Strona 1 z 1

[Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 27 mar 2018, 13:12
autor: daras
Mam pytanie do użytkowników tej drukarki. Chodzi o prędkość druku, u mnie wszystko drukuje się bardzo długo dłużej, nawet sporo dłużej niz pokazuje to firmowy program od tejże drukarki. Macie może na to jakieś rady?

Re: Prusa Research - czas realizacji zamówienia, podejście do klienta

: 27 mar 2018, 13:19
autor: Domell
Zrób może temat o tym, wklej swoje ustawienia itp, przyczyną i rozwiązanie na pewno się znajdzie :)

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 27 mar 2018, 13:26
autor: FlameRunner
Wydzieliłem.

Drukarka Prusa I3 MK3 a czas drukowania

: 27 mar 2018, 14:31
autor: daras
Mam pytanie może dość głupie, ale dla mnie nie do rozwiązania.
Otóż od kilku dni jestem posiadaczem tej drukarki i korzystam z programu PrusaControl w wersji beta dołączonego do niej. W tym programie mogę wybrać tylko rodzaj filamentu, wypełnienie i jakość druku, która pewnie częściowo wiążę się z prędkością. Nie mogę wybrać prędkości, temperatury stołu czy głowicy. Czas który mi pokazuje owy program różni się prawie o 100% od czasu rzeczywistego druku, przykład wazonik program pokazuje 7h37 minut a w rzeczywistości drukował się 13h 5minut.

Re: Drukarka Prusa I3 MK3 a czas drukowania

: 27 mar 2018, 14:33
autor: dragonn
A próbowałeś zwykłego slic3r od Prusy? Jako że program jest w wersji beta to może mieć jeszcze błędy.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 27 mar 2018, 14:33
autor: FlameRunner
Połączyłem. xD

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 27 mar 2018, 14:54
autor: tpila1
Tak jak dragonn wspomniał spróbuj użyć Slic3r Prusa Edition. PrusaControl jest jeszcze w fazie beta i ludzie ciągle mają z nim problemy, to taka próba stworzenia przez Prusę slicera typu wrzuć->kliknij->drukuj. W samym Slic3rze w zakładce Printer Settings i tam w gcode trzeba uzupełnić linijki od jerk o wartości, które są ustawione w firmware, ponieważ nie ma ich w normalnych ustawieniach, a jest to używane do liczenia prędkości. U mnie po poprawnym wypełnieniu wszystkiego prognozowany czas różni się o jakieś 10 minut w przypadku druku trwającego 5 godzin.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 00:18
autor: daras
Nie potrafię poszukać informacji o czasie drukowania w tym programie, no i jak dla mnie to za dużo ustawień, nie bardzo wiem jakie prędkości podawać.

Re: RE: Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 07:38
autor: jarn
daras pisze:Nie potrafię poszukać informacji o czasie drukowania w tym programie, no i jak dla mnie to za dużo ustawień, nie bardzo wiem jakie prędkości podawać.
Czas to dopiero po zapisie gcode na kartę się pojawi. A odnośnie ustawień to zaimportuj plik z konfiguracją dla twojej drukarki, powinien być w katalogu z programem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 09:12
autor: daras
Po co mam importować plik skoro jest to program do mojej drukarki?

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 09:16
autor: dragonn
Z tego co wiem najnowsza wersja ma profile już spakowane. I nic nie ustawiają, po prostu odpal wydruk tak jak jest. Wystarczy zrobić to co pisze tu na stronie https://www.prusa3d.com/downloads/manua ... mk3_pl.pdf 10.4. Ewentualnie później wpisać te ustawienia jerk i acl ale najpierw sprawdź czy wydruk wyjdzie ok.

Re: RE: Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 09:30
autor: jarn
daras pisze:Po co mam importować plik skoro jest to program do mojej drukarki?
Program jest do każdej drukarki. Jak masz w printer settings do wyboru twoja drukarkę to ok. Ja miałem tam pusto. Później ustawiasz print settings to co chcesz. W filament settings masz temperatury i mnożnik filamentu.

Odnośnie tego jerk i accel to ktoś może rzucić przykładem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 24 kwie 2018, 22:09
autor: Orzel
używam Slicera Prusy 1.39.1 i czasy zawsze są bardzo zbliżone w stosunku do wartości po wygenerowaniu Gcode - oczywiście dla trybu normal