Strona 1 z 1

Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 19 mar 2018, 10:58
autor: kris86k
Witam.
Swoja drukarkę reprap wallace zbudowałem wiele lat temu jednak ostatnio postanowiłem powiększyć pole robocze.
Problem jaki napotkałem to zmiana wielkości stołu. Nigdzie nie mogę znaleźć kodu do zmiany powierzchni stołu a wgrywanie Marlina od nowa nie jest możliwe ze względu na modyfikacje jakie wprowadzałem w trakcie użytkowania przez g-code. Czy jest jakakolwiek możliwość zmiany stołu przez g-code lub inny sposób oprócz wgrywania firmware od nowa? Z tego co wiem ściągnięcia Marlina z Megi nie ma możliwości? Niestety nie pamiętam już metodologii wgrywania firmware. Czy plik z konfiguracją stołu ma w sobie również wiele innych parametrów? Czy te parametry można jakoś odczytać z zaprogramowanego już Marlina?

Bardzo proszę o pomoc ponieważ poświeciłem wiele czasu na modyfikację drukarki a teraz napotkałem tak prozaiczny problem z którym nie umiem sobie poradzić.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 19 mar 2018, 11:43
autor: Hejterro
A od kiedy wymiar stołu to kwestia Marlina a nie samego slicera? Zmieniasz wymiary w ustawieniach slicera i tyle

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 19 mar 2018, 13:08
autor: FlameRunner
Hejterro pisze:A od kiedy wymiar stołu to kwestia Marlina a nie samego slicera?
Od zawsze.

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 19 mar 2018, 13:33
autor: Hejterro
Ok, może faktycznie, wybacz :crazy2: Zawsze wymiar zmieniałem tylko w slicerze i w sumie nic nie musiałem więcej zmieniać i działało... Po doczytaniu zmieniam trochę zdanie. To jest druga w kolejności opcja ustawienia.

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 19 mar 2018, 19:25
autor: kapi
Temat całkiem podobny do mojego - może naprowadzic
viewtopic.php?p=37484#p37484


tapatalk

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 21 mar 2018, 21:49
autor: kris86k
No u mnie to nic nie da. Max wymiary są zaprogramowane w marlinie, używam slicera. Ostatnio jak wyjechałem z wydrukiem poza obrys stołu to drukarka po prostu w tym miejscu kończyła wydruk ale spróbuję jeszcze jutro. Dam znać.

Re: Marlin i zmiana wielkości stołu przez g-code.

: 22 mar 2018, 07:50
autor: Domell
Najbardziej podtrzebne parametry odczytasz podpinając drukarkę do kompa w programie:
http://www.pronterface.com/
Inne ustawienia sam wprowadzisz i będzie git :)