Strona 1 z 1

5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 13:38
autor: Driveskull
Zajmuje się Drukiem 3D od paru miesięcy. Postanowiłem tworzyć materiał w którym będę skupiał się na podstawach.
Skompresowałem je do krótkiej listy. Mam nadzieje, że będzie przydatna :)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=aGqpAMhUPbQ

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

: 12 mar 2018, 13:42
autor: FlameRunner
Hmm...

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

: 12 mar 2018, 14:08
autor: Paweł CD3D
Za każdym razem jak oglądam tego typu video zastanawiam się, czemu my nie kręcimy takich filmów...? Ale potem przypominam sobie czym zajmujemy się na co dzień i wracam do pracy.

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

: 12 mar 2018, 14:10
autor: McKee
FlameRunner pisze:Hmm...
Co hmm.... 10 straconych minut na obejrzenie tego gniota ;)
Na dodatek wpis / reklama łamie regulamin ...

Od strony montażu filmu: gratulacje, jest fajnie choć sporo cięte - może napisz sobie co masz mówić bo "tak naprawdę" trochę razi.
Od strony "treści" - bzdury kompletne. Szkoda mi czasu na komentarz. I jeszcze na ukrytą reklamę UM-a ten film wygląda - tylko jakoś nie pasuje mi grupa docelowa odbiorców, bo film raczej dla nastolatków.
Ehhh ....
Do śmietnika moim zdaniem.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:13
autor: marek91
Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)

Re: 5 BŁĘDÓW W DRUKU 3D JAKIE POPEŁNIAMY!

: 12 mar 2018, 14:14
autor: Driveskull
McKee pisze:
FlameRunner pisze:Hmm...
Co hmm.... 10 straconych minut na obejrzenie tego gniota ;)
Na dodatek wpis / reklama łamie regulamin ...

Od strony montażu filmu: gratulacje, jest fajnie choć sporo cięte - może napisz sobie co masz mówić bo "tak naprawdę" trochę razi.
Od strony "treści" - bzdury kompletne. Szkoda mi czasu na komentarz. I jeszcze na ukrytą reklamę UM-a ten film wygląda - tylko jakoś nie pasuje mi grupa docelowa odbiorców, bo film raczej dla nastolatków.
Ehhh ....
5 podstawowych rad, które zamieściłem w dziale do spraw podstawowych.
Skoro obejrzałeś cały materiał to zapewne też odniesiesz się do końcówki w której wspominam, że nadal się uczę i tak oczywiście film jest skierowany do laików nie do wychodzi na to ,,ciebie"
Jakie bzdury? Dbanie o filament? Poziomowanie stołu? Kalibracja? Sprawdzanie temperatur? Kontrola druku ?
Przykro mi, że w moim skromnym kadrze nie mogę pokazać też drugiej drukarki, żeby to nie było odbierane jako reklama ;)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:20
autor: Driveskull
marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
Możesz skasować, myślałem, że skompresowana wiedza komuś się przyda, bo te parę prostych zasad na pewno zmniejsza ilość problemów dla początkujących.
Co do kwestii reklamy - zgodnie z zasadami marketingowymi promuje się materiał od razu nie po tygodniu od publikacji. natknąłem się na ten dział gdzie pomagacie początkującym tłumacząc mega proste rzeczy więc uznałem, że jest to zgodne. Po za tym spokojnie reklamy mi nie potrzeba :)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:28
autor: McKee
marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
A niech wisi i wstyd twórcy przynosi ;)
Tylko zupełnie początkujący nie zrozumie że to raczej antyreklama jest.

Driveskull: Mówisz o błędach jakie popełniamy - i ja i ty?
Dla mnie to obraźliwe jest.
W życiu mi się filament nie splątał.
Pierwszą warstwę jak jest zła widać od razu - nie ma mowy żeby to przeoczyć (jak już ktoś wie jak ona ma wyglądać).
Zwróć uwagę na sformułowania - będzie lepiej.
5 błędów (raczej Twoich) a potem mówisz o 5 zasadach ... to o czym jest ten film?
Kupy się to nie trzyma - wygląda jak zrobione bez tezy i bez planu - ot, siądę przed kamerą, zacznę gadać, coś z tego wyjdzie, przytnie się sporo i będzie OK. Nie, nie wyszło OK. A już czyszczenie zapchanych ekstruderów rozłożyło mnie na łopatki.
Merytorycznie jest po prostu słabo, ale wierzę, że mogłoby być lepiej bo wiedzę raczej masz (na podstawie tego co słyszę) tylko pleciesz głupoty. Zobacz jak Thomas S. to robi (pewnie znasz gościa z YT - mówił np. jak nie plątać filamentu). On tekst pisze wcześniej a potem mówi do telepromptera - polecam takie podejście - obyłoby się bez tak wielu wycinanych scen i pozwoliłoby (?) ci uporządkować myśli / zaplanować wypowiedź.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:34
autor: Driveskull
McKee pisze:
marek91 pisze:Zrobiłem delikatną korektę tytułu bo koledze Shift się zaciął :)
Aktualnie zastanawiamy się czy to skasować bo trąci reklamą dość mocno :)
A niech wisi i wstyd twórcy przynosi ;)
Tylko zupełnie początkujący nie zrozumie że to raczej antyreklama jest.

Driveskull: Mówisz o błędach jakie popełniamy - i ja i ty?
Dla mnie to obraźliwe jest.
W życiu mi się filament nie splątał.
Pierwszą warstwę jak jest zła widać od razu - nie ma mowy żeby to przeoczyć (jak już ktoś wie jak ona ma wyglądać).
Zwróć uwagę na sformułowania - będzie lepiej.
5 błędów (raczej Twoich) a potem mówisz o 5 zasadach ... to o czym jest ten film?
Kupy się to nie trzyma - wygląda jak zrobione bez tezy i bez planu - ot, siądę przed kamerą, zacznę gadać, coś z tego wyjdzie, przytnie się sporo i będzie OK. Nie, nie wyszło OK. A już czyszczenie zapchanych ekstruderów rozłożyło mnie na łopatki.
Merytorycznie jest po prostu słabo, ale wierzę, że mogłoby być lepiej bo wiedzę raczej masz (na podstawie tego co słyszę) tylko pleciesz głupoty. Zobacz jak wspomniany Thomas S. to robi - tekst pisze wcześniej a potem mówi do telepromptera - polecam takie podejście - obyłoby się bez tak wielu wycinanych scen.
Właściwie Twoja wypowiedź nie odniosła się do niczego bo nie wymieniłeś, żadnego ,,merytorycznego błędu" tak jak się spodziewałem.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:43
autor: McKee
Driveskull pisze:Właściwie Twoja wypowiedź nie odniosła się do niczego bo nie wymieniłeś, żadnego ,,merytorycznego błędu" tak jak się spodziewałem.
Jak nie jak tak :D:
A "czyszczenie zapchanego ekstrudera" ???
Naprawdę nie wiesz czym się różni ekstruder i dysza?

Było jeszcze: "Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt różnych firm" - no nie wiem - dla mnie to nie brzmi po polsku.

Nie chce mi się ponownie tego oglądać żeby ci błędy wytykać - przecież nie o to chodzi, bo wierzę, że może być lepiej. Ja byś to wcześniej sobie napisał to chyba by było inaczej sformułowane (?)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 14:58
autor: Driveskull
McKee pisze:
Driveskull pisze:Właściwie Twoja wypowiedź nie odniosła się do niczego bo nie wymieniłeś, żadnego ,,merytorycznego błędu" tak jak się spodziewałem.
Jak nie jak tak :D:
A "czyszczenie zapchanego ekstrudera" ???
Naprawdę nie wiesz czym się różni ekstruder i dysza?

Było jeszcze: "Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt różnych firm" - no nie wiem - dla mnie to nie brzmi po polsku.

Nie chce mi się ponownie tego oglądać żeby ci błędy wytykać - przecież nie o to chodzi, bo wierzę, że może być lepiej. Ja byś to wcześniej sobie napisał to chyba by było inaczej sformułowane (?)
Dysza to jedno, extuder drugie. Da się zablokować i to i to. Google Ci pokaże różne przypadki, dokształcisz się :) Tym bardziej, że extruder możesz zablokować przez złe przechowywanie filamentu ale widocznie nie potrafisz wiązać faktów.

"Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt różnych firm"
To na pewno nie jest błędem merytorycznym - to jest błąd budowy zdania więc tu Ci przyznam pełną rację, zdarza mi się słabo budować zdania.

Po za tym skończmy dyskusje bo nie ma sensu, chciałeś zmieszać mnie z błotem, zrobiłeś to, masz satysfakcje, a ja przejrzałem Twoje wypowiedzi na forum i mam jeszcze większą z ,,kwiatków", które popełniasz :)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 15:03
autor: kretu
Wybacz ale tam nie ma wiedzy tam jest liźnięcie kilku totalnie podstawowych zagadnień. Do tego kilkukrotnie stwierdzasz że takie błędy popełniają profesjonaliści... wybacz ale jeżeli ktoś nie wie że stół należy kalibrować i nie umie wyłapać na oko kiedy nadszedł czas na poprawę tejże to ciężko mi taką osobę nazwać choćby średniozaawansowanym amatorem a co dopiero profesjonalistą. Może jestem dziwny ale uważam że jeżeli chcesz się brać za kręcenie poradników powinieneś mieć wiedzę a nie tłumaczyć się że sam jesteś amatorem.

A żeby było że to hejt to trochę rozwinę:
1.Kalibracja stołu - nawet nie zająknąłeś się o tym żeby wykonywać ją na rozgrzanym stole i dyszy co ważne na parametrach na których będziemy drukować.
2.Ustawienia temp. tego nie wystarczy sprawdzić w slicerze to należy dobrać eksperymentalnie plastik + drukarka w skrajnych wypadkach nawet nie tylko rodzaj plastiku i producent ale nawet kolor.
3.Straszne ogólniki zamiast powiedzieć podstawową zasadę jasno i wyraźnie czyli po odpakowaniu szpuli jej koniec nigdy nie może być luźny i ma być albo załadowane albo w oczku. A plastiki trzymać w pudle z pochłaniaczem wilgoci. Pakowanie próżniowo przy częstej zmianie plastiku to moim zdaniem strasznie nie wygodne pomimo że mam pakowarkę i mógłbym z tego kożystać.
4."zawsze dodawać w slicerze element podporowy" - NIE po pierwsze warto projektować i układać do wydruku tak aby nie było to konieczne po drugie lepszą zasadą jest "zawsze przeanalizować suwakiem warstwa po warstwie czy coś nie drukuje się w powietrzu" bo nie zawsze problemem są podpory.
5.Ze względu na moje warunki prawie nigdy nie kontroluję wydruku nawet pierwszej warstwy bo odpalam zdalnie a drukarka stoi w innym pokoju i skopany wydruk to rzadkość, a mam drukarkę DALEKĄ od ideału tylko zwyczajnie już ją dobrze znam i wiem co muszę zrobić aby nic się nie odkleiło czy podwinęło i to działa.

Sam jestem amatorem ale twoje filmiki wydają mi się dyletanckie. Może zerknij do TOM'a i zwyczajnie przetłumacz/opowiedz swoimi słowami jego filmy.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 15:09
autor: McKee
Driveskull: mówisz o "przetopieniu filamentu w ekstruderze" sprawdź sobie: 5:03 na filmie.
Z mojej strony koniec, jeżeli do Ciebie nie trafia, że to kompletna bzdura.
Każdy jest w stanie się pomylić, nie każdy jest w stanie przyznać się do błędu.
Ja nie wiem wszystkiego i niejedną bzdurę w życiu palnąłem (i nie mam z tego powodu kompleksów).
Nie mam też satysfakcji, z mieszania Ciebie "z błotem" - poudzielaj się trochę na forum, zobaczysz że nie gryzę (chyba że ktoś wali mnie wstrętną reklamą po oczach ;)).

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 15:16
autor: Paweł CD3D
Generalnie video może i byłoby ok., gdy je przeprowadzić na Tronxy X1 za 450 PLN, a nie na U3, który jest bezobsługową drukarką 3D i większość opisanych zagadnień jest tam całkowicie zautomatyzowanych. Paradoksalnie jedyny realny problem to splątany filament - ale jak zostało to już wskazane powyżej, to raczej kwestia właściwego obchodzenia się z filamentem, a nie "drukiem 3D" w ogóle.

A tak zasadniczo, to śmieszne są filmy, gdzie ktoś siada przed desktopową drukarką 3D typu FDM i opowiada o "druku 3D". W zeszłym tygodniu spędziłem dwa dni z ProX DMP 320 od 3D Systems (dla niezorientowanych - drukarka 3D do metalu za 650k €) i dla mnie ten poradnik brzmi tak, jakby opowiadać o lotnictwie puszczając latawiec na sznurku.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 15:33
autor: kretu
A tak zasadniczo, to śmieszne są filmy, gdzie ktoś siada przed desktopową drukarką 3D typu FDM i opowiada o "druku 3D". W zeszłym tygodniu spędziłem dwa dni z ProX DMP 320 od 3D Systems (dla niezorientowanych - drukarka 3D do metalu za 650k €) i dla mnie ten poradnik brzmi tak, jakby opowiadać o lotnictwie puszczając latawiec na sznurku.
Wybacz ale to już któryś z twoich postów z którego wylewa się buractwo z pokroju co wy wiecie amatorzy ja to jestem kozak i możecie mi buty czyścić... Nie mówiąc o tym że patrząc na jakość twoich "artykułów" o tym nic nieznaczącym druku FDM to chyba nie do końca powinieneś komentować innych (np. recenzja zortraxa gdzie chyba gorszej i bardziej liżącej pupę ciężko w internecie szukać). I oczywiście wiem że masz na 100% znacznie większą wiedzę w temacie ode mnie ale nie zmienia to faktu że przez to jak ją przekazujesz brzmisz jak burak.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 15:44
autor: marek91
200w_d.gif
200w_d.gif (54.36 KiB) Przejrzano 4666 razy

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 16:23
autor: Paweł CD3D
marek91 pisze:
200w_d.gif
Sorry, nic z tego nie będzie ;)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 16:57
autor: FlameRunner
Hmm...

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 17:01
autor: q3ok
Na każdego kozaka zawsze znajdzie się jakiś większy kozak, chociaż faktycznie chwilowo Paweł wygrywa.
Równocześnie gratuluję zainteresowania oglądaniem superhiperprofesjonalnych drukarek 3D, da się z tego wyżyć?

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 17:03
autor: virgin71
Dzięki chłopaki! Oszczędziliście mi 10 minut życia:)
Paweł CD3D pisze:A tak zasadniczo, to śmieszne są filmy, gdzie ktoś siada przed desktopową drukarką 3D typu FDM i opowiada o "druku 3D".
Tu się nie zgadzam. To jest film o jeździe samochodem, tylko kolega opisuje jazdę passatem tdi, a Ty wiesz, że to nie koniec świata, bo wczoraj testowałeś Teslę.

FDM to też druk 3D.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 17:06
autor: Paweł CD3D
q3ok pisze:Równocześnie gratuluję zainteresowania oglądaniem superhiperprofesjonalnych drukarek 3D, da się z tego wyżyć?
Tak.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 17:14
autor: Berg
@Driveskull - Blondynka to twoja dziewczyna ? Ma zdecydowanie lepszą dykcję niż Ty.
Fajne jest to, że opowiada o Tym co sama robi, w dodatku wygląda to nieźle, powiem więcej mimo, że się boję admina - zajebiście.
W dodatku nie wygląda, że zajmuje się tym "od paru miesięcy". Tak że wiesz, na Twoim miejscu zrobił bym sobie lekkiego brejka i wrócił do robienia filmów instruktażowych za jakiś czas, gdy dorównasz doświadczeniem w drukowaniu jej doświadczeniu w rysowaniu.
Widzę, że masz parę fajnych drukarek. Tak zawodowo czym się zajmujesz?

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 17:55
autor: arkomania.pl
Witam.

Z filmu wywnioskowałem, że jednym z pięciu blędów jakie popełniamy,
jest brak zakupu drukarki, która wykrywa rodzaj i parametry filamentu.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 18:04
autor: Yorg 68
1.Wydaje MISIE że komentarz w temacie drukowania i błędów druku będzie
jak najbardziej zasadny po przedrukowaniu od 40- 50 szpul filamentu.
Nie mniej.
2.Wydaje MISIE że to czysta reklama. Jeżeli uzgodniona z Szefostwem Forum reprapy.pl - to powinna jak najbardziej pozostać
ale film do poprawy. Niestety ale początkującym narobi troszkę sianka w mózgownicy...
3.Jeżeli nieuzgodniona reklama - KOSZ-
- a dlatego że jutro będzie to temat o podpaskach 3D i metodach wdrożenia ich wśród bractwa reprapowego, a pojutrze pieron wie co...

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 19:48
autor: sp6vgx
hmm powiem tak z perspektywy "nie profesjonalisty" i osoby "zielonej" patrząc na to jak drukuje dużo osób na forum. Ot osoby która drukuje bardziej jakieś pierdoły mechaniczne pomocne przy budowanie elektroniki - czyli jak coś ma wystarczającą wytrzymałość mechaniczną to wygląd wydruku nie jest najbardziej istotny (piękne wydruki to nie moja działka ;) ) Choć z drugiej strony osoby która gdzieś tam pod koniec 2014 roku wpadła na szalony pomysł budowy takiego cuda... ...z drugiej strony osoby dla której drukarka to jakieś narzędzie (jak młotek) przez co nie udzielającej się zbytnio na forach, ot drukarka jest bo jest drukuje raz gorzej raz lepiej i tyle...

Zobaczyłem i dalej nie wiele wiem. W pewnym momencie gdy został poruszony temat przechowywania filamentów - ok myślałem że będzie coś konkretnego. No i dalej nie dowiedziałem się jak mam przechowywać ten filament. Wystarczyło choć by wspomnieć o znanych pudłach z Ikei/Sllika żelu czy dostępnych w sklepach AGD zgrzewarkach to pakowania próżniowego żywności (do kupienia za cenę kilku rolek filamentu - więc nic strasznego). Z drugiej strony zaczynam się bać że kilkanaście kilo filemantu leżącego w domu straci mi właściwości takie jakie miał po otwarciu ;)

Przy poziomowaniu ok 0.1mm można by wspomnieć że grubość około 0.1mm ma papier o gramaturze 100g itd. z drugiej strony co zrobić jak ma się krzywy stolik którego za wszelkie skarby świata nie da się wypoziomować ;)

Natomiast co do samego tematu tworzenia takich filmów to na serio proponuję kupić jakąś Anet czy innego tańszego chińczyka - powalczyć z taką drukarką i tematów wyjdzie o wiele więcej i ciekawszych niż w przypadku drukarek za 20k (a i doświadczenia się sporo zdobędzie) ;) nawet jak te wydruki nie będą najpiękniejsze ;)

Niestety ale czuję że większość osób która przeszła przez walkę z reprapem czy to budowa jakiejś popularnej konstrukcji czy chińczyka z zestawu i nie wywaliła jej z nerwów przez okno - to tak samo nie wiele nowego się dowie. Natomiast osoba kupująca drukarkę typu UM, Zoltrax itp. i tak za pewne zadzwoni do serwisu jak ma jakiś problem (za to w sumie płaci przy takich drukarkach aby mieć support) :)

Powiem tak zobaczyłem jeszcze kilka innych filmików i nie wiem co powiedzieć, fajnie że kolega ma drukarki za 20k i ciągle o tym mówi ;) powiem jedno mówi się tak "dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają" - jakiś mam niesmak z tego powodu i to nie że zazdroszczę bo akurat stać mnie spokojnie na zakup takich drukarek... ale trochę mi to moją córkę przypomina która lubi się nowym iPhone czy laptopem pochwalić w szkole - jednak ona ma "naście" lat więc inaczej na to patrzę ;)

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 20:19
autor: FlameRunner
Driveskull pisze: Przykro mi, że w moim skromnym kadrze nie mogę pokazać też drugiej drukarki, żeby to nie było odbierane jako reklama ;)

Co do kwestii reklamy - zgodnie z zasadami marketingowymi promuje się materiał od razu nie po tygodniu od publikacji. natknąłem się na ten dział gdzie pomagacie początkującym tłumacząc mega proste rzeczy więc uznałem, że jest to zgodne. Po za tym spokojnie reklamy mi nie potrzeba :)
Masz nas za idiotów. Dlaczego?

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 20:21
autor: Berg
@FlameRunner wywal cały ten śmietnik, pls.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 12 mar 2018, 23:06
autor: McKee
rafaljot pisze:@FlameRunner wywal cały ten śmietnik, pls.
Protestuję!
;)
Te kilka-kilkanaście postów też ma wartość edukacyjną.
Znikną i za ~kwartał znów będziemy to samo przerabiać?
Tekst leży, jeść nie woła, miejsca w bazie prawie nie zajmuje ...,
Zastosuj się do porady Marka i obserwuj co się będzie działo :cool2:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 13 mar 2018, 07:39
autor: Berg
po wpisaniu w google "błędy w druku 3d" ktoś faktycznie szukający porad trafia na ten wątek na piątej pozycji - zatem pozycjonujmy dalej ten wysokiej jakości poradnik.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 13 mar 2018, 16:18
autor: FlameRunner
Przenoszę do działu offtop/shitstorm.
Nie usuwam żadnych postów, nie zamykam tematu.

Nadal szczerze liczę na odpowiedź na moje pytanie.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 13 mar 2018, 17:22
autor: ndn
Bardzo podobne do https://www.youtube.com/watch?v=aWg1nG2AbA8
nawet kolejność problemów się zgadza

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 08:14
autor: Domell
ndn pisze:Bardzo podobne do https://www.youtube.com/watch?v=aWg1nG2AbA8
nawet kolejność problemów się zgadza
Bo się gość nie narobił, oglądał to co wstawiłeś i zrobił to samo po naszemu, nawet zdjęcia te same powstawiał.

https://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw

T.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 09:00
autor: Berg
:crazy2:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 09:15
autor: S3b
No to pozamiatane:)
Niestety tak w dużej mierze wygląda polska scena Youtube.
Ale zastanawia mnie jedno.
Autor zajmuje się drukiem 3D od kilku miesięcy, więc to wystarczy, by poczuć się mentorem i nagrać materiał instruktażowy dla początkujących informujący jakie to błędy przytrafiają się nawet profesjonalistom.
Już jest nieźle:)
Ale mistrzostwem dla mnie jest wrzucenie takiego materiału na forum zrzeszającym ludzi, którzy w większości od lat siedzą w temacie, często tworząc swoje autorskie konstrukcje drukarek, z których potem są w stanie wycisnąć 110% możliwości i co? Oczekiwać słów uznania, licząc na to, że kalka materiału Angus'a jakoś przemknie niepostrzeżenie? :) Widzę tutaj zupełny brak instynktu samozachowawczego, całkowity brak pokory i/lub skłonności samobójcze :brawo:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 10:48
autor: marek91
Co za kompromitacja :shock:

Driveskull pisze:Postanowiłem tworzyć materiał
Grubo, grubo. :roll:

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 11:10
autor: kretu
Ale Panowie dobra kopia by była ok. Jest trochę osób co po angielsku ani słowa i lepsza dobra kopia niż autorski gniot. Tylko że on nawet porządnie skopiować nie umie. Angus mógł sobie pozwolić na skróty bo do każdego tematu miał już z osobna na kanale gotowy obszerniejszy materiał do którego dawał odnośnik tu tego kompletnie zabrakło i materiał w praktyce nie miał w sobie żadnej konkretnej treści. Do tego jak oglądam film Angusa to tam jest więcej informacji pomimo że jest krótszy.

Nie mówić o tym że osobiście uważam że techniczne odcinki to jednak TOM ma znacznie lepsze za to Angus ma lepsze projekty/kursy rysowania dla początkujących.

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

: 15 mar 2018, 18:43
autor: FlameRunner
kretu pisze:Do tego jak oglądam film Angusa to tam jest więcej informacji pomimo że jest krótszy.
Prawda, jednak filmik z pierwszego posta nadrabia liczbą powtórzeń słowa "Ultimaker". :)