Strona 1 z 1

Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 28 mar 2018, 14:08
autor: daras
Jak ustawić element do druku? Zawsze będzie moment że drukarka będzie musiała drukować w powietrzu.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 14:13
autor: McKee
Słowo-klucz: podpory (ang: supports).
(Musisz włączyć w slicerze).

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 14:13
autor: dragonn
No niestety musisz w tym przypadku użyć supportów, inaczej tego nie zrobisz. Jak by ta 'górna pokrywa' nie miała otworów to można by ją ustawić w górę i zaufać samemu mostowaniu (ang. briding) ale niestety widzę tam otwór to nie da radę.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 14:46
autor: daras
Dzięki :)

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 16:24
autor: daras
Co ile mm ustawić podpory? Dlaczego wierzchnia powierzchnia jest tak brzydka? Kombinuje już pół dnia i nic z tego mi nie wychodzi. :unknown:

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 16:38
autor: dragonn
Zmniejsz wysokość warstwy przy robieniu dachu, w slic3er da się ustawiać na różne wysokości różną wysokość warstwy.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:10
autor: daras
Zmieniam i efektów zero :(

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:17
autor: dragonn
W sernsie? Ogólnie co dokładnie CI się w tym nie podoba? Ewentualnie zwiększy liczbę obrysów ale jak dla mnie to to ogólnie wygląda ok.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:18
autor: tpila1
Ale to jest normalna rzecz, przecież drukarka drukuje warstwami i tak czy owak będziesz mieć "ząbkowanie" na dachu. Jedyna różnica będzie taka, że będzie ono albo gęstsze albo rzadsze. Poza tym po wydrukowaniu nie będzie to wyglądać tak strasznie, jak to jest na podglądzie. Podpory mają dobre odległości, przynajmniej będzie je łatwo usuwać.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:28
autor: daras
Cały czas chodzi mi o tą górną warstwę, ciągle wygląda brzydko, no chyba że to tak tylko na podglądzie a na wydruku wyjdzie ok.

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:31
autor: dragonn
Chodzi o to że są różne kolory na podglądzie? To normalne bo żółte to obrys a to różowe to górna warstwa

Re: [Prusa i3 MK3] różnica między przewidywanym czasem druku a rzeczywistym

: 28 mar 2018, 17:48
autor: daras
Chodzi że widać ścieżki z plastikiem i mam nadzieje że finalnie ich nie zobaczę. :) Dobra drukuję zobaczymy co wyjdzie.

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 29 mar 2018, 18:55
autor: samezrp
Oczywiście, że zobaczysz... Kolejny raz poprę @dragonn'a. Jeśli ta warstwa jest pod kątem to nie ma szans żeby drukarka wydrukowała to bez schodków. Mogą one być lekko gęstsze, a zatem mniej widoczne jeśli zmniejszysz wysokość warstwy. Po prostu będzie gęściej, ale tak czy tak schody będą.
Masz wyobraźnię przestrzenną? To włącz ją i pomyśl jak drukuje drukarka.
Jeśli nie masz, to z całym szacunkiem, nie zrozumiesz, ale schody jak były, tak będą. Zrób pudełko ze ścianami pod kątem 90 stopni, to nie będzie.

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 29 mar 2018, 19:23
autor: MaxXxi47
Zawsze może to obrócić o 90*. Supporty podeprą jedną ściankę boczną bliższą stołowi a druga powinna powstać poprzez bridging (choć mam wątpliwości - IMO warto spróbować).

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 29 mar 2018, 20:10
autor: kapi
u mnie (na starym setupie) skośna powierzchnia wyszła tak :
brąz - druk
biały - odlew
a ścianka była chyba na 2 lub 3 warstwy , w każdym razie - cienka.

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 29 mar 2018, 20:23
autor: daras
Tak jak napisał MaxXxi47 obróciłem element widoczną stroną do stołu i wyszło tak jak chciałem czyli ładnie. Dziękuję za wszystkie rady.

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 29 mar 2018, 20:38
autor: McKee
Pochwal się zdjęciami ;)

Re: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 30 mar 2018, 15:26
autor: daras
Kilka fotek:

Re: RE: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 30 mar 2018, 21:50
autor: qczek
daras pisze:Jak ustawić element do druku? Zawsze będzie moment że drukarka będzie musiała drukować w powietrzu.
Z kąd ja znam ten projekt ;)

Re: RE: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 30 mar 2018, 22:28
autor: daras
qczek pisze:Z kąd ja znam ten projekt ;)
Też się zastanawiam skąd znasz. :DD
Ale ładny chociaż, nie narobię Ci tym obciachu?

Re: RE: Re: RE: Jak ustawić element do druku? I dlaczego lekki skos brzydko wygląda (na podglądzie)?

: 31 mar 2018, 09:06
autor: qczek
daras pisze:
qczek pisze:Z kąd ja znam ten projekt ;)
Też się zastanawiam skąd znasz. :DD
Ale ładny chociaż, nie narobię Ci tym obciachu?
Wygląda ok ;)