Strona 1 z 1

Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 18:22
autor: TDI-CAD
No i palnąłem córce, że jak przyniesie świadectwo z czerwonym paskiem to kupie jej laptopa do gier.
To se mała wybrała:

http://tnij.at/261949

Gul mi skoczył bo tyle kasy aż żal pakować w jakieś śmieszne MSI.
Tak w ogóle to traktowałem tą firmę jako śmieciową a tu okazuje się, że robi jedne z lepszych laptopów do gier.
Jako, że kompletnie nie gram (no może symulator modelu helikoptera) nie bardzo znam się co powinno być w laptopie:
- żeby był prawie najszybszy,
- nie musi mieć 4k, HD wystarczy,
- nie musi mieć 2-ch kart graficznych (tych łączonych)
- musi mieć 2 dyski w tym jeden SSD 256, drugi może mieć do 0,5T
- żeby kosztował max 8kzł a czym mniej tym lepiej ;-)

Co teraz jest takie w miarę chodliwe?

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 18:31
autor: anraf1001
To może po prostu jakiś niższy model MSI. Do 8k zł jest np.: https://www.x-kom.pl/p/422272-notebook- ... 120hz.html

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 18:36
autor: dziobu
Gratulacje ;)

(imho laptop do gier nie ma sensu w 99% przypadków, no ale to nie dla mnie ;))
To teraz:
- 15"? 17"?
- wiesz w co gra? Albo jakiś rys wymagań... laptopy z 2xGTX 1070 też są :)
- oprócz gier robi cokolwiek?
- nosi toto gdzieś?
- laptop ma być "dziewczęcy" (kolorki, błyskotki, oczojebne szaleństwo) czy taki siermiężny dla zapalonego CSowca?

Ode mnie:
- 4k nawet do przeglądania zdjęć bardzo dużo daje,
- przełączane karty graficzne - oszczędność baterii, prądu i ciepła; imho konieczność,
- jestem wybredny ale imho 16GB RAMu to takie minimum na dziś,
- czysta wydajność procesora nie ma już dziś takiego znaczenia, a na pewno nie na tyle żeby pakować się w najnowsze konstrukcje,
- MSI czy nie MSI - podzespoły i tak są takie same jak w HP, Dellu czy Acerze; płacisz za dodatki, jakość wykonania (w tym materiały) i wsparcie,
- może się okazać że lepsza będzie profesjonalna stacja robocza (coś klasy Dell Precision czy HP ZBook) ze względu właśnie na rzeczy "dodane"; niecał rok temu kupowałem laptopa i mimo wszystko żaden laptop dla graczy mnie nie przekonał, mam ZBooka.

Pamiętaj że gdy kupisz najlepszego, najdroższego i najbardziej wypasionego laptopa to będzie on miał wydajność składaka za 20% ceny.

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 18:49
autor: TDI-CAD
17" powinno być lub wyjście na stację dokującą.
2 karty to miałem na myśli 2 GT, to się jakoś nazywa, wypadło mi teraz,
Czy karta GTX 1070 to najwyższy model w laptopach?
Gra w:
Overwatch, Dead by daylight to chyba teraz u niej najbardziej wymagające gry jakie ma.
W tej chwili ma Della M6700 z 16ram i kartą quadro, SSD256 - to jęczy, że jej przycina (laguje)
Pomyślę może faktycznie o stacjonarce. Za tą cenę to kopalnie bitkoinów można złożyć ;-)

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 18:55
autor: dragonn
A może zerknij na modele Hyperbook. Sam kupowałem bratu ale dużo niższy model i mogę powiedzieć tak: obudowa jest trochę słaba ale jakoś wykonania chłodzenia jest świetna. W zasadzie moim kryterium było 'ma się k**** nie grzać do 90C przy 100% obciążenia'.

Ale dodam tak - stacjonarka rulez! Każdy laptop przy stacjonarce za tą samą cenę może się schować - do tego żywotność często kilkakrotnie większa.

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:03
autor: FlameRunner
Musi być laptop?
Stacjonarka za 4000 zł to już całkiem fajny sprzęt do gier będzie, prawdopodobnie lepszy niż linkowany wyżej laptop MSI za 7800, a względem M6700 będzie wypierdalać z kapci.

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:17
autor: kapi
...ale M6700 do gier raczej się nie nadaje.
mówią że QUADRO ma większa wydajność, ale należy brać pod uwagę fakt, że QUADRO obrabia całe bryły, a nie tylko to co na ekranie - w czym specjalizują się GTX-y. i odwrotnie.

to - jakby jechać ciężarówką po bułki za róg do sklepu.

do gier - tylko karta "normalna" , nie QUADRO. a w stacjonarce możesz myśleć o SLI - kartach słabszych w parze. lub jakimś AMD Radeon, który też ma wydajne karty.

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:21
autor: Berg
jak to. świadectwo w kwietniu?!

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:24
autor: TDI-CAD
Wspomniałem o quadro właśnie jako wada, gdyby tam był jakiś gt to pewnie m6700 by to ciągnął.
Chyba mam pomysł. Od dawna mam chrapkę na córki m6700, w Creo będzie potwornie wymiatał a jej dam mojego laptopa i dokupi się wypasioną stacjonarkę. Wilk syty i owca cała ;-)
Czasami to dobrze się poradzić ....

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:28
autor: TDI-CAD
No jest jeszcze szansa, że nałapie gał i będzie po problemie ;-)
Ale przy takiej kasie to muszę być wcześniej przygotowany :cool2:
rafaljot pisze:jak to. świadectwo w kwietniu?!

Re: Zamiennik MSI GT75VR 7RF(Titan 4K)

: 18 kwie 2018, 19:57
autor: sp6vgx
Heh miałem taki problem w tamtym roku i też padło na MSI tylko starszy model konkretnie MSI GT72VR 7RD w konfiguracji:

i7-7700HQ 2.8/3.8GHz
16GB RAM DDR4 2400MHz
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
17.3" FullHD 120Hz (G-SYNC)
SSD 240GB m. 2 PCIe x4 NVMe (Patriot HellFire MLC)
HDD 1TB 7200rpm
Nagrywarka Blu-Ray
Mysz SteelSeries

Teraz po kolei jasne jest że typowy laptop gamingowy będzie kosztował sporo więcej niż stacjonarka o lepszych parametrach, generalnie na takie dyskusje szkoda czasu. Teraz czy GTX1070 jest najmocniejszy nie.. można kupić w SLI lub z GTX1080 ale pomińmy te tematy bo tutaj idziesz w kwoty bliżej 16k zł...

Serie GE od MSI odradzam z jednego powodu - fajny laptop ale niestety seria GT jest dlatego taka gruba aby upchać tam ogromne chłodzenie. W przypadku GE temperatury są mordercze i trudno utrzymać takiego laptopa (kolega z pracy ma), powiem że mój MacBook Pro 15" z I7 w stresie to jest "zimny" w stosunku do tego MSI ;)

Odnośnie porównywania do Dell XPS czy Presision nie ma sensu to nie to (miałem zarówno i Presisiona i XPS-a więc wiem o czym piszę), ot inne zastosowanie bardziej można do Alienware to porównywać (te MSI to DTR-y - desktop replacement). Niestety smutna prawda jest taka że zw wzrostem cen kart graficznych oberwało się też takim laptopa więc w tej cenie o GTX1070 można zapomnieć. Jak już celować własnie w GTX1060 ale z 6GB pamięcią (wersja nie okrojona). Można też zastanowić się nad mniejszą matrycą jak cena jest istotna (15.6"). Kolejna sprawa to karty graficzne serii 10XX nie ma co porównywać do starszych GTX-ów itp. od tej serii wersje w laptopach mają niewiele mniejszą wydajność od tych z stacjonarnych (nie tak jak to było kiedyś że te same cyferki w laptopie i stacjonarnym to była przepaść). Trzeba też pamiętać że taki komputer to jest średnio przenośny ciężkie to tego zasilacz to też cegła... Ja kupiłem z tego względu że można go łatwiej zabrać samochodem na wyjazd do rodziny itd. choć kolega takiego (starsza wersja z GTX980) targa codziennie do pracy w plecaku...

Teraz odnośnie Hyperbook i innych tzw. kadłubków - można pomyśleć, ale jak ja patrzyłem w tamtym roku różnica w cenie była zbyt mała... a przepaść w wykonaniu ogromna... Po prostu przynajmniej dla mnie oscylując na poziomie komputera w okolicach 8k zł kilka stówek w jedną czy w drugą nie robi wielkiej różnicy (ot jak to mówią czasem to pozorna oszczędność).

Inna sprawa to przynajmniej moim zdaniem kupno takiego komputera w tym roku to średnio udana inwestycja. Zapewne w tym roku Nvidia zaprezentuje jakieś nowe karty (chodzą takie plotki), do tego zapewne przyszłoroczne Intele będą pozbawione błędu. Sam dlatego zrezygnowałem z zakupu takiego MSI dla siebie i raczej będę chciał kupić w przyszłym roku...

W sumie jak nie ten MSI to jest jeszcze inne firmy robią gamingowe maszynki - ale tutaj warto po jakiś boardach typowych dla graczy pochodzić i obczaić co obecnie warto, a co nie...