Strona 1 z 1

bezczelność

: 23 mar 2018, 01:10
autor: gRby
FlameRunner pisze:Jeśli chcesz korzystać z trybu drukowania "One at a Time", zmierz swój egzemplarz drukarki i wprowadź odpowiednie wartości.
Mógłbyś to rozwinąć?
Funkcja All-at-once i one-at-a-time jest ogólnie jakoś mało jasna i czasem sama się wyłącza. Coś czytałem, że zależy od wysokości osi czy coś.
Jakie wartości trzeba zmierzyć (to znaczy co jest zależne od egzemplarza)?

// Temat wydzielono z: viewtopic.php?f=64&t=2370
// FR

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 08:03
autor: FlameRunner
Jak to "sama się"?

Mało jasna?

https://ultimaker.com/en/resources/20425-special-modes
Print sequence
When more objects are placed on the build plate, you can define in which sequence they should be printed. This option is only available on single extrusion machines. There are two options:
  • All at once: All objects are printed at the same time, which means that it will print one layer of each object before going to the next layer.
  • One at a time: Objects will be printed one by one. This mode can only be used if the models are smaller than the gantry height, which is the distance between the build plate and lowest print head shaft.
Co do pomiarów, powinny pomóc wskazówki w dymkach pojawiających się przy najechaniu na poszczególne pola.

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 10:36
autor: gRby
FlameRunner pisze:Jak to "sama się"?
Ano sama. Ale już wiem czemu. "One at a time" przełącza się na "disabled" jeśli poniższy warunek nie jest spełniony:
" This mode can only be used if the models are smaller than the gantry height, which is the distance between the build plate and lowest print head shaft."
FlameRunner pisze:Co do pomiarów, powinny pomóc wskazówki w dymkach pojawiających się przy najechaniu na poszczególne pola.
No to żeś pan wyjaśnił...

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 12:24
autor: FlameRunner
gRby pisze: No to żeś pan wyjaśnił...
Mam świetną propozycję!
Wyjaśnij lepiej.
Poeksperymentuj, potestuj, zrób zdjęcia, rozrysuj na nich co i jak, napisz część teoretyczną i wrzuć jako poradnik na forum.

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 12:51
autor: gregor1890
To po co robić poradnik w pierwszym poście gdy nie chce się odpowiedzieć dobitnie na zadane pytanie tylko odsyła się

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 16:47
autor: FlameRunner
Coś się wam pomyliło. Grubo pomyliło.

Nie macie prawa wymagać na forum od kogolwiek, by odpowiadał na wasze pytania.


Kupiłem drukarkę za własne pieniądze.
Poświęciłem dużo wolnego czasu na prowadzenie relacji ze składania i napisanie kilku poradników.
Każdy może się z tymi materiałami zapoznać. Bezpłatnie. Bez rejestrowania się.

A tu jakichś dwóch gówniarzy* ma do mnie pretensje, że nie napisałem na zawołanie kolejnego poradnika, specjalnie dla jednego z nich. Prezentujecie sobą szczyt bezmyślności i bezczelności.

Właśnie w takich momentach, przez komentarze takie jak wasze, forumowicze zamieszczający wartościwe treści odpuszczają sobie. Wylogowują się i zajmują własnym życiem bądź stają się biernymi obserwatorami.
Przy następnym poradniku, zanim napiszę choć słowo, pięć razy się zastanowię, czy warto.

* Próbuję nie dopuszczać do siebie myśli, że możecie mieć więcej niż po piętnaście lat.

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 16:58
autor: gregor1890
Właśnie się komuś coś pomyliło ale chyba nie mi , nie wymagam od Ciebie niczego i nie obrastam w znawce wszystkiego tak jak Ty.
I z nazywaniem kogoś gówniarzem pokazałeś stopień własnej dorosłości
Pozdrawiam serdecznie zastanów się czasem co piszesz

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 17:00
autor: anraf1001
Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 17:02
autor: dragonn
anraf1001 pisze:Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...
Ty czasem nie tłumaczyłeś wszystkich dymków do Polskiego :lol: ? :roll:

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 17:06
autor: anraf1001
dragonn pisze:
anraf1001 pisze:Ale czy naprawdę tak trudno jest przeczytać piękny opis zrobiony przez producenta Cury? I tylko przez to pojawiła się ta dyskusja? Spokojnie...
Ty czasem nie tłumaczyłeś wszystkich dymków do Polskiego :lol: ? :roll:
A co to zmienia? :D Po za tym nie lubię się tym "szczycić" bo nie każdemu się to podoba :D

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 17:06
autor: dragonn
To że jak ktoś nie rozumie w angielskim może sobie przełączyć na PL i przeczytać :D.

Re: [Anet A8] Profil drukarki do Cura 3.x

: 23 mar 2018, 17:10
autor: anraf1001
Nie no jak ktoś tak woli to nie przeszkadzam :D

Re: bezczelność

: 23 mar 2018, 21:42
autor: virgin71
Przecież nie dość, że w dymkach jest to wyjaśnione, to chyba sprawa jest logiczna. Jeśli wydruk jest wyższy niż wózek, przez co wałek może zahaczyć od wydruk, to automatycznie opcja jest wyłączona i można tylko drukować wszystko na raz. Co tu wyjaśniać?!

Re: bezczelność

: 23 mar 2018, 23:50
autor: gRby
1. Kolego FlameRunner, nie wiem kim jesteś, właścicielem tego forum czy kim tam. Nie wiem jaka jest Twoja rola. Mając uprawnienia administratora robisz co chcesz na forum kierując się swoim widzimisię. Nie na tym polega moderacja i administracja forum
Załóż sobie bloga będziesz sobie pisał poradniki, nikt nie będzie przeszkadzał i będziesz błyszczał i świecił. Forum to nie blog.

2. Jestem nowy, napisałem kilak postów, z których większość nie spodobała się jaśnie FlameRunnerowi i je usunął. W żadnym z tych postów nie złamałem regulaminu, nie naruszyłem netykiety i starałem się trzymać tematu.

3. Nie będę nawet komentował nazwania mnie i kolegi gówniarzami. W normalnych okolicznościach przyrody za coś takiego kieruje sprawę na drogę sądową lub w wypadku ludzi bardziej impulsywnych daje się w ryj.
virgin71 pisze:Przecież nie dość, że w dymkach jest to wyjaśnione, to chyba sprawa jest logiczna. Jeśli wydruk jest wyższy niż wózek, przez co wałek może zahaczyć od wydruk, to automatycznie opcja jest wyłączona i można tylko drukować wszystko na raz. Co tu wyjaśniać?!
Właśnie to!

Moje pytanie dotyczyło bardziej stwierdzenia:
FlameRunner pisze:Jeśli chcesz korzystać z trybu drukowania "One at a Time", zmierz swój egzemplarz drukarki i wprowadź odpowiednie wartości.
Co mam niby zmierzyć i gdzie wprowadzić te wartości? Drukarki Anet A8 sa zasadniczo takie same i nie wiem co w konkretnym egzemplarzu ma być do zmierzenia i jaki ma to związek z One at a Time. Chyba logiczna niejasność?

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 00:52
autor: FlameRunner
Współwłaścicielem.
I usunąłem ci DWA posty w wątku "Kupiłem A8. Co chcecie wiedzieć?", w których mowa była o cenach i innych drukarkach, czyli zwykły offtop.
Dziwnych, nieuargumentowanych zarzutów i pogróżek nie komentuję.

Jeśli popatrzyłeś na tooltipy w ustawieniach drukarki i kompletnie nie rozjaśniło ci to kwestii "co zmierzyć, gdzie wprowadzić i jak się to łączy z trybem drukowania jednego na raz", to przykro mi, ale nie jestem w stanie ci pomóc.

Odpowiedź na pytanie "po co mierzyć każdy egzemplarz" umieszczę zaraz w pierwotnym wątku.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 01:13
autor: porlock
gRby nie jesteś jedyny komu "kolega szanowny" napsół krwi swoim januszowaniem, nie ma sensu się denerwować, trzeba ignorować, dodatkowo ja poprostu wciągnąłem jego sklep na moją prywatną blackliste i omijam szerokim łukiem już blisko rok, wolę przepłacać i kupić gdzieś indziej.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 01:38
autor: gRby
Ja się w ogóle nie degeneruję, a szerokim łukiem będę omijał zarówno to forum, sklep jak i jego współwłaściciela. Sajonara!

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 01:54
autor: dziobu
I poszedł się degenerować gdzie indziej...
b.gif

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 09:16
autor: Yorg 68
porlock pisze:gRby nie jesteś jedyny komu "kolega szanowny" napsół krwi swoim januszowaniem, nie ma sensu się denerwować, trzeba ignorować, dodatkowo ja poprostu wciągnąłem jego sklep na moją prywatną blackliste i omijam szerokim łukiem już blisko rok, wolę przepłacać i kupić gdzieś indziej.
Jak dokładnie się przyjrzeć temu postowi to w zasadzie wyszła z niego fajna reklama...

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 11:05
autor: marek91
Użytkownicy gRby i gregor1890 dostali bana na stałe ode mnie. Nie będziemy tolerować roszczeniowego tonu wypowiedzi.

Chyba w jakimś województwie trwają jeszcze ferie i dzieciaki szaleją :)
Filip, może powinniśmy pomyśleć o jakimś ograniczeniu wiekowym na forum co by się gimbusiarnia nie szwendała?

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 11:30
autor: FlameRunner
porlock pisze:gRby nie jesteś jedyny komu "kolega szanowny" napsół krwi swoim januszowaniem, nie ma sensu się denerwować, trzeba ignorować, dodatkowo ja poprostu wciągnąłem jego sklep na moją prywatną blackliste i omijam szerokim łukiem już blisko rok, wolę przepłacać i kupić gdzieś indziej.
Możesz nieco rozjaśnić sytuację?

Czy zamówiłeś coś u mnie i dostałeś jakiś chłam? Zamówienie zostało za późno wysłane? Wysłałem coś innego niż zamawiałeś? Może próbowałeś złożyć reklamację i były z tym jakieś problemy?

Ja kojarzę tylko jedną sytuację. Rok temu napisałem Ci jedną ostrzejszą odpowiedź na forum MRR. Czy właśnie o to ciągle chodzi? :D

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 12:01
autor: porlock
Nie rozumiem tych pytań napisałem przecież wyraźnie czym podyktowana jest moja decyzja, chodzi o Twoje "januszowanie" co za tym idzie podejście do potencjalnych klientów. Z usług sklepu nie korzystałem i nie skorzystam. Jestem pamiętliwy :-P

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 12:05
autor: FlameRunner
Wybitnie pamiętliwy. Nigdy nie robiliśmy interesów, nawet nie próbowaliśmy, a Ty już drugi raz obsmarowujesz mój sklep i mnie jako przedsiębiorcę. :(

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 12:14
autor: porlock
Jesli chodzi o Twoją osobe to przecież napisałem sama prawdę i to bardzo delikatnie, nawet teraz nakrecasz g burze i próbujesz mi wmówić że "obsmarowuje" twój sklep co nie jest prawdą, ale napiszę jeszcze raz bo bo dwa poprzednie nie dotarły. Moja decyzja jest podyktowana Twoim zachowaniem a nie obsługa w sklepie nigdy nic tam nie kupiłem a chyba mam prawo decydować gdzie i do kogo kupuję prawda ?
Pokaż mi gdzie "obsrmasowalem" twój sklep proszę i co negatywnego na jego temat napisałem ?
Zdaje się że nawet byla opinia pozytywną że masz dobre ceny, co ktoś tu nawet zauważył.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 12:18
autor: dragonn
Poruszę jeszcze temat minimalnego wieku na forum - i powiem wprost jest stanowczo na NIE. Jasne, wśród młodszych roczników jest co raz gorzej, sam to widzę. Ale nadal są osoby które nawet potrafią zadziwić swoim podejściem i wiedzą, a tak samo wśród starszych roczników zdarzają się 'artyści'. A druga rzecz, to może niedługo przy rejestracji trzeba będzie wysłać skan dowodu? Nie popadajmy w paranoję.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:08
autor: mcxmcx
Panowie, spokojnie.

Potrzebne jest młode na forum. Głupie bezczelne etc.

Bez tego forum zamienia się w zamknięte kółeczko wzajemnej adoracji, bezsensu.

Był, poszedł, na drugi raz delikatniej, dostosuje się w miesiąc ok, nie dostosuje, przykręcić śrubę.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:37
autor: McKee
porlock pisze:Moja decyzja jest podyktowana Twoim zachowaniem
Sprawa jest lekko delikatna, forum ma swoich właścicieli, którzy powinni na nim pilnować porządku.
Co jakiś czas pojawia się ktoś, komu się coś nie podoba.
Administratorzy wykazują się dużą powściągliwością (moim zdaniem).
Jednocześnie służą poradami.
Kupiłbyś drukarkę tylko po to żeby o niej coś napisać i sprzedałbyś potem po kosztach?
Pomogłeś komukolwiek na tym forum? (Czy tylko szukasz pomocy innych? Nawet za to że ktoś ci pomógł możesz podziękować administratorom - utrzymanie forum (serwera, domeny itp) przecież kosztuje).
Oceń to realnie i obiektywnie (nie musisz odpowiadać).

Ps.: Taka analogia do sytuacji z gRby: Wchodzisz do czyjegoś domu i narzekasz, że chodnik ma zły kształt i gospodarz nie chce ci kupić nowego i jeszcze każe buty wycierać. Mówisz gospodarzowi: nie wiem kim jesteś ale w domach się butów nie wyciera. I spodziewasz się nagrody czy wywalenia na pysk?
To forum ma być dla nas ... ale odrobina ;) kultury jednak obowiązuje.
I właściciel ma (i powinien mieć) nieco większe prawa i (przykre) obowiązki upomnienia lub wywalenia aspołecznych lub awanturujących się osobników.

mcxmcx: Głupie? Bezczelne? Nie rozumiem... Ja bym wolał: przyjazne, rzeczowe, pomocne.
(ale może za stary jestem ... i to jest "konflikt pokoleń", o którym słyszałem gdzieś).

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:44
autor: gRbyy
Bardzo mi schlebia wasza błędna ocena mojego wieku. Bardziej pasował by epitet stary dziad niż gówniarz bo proawdopodobnie jestem starszy od większość z użytkowników tego typu forum. A sądząc po niku "marek91" to powiem, że mam syna o 5 lat starszego :D
marek91 pisze:Użytkownicy gRby i gregor1890 dostali bana na stałe ode mnie. Nie będziemy tolerować roszczeniowego tonu wypowiedzi.
Sobie kolego możesz usuwać, banować i się mścic niewiadomo za co...

Przyznam, że supełnie was nie rozumiem. Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej. Możana w sposób uprzejmy i grzeczny odpowiadac na pytania. Normalnie wyjaśnić i podjeść tolerancyjnie do osób, które są nowe w świecie drukarek 3d.
mcxmcx pisze:Bez tego forum zamienia się w zamknięte kółeczko wzajemnej adoracji, bezsensu.
No włanie tak to wygląda. Możecie się klepać wzajemnie po ramieniu i sobie przytakiwac, a nowych spószczac na bambus...

marek91 nie musisz sobie zadawać trudu banowania mnie i usuwania konta bo jak wsponiałem nie będę użytkownikiem waszego forum. A zawsze znajdę sposó żeby się odszczekać :shout:

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:52
autor: anraf1001
gRbyy pisze:Przyznam, że supełnie was nie rozumiem. Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej. Możana w sposób uprzejmy i grzeczny odpowiadac na pytania. Normalnie wyjaśnić i podjeść tolerancyjnie do osób, które są nowe w świecie drukarek 3d.
Mógłbyś po prostu czytać opisy funkcji i włożyć trochę wkładu własnego...

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:55
autor: marek91
gRbyy pisze:Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej. Możana w sposób uprzejmy i grzeczny odpowiadac na pytania.
No właśnie, przychodzisz na czyjeś forum i stawiasz roszczeniowe żądania zamiast zastosować się do tego co sam napisałeś.
Skoro jesteś w średnim wieku to dlaczego w takim razie zachowujesz się jak 14-latek? Bo nie mogę tego zrozumieć.

Skoro nie chcesz udzielać sie na forum to po co założyłeś kolejne konto? (niezgodnie z regulaminem pkt. §1 pkt 8)

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 13:58
autor: gRbyy
anraf1001 pisze:Mógłbyś po prostu czytać opisy funkcji i włożyć trochę wkładu własnego...
To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...

Co do wkładu własnego, napisałem jak poprawić chiński zasilacz i co powoduje jego uszkodzenia - jeden z pierwszych postów. Na tym się znam bo to mój zawód, a od drukarch ma słabe pojęcie. A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:04
autor: dragonn
gRbyy pisze:
anraf1001 pisze:Mógłbyś po prostu czytać opisy funkcji i włożyć trochę wkładu własnego...
To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...

Co do wkładu własnego, napisałem jak poprawić chiński zasilacz i co powoduje jego uszkodzenia - jeden z pierwszych postów. Na tym się znam bo to mój zawód, a od drukarch ma słabe pojęcie. A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...
Wybacz, ale to jest głupota. Forum nie jest po to żeby powtarzać to co pisze w dokumentacji i jest jasne. Właśnie z takich powód powstają strony jak ta http://lmgtfy.com/

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:06
autor: marek91
Szkoda że nie widzicie maila z którego założył konto, teraz to obraził wszystkich na tym forum :)

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:10
autor: gRbyy
marek91 pisze:No właśnie, przychodzisz na czyjeś forum i stawiasz roszczeniowe żądania zamiast zastosować się do tego co sam napisałeś.
No własnie, sformuowanie "czyjeś forum" pokazuje Wasz stosunek do użytkowników. Rozumiem, że niemal każde forum ma swoich właścicieli, którzy mają słuszne prawo do dyktowania warunków. Jednak forum nawet wtedy jest należy do użytkowników, niezależnie od tego czy są na nim 10lat i napisali miliony postów cz właśnie się zarejestrowali.

Jakie roszczenia? Zadawanie pytań to nie są roszczenia. Nie żądam tylko grzecznie pytam o wyjaśnię tego i owego. Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
marek91 pisze:Skoro nie chcesz udzielać sie na forum to po co założyłeś kolejne konto? (niezgodnie z regulaminem pkt. §1 pkt 8)
Spokojnie nie będę się udzielał bo to nie ma sensu.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:10
autor: gRbyy
marek91 pisze:Szkoda że nie widzicie maila z którego założył konto, teraz to obraził wszystkich na tym forum :)
Wiedziałem, że nie umknie to uwadze :-) Tak sobie zażartowałem za tego "gówniarza" :D
Za to akurat przepraszam.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:16
autor: dragonn
gRbyy pisze:Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
I w ten sposób sprawdza się do dlaczego właśnie te opryskliwe odpowiedzi się pojawiły. Oczekujesz żeby ktoś za Ciebie wyszukał w dokumentacji to co potrzebujesz. Baaa... w tym konkretnym przypadku wystarczało najechać myszką i przeczytać co jest w dymku.

Wybacz, ale lenistwa na forum nie będziemy tolerować :thumbdown: .

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:17
autor: marek91
gRbyy pisze:Nie żądam tylko grzecznie pytam
To chyba znamy trochę inną definicję tego słowa :D
gRbyy pisze:Tak sobie zażartowałem za tego "gówniarza"
He he :roll: świetny żart :roll:
gRbyy pisze: Jednak forum nawet wtedy jest należy do użytkowników, niezależnie od tego czy są na nim 10lat i napisali miliony postów cz właśnie się zarejestrowali.
Nie, nie i jeszcze raz nie. Grubo się mylisz. Zdecydowanie nie będziemy stawiać na równi osób które znamy osobiście od kilku lat z randomowymi userami z trzema postami których nie znamy nawet imion.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:18
autor: dziobu
gRbyy pisze:Przyznam, że supełnie was nie rozumiem. Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej. Możana w sposób uprzejmy i grzeczny odpowiadac na pytania. Normalnie wyjaśnić i podjeść tolerancyjnie do osób, które są nowe w świecie drukarek 3d.
Każdy ma swoją historię, swoje doświadczenia i oczekiwania. A tu spotykamy się wszyscy; jeden ma komputer od wczoraj a drugiego laptop uderzył na porodówce. Każdy też podchodzi do tematu trochę inaczej, dlatego forum jako takie ma sens.
Natomiast bronimy się rękami i nogami przed zestawem pytań podstawowych na które odpowiedź można odszukać w sieci w mniej niż minutę. Bo popatrz na to tak:
O, co będę grzebać w sieci - zapytam na forum o podstawową pierdołę
pomyślało 100 osób.
I jak to forum będzie potem wyglądać?

Ty przychodzisz i pytasz. I masz pretensje że ktoś Ci nie odpisuje wierszem co i jak (zwłaszcza że odpowiedź jest gotowa w samym programie).
Ale nie widzisz że nie jesteś pierwszy. Imho reakcja FRa i tak była żadna.
gRbyy pisze:No włanie tak to wygląda. Możecie się klepać wzajemnie po ramieniu i sobie przytakiwac, a nowych spószczac na bambus...
Nie nowych. Leniwych.
W kontekście tego co napisałem powyżej - forum nie jest do tego żeby streszczać informacje z sieci. Jeśli coś masz opisane na stronie producenta, licznych już forach a gdzieniegdzie wyjaśnione na jakimś filmiku to dlaczego uważasz że warto to n-ty raz powielać tutaj? Jak sobie wyobrazasz to forum po roku takiego "rozwoju"?
Pomogę Ci - mojreprap.pl.
gRbyy pisze:Bardzo mi schlebia wasza błędna ocena mojego wieku. Bardziej pasował by epitet stary dziad niż gówniarz bo proawdopodobnie jestem starszy od większość z użytkowników tego typu forum. A sądząc po niku "marek91" to powiem, że mam syna o 5 lat starszego :D
Ja wiem że "mężczyźnie nigdy nie dorastają", ale chyba przeginasz ;P

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:19
autor: porlock

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:22
autor: marek91
Panowie, jeśli się nie podoba to polecam wam grupę o druku 3d na FB, tam na takie akcje nikt nie reaguje.
gRbyy pisze:Za to akurat przepraszam.
No, widzę idziemy w dobrym kierunku.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:28
autor: gRbyy
Na forach motoryzacyjnych ludzie po setki razy pytają o to jak wymienić żarówkę i nikt nie robi problemu tylko odpowiada lub wskazuje link do odpowiedniego wątku. Zresztą nie ważne. Z takim podejściem i taką filozofią strzelacie sobie w kolano.

Mimo wszystko życzę Wam powodzenia.

P.S.
Można usunąć oba moje konta.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:32
autor: FlameRunner
@porlock,
Pierwszy raz pisałeś w dziale "Firmy Polecane/Niepolecane". Teraz też pisałeś coś o sklepie.
O zadowolenie klientów sklepu dbam i jestem na tym punkcie wrażliwy / przewrażliwiony.
Jeśli do sklepu nic nie masz, to nie było tematu. ;)
gRbyy pisze:Mogło to wszystko potoczyć się zupełnie inaczej.
Zabawne, miałem właśnie pisać to samo. Gdybyś nie walnął tego głupiego "żeś pan wyjaśnił" (zauważ, że dopiero od tego momentu przestałem być "do rany przyłóż" - no, chyba że samo nakierowanie na tooltipy cie uraziło), włożył choć minimum własnego wysiłku (przeczytał tooltipy i spróbował jakoś to sobie poskładać do kupy) i nadal nie miał pewności co i jak, to bym ci cyknął fotkę ekstrudera i narysował na niej, co trzeba zmierzyć.

A czarę goryczy przepełnił, oczywiście, @gregor1890, sądzący chyba, że jak na szybko podzieliłem się zrobionym na własne potrzeby profilem, to automatycznie zobowiązuje mnie to do wyczerpującego odpowiadania na wszystkie pytania związane z Cura. Jego post jest tak bardzo "fractally wrong", że do tej pory skręca mi mózg, gdy go (ponownie) czytam...
gRbyy pisze:A zawsze znajdę sposó żeby się odszczekać :shout:
No proszę, dorosły facet z dorosłymi dziećmi, a będzie się mścił w internetach jak znudzony, urażony nastolatek? :D
gRbyy pisze: To po jakiego grzyba jest forum? Mogła by być strona z linkami do heplów i dokuentacji Cury, Slic3r itd...
Na pewno nie po to, żeby przepisywać komuś dokumentację lub pomoc z programu. Prosiłem: przeczytaj tooltipy. Wyraźnie tego nie zrobiłeś. Gdybyś przeczytał i na tej podstawie dalej pytał / napisał jak je rozumiesz / czego w nich nie rozumiesz, to faktycznie wszystko mogłoby się inaczej potoczyć.
gRbyy pisze:A pytanie, które zadałem dotyczące pomiarów konkretnego egzemplarza pozostało bez odpowiedzi...
To jest jedyne pytanie, na które odpowiedzi nie znajdziesz w tooltipach - i ten aspekt ostatecznie wyjaśniłem w pierwotnym temacie (edytowałem pierwszego posta). Mam nadzieję, że zamieszczone tam wyjaśnienie jest zadowalające.
gRbyy pisze:Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, ale nie nie powód do opryskliwych odpowiedzi.
Znaczy nie szanujesz naszej (forumowiczów) pracy i naszego czasu - to jest świetny powód.
porlock pisze:Podsuwam pod refleksje
https://www.wykop.pl/wpis/11501074/ja-j ... ci-intern/
Moja ulubiona pasta! Ale patrzę na nią inaczej niż większość. Ja z każdym kolejnym takim leniem, który nawet nie przeczyta tego, co mu się palcem pokazało, coraz bardziej rozumiem przedstawionych tam "negatywnych bohaterów".
gRbyy pisze:Na forach motoryzacyjnych ludzie po setki razy pytają o to jak wymienić żarówkę i nikt nie robi problemu tylko odpowiada lub wskazuje link do odpowiedniego wątku. Zresztą nie ważne. Z takim podejściem i taką filozofią strzelacie sobie w kolano.
A ja ci wkleiłem kawałek pomocy ze strony Ultimaker oraz wskazałem, że możesz zdobyć wartościowe informacje czytając tooltipy. Czy to nie jest właśnie takie zachowanie, jakie przytoczyłeś jako właściwe?


PS W sumie fajnie, że teraz jako-tako dyskutujemy. Kto wie, może dojdziemy do porozumienia?

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:48
autor: marek91
Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:51
autor: gRbyy
FlameRunner pisze:Na pewno nie po to, żeby przepisywać komuś dokumentację lub pomoc z programu. Prosiłem: przeczytaj tooltipy. Wyraźnie tego nie zrobiłeś. Gdybyś przeczytał i na tej podstawie dalej pytał / napisał jak je rozumiesz / czego w nich nie rozumiesz, to faktycznie wszystko mogłoby się inaczej potoczyć.
No widzisz, zakładasz, że każdy zna angielski (w moim wypadku słusznie) i rozumie co w tych tooltipach piszą. Często nawet dokumentacje po polsku są tak napisane, że nie wiadomo co co chodzi, nie mówiąc o angielskich gdzie występuje fachowa terminologia, która nawet dla osoby znającej język jest nie jasna. Możesz oczywiście powiedzieć, cytując kwestę z Psów, "nie się bambus języków uczy"... :D

Zamieszczając cykl o składaniu Anet A8, o tym jak ustawić profil w Cura itd, sam sobie przeczysz bo przecież informacji o profilach do Cura i składaniu A8 są w internecie dziesiątki.....

Zresztą co do szukania oczywistych kwestii w tzw "internecie" to różnie z tym bywa i po to człowiek rejestruje się na takich forach żeby ludzie doświadczeni pomogli nawet w kwestiach da nich bardzo oczywistych.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:53
autor: FlameRunner
Kojarzycie klasyczny tekst "How To Ask Questions The Smart Way"?
Poniżej wklejam fragment jego polskiego tłumaczenia "Jak mądrze zadawać pytania"
Zanim zapytasz
Zanim wyślesz email z zapytaniem, zadasz pytanie na grupach dyskusyjnych czy też na innym forum, postaraj się znaleźć odpowiedź:
  1. przeszukując sieć,
  2. czytając dokumentację,
  3. studiując FAQ,
  4. eksperymentując,
  5. zadając pytanie doświadczonemu koledze,
  6. czytając kod źródłowy, jeżeli jesteś programistą.
Gdy będziesz zadawać pytanie, zaznacz, że zrobiłeś już wymienione powyżej rzeczy. Dzieki temu będziemy wiedzieć, że nie jesteś leniwy i nie marnujesz cudzego czasu. Jeszcze lepiej będzie, gdy przedstawisz, czego się dowiedziałeś dzięki "zaliczeniu" powyższych punktów. Lubimy pomagać ludziom, którzy pokazują, że potrafią się uczyć na pytaniach.

Próbuj znaleźć odpowiedź, używając wyszukiwarki Google do znalezienia fraz odpowiadających komunikatom o błędach, jakie dostałeś (i przeszukuj zarówno archiwa grup dyskusyjnych, jak i strony WWW). To może naprowadzić Cię na poprawki w dokumentacji bądź wątki na grupach dyskusyjnych, które przyniosą odpowiedź na Twoje pytanie. A nawet jeśli nie, to dodanie "przeszukałem sieć pod kątem wystąpienia tego komunikatu" do maila lub posta z prośbą o pomoc jest dobrym pomysłem.

Przygotuj pytanie. Przemyśl je. Im lepiej pokażesz, że włożyłeś wysiłek w próbę rozwiązania problemu zanim zapytałeś nas, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że rzeczywiście uzyskasz pomoc.

Nie zadawaj złych pytań. Jeśli pytanie, które zadasz, będzie oparte na błędnym założeniu, ktoś z nas (prawdopodobnie myśląc: "Głupie pytanie...") odpowie Ci krótko i dosadnie, mając nadzieję, że nauczysz się czegoś, jeśli dostaniesz to, o co prosiłeś, a nie to, co było Ci naprawdę potrzebne.

Nigdy nie zakładaj, że należy Ci się odpowiedź. Nie należy się - w końcu nie płacisz za to. Otrzymasz odpowiedź, jeżeli na nią zasłużysz - gdy zadasz solidne, interesujące i zmuszające do myślenia pytanie. Takie, które może wzbogacić wiedzę ogółu, a nie takie, które jedynie wyciąga od innych informacje.

Bardzo dobrym początkiem będzie wykazanie chęci współpracy w procesie rozwiązywania problemu. Zadając pytania typu: "czy ktoś może dać mi jakąś wskazówkę", "czego tu brakuje" lub "czy jest jakaś strona, gdzie mógłbym to sprawdzić", masz większą szansę na odpowiedź, niż gdyby pytanie brzmiało: "Proszę o przesłanie dokładnej procedury". Daje to pewność, że dokończysz proces, jeśli tylko ktoś Cię odpowiednio nakieruje.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:57
autor: gRbyy
marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
Tylko pytanie po co się to robi?
Jak czytam o waszym stosunku do użytkowników, waszego jak podkreślacie forum, to raczej nie robicie tego pro publico bono. Z takim podejściem (cytując z pamięci kwestę o ludziach, których "zna się osobiście" itd) forum powinno być zamknięte dla Waszych znajomych i tyle.
Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 14:59
autor: marek91
gRby, odblokowaliśmy ci pierwsze konto bo zaczynasz sensownie rozmawiać.

EDIT a może jadnak nie..
gRbyy pisze:
marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
Tylko pytanie po co się to robi?
Jak czytam o waszym stosunku do użytkowników, waszego jak podkreślacie forum, to raczej nie robicie tego pro publico bono. Z takim podejściem (cytując z pamięci kwestę o ludziach, których "zna się osobiście" itd) forum powinno być zamknięte dla Waszych znajomych i tyle.
Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.
To tak nie działa, to nie my jako właściciele mamy zmieniać podejście tylko ktoś kto chce dołączyć musi się trochę do nas dostosować. To tak jak by ktoś przyszedł do ciebie do domu i zaczął przestawiać meble i dyktował jak masz żyć. Wiem że to bardzo po europejsku ale nie u nas.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:01
autor: dragonn
gRbyy pisze: Jeśli się robi forum otwarte, dla wszystkich to trzeba trochę zmienić podejście.
Czemu? Dużo osób się tutaj rejestruje nowych i jakoś u większości odbywa się to normalnie?

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:05
autor: porlock
marek91 pisze:Bierzcie pod uwagę że prowadzenie forum wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy.
Pamiętajcie o tym i szanujcie to trochę.
A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy, jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :) Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:08
autor: marek91
Tak, jest sponsorowane przez DD i filasklep, dzięki temu nie musicie oglądać mrugających bannerów czy denerwujących popupów.
Ale sam rozumiesz, nie możemy pozwolić na to żeby każdy nowy użytkownik pytał o to samo, też liczymy na wasz wkład w rozwój forum :git:

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:11
autor: dziobu
dragonn pisze:Czemu? Dużo osób się tutaj rejestruje nowych i jakoś u większości odbywa się to normalnie?
Oto powód:
Może faktycznie jestem zbyt leniwy żeby przekopywać się przez dokumentację, (...)

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:27
autor: dziobu
porlock pisze:A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy,
Dwa odnośniki na dole strony. Nazwanie tego reklamą to potwarz dla marketingowca ;)
porlock pisze: jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :)
Ja tego chyba nigdy nie ogarnę - powiedz mi dlaczego "hajs się zgadza" i w jaki sposób te dwa zarąbiste linki na dole strony mają przyciągnąć kogokolwiek?
porlock pisze: Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.
Nikt nie ukrywa czyje to forum, kto je sponsoruje i kto nim zarządza. Chyba nie ma w tym niczego złego?
Ale też nikt nie wymaga żebyś używał produkty jednego właściciela i kupował je w sklepie drugiego ;)

A w ogóle to siedzisz na forum jakiś czas i pewnie dobrze wiesz co tu się wyprawia - tym bardziej nie rozumiem Twojego posta.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:33
autor: gRbyy
marek91 pisze:To tak nie działa, to nie my jako właściciele mamy zmieniać podejście tylko ktoś kto chce dołączyć musi się trochę do nas dostosować. To tak jak by ktoś przyszedł do ciebie do domu i zaczął przestawiać meble i dyktował jak masz żyć. Wiem że to bardzo po europejsku ale nie u nas.
Zapominasz czy zapominacie jako właściciele o jednej fundamentalnej kwestii. Forum tworzą użytkownicy, zarówno ci starzy jak i nowi. To oni, w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. Z jednej strony dostają od właścicieli platformę, jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować. Może czasem trzeba zacisnąć zęby i być miłym wbrew sobie, ale obrażanie ich to nie jest rozwiązanie.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:37
autor: porlock
Dziubu spokojnie :) widzę tu tendencję to wyciągania wniosków emocjonalnych z tekstu na podstawie jego fragmentów, tzn przeczytam kawałek emeocje poszły więc to co dalej to już nie czytam... Zupełnie jak bym z żoną roamwial ;-) no offence, proponuję potraktować to porownianie jak komplet. Nie rozumiesz po co to napisałem bo nie doczytales ostatniego zdania, a długi to tekst nie byl.

Co do zgadzania sie hajsu, są rożne modele rozliczna reklamy w internecie, najbardziej popularne to cpv i cpc, znam koszty hostingów oraz koszty reklam i mogę stwierdzić z całą pewnością ze hajs się zgadza, gdyby mieli zapłacić w jakimś innym miejscu w jednym z 2 modelu które wymieniłem , przynajmniej jeśli chodzi o utrzymanie serwera, osobistego zaangażowania właścicieli DD oraz pewnego sklepu nie liczę bo to ciężko określić.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 15:55
autor: kretu
I sam odpowiadasz na pytanie dlaczego jest taka reakcja administracji generując złe treści czyli posty pozbawione wartości merytorycznej a jedynie ukazujących twoje TOTALNE lenistwo i do tego roszczeniowość. Generując złe treści tworzysz złe forum.

Mówisz o nieznajomości języka a wrzuciłeś chociaż do google translate? nie mówiąc o tym że dzięki użytkownikom tego forum jest dostępna polska wersja.

Niestety posty ludzi którym się nie chce nawet przez 30 sec pomyśleć i samemu spróbować rozwiązać własny problem zanim biegną z problemem na forum generują śmietnik a nie wartościowe treści.

Mnie wręcz zadziwia cierpliwość niektórych użytkowników w tym administracji na odpowiadanie po raz kolejny na trywialne pytania ale trywialne pytania to jedno ty przekroczyłeś granicę bo nawet nie prosiłeś a wręcz żądałeś aby ci wszystko podali na tacy.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 16:05
autor: FlameRunner
gRbyy pisze: No widzisz, zakładasz, że każdy zna angielski (w moim wypadku słusznie) i rozumie co w tych tooltipach piszą. Często nawet dokumentacje po polsku są tak napisane, że nie wiadomo co co chodzi, nie mówiąc o angielskich gdzie występuje fachowa terminologia, która nawet dla osoby znającej język jest nie jasna.
Nadal nie rozumiesz, o co nam chodzi... W takiej sytuacji pisze się: "nie znam angielskiego" albo: "przeczytałem to i to, i nie rozumiem tego i tego". W takiej sytuacji można coś odpisać. W sytuacji "przeczytaj to i to" -> "chuj kurwa źle wytłumaczyłeś", nawet jakbym chciał pomóc, to nie wiem, jak. Wkleić tooltipy, bo ich nie znalazłeś? Przetłumaczyć, bo nie znasz języka? Rozrysować, bo przeczytałeś i masz pomysł jak to mierzyć, ale nie jesteś pewien, czy dobrze myślisz?
Odsyłam do cytowanego wyżej fragmentu tekstu "jak mądrze zadawać pytania".
I raz jeszcze podkreślam: głównym powodem mojej ostrej reakcji (tej z początkiem na czerwono) był użytkownik gregor.
gRbyy pisze:Zamieszczając cykl o składaniu Anet A8, o tym jak ustawić profil w Cura itd, sam sobie przeczysz bo przecież informacji o profilach do Cura i składaniu A8 są w internecie dziesiątki.....
Ale nie są to informacje przeklejone z innnych stron, tylko napisane przeze mnie od zera. Prawda, jest w internecie dużo informacji o A8, ale większość z nich stworzona jest przez ludzi o niewielkim doświadczeniu. Sądziłem, że spostrzeżenia spisane przez kogoś, kto zajmuje się drukiem troszkę dłużej i widział troszkę więcej niż typowy posiadacz A8, będą ciekawsze i bardziej wartościowe niż typowe publikowane w internecie treści dotyczące tej drukarki.
porlock pisze: A to forum nie jest przypadkiem sponsorowane przez Devila i pewien sklep ? Są tu reklamy, jeśli treści będą sensowne to pojawią się użytkownicy, którzy będą oglądać reklamy, to sie nazywa marketing :) i hajs się zgadza. :) Oczywiście cudzą pracę trzeba szanować ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak by było to robione zupełnie bezinteresownie.
Całkowicie nie przypadkiem. :)
- Forum my stworzyliśmy i od początku było wiadomo, kim jesteśmy.
- Forum ma niemal dwa lata, a nasze loga w stopce są dopiero od niedawna (od kilku tygodni?).
- Loga w stopce mają za zadanie przypominać niektórym, że to forum nie jest ani niczyje, ani wspólne, tylko ma jasno określonych właścicieli.
- Ich skuteczność jako reklamy jest żadna, podobnie jak linka w sygnaturce.
- Skuteczną reklamę mogą stanowić niektóre moje posty, jednak gdybyś posiedział trochę dłużej na forum, zobaczyłbyś jak mały, w porównaniu do niektórych innych użytkowników, odsetek moich postów stanowią posty promujące mój sklep. Widziałbyś też, ile czasu tu spędzam i ile treści zamieszczam.
gRbyy pisze: Zapominasz czy zapominacie jako właściciele o jednej fundamentalnej kwestii. Forum tworzą użytkownicy, zarówno ci starzy jak i nowi. To oni, w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. Z jednej strony dostają od właścicieli platformę, jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować. Może czasem trzeba zacisnąć zęby i być miłym wbrew sobie, ale obrażanie ich to nie jest rozwiązanie.
To prawda, tych pomocnych i publikujących wartościowe wypowiedzi - szanujemy.
Tych pytających i potrzebujących pomocy - również.
Tych sądzących, że pomoc im się należy - wręcz przeciwnie.

Ogólnie to trochę śmieszna sytuacja, że niemal od samego początku pobytu na forum mówisz mi/nam, jak powinienem/powinniśmy moderować...

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 16:09
autor: McKee
porlock pisze:Co do zgadzania sie hajsu, są rożne modele rozliczna reklamy w internecie, najbardziej popularne to cpv i cpc, znam koszty hostingów oraz koszty reklam i mogę stwierdzić z całą pewnością ze hajs się zgadza, gdyby mieli zapłacić w jakimś innym miejscu w jednym z 2 modelu które wymieniłem , przynajmniej jeśli chodzi o utrzymanie serwera, osobistego zaangażowania właścicieli DD oraz pewnego sklepu nie liczę bo to ciężko określić.
Te bannery na dole pojawiły się tydzień, góra dwa tygodnie temu, co powinieneś wiedzieć patrząc na datę Twojej rejestracji.

I przyznam, że sam zwracałem uwagę FlameRunnerowi, że przegina z NIE-REKLAMOWANIEM swojego sklepu. Do tego stopnia, że wielu użytkowników nie wiedziało o jego sklepie/hobby(?).
Zobacz ilu 'komercyjnych' użytkowników robiło to otwarcie.
Zobacz jak wielki baner jest na starym http://mojreprap.pl/
Moim zdaniem jest fair. (Wreszcie).
(Choć nie myślę żeby adminom/sponsorom jakoś bardzo na tym zależało).

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 16:11
autor: dziobu
porlock pisze:Nie rozumiesz po co to napisałem bo nie doczytales ostatniego zdania, a długi to tekst nie byl.
Przeczytałem, tylko nie zgodziłem się z nim ;P
Widocznie zaszło nieporozumienie, ale mniejsza z tym :)


Tendencja o której wspominasz to taka moja zaszłość; może i podchodzę nadpobudliwie ale poprzednie kilka razy (inne fora, grupy dyskusyjne) byłem tolerancyjny aż do tego stopnia:
gRbyy pisze:w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. (...), jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować.
W efekcie do dziś nie przetrwało nic z tych rzeczy: znawcy tematów uciekli, fora nie istnieją a grupy dyskusyjne to obelgi i spam. Teraz już wiem że "głupie pytania" nie są potrzebne, co więcej - trzeba je tępić. Tak jak lenistwo i ignorancję.
Jak ktoś raz na to pozwoli, będzie to znak że nadszedł czas na szukanie nowego miejsca wymiany informacji. Niestety w społeczeństwie informacyjnym (tego nauczyłem się na studiach ;p) o rzetelną informację trzeba dbać.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 16:19
autor: porlock
McKee...stop stop stop, ja nie krytykuje banera jako takiego, niech sobie będzie nic mi on nie przeszkadza :) może być nawet 10 razy większy, nawet na cała stronę, bardzo dobrze ze jest, all hail to the baner. Ja w ogolę nie mam nic do tego ze to forum ma właścicieli i jest sponsorowane i ze korzystają oni z tego ze sponsorują to forum. Poprostu wypowiedz jednego z kolegów zabrzmiała tak jak by to forum było prowadzone kompletnie bez interesownie i poczulem ze to nie tak, bo nie jest :) wiec to napisałem.. prosze nie rozkręcać g burzy znowu bo nie ma o co.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 16:31
autor: FlameRunner
McKee pisze: I przyznam, że sam zwracałem uwagę FlameRunnerowi, że przegina z NIE-REKLAMOWANIEM swojego sklepu. Do tego stopnia, że wielu użytkowników nie wiedziało o jego sklepie/hobby(?).
To prawda i ostatecznie muszę Ci przyznać rację, faktycznie niektórzy zdają się nie zdawać sobie sprawy z tego, że prowadzę sklep.
"Hobby(?)"?
dziobu pisze: Tendencja o której wspominasz to taka moja zaszłość; może i podchodzę nadpobudliwie ale poprzednie kilka razy (inne fora, grupy dyskusyjne) byłem tolerancyjny aż do tego stopnia:
gRbyy pisze:w tym wypadku te niemal tysiąc osób, generują treści, nie ważne jakie dobre czy złe, ale to oni tak naprawdę tworzą forum. (...), jedni tylko zadają głupie pytania, inni dzielą się wiedzą ale jedni i drudzy są potrzebni i należy ich szanować.
W efekcie do dziś nie przetrwało nic z tych rzeczy: znawcy tematów uciekli, fora nie istnieją a grupy dyskusyjne to obelgi i spam. Teraz już wiem że "głupie pytania" nie są potrzebne, co więcej - trzeba je tępić. Tak jak lenistwo i ignorancję.
Jak ktoś raz na to pozwoli, będzie to znak że nadszedł czas na szukanie nowego miejsca wymiany informacji. Niestety w społeczeństwie informacyjnym (tego nauczyłem się na studiach ;p) o rzetelną informację trzeba dbać.
Otóż to!
Od początku moją ambicją jest, by poziom merytoryczny treści na forum był chociaż o oczko wyżej niż na fejsikowych grupach i innych wykopach.
Fora opuszczone przez właścicieli lub moderowane tylko w zakresie usuwania bluzgów, samoistnie stają się bagnem informacyjnym.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 17:21
autor: gRbyy
kretu pisze:a jedynie ukazujących twoje TOTALNE lenistwo i do tego roszczeniowość.
Jaka roszczeniowość, człowieku? Czytałeś choć jeden mój post? Jakie lenistwo? Kompletnie odjechałeś.

Macie o sobie jakieś wybujałe mniemanie, jak byście byli nie wiadomo jakimi mistrzami Jedi druku 3d, którzy posiedli o nich wszechwiedzę. A maluczcy ignoranci niech sobie czytają helpy i dokumentacje. For i portali o druku 3d jest naprawdę od groma. Trafiłem tu bo wydawało mi się, że fajne. Skończyło się na tym, że jestem roszczeniowy, leniwy gówniarz i skutecznie zostałem "wytępiony". Super.

Zresztą, nieważne. Tracę czas na jakieś idiotyczne dyskusje. Myślałem przez moment, że coś do was trafi.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 17:34
autor: dziobu
gRbyy pisze:Macie o sobie jakieś wybujałe mniemanie, jak byście byli nie wiadomo jakimi mistrzami Jedi druku 3d, którzy posiedli o nich wszechwiedzę.
925 Jedi vs 1 padawan.
Twoje porównanie pasuje do tego forum jak VII część Gwiezdnych Wojen do reszty.
gRbyy pisze:A maluczcy ignoranci niech sobie czytają helpy i dokumentacje.
Tak, wymagamy umiejętnośći czytania. I myślenia.
gRbyy pisze:For i portali o druku 3d jest naprawdę od groma. Trafiłem tu bo wydawało mi się, że fajne.
Jest bardzo dużo. To prawda.
Skoro dalej nie widzisz różnicy, to o co chodzi?
gRbyy pisze:Skończyło się na tym, że jestem roszczeniowy, leniwy gówniarz i skutecznie zostałem "wytępiony". Super.
Czli system działa ;)
(a do lenistwa sam się przyznałeś i uznałeś jeszcze że jest to w porządku)

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 19:39
autor: FlameRunner
Chyba już starczy?

Kilka(naście?) razy tłumaczyliśmy (nie tylko ja), jakie zachowanie uważamy za niedopuszczalne i dlaczego.
Jeśli ktokolwiek z obecnych nadal tego nie rozumie, albo nie jest przynajmniej w stanie się z tym pogodzić, to chyba powinien sobie wyświadczyć przysługę i się wylogować.

Re: bezczelność

: 24 mar 2018, 21:24
autor: virgin71
dziobu pisze: Twoje porównanie pasuje do tego forum jak VII część Gwiezdnych Wojen do reszty.
Hehe, lubię to:) :thumbup:
gRbyy pisze:Na forach motoryzacyjnych ludzie po setki razy pytają o to jak wymienić żarówkę i nikt nie robi problemu
Tu się z kolegą nie zgodzę. Niestety na każdym forum, te najbardziej podstawowe pytania są komentowane w jeden sposób: "użyj szukajki!". Co ciekawe, z niewiadomego mi powodu, gówno można w tej szukajce znaleźć.

Natomiast wracając do początkowego tematu, to tooltip ma wersję PL, wersja EN też nie jest tajemnicą w dobie translatora google. Jak wspomniałem, jest to też dosyć logiczne.

W sprawie bezczelności, to chciałem napisać, że wypowiedzi w temacie o Anet były burackie nie na miejscu. Było tam dużo niepotrzebnych słów i właśnie roszczeniowości.

Przebrnąłem przez tę gówno-burzę prawie całą i wydaje mi się, że już dawno temat powinien zostać zakończony i zamknięty.

Re: bezczelność

: 26 mar 2018, 15:07
autor: balgator
virgin71 pisze:
dziobu pisze: Przebrnąłem przez tę gówno-burzę prawie całą i wydaje mi się, że już dawno temat powinien zostać zakończony i zamknięty.
Amen.