowe, tego parametry a w gcode jest dodany wpis , który zmniejsza napięcie na stepstickach w czasie postoju i oczekiwania, na dogrzanie. Po nagrzaniu ponownie je zwiększa. Silniki po prostu się wtedy tak nie grzeją, na postoju. A jak dodaliście masę na stół, to silnik po prostu gubi kroki, bo napięcie sterujące stepstickiem jest zbyt niskie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 13:56
autor: atom
Ja śrubami stół wyrównuję, ale żeby móc to zrobić to po wybraniu Home All i ustawieniu się stołu w chwili dotknięcia krańcówki stół nie może opadać.
A gdzie w ustawieniach drukarki można zwiększyć prąd i czy powrócić do poprzedniego stanu po ustawieniu stołu?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 14:19
autor: Kopytko
W samej drukarce ja robię to programem ReplikatorG , taki stary do makerbotów co daje wejść w frimware drukarki i tam zmienić, ja zmieniałem z 40 na 60. i jest ok. ale jak mówiłem sprawdź gcode twój i sprawdź o ile obniża Twój slicer na czas nagrzewania. Bo mi się wydaje ,ze tu jest problem. Ale Ty widze nie chcesz sobie pomóc go rozwiązać nie odpowiadając na to co Ci pisze. Bo już 3 razy pisałem o info jakiego slicera używasz i też nie dałeś odpowiedzi.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 16:08
autor: atom
Bo ja nie rozumiem.
Co wspólnego ma slicer z poziomowaniem stołu?

Jestem z byt początkujący i może mylę pojęcia?
gcode to plik drukowanego projektu, który tworzy się przy pomocy slicera?

Ja korzystam z MarkerBot oraz FlashPrint.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 16:16
autor: Kopytko
tak to jest gcode. w flash print jest zakladka advanced i tam zmieniasz napięcie tzn parametr na osi z. podaj jaki masz aktualnie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 16:23
autor: atom
Może głupio to zabrzmi, ale nie wiem gdzie jest zakładka advanced.
W menu: File, Edit, Print, View, Tools i Help nie widzę advanced.
FP.png

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 16:27
autor: dragonn
Nie, g-code to komendy które mówią drukarce co ma robić. Tak zazwyczaj generuje się je z slicera który tak naprawdę przy pomocy tych komend powoduje że drukarka drukuje to co chcemy. Ale komendy g-code możemy wydawać drukarce też ręcznie tzw. z palca.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 16:57
autor: atom
Czy jak znajdę, choć nie widzę opcji advanced w programie FlashPrint i ustawię z 40 na 60, następnie zapiszę projekt i wrzucę go do drukarki - odpalę by drukowała to ustawienie z 40 na 60 już pozostanie w drukarce i będę mógł stół poziomować?

A jak to ręcznie w drukarce ustawić?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 17:09
autor: Kopytko
Atom zaladuj obiekt kliknij print i dopiero ci sie rozwinie.

Edit.Przeciez ci wyzej napisalem czym to sie ustawia...... ahhhh

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 22:16
autor: Drut
Chodzi ci pewnie o ReplikatorG.
Ale jak ustawić? Tego nie napisałeś.

Oraz skąd pobrać ReplikatorG?

Oraz...
jutro zobaczę slicera o którym piszecie.
załaduje projekt do drukarki i czy drukarka zapamięta ustawienia silnika po anulowania druku?

Bo jesli nie to po co cały czas piszesz o slicerze jak tu chodzi nam o poziomowanie stołu a nie drukowanie?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 22:21
autor: Kopytko
Kliknąłeś w google chociaż nazwę ReplicatorG ? http://replicat.org/download Jest już w 2 pierwszych linkach. Co do ustawień to nie pamiętam dokładnie jak szła ścieżka , ale wiem ze łączysz się z drukarką klikasz opcje i tam masz parametry, wszystko podpisane ( fakt po angielsku) jest to dość intuicyjne więc się połapiecie jak otworzycie. Nie mam już tego zainstalowanego bo nie potrzebuje więc nie powiem krok po kroku. Sam uczyłem się na próbach i błędach i to co już w sieci jest udostępnione, choć 90% rzeczy sam testuje i patrze jakie zmiany powstają i co na nie wpływa.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 27 lut 2018, 22:48
autor: FlameRunner
Drut pisze: Oraz skąd pobrać ReplikatorG?
Istnieją pytania poniżej wszelkiej krytyki. Takie świadczące o kompletnym lenistwie pytającego i nieposzanowaniu odbiorcy wypowiedzi.
To jest jedno z nich.
Nie rób tak więcej.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 28 lut 2018, 17:33
autor: atom
Jutro wejdę na podaną stronę i zainstaluję ReplikatorG.
Co do slicera to po aktualizacji do najnowszej wersji nie pojawia mi się okienko z zaawansowanymi ustawieniami (jutro podam screena jak to u mnie wygląda)
Szukając w sieci znalazłem w grafikach google zakładkę o której mówisz - lecz zobaczysz, że u mnie coś się skopało - może trzeba coś gdzieś ustawić - może będziesz wiedział co zrobić by zakładka mi się pojawiła gdy prześlę jutro screena i zobaczysz jak jest u mnie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 28 lut 2018, 18:03
autor: Domell
FlameRunner pisze:
Drut pisze: Oraz skąd pobrać ReplikatorG?
Istnieją pytania poniżej wszelkiej krytyki. Takie świadczące o kompletnym lenistwie pytającego i nieposzanowaniu odbiorcy wypowiedzi.
To jest jedno z nich.
Nie rób tak więcej.
Ja bym dodał stratę czasu pytającego, fajnie że pytasz, fajnie że liczysz się ze zdaniem forumowiczów ale jednak google istnieje i jestem pewny że tam coś znajdziesz.

T.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 28 lut 2018, 18:06
autor: kretu
File>preferences>print>printing window type>expert mode

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 11:46
autor: atom
W podanym linku wyskakuje błąd 404 przy próbie pobrania ReplicatorG.
Znalazłem inny link.
Którą wersję pobrać ReplicatorG 40 ?
https://code.google.com/archive/p/replicatorg/downloads

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 11:57
autor: dziobu
Miałem się nie odzywać...
atom pisze:W podanym linku wyskakuje błąd 404 przy próbie pobrania ReplicatorG.
Znalazłem inny link.
Którą wersję pobrać ReplicatorG 40 ?
https://code.google.com/archive/p/replicatorg/downloads
Czy TY pytasz na poważnie??? Czy poświęciłeś choć 10 sekund na pomyślenie przed napisaniem tego pytania? Lub nawet 5?

-> rozwiązanie #1
Błąd 404 masz podczas pobrania jakiego pliku?
Klikasz tu (http://replicat.org/download) na wersję dla Windowsa. Prawda? I jaki plik chce pobrać a go nie ma?
O, może taki:
http://replicatorg.googlecode.com/files ... taller.exe
A teraz zwróć uwagę na końcówkę tego adresu:
http://replicatorg.googlecode.com/files ... taller.exe[/b]

Dla utrudnienia jest to pierwszy plik w podanym przez Ciebie linku.

-> rozwiązanie #2
Poza tym na tej stronie masz różne wersje programu (40 to jak widać ostatnia) w wersjach na rózne systemy. Zwyczajowo pobiera się najnowszą.

-> rozwiązanie #3
Wpisujesz w google nazwę poszukiwanewgo pliku: "ReplicatorG-0040-Installer.exe"


Jak Ty grzebiesz w drukarce jak z takimi rzeczami masz problemy?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 13:16
autor: atom
a czy tak trudno z uprzejmością się odnosić?
Nie każdy jest bystrzak i nie zauważyłem jaka wersja jest na replicat.org

Po co się tak rozpisałeś, wystarczyło napisać bym pobrał wersję o której zresztą sam wspomniałem...


I odpowiadając na Twoje pytanie.
Forum jest po to aby się uczyć od bardziej doświadczonych.
Sam w drukarce nie grzebię, robię to z Waszą pomocą (no może nie z Twoją).

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 13:28
autor: dragonn
atom pisze:Sam w drukarce nie grzebię, robię to z Waszą pomocą (no może nie z Twoją).
I właśnie tutaj jest błąd, nie potrafisz zrobić czegokolwiek sam? Sorry ale pobranie programu i wypróbowanie czy coś działa to naprawdę nie jest dużo wymagane. Forum jest po to żeby pomagać ale nie po to żeby wyręczać użytkownika z myślenia i próbowania samemu.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 13:35
autor: atom
Samemu wolę nie próbować gdyż nie chcę nic popsuć.
a z Waszą pomocą [raczej] nie popsuję.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 13:36
autor: dragonn
atom pisze:Samemu wolę nie próbować gdyż nie chcę nic popsuć.
a z Waszą pomocą [raczej] nie popsuję.
Rozumiem jeszcze mechanicznie czy elektrycznie. Ale próba pobrania softu samemu i jego instalacji - tu nie ma co zepsuć.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 13:39
autor: FlameRunner
Atom, jeśli nie jesteś w stanie kompletnie nic samodzielnie przy drukarce zrobić, to może powinieneś zmienić hobby?
A jeśli potrzebujesz wydruków do pracy, kup jakąś drukarkę typu "wyciągnij z pudełka i drukuj" albo zlecaj druk komuś innemu.

Od dłuższego czasu wystawiasz naszą uprzejmość na ciężką próbę.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 14:11
autor: atom
Dobra mniejsza o to co było. Wróćmy do tematu.
Zainstalowałem ReplicatorG.


Podłączyłem drukarkę pod laptopa uruchomiłem ją. Odpaliłem Replikarota.

Menadżer urządzeń widzi podłączone urządzenie:
MightyBoard, S3G via Serial (COM3)

Komunikat z replikatora:
[14:08:40] Connecting to machine using serial port: COM3
[14:08:40] Connection error: Serial port 'COM3' already in use. Try quiting any programs that may be using it.

Na wszelki wypadek uruchomiłem komputer ponownie, jednak komunikat nadal się pojawia.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 14:14
autor: dragonn
Odpaliłeś replikatora jako administrator? Nie masz wtedy włączonego jakiegoś innego slicera czy coś?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 14:17
autor: dziobu
W menedżerze urządzeń zmień nr portu na jakikolwiek inny (najlepiej >= COM4).
Kiedyś było tak że na COM3 był modem i wciąż część programów (nawet systemowy fax) potrafi go po prostu blokować.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 15:30
autor: atom
Uruchomiłem nie jako admin.
... Uruchomiłem teraz jako admin lecz bez efektu.
Początkowo też tak myślałem, że inny program blokuje stąd też ponownie uruchamiałem kompa.

Po zmianie na COM4 komunikat tan sam:
[15:24:37] Connecting to machine using serial port: COM4
[15:24:37] Connection error: Serial port 'COM4' already in use. Try quiting any programs that may be using it.

Zmieniłem więc na COM200, jednak również bez efektu.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 15:41
autor: atom
A może to jest wina tego, że na Windows10 jestem?
A replicatorG wypuszczony w roku 2012 nie był przystosowany do dziesiątki. Jak myślicie?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 15:46
autor: kapi
sprobuj na Win 10 odpalić jakąś maszynę wirtualną, jak nie masz innego systemu.
https://www.youtube.com/watch?v=6pxWGxWTFdE - choć nie wiem czy to rozwiąże problem.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 15:51
autor: Kopytko
Na win 10 działa wszystko normalnie. JA mam win10 i działało normalnie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 16:07
autor: dragonn
Wyłącz antywirusa, szczególnie jak masz crap avasta lubi psuć porty.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 16:07
autor: dziobu
A masz jakieś programy działające w tle?
Do drukarki, czytnika kodów kreskowych, telefonu?
atom pisze:Zmieniłem więc na COM200, jednak również bez efektu.
Porty >=COM10 obsługuje się nieco inaczej i sporo softu sobie z tym nie radzi (i jeśli dobrze widzę to użyta tu biblioteka sobie z nimi nie radzi).

Jakie masz parametry portu? Jest tam dostęp do tych nastaw?
Bo błąd "Serial Port X already in use" występuje również gdy nie uda się zadać parametrów portu (czyt. także gdy sa niedopuszczalne/nieobsługiwane).

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 16:44
autor: atom
W między czasie odpaliłem dziadka z XP i tam bez żadnych problemów połączyłem się z drukarką.

To teraz pytanie.
Gdzie ustawia się prąd silnika?

Klikałem w poszukiwaniu "40", ale nie znalazłem takiej wartości.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 17:46
autor: Drut
Na win7 działa. Avasta nie wylaczalem. Tez zastanawia mnie gdzie sie zmienia wartość z 40 na 60. Po odpaleniu programu na głównej mam konsole gcode, ale jest ona pusta.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 17:47
autor: dragonn
Musisz po prostu wpisać polecenie które zmienia g-code. To działa identycznie jak konsola CMD w Windowsie, normalne że na początku jest pusta.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 19:11
autor: Drut
Pamiętacie jakie jest polecenie?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 19:23
autor: FlameRunner
Nie.
Na szczęście możesz w minutę sam znaleźć odpowiedź. :git:

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 20:09
autor: Kopytko
Odpalasz replicatorG >> Klikasz connect printer>> Wchodzisz w Onboard Preferences>>następnie Homing/Vref > po prawej w polu Vref pot Z zmieniasz na 80>> Po prawej na dole klikasz commit changes.
W slicerze którego używasz zmieniasz też, wcześniej już powiedziałem jak, nie będę się powtarzał.
Pamiętaj ,ze wszystko i tak robisz na własną tylko i wyłącznie odpowiedzialność, jak drukarka Ci się zepsuje to Twój PESZEK!

Qfa , żeby to napisać , to sciagałem specjalnie repG, odkopałem ctc, szukałem z pół godziny kabla, pozniej przedłużacza, specjalnie tylko po to!!

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 21:40
autor: Drut
Czyli ze prze tej zmianie jest prawdopodobienstwo popsucia drukarki.

Co do Ciebie adminie. Przed napisaniem posta szukałem bezskutecznie odpowiedzi. Dzieki Kopytko.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 21:43
autor: Kopytko
Nie ma ryzyka. Tylko ,ze musisz pamiętać ,ze wszystko co robisz zawsze robisz na własną odpowiedzialność. Ale tu ważniejsza jest zmiana w gcodzie slicera, aby zmniejszyć prąd postoju. To że ustawiamy teraz 80 , to działa podczas ruchu i pracy drukarki, ale podczas rozgrzewania slicery dodają swoją linijkę gdzie zmniejszają ten prąd do ok 15 , co skutkuje opadaniem stołu ( mi się to jednak nie zdarzyło). Bo co z tego ze dacie 80 w głównym parametrze jak slicer na czas rozgrzewania zmniejszy to na chwile na 15.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 21:45
autor: dragonn
Drut pisze:Czyli ze prze tej zmianie jest prawdopodobienstwo popsucia drukarki.
Naprawdę nie lubię być wredny czy nie miły ale poważnie z tym podejściem to ja sugeruję nie używać drukarki bo może się zepsuć :roll: . Cokolwiek byś nie robił robisz to na własną odpowiedzialność, nikt na forum Ci nie da gwarancji że coś zadziała lub nie. I nie wyręczaj się nami w tym, odpowiedzialność zawsze jest po Twojej stronie niezależnie od tego co kto na forum napisał.

Odnoszę wrażenie że pytasz się tak szczegółowo o wszystko bo boisz się cokolwiek ruszyć. A co jak ktoś na forum się z czym pomyli z jakaś "błahostką" a Ty przyjemniejsz to jako prawdę objawioną i nawet nie zweryfikujesz tego co ktoś pisze? Bo lepiej nie szukać niczego samemu bo mogę coś zepsuć...

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 01 mar 2018, 23:36
autor: atom
Kopytko. Jesteś WIELKI. Dzięki.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 02 mar 2018, 00:33
autor: Drut
Przed przystąpieniem do pracy wole się dowiedzieć. A jesli ktoś sie pomyli i przez to zrobię babol to tylko do mnie pretensje mogę mieć.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 02 mar 2018, 10:32
autor: mcxmcx
Ogólnie rzecz biorąc, to kolega niczego trwałe nie zepsuje, spali etc,

Czytać, popytać (nawet jak jęczą) a za chwilę drukarka będzie działała jak złoto.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 02 mar 2018, 11:17
autor: atom
Machine type wybieram The Replicator Single?
Tylko przy tym wyborze po połączeniu nie ma komunikatu z błędem.

Ustawiłem Vref na 80. ... zapisałem zmiany.
Ale stół pod ciężarem lustra nadal opada.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 02 mar 2018, 15:07
autor: Kopytko
Bo nadal nie zrobiłeś kroku nr 2

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 02 mar 2018, 15:21
autor: atom
Krok 2 czyli ustawienie w slicerze tak?
Jeśli tak, to zrobiłem to przedwczoraj.

Problem częściowo rozwiązałem, w opcjach drukarki była wyłączona lewa dysza po jej włączeniu ReplicatorG nie wskazuje już błędu przy wybraniu Replicator Dual.

Ahaa i
"To że ustawiamy teraz 80 , to działa podczas ruchu i pracy drukarki"
A gdzie się ustawia, aby 80 było również w czasie postoju?

Bo rozumiem zatem, że w czasie postoju zmniejsza się do 15 stąd też stół opada gdy chcę go wypoziomować.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 05 mar 2018, 14:57
autor: Drut
Mnie tez mimo ustawienia na 80 stół opada.

Jakieś inne pomysły co zrobic by stół nie opadał gdy dotknie krancowke?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 05 mar 2018, 18:37
autor: Kopytko
atom , Drut wrzućcie zdjecia, waszych stołów oraz mocowania krańcówek i tych przedłużek do wciskania. A i dajcie znać jakiej komendy użyliście do modyfikacji qcodu startowego. Wklejcie na jaką zmieniliście.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 07:57
autor: Drut
Ok. Wieczorem postaram sie dac info.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 09:40
autor: atom
P_20180306_092331.jpg
P_20180306_092310.jpg
P_20180306_085005.jpg
ReplicatorG.JPG
VREF Pot. 2 zmieniłem z 40 na 80.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 12:02
autor: FlameRunner
Wieczorem pierwszego marca @Kopytko tłumaczył, o co chodzi z g-code startowym. Mam wrażenie, że obaj to pominęliście?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 13:13
autor: Kopytko
Atom stol twoj ma 4mm a ta nakladka na oko juz widze ze ma z 1.5mm po nalozeniu na plyte.wiec ?????

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 14:38
autor: emartinelli
Z lewej strony przy sprężynce to nie brakuje śruby do poziomowania????
Bez niej to chyba trudno ogarnąć poprawne wypoziomowanie stołu...

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 15:28
autor: Berg
emartinelli pisze:Z lewej strony przy sprężynce to nie brakuje śruby do poziomowania????
Bez niej to chyba trudno ogarnąć poprawne wypoziomowanie stołu...
to jest amortyzator drgań - taki patent.
ważne że czujnik zegarowy jest.

A z prawej z tego co widzę, to łebek śrubki widać u góry sprężynki, pod blachą - ten łebek jest jakoś przyspawany do blachy alu, czy ona po prostu leży sobie na łebku śrubki ?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 15:41
autor: atom
Śruby nie ma gdyż wyjąłem ją by wiedzieć jakie kupić.

Co pominąłem? Wszystko zrobiłem jak zostało opisane.
Włączyłem drukarkę, odpaliłem program ReplicatorG. "... connect printer ..." nie kliknąłem, gdyż program automatycznie połączył się z drukarką.
Wlazłem w "Onboard Preferences" następnie w zakładkę "Homing/Vrefs". Po prawej w polu "Vref pot Z" = u mnie jest "Vref pot 2" zmieniłem z 40 na 80.
Kliknąłem "commit changes"

Co więc pominięte zostało?


Kopytko. Masz racę. Śpieszyłem się i zrobiłem fotkę złej nakładki.
Poprawna nakładka ma 4mm tak jak lustro.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 19:06
autor: Kopytko
Sprawdziłem pliki json w slicerze Makrebot Desktop i jest tam zapis zmniejszający napiecie ale nie w osi Z , wiec ustawienie na 80 powinno być ok. Aż nadto u ciebie, strzelam ,ze problem z mechaniką lub stół o coś wadzi jak sie unosi a potem jest odpychany. Json wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

    "start_position" : {
      "replicator_start_position": [
        "G92 X152 Y75 Z0 A0 B0",
        "G1 X#START_X Y#START_Y Z#START_Z F3300.0 (move to waiting position)",
        "G130 X20 Y20 A20 B20 (Lower stepper Vrefs while heating)"
        ],
      "start_x" : -112,
      "start_y" : -73,
      "start_z" : 150
      },
    "heat_platform" : {
      "no_heat" : [],
      "heat_platform" : [
        "M109 S#PLATFORM_TEMP T0",
        "M134 T0"
        ]
      },
    "heat_tools" : {
      "heat_0" : [
        "M135 T0",
        "M104 S#TOOL_0_TEMP T0",
        "M133 T0"
        ],
      "heat_1" : [
        "M135 T1",
        "M104 S#TOOL_1_TEMP T1",
        "M133 T1"
        ],
      "dualstrusion" : [
        "M104 S#TOOL_0_TEMP T0",
        "M104 S#TOOL_1_TEMP T1",
        "M133 T0",
        "M133 T1"
        ]
      },
    "end_start_sequence" : {
      "replicator_end_start_sequence" : [
        "G130 X127 Y127 A127 B127 (Set Stepper motor Vref to defaults)"

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 22:32
autor: atom
W jaki sposób mogę wejść do json by porównać kod?
Stół opada jedynie pod ciężarem lustra.
Stół nie opada gdy lustra na nim niema, nie opada również gdy jest na nim szyba 2mm.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 06 mar 2018, 23:05
autor: Kopytko
JEzeli nic nie zmieniałeś w json, a nie bo nie wiesz gdzie jest to masz dokładnie to samo. Bo ja instalowałem tylko po to żeby to zobaczyć. Czekamy na zdjęcia drugiego kolegi. Bez sensu 10 razy to samo pisać.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 07 mar 2018, 13:48
autor: atom
ok. To czekamy.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 07 mar 2018, 15:14
autor: Drut
Sorki, ze musiałeś czekać na mnie.
oto moje foty.

Całość:
P_20180307_145516.jpg
Stół:
P_20180307_145035.jpg
Stół szyba i podkładka:
P_20180307_144826.jpg
Krancowka:
P_20180307_144520.jpg
ReplicatorG:
vref pot.2.JPG

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 07 mar 2018, 17:19
autor: Kopytko
Wieczorem wam podesle zmodyfikowany kod to go sprawdzicie. Z simplify gdzie mozna zmodyfikowac plik startowy

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 07 mar 2018, 23:32
autor: Kopytko
Dajcie mi znać tylko jakie temp. dla filamentu i temp stołu.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 08 mar 2018, 08:15
autor: Drut
Moja temperatura dla filamentu to 230, a stołu 100.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 08 mar 2018, 09:08
autor: atom
Ja używam podstawowe parametry. Nic w parametrach drukarki czy slicera nie zmieniałem.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 08 mar 2018, 18:29
autor: Kopytko
Kod , który działa

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 08:08
autor: atom
Czy dobrze myślę?
Po rozpakowaniu i wgraniu pliku na kartę uruchamiam druk.
Ustawienia, które są w tym pliku zostaną w tedy zapisane w pamięci drukarki i będzie można wypoziomować stół?

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 08:42
autor: Kopytko
Rozkladam rece:( K...... czy choc troche poszukaliscie cos sami??? Atom jakie k.... zapamietywanie.? To plik z wydrukiem. Jak nie masz pojecia jak to dziala proponuje poogladac troche filmow. Jak nie mozesz wypoziomowac stolu przez program to wejdz w reczne poruszanie osiami podnies stol recznie w gore u wstepnie wypoziomuj. Jak nie wiesz gdzie to jest to poszukaj. Soryyy ale takiego lenistwa nie zniose. Mi nikt nic nie mowil jak ro dziala.ale motodyka prob i bledow sam doszedlem do wiekszosci plus szukajac w tym co juz dosteone w necie.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 08:44
autor: dragonn
Nie, to kod który masz odpalić który sprawdzi czy faktycznie problem jest w kodzie startowym. Tylko dla testów.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 09:25
autor: atom
Wiem, że to jest plik do druku. Ale chyba Ty nie rozumiesz, że cały czas chodzi tu o problem z ustawieniem opadającego stołu pod ciężarem lustra.
Na co mi plik do druku, jak stół jest krzywy?

Nie miej do mnie pretensji. Podałeś plik w nawiązaniu do ReplictorG
W środę napisałeś, że podasz plik do zmodyfikowania pliku startowego, a teraz się dziwisz, że mam pytania.
Sorki, ale To Ty wprowadzasz w błąd.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 09:36
autor: mcxmcx
Panie kolego, opada ok, opada.
Nie musisz mieć stołu na górze do spoziomowania.

Puść taki wydruk jak z linku i w trakcie wydruku ustawisz sobie ładnie wszystko.

https://www.thingiverse.com/thing:34558

Ustaw w slicerze że ma mieć skirt 3-4 drukarka sobie będzie robiła skirt a tym dokrecisz wszystko jak trzeba.

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 09:36
autor: dragonn
..............................................
odpal ten plik z szybą na stole i napisz czy wtedy odpadał stół. Nie zastanawiam się czemu, po prostu odpal

Re: Lustro 4mm za ciężkie?

: 09 mar 2018, 09:44
autor: FlameRunner
Kopytko ponad tydzień temu tłumaczył, o co chodzi z g-code startowym w tym przypadku...

Będzie tego.