Strona 1 z 1

Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 11:54
autor: AUGUST
:crazy: witam wszystkich
Planuje zakup mojej pierwszej drukarki 3d.
Zastanawiam się między jgaurora a5 i creality cr-10s.
Mój budżet to 2tys.
Proszę o porady.
Dziękuję.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 12:17
autor: FlameRunner
Przenoszę do działu "co kupić?".
Proszę o zapoznanie się z tematem: Zanim zapostujesz w dziale "Co kupić?".

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 15:18
autor: tig33r
Za tyle to już chyba oryginalna prusa i3 będzie?

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 15:47
autor: anraf1001
tig33r pisze:Za tyle to już chyba oryginalna prusa i3 będzie?
Co najwyżej używana. Nowa Mk2 kosztuje jakieś 2600zł

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 16:46
autor: Drunk_ZoZol
Jak chcesz to mam kogoś kto ma na sprzedaż CR10S za 1720zł z wysyłką. Imo brać, bo bardzo dobra cena.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 19:40
autor: mobile4you
AUGUST pisze::crazy: witam wszystkich
Planuje zakup mojej pierwszej drukarki 3d.
Zastanawiam się między jgaurora a5 i creality cr-10s.
Mój budżet to 2tys.
Proszę o porady.
Dziękuję.
Jeżeli masz czas to poluj na używaną oryginalną Prusę.
Jeżeli nie to na alle... są drukarki z PL. Nie wiem, czy można linkować, to napiszę tylko, że:
Drukarka 3D Prusa i3 Duży LCD Ramps - Zestaw DIY. Za 850 PLN + wysyłka. Za resztę z 2k PLN możesz ją doposażyć lub nakupić filamentów.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 20:03
autor: anraf1001
Wydaje mi się, że można lepiej wydać 2k zł na drukarkę niż kupić jakiegoś klona Prusy z Allegro :/ Lepszy od chińczyków to on raczej nie będzie.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 20:44
autor: McKee
Zdaje się że daras kupił oryginalną Prusę.
Owszem ma problemy początkującego ale pierwsze wydruki bardzo dobre od samego początku.
Łatwiej się na czymś takim uczyć / zdobywać doświadczenie i satysfakcja z udanych wydruków jest właśnie od samego początku (zamiast miesięcy frustracji). Jeżeli jest budżet (i ew. można go lekko podnieść) to moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać (droższy sprzęt wynagrodzi mniejszym stresem a czas na naukę też jest cenny).

PS.:
mobile4you pisze: Nie wiem, czy można linkować, to napiszę tylko, że:
Za coś takiego powinno być ostrzeżenie! ;)
Przeczytaj regulamin i szanuj czas swój i innych. Po kilku miesiącach na forum powinieneś wiedzieć że za linka nikt ci nic nie urwie. Zdrowy rozsądek przede wszystkim. Zamiast wklejać teksty/opisy z aukcji próbując nieudolnie omijać nieistniejące reguły należy po prostu podać linka. Łatwiej dla Ciebie i wszystkich czytających.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 22:08
autor: mobile4you
McKee pisze: Łatwiej się na czymś takim uczyć / zdobywać doświadczenie i satysfakcja z udanych wydruków jest właśnie od samego początku (zamiast miesięcy frustracji). Jeżeli jest budżet (i ew. można go lekko podnieść) to moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać (droższy sprzęt wynagrodzi mniejszym stresem a czas na naukę też jest cenny).
Ja tak właśnie zrobiłem. Nie wiem jaki wzrost budżetu AUGUST może zrobić.
anraf1001 pisze:Wydaje mi się, że można lepiej wydać 2k zł na drukarkę niż kupić jakiegoś klona Prusy z Allegro :/ Lepszy od chińczyków to on raczej nie będzie.
Od tego co podałem jest wsparcie i gwarancja z PL. Bezpośrednio z Chin zestaw DYI, to dla kogoś, kto dobrze ogarnia tematy mechaniczno-elektryczne. Za duża jakościowa loteria.

Jest używana i3 MK2s ale za 2999 PLN.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 22:47
autor: anraf1001
Jest używana i3 MK2s ale za 2999 PLN.
To ktoś ostro z ceną przegiął. Nowa kosztuje 2600 zł

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 23:12
autor: FlameRunner
Jak to przegiął? Sama się złożyła?
Nawet to, że jest dostępna od ręki, to już duży plus.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 23:15
autor: mobile4you
anraf1001 pisze:... Nowa kosztuje 2600 zł
Nowa złożona najtaniej 3500 PLN. Oczywiście zawsze można kupić nówkę nie złożoną np. w Blackfrog za 2700 PLN.

Re: Pierwsza drukarka 3d

: 29 mar 2018, 23:19
autor: Berg
@FlameRunner obawiam się, że wśród niektórych, zwłaszcza plątających się po niektórych forach złożona Prusa ma taką wartość jak rozwiązana krzyżówka.