Strona 1 z 1

Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 09:57
autor: daras
Witam. W końcu dotarła do mnie ww drukarka z gładkim stołem. Składanie razem z oglądaniem po łebkach meczu zajęło mi 8 godzin. No i to była ta łatwiejsza strona, teraz myślę zaczną się schody. Jeszcze tylko ustawić oś Z, kalibracja i pewnie będzie mnóstwo pytań. Na początek, może głupie pytanie, ale muszę je zadać. Otóż w kartonie z drukarką były miśki Haribo, wczoraj dotarły do mnie też "diabelskie" filamenty i w paczuszce też były owe miśki. Czy to jakiś symbol, talizman, czy może jeszcze coś innego oznacza? :unknown:

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 10:00
autor: anraf1001
Szczerze to nie wiem, ale coraz więcej sklepów wrzuca takie dodatki do paczek. I nie ukrywam, że jest to miłe, a koszt takiej małej paczuszki pewnie znikomy :D

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 11:01
autor: artur_n
Czekam z niecierpliwością na recenzję. Sam przymierzam się do zakupu.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 12:13
autor: FlameRunner
daras pisze:wczoraj dotarły do mnie też "diabelskie" filamenty i w paczuszce też były owe miśki.
Lubię rozpieszczać moich klientów. A żelki kochają wszyscy!
artur_n pisze:Czekam z niecierpliwością na recenzję. Sam przymierzam się do zakupu.
Żelki Haribo Złote Misie: 10/10, gorąco polecam.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 12:45
autor: sp6vgx
FlameRunner pisze: Żelki Haribo Złote Misie: 10/10, gorąco polecam.
eeee tam Złote Misie...
haribo_devil.jpg
...diabły z haribo phantasia są fajniejsze ;)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 14:03
autor: daras
Dobra to zaczynamy, kalibracja poszła sprawnie, ale jak zobaczycie na zdjęciach jest jeszcze coś do poprawienia. Generalnie wydruk od milimetra w górę jest moim zdanie bardzo ładny, no ale do milimetra jest fatalny. Zobaczcie sami i proszę o radę co zrobić z tym fantem.

P.S.
FlameRunner dziękuję za żelki :)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 14:04
autor: dragonn
Pierwsza warstwa za daleko, bardzoooo za daleko. Polecam korzystać z opcji z-offset w MK3 i poprawiać na żywo wysokość.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 14:12
autor: daras
obniżyć tylko o ile?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 14:16
autor: dragonn
Aż będzie dobrze :D, do tego sobie trzeba wyrobić oko po prostu ;).

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 14:44
autor: FlameRunner
Czy wykonałeś kalibrację zgodnie z sekcją "6.3.9 First layer calibration ​(kit only)" oraz "6.3.10 Fine tuning the first layer" instrukcji?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 15:26
autor: daras
Tak wykonałem tą kalibrację i w jej czasie obniżyłem dyszę o 0,5 mm teraz kostka wychodzi idealnie i nawet nie można jej odkleić. Teraz drukuję kota, jak wydrukuje to się pochwalę. Nie wiem jaka jest różnica między filamentem eco a zwykłem, ale wydruk z eco wydaje mi się doskonały. :)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 18:59
autor: Tuchajbej
Wrzucaj wszystko co wydrukujesz. Jak się nie uda coś to też wrzucaj.
Bardzo chciałbym zobaczyć zwłaszcza nie udane wydruki. Wszyscy wrzucaja tylko ideały i wg internetow drukarka jest niedoścignionym wzorem jakości.
Chciałbym porównać z moim hevo bo trochę zmęczyło mnie dłubanie [emoji43]


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 24 mar 2018, 20:14
autor: daras
Ja nie dłubię nic bo się nie znam, teraz drukuję Yodę, będzie pomarańczowy bo nażarł się jakiegoś paskudztwa i mu zaszkodziło. :)) Nieudanych wydruków narazie prócz tej pierwszej kostki nie mam, co mnie narazie bardzo cieszy. Yoda będzie za jakieś 3 godziny to wrzucę razem z tym kwadratowym kotem ;)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 25 mar 2018, 10:45
autor: daras
Jak na kompletnego laika jak ja, to te wydruki mnie bardzo satysfakcjonują. Kostka testowa co prawda mała bo 10X10 mm po wydrukowaniu również ma takie wymiary. Czyli do nowicjusza mogę tą drukarkę polecić. Co prawda zrobiłem duży błąd przy wycinaniu Yody, bo zapomniałem że drukarka to nie obrabiarka CNC i w powietrzu mi filamentu nie położy. Dlatego Yoda który miał bardzo zwisające rękawyna wydruku już takich nie ma. :)

Yoda i jego kot :)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 26 mar 2018, 10:15
autor: Hejterro
Super wydruki! Jakieś parametry druku możesz podać?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 26 mar 2018, 12:47
autor: daras
Parametry druku :
Jakość jedna z najgorszych w tym programie 15%
Wypełnienie 20 %
Temperatura stołu 60 stopni
Temperatura hotenda 210 stopni
Materiał Eco PLA DD

No i dodam jeszcze że dziś w czasie drukowania wyłączyli mi prąd co u mnie się naprawdę nie zdarza i proszę po włączeniu drukarka się zapytała czy kontynuować druk. :)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 26 mar 2018, 15:06
autor: emartinelli
FlameRunner pisze:
daras pisze:... A żelki kochają wszyscy!
To nie prawda, nie cierpię wszelakich żelkowych wynalazków :P
daras pisze:... Nie wiem jaka jest różnica między filamentem eco a zwykłem, ale wydruk z eco wydaje mi się doskonały. :)
Poza opakowaniem i ceną praktycznie żadna różnica :)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 17:41
autor: daras
Prawie rok czasu nie miałem większych problemów, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Moje ostatnie wydruki są nieciekawe, wierzchnia warstwa jest pofalowana, nie wiem co jest nie tak. Proszę o pomoc.

Obrazek

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 17:43
autor: dragonn
jak drukujesz coś wyższego też? Bo mi to wygląda jak by pierwsza warstwa była za blisko i artefakt się powtarza wyżej.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 17:43
autor: FlameRunner
Nie odchodzi Ci wydruk od stołu w trakcie druku?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 18:43
autor: daras
Właśnie chcę teraz drukować coś wyższego, ale ostatni wydruk nie napawa optymizmem. Zrobię próbę i zobaczę jak drukuje się pierwsza warstwa.
Zaś co do trzymania wydruku, to trzyma tak mocno że mam problem z oderwaniem

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 19:23
autor: daras
Zrobiłem próbę, brzydki wydruk zaczyna się od pierwszej warstwy zamykającej wypełnienie i potem się powiela

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 19:25
autor: dragonn
Hmmm zmieniałeś coś ostatnio? Filament może?
Na pierwszej warstwie tego nie ma?
Ile masz górnych warstw top?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 19 gru 2018, 19:46
autor: daras
Zmieniałem filament i zauważyłem właśnie to zjawisko po zmianie. Więc wróciłem do poprzedniego nic nie zmieniając ale błąd wydruku już pozostał. Zdaje się że od momentu wypełnienia jest 4 lub 5 warstw. Na początku myślełem że to jest problem z osią Z i zrobiłem kalibrację, ale nic się nie zmieniło.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 21 gru 2018, 14:41
autor: daras
Zmieniłem dyszę na nową, nic nie pomogło.

Obrazek

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 21 gru 2018, 21:31
autor: mobile4you
Na mojej i3 MK3 2 tygodnie temu zacząłem mieć odlepianie 1 warstwy to zrobiłem Z Live i wszystko gra. Najlepiej to robić na PLA Prusy.
Czy masz najnowszy firmware i Slic3r PE?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 21 gru 2018, 23:31
autor: daras
Tak mam najnowsze oprogramowanie, kalibracja osi nic nie zmienia

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 22 gru 2018, 00:16
autor: Tuchajbej
Ja mam brzydka pofalowana warstwę gdy drukuje na 0.35.
Nie potrafię do konca tego wyjaśnić bo na innych wysokościach jest ok.
Nie zawsze tak było pojawiło się jakiś czas temu.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 22 gru 2018, 12:44
autor: daras
Ja drukuję na 0,2 i zawsze było super. Cały czas kombinuje ale nic jeszcze nie wymyśliłem. Boczne warstwy wychodzą idealnie tylko ta góra. :(

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 22 gru 2018, 23:08
autor: dragonn
Czy to się dzieje zawsze w konkretnym miejscu stołu?
Może jakieś łożysko z osi X albo Y pada, próbowałeś pisać do producenta?

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 23 gru 2018, 16:55
autor: daras
Dzieje się to w różnych miejscach, na różnych filamentach inaczej. Najciekawsze jest to że przedostatnia warstwa jest idealna, a ta ostatnia czasami to katastrofa. Do producenta nie pisałem, bo nie bardzo znam angielski, a nie chcę robić z siebie idioty. ;)

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 23 gru 2018, 17:11
autor: artur_n
Czasem na na supporcie można trafić na polaka.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3

: 02 sty 2019, 23:08
autor: bialy_worek
Ja bym sprawdził czy PINDA2 sie nie poluzowała i jej odległość od dyszy się nie zmieniła, dodatkowo sprawdź jak zmienia się warstwa w Calibration>First Layer Z Calibration, wrzuć pla i posprawdzaj czy nie jest za bardzo "ściśnięte"