Strona 1 z 1

Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 12:32
autor: pamp1987
Witam

Która drukarka powinna lepiej się spisać na pierwszą drukarkę ? Do druku hobbystycznego. Lubię majsterkować.

Prusa i3 
http://www.stork3d.pl/drukarki-3d/11-prusa-i3.html
Lub
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7265350573


Aneta A8 lub A6


Czy Anycubic Kossel Pulley (ma uszkodzony docisk filamentu jednak mam bardzo blisko do sprzedającego)
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-k ... rVUZ1.html

Mój budżet to 1k zł.
Drukarkę potrzebuje do majsterkowania, drukowanie obudów, różnych elementów strojów postapo. I zabawy drukiem 3D. Nie mam żadnego doświadczenia z drukiem 3d, powinno mi wystarczyć pole 20x20x20 ale nie narzekał bym na większe. Jako że lubię majsterkować powinienem spokojnie dać sobie radę z złożeniem drukarki jak ja naprawiać. Potrzebuje drukarki czytającej karty pamięci lub pendrive by komputer nie musiał cały czas pracować podczas druku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 13:47
autor: Tuchajbej
Kup anycubix i3 mega z magazynu z Niemiec. Wyjdzie ci ok 1100zl.
Nie kupuj nic uszkodzonego jak nie masz o tym pojęcia jeszcze bo się zrazisz.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: RE: Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 14:23
autor: pamp1987
Tuchajbej pisze:Kup anycubix i3 mega z magazynu z Niemiec. Wyjdzie ci ok 1100zl.
Nie kupuj nic uszkodzonego jak nie masz o tym pojęcia jeszcze bo się zrazisz.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Aktualnie najtaniej znalazłem za 1400zl z wysyłką prosto z Chin

https://gearbest.com/3d-printers-3d-pri ... tml?wid=21

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 14:26
autor: sp6vgx
https://pl.aliexpress.com/item/2017-Naj ... 96516.html

342$ - 10$ (kupon do pobrania) = 332$ i to na dzień dzisiejszy płacąc przez przerlewy23/payU = 1141,55zł jak ma się konto walutowe lub lepsza opcje przewalutowania w banku zapewne jeszcze taniej wyjdzie... Wysyłka oczywiście z Niemiec, tylko obecnie chyba trzeba trochę poczekać bo nie mają na magazynie w DE. Więcej w tym wątku viewtopic.php?f=4&t=2311

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 14:35
autor: pamp1987
A JGAurora A3S ? Jest w tej samej cenie.

Macie dużo większe doświadczenie. Jeśli warto odłożyć trochę więcej grosza i kupić trochę droższa to proszę o info. Zastanawiałem się czy nie warto dołożyć z i kupić JGAurora A5 1490zl z Chin, ale ma powierzchnię robocza 30x30x30, ponowienie druku po zaniku prądu i czujnik braku filamentu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 15:31
autor: sp6vgx
Jak możesz dołożyć to ja bym brał JGAurora A5 :) z tym że przesyłka z chin to raczej szykuj się na clo (niewielkie) i 23% VAT (a to już boli) i jak DHL to jeszcze skroją cię za koszty odprawy celnej (nie wiem jak teraz kiedyś w okolicach 100-200zł kasowali). Lepiej brać z DE lub zerknij u TDI-CAD w sumie ma w dobrej cenie... http://tdi-cad.pl/drukarki_3d/jgaurora_a5

Re: RE: Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 17:10
autor: pamp1987
sp6vgx pisze:Jak możesz dołożyć to ja bym brał JGAurora A5 :) z tym że przesyłka z chin to raczej szykuj się na clo (niewielkie) i 23% VAT (a to już boli) i jak DHL to jeszcze skroją cię za koszty odprawy celnej (nie wiem jak teraz kiedyś w okolicach 100-200zł kasowali). Lepiej brać z DE lub zerknij u TDI-CAD w sumie ma w dobrej cenie... http://tdi-cad.pl/drukarki_3d/jgaurora_a5
Rzeczywiście bardzo dobra cena. A jakie są różnice między Anycubic I3 Mega a JGAURORA A5 pomijając powierzchnię roboczą ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 17:14
autor: Tuchajbej
Głównie o to chodzi.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 17:41
autor: sp6vgx
Głównie większy stolik i nie czytałem jeszcze aby były problemy z krzywym stołem co w I3 Mega czasem się trafia, więc mamy reklamowanie i czekanie na części zamienne z chin...

Re: RE: Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 17:47
autor: pamp1987
Myślę by zamówić z tdi-cad.pl oni chyba dają polska gwarancje jest jeszcze wersja JGAurora A3 która ma mniejszy stolik 20x20

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 17:57
autor: sp6vgx
Powiem tak nie wiem jak jest z samą gwarancją u TDI-CAD w przypadku tych drukarek, ale jest to osoba bardzo dobrze siedząca w mechanice itd. wiec zapewne sporo mniejszy problem jak by się trafiło na krzywe wałki itp. zapewne pomoże rozwiązać problem. Sam chyba u TDI-CAD będę zamawiał wałki do I3 Mega bo do tej pory nie miałem czasu nakręcić filmików i wysłać je do chińczyków (że mam krzywe + krzywy stolik).... a trochę czasu już od zakupu jest i nie wiem czy mi uznają reklamację...

Natomiast co do wielkości stolika to warto przemyśleć... mi przykładowo brakuje w osiach X i Y w drukarkach które mam Z jest mniej dla mnie istotna bo wysokich elementów nie drukuję dlatego trochę myślę o tej drukarce lub poskładać jakiś swój wynalazek...

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 19:46
autor: artur_n
Zrobię sobie reklamę ale może P3Steel:

viewtopic.php?f=27&t=2428&view=unread#unread

Używana Ok. miesiąca po złożeniu.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 19:50
autor: pamp1987
Nie wiem jak się ma jakość druku twojej drukarki do fabrycznej JGAurora A5. I jaka masz wielkość stołu. I czemu chcesz sprzedać tak szybko po złożeniu ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 12 kwie 2018, 22:25
autor: artur_n
Wymiar roboczy 20x20x20, cóż jakość jest pojęciem subiektywnym ale według mnie jest bardzo dobra.
To już moja 2 drukarka i czas przesiąść się na coś z wyższej półki.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 11:55
autor: pamp1987
Już zdecydowałem się na JGAurora A5 od tdi-cad.pl mam dość nie daleko więc zamówię i sobie podjadę.

Mam pytanie z innej beczki, czy ta drukarka dała by radę dwóm głowicą ? Przydała by się druga do materiału podporowego HIPS co znacznie ułatwiło by robotę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 13:20
autor: mobile4you
pamp1987 pisze: Mam pytanie z innej beczki, czy ta drukarka dała by radę dwóm głowicą ?
Teoretycznie ma na płycie obsługę drugiego ekstrudera.

https://www.cnx-software.com/2018/02/15 ... f-the-box/

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 14:48
autor: pamp1987
Czyli jest nadzieja.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 16:56
autor: sp6vgx
Powiedzmy sobie tak elektronika to najmniejszy problem bo zawsze można podmienić na jakąś inną gotową. Więcej roboty będziesz miał z zaprojektowaniem mocowania itd. aby to wszystko na osi X umieścić, ale wiadomo możliwe tylko trochę chęci i poświęconego czasu...

A co do zakupu u TDI-CAD zwłaszcza że to pierwsza drukarka myślę że dobry pomysł... na pewno unikniesz nerwów jak by były jakieś problemy.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 22:48
autor: pamp1987
Tez tak myślałem że zakup u doświadczonej osoby ułatwia start. Podpowie co i jak, doradzi filament na start i co będzie mi nie zbędne do pracy z danym modelem. Zwłaszcza że na którymś forum recenzuje ta drukarkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 13 kwie 2018, 22:59
autor: dziobu
pamp1987 pisze:Zwłaszcza że na którymś forum recenzuje ta drukarkę.
Gdzie to może być...
viewtopic.php?f=34&t=2335#p37374
;p

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 00:26
autor: pamp1987
To jedyna recenzja pisana jaka znalazłem na polskich serwisach. Na YT po polska są tylko dwa filmiki.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 12:40
autor: MalT
Czy nie zastanawiałeś się nad samodzielną budową?
Poznasz dokładnie co jaki i po co...

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 12:45
autor: pamp1987
Przeszło.mi to przez myśl. Ale jak znam życie to drożej to by mnie wyszło niż zakupienie takiej gotowej. I ciekawe co by miało lepsza jakość druku ?
Musiał bym posiadać jakiś dokładny projekt z wpisem potrzebnych części, gdzie zdobyć dobra sztywna ramę.

Re: RE: Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 13:15
autor: pamp1987
pamp1987 pisze:Przeszło.mi to przez myśl. Ale jak znam życie to drożej to by mnie wyszło niż zakupienie takiej gotowej. I ciekawe co by miało lepsza jakość druku ?
Musiał bym posiadać jakiś dokładny projekt z wpisem potrzebnych części, gdzie zdobyć dobra sztywna ramę.
Pewnie bym się skusił gdyby zbudować coś co drukowało by lepiej niż kupny gotowiec. Koszt gdy mogę go rozdzielić w czasie to max 2k. Waga nie gra roli bo i tak pewnie będę chciał zamknac ja szczelnie i założyć filtr węglowy z jakimś wentylatorem

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 13:20
autor: FlameRunner
HyperCube złożony przez @rafaljot, jakością powierzchni wydruku konkuruje z maszynami po 10 000 zł, tak tylko mówię. :D

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 15:31
autor: Zepco
I sama konstrukcja nie jest jakoś droga, bo to zwykłe profile aluminiowe, które można kupić na kg w sklepach z metalami kolorowymi (w marketach budowlanych są dużo droższe). Nie wiem ile kosztuje okleina ale z tej akurat można zrezygnować.
A wydruki naprawdę robią wrażenie!
https://www.thingiverse.com/thing:2440398

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 16:10
autor: pamp1987
Czy dobrze widzę na każdą Os przypadają dwa silniki ? Domyślam się że stabilizuje to wąchania na osi co skutkuje poprawieniem jakości druku. Ciekawe co nią steruje.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 16:32
autor: anraf1001
pamp1987 pisze:Czy dobrze widzę na każdą Os przypadają dwa silniki ? Domyślam się że stabilizuje to wąchania na osi co skutkuje poprawieniem jakości druku. Ciekawe co nią steruje.
Osie X i Y są poruszane tymi samymi 2 silnikami i oś Z jest poruszana za pomocą 2 silników

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 16:37
autor: pamp1987
W tej konstrukcji głowicą porusza sie w poziomie czyli osie X i Y na każdą wystarczy jeden dobry silnik. A stół pracuje góra-dol czyli os Z i na niej pracują dwa sparowane silniki. Dobrze zrozumiałem ? Czym to jest sterowane i czy trudno jest zaprogramować taki zestaw ?

Jaka wielkość stołu można uzyskać przy takiej konstrukcji ?

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 17:51
autor: Tuchajbej
Nie . Nie rozumiesz. Tak jak anraf napisał tz os x i y sa poruszane tymi samymi dwoma silnikami.

Wielkość stołu zależy wyłącznie od materiałów które się zastosuje.
Ale podobnie jak przedmówcy uważam że 300x300x300 to wszystko. Potem koszty rosną nie współmiernie do korzyśći.

Jak byś chciał od zera to zaprogramować to tak, było by mega ciężko. Na szczęście już to zostało zrobione i wystarczy zassać firmware i ustawić pod siebie. Jeden wieczór jak ktoś nie ma doświadczenia i hula.

Jeśli chcesz drukować kup gotowca. Jeśli chcesz dłubać, ulepszać i się wkurwiac tygodniami to składaj [emoji16] cenowo dużo taniej wyjdzie gotowiec.
Nie przytaczajcie tylko drukarki rafaljot bo to nie była pierwsza drukarka i już pojęcie było.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 18:39
autor: pamp1987
Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 18:58
autor: dziobu
Pierwszą kup. Zobaczysz jak działa, co ma sens a co nie. No i będziesz miał gdzie drukować elementy do drugiej.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:04
autor: olo2000pm
pamp1987 pisze:Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.
Jeżeli lubisz majsterkowac to jak najbardziej skladaj sam. Nie jest to jakoś mega trudne i nieosiągalne, a satysfakcja gwarantowana.
A na forum znajdzie sie zawsze ktoś kto Ci pomoże w razie problemów.
Jeżeli chcesz mieć sztywną, dobrze drukujaca drukarke to musisz liczyć się z wydatkiem ok 1500zł.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:08
autor: pamp1987
A możecie mi podpowiedzieć jakąś stronę z projektami drukarek. I czy drukarka kostka jest dobra konstrukcja ?

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:21
autor: Pjoter
Link 1
Link 2
Thingiverse - baza różnych projektów 3D jak i kilka konstrukcji drukarek (Prusa i3, Hypercube EVO, Ultimaker, Delta)

Drukarka "kostka" (Hypercube, Ultimaker) to bardzo dobry pomysł. Masz tam głowicę pracującą w osi X i Y, a stół w Z.

Ja mam konstrukcję bramową (tańszą). Głowica chodzi w Y i Z a stół w X. jeśli stół szybko rusza się w X to na lejący się plastik działa siła bezwładności i masz pogorszoną jakość druku. W "kostkach" stół jedynie wolno (bo wraz z kolejną warstwą) rusza się w dół o bardzo niewielką wartość.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:33
autor: virgin71
pamp1987 pisze:Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.
To już masz pojęcie co można dostać poniżej 1200zł...

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:39
autor: pamp1987
I teraz po rozmowach z wami myślę że rama w kostkę będzie sztywniejsza i dużo łatwiejsza do zabudowy, co powinno utrzymać w środku lepsza temperaturę i pozwoli filtrować opary z druku. A robiąc ramę 50x50x50 i zastosowanie stołu 30x30 pozwoli dołożyć druga głowice do filamentu podporowego.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:51
autor: Tuchajbej
Wszystko się zgadza ale przy takim projekcie, dodając do tego jeszcze drugą głowicę - dość mocno wyjedziesz poza podany wcześniej budżet. Prawie 2k to wyjdą same części ściągane z chin, i to części po taniości.
Od razu załuż budżet ok 3k - wtedy da radę.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 20:55
autor: pamp1987
Budowa pewnie rozciągnie się na dłuższy czas niż jeden miesiac, więc możliwości budżetowe wzrosną. Ale czy składając samemu taką konstrukcję za pierwszym razem, jest szansa że osiągnę porównywalne efekty do gotowych drukarek w tej kwocie ?

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 21:13
autor: Tuchajbej
Wszystko jest możliwe.
I chyba wszystko zostało powiedziane ;)
Imho lepiej kupić gotowca, np i3mega, zobaczysz czy temat Ci się spodoba, a potem w razie czego sprzedasz ze stratą mniejszą niż koszt drukowania części do hypercuba u kogoś. (musisz być świadomy że same drukowane części to będzie kilka stówek).

Sam mam hypercuba evo, wcześniej było p3steel. I z perspektywy powiem że mniej bym się nastresował i zdecydowanie mniej kasy wydał gdybym obrał inną drogę :D
Żeby nie było że nikt Cię nie uprzedził.
Pozdro :D

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 21:49
autor: pamp1987
Teraz to już bardziej mnie zainteresowało pod względem majsterkowania.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 21:55
autor: dziobu
To kup drukarkę do majsterkowania. Czyli coś co musisz złożyć i od kopa drukuje, ale żeby drukowało fajnie, tj tak jak trzeba to należy nieco pogrzebać. I masz frajdę bo działa i masz w czym pogrzebać.
Jak ja tutaj: viewtopic.php?f=34&t=2304

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 22:29
autor: Pjoter
A ja zastanawiam się od dłuższego czasu nad zakupem drukarki i przerobieniu jej na Hypercuba. Poszukiwania u majfriendów dały taki link. Co o tym sądzicie? Warto inwestować w taki zestaw i ew. później go ulepszać?
300x300x300, profile 3030, 24V, RAMPS 1.4

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 14 kwie 2018, 22:43
autor: dragonn
Pjoter pisze:A ja zastanawiam się od dłuższego czasu nad zakupem drukarki i przerobieniu jej na Hypercuba. Poszukiwania u majfriendów dały taki link. Co o tym sądzicie? Warto inwestować w taki zestaw i ew. później go ulepszać?
300x300x300, profile 3030, 24V, RAMPS 1.4
Taki zestaw nie różni się kompletnie niczym od składania samemu. A moim zdaniem lepiej kupić wszystko osobno z paru powodów:
- jeśli jakaś cześć dotrze uszkodzona, nie będzie działać itp. łatwiej odzyskać kasę
- niektóre części naprawdę warto zakupić lokalnie - dostaniesz lepszą jakość i pewność produktu za podobną cenę - mam tutaj na myśli profile, prowadnice itp.
- bardzo często słyszałem o pomyłkach w takich BOM-ach, krzywych częściach. I nawet jeśli w 99% przypadków chińczycy dosyłali to co trzeba to wkurza czekanie, dodatkowe nerwy itp.
No ale to moje zdanie, sam kupowałem wszystko osobno i moim zdaniem to lepsza droga.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 03:29
autor: chemik72
Pjoter pisze: Głowica chodzi w Y i Z a stół w X.
Stolik to ruch góra-dół=Z, od lewej do prawej to X i przód-tył to Y :good:

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 03:42
autor: pamp1987
Czyli tak czy inaczej do budowy własnej drukarki potrzebna jest jakaś kupna drukarka. I wtedy spokojnie można sobie samemu drukować wiele elementów.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 03:57
autor: pamp1987
Co myślicie o tych drukarkach typu "HyperCube" (dobrze pamietam) ? Warto zamiast np. JGAurora A5 ? Dobrze było by podpatrzeć jak to powinno wyglądać, i przy budowie własnej wiedzieć już co może powodować problemy.

https://m.gearbest.com/3d-printers-3d-p ... tml?wid=21

https://m.gearbest.com/3d-printers-3d-p ... tml?wid=21

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 10:07
autor: Pjoter
chemik72 pisze:Stolik to ruch góra-dół=Z, od lewej do prawej to X i przód-tył to Y :good:
Przepraszam, pomyliły mi się X i Y ;)

Re: RE: Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 12:33
autor: pamp1987
pamp1987 pisze:Co myślicie o tych drukarkach typu "HyperCube" (dobrze pamietam) ? Warto zamiast np. JGAurora A5 ? Dobrze było by podpatrzeć jak to powinno wyglądać, i przy budowie własnej wiedzieć już co może powodować problemy.

https://m.gearbest.com/3d-printers-3d-p ... tml?wid=21

https://m.gearbest.com/3d-printers-3d-p ... tml?wid=21
Znalazłem jeszcze ta: https://www.aliexpress.com/item/-/32860649870.html ale nie znalazłem praktycznie nic w Polsce na ich temat.

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 18:16
autor: Berg
@pamp1987 niezmiennie dziwią mnie pytania w stylu "co sądzicie o" jeśli wcześniej się przeszukało forum i nie znalazło informacji by ktokolwiek miał taką drukarkę.
coby mój post nie był tylko czepianiem się, to dodam, że zdecydowanie nie jestem funem ruchomej osi X zrobionej z v-slota .

Re: Która drukarkę polecacie na początek

: 15 kwie 2018, 20:46
autor: pamp1987
rafaljot pisze:@pamp1987 niezmiennie dziwią mnie pytania w stylu "co sądzicie o" jeśli wcześniej się przeszukało forum i nie znalazło informacji by ktokolwiek miał taką drukarkę.
coby mój post nie był tylko czepianiem się, to dodam, że zdecydowanie nie jestem funem ruchomej osi X zrobionej z v-slota .
Czasami warto zapytać, a nuż okażę się że warto zainwestować ten 1k i trochę dołożyć, np prowadnice liniowe,