Strona 1 z 1

ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 11:44
autor: Domell
Przedstawię wam dwie sytuacje związane z tą "firmą" by każdy wiedział co go może spotkać. (To moje kontakty z tą firmą i może inni będą mieli więcej szczęścia)

Sytuacja nr.1 Znalazłem coś na alledrogo i jadąć po trasie zadzwoniłem z pytaniem czy mogę kupić osobiście (potwierdził że tak i potwierdził że adres z aukcji jest prawidłowy) Po dojechaniu na miejsce nikogo nie zastałem a telefonu nikt nie odebrał.

Sytuacja nr.2 Szukałem dość długo czarnego stołu mk2b i znalazłem u tego samego człowieka. Postanowiłem dać mu szansę.

Cytując "HEATBED DUAL podgrzewany stół drukarki 3d - BLACK Version !"
W aukcji opis iż wysyła paczkomatem w 2-3 dni robocze. (pomyślałem wszystko ok zwłaszcza że mają opisane że z PL itd.)
Po kilku dniach na aukcji pojawił się wpis: "UWAGA !! TERMIN WYSYŁKI
WYDŁUŻONY DO 21 DNI" co mnie jednak nie zraziło bo jakoś specjalnie mi się nie spieszyło. (chodziło tylko o wizualny wygląd drukarki)
Po około miesiącu odpaliłem konwersację przez alledrogo gdzie sprzedający ma 72h na odpowiedź.
Pan poinformował że nie ma czarnego i nie dostał w dostawie i może mi wysłać czerwony.
Oczywiście odpisałem że nie jest mi potrzebny bo chciałem czarny zgodnie z aukcją.
Odpisał że to to samo i że odda kasę. (tak też uczynił)

Pozostał tylko niesmak po proszeniu się o wysyłkę czy zwrot pieniędzy.
Dzisiaj uzupełniałem oceny na alledrogo więc obciąłem gwiazdki za zgodność z opisem / kontakt / czas wysyłki.
Dostałem maila zwrotnego: to żart czy hamstwo?

Nic nie odpisałem, co wy o tym myślicie?

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 11:48
autor: Artu
Chamstwo... ale ze strony sprzedającego, a Ty czwicz ortografię :mrgreen:

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 11:49
autor: FlameRunner
Byłem skłonny go bronić, bo przecież każdemu może coś wypaść, każdemu mogą się rozjechać stany magazynowe... Dzisiejszy mail wybił mi to z głowy. :(
Artu pisze:Chamstwo... ale ze strony sprzedającego, a Ty czwicz ortografię :mrgreen:
Ufam, że Domell zacytował maila w niezmienionej postaci. :D

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 11:57
autor: Domell
Ale się przyczepili ścienne. Dziękuję za poprawkę.
Ja nigdy nie daje mniej gwiazdek bo wiemy wszyscy jak to działa ale tym razem nie wytrzymałem bo gdyby sam się odezwał to załatwił by to ze mną bez problemu ale raczej nie miał na to ochoty :/ tak więc nie polecam u nich kupować...

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 12:24
autor: arkomania.pl
Sprzedający zachował się "nieodpowiednio", mówiąc bardzo łagodnie.

Powinien, od razu powiadomić klienta o braku dostępności zamówionego towaru.
Tego wymaga kultura handlowa. To sprzedający powinien dbać o klienta.

Czyste ignoranctwo.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 13:49
autor: Cosik
Domell, ja też miałem ciekawą sytuację, bociąłem gwiazdkę za koszta wysyłki, dałem 4 zamiast 5 i dostałem mejla z pytaniem co mi nie pasowało, odpisałem i w odpowiedzi dostałem info że jak mi nie pasuje to żeby nie robił więcej u nich zakupów :D

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 14:02
autor: FlameRunner
@Cosik, czy to też dotyczy firmy podanej w tytule tematu?

Zaryzykuję stwierdzenie, że obecny system ocen na Allegro jest nastawiony przeciwko sprzedawcom. W praktyce ocena 4/5, choćby w jednym obszarze, to jest mały negatyw.

Szczególnie cięty jestem właśnie na ocenę kosztu wysyłki. Piszę, że za kwotę X wyślę sposobem Y. Klient kupuje, ja wysyłam zgodnie ze z góry podanymi warunkami. Mija kilka dni i się okazuje, że klientowi jednak koszt wysyłki nie odpowiada.

Dodatkowym problemem są słowne opisy gwiazdek widoczne przy wystawianiu ocen, gdyby faktycznie się tym kierować, to trzeba by większość transakcji oceniać w każdym aspekcie w okolicach 4/5.

Podsumowując: tak zwyczajnie, po ludzku, rozumiem negatywną reakcję na obcinanie gwiazdek.

PS Cosik, nie bierz tego do siebie, tak ogólnie chciałem się wyżalić.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 14:24
autor: Domell
Filip, dla tego napisałem że zazwyczaj daję z góry na dół 5/5 bo wiemy jak jest ale tu sumienie mi nie pozwoliło...

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 15:04
autor: Cosik
Filip tak, to był zakup w tej firme. Tylko że własnie sposób w jaki zwrócono uwagę też nie był przeze mnie dobrze odebrany, mógł napisać o co chodzi dokładnie a miało to wydźwięk negatywny.


I tak wiem, bo przegadaliśmy to na SB, ale jako "niedzielny" klient allegro nie byłem zaznajomiony jak to teraz wygląda :P A sugerowałem się właśnie słownym opisem gwiazdek ;)

Te gwiazdki są moim zdaniem kiepskie. Powinno być tak jak kiedyś 1 alb 0. Pozytyw albo negatyw.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 15:14
autor: Domell
"Przykro nam ale za takie podejście do sprawy dalsze zakupy u nas nie będą możliwe."

Że niby moje, i ten tekst w sumie zawarzył o napisaniu na forum.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 15:26
autor: marek91
Dobre :shock:

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 15:39
autor: dziobu
Domell pisze:"Przykro nam ale za takie podejście do sprawy dalsze zakupy u nas nie będą możliwe."
Chwilę...
tak Ci napisali??? Dobrze zrozumiałem?

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 16:21
autor: TDI-CAD
Jak w komedii Bareji.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 16:38
autor: Berg
- jest salceson?
- nie ma.
513734300d560_p.jpg
513734300d560_p.jpg (20.18 KiB) Przejrzano 5074 razy

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 17:00
autor: Domell
dziobu pisze:
Domell pisze:"Przykro nam ale za takie podejście do sprawy dalsze zakupy u nas nie będą możliwe."
Chwilę...
tak Ci napisali??? Dobrze zrozumiałem?
Tak w odpowiedzi na mój opis sytuacji na alledrogo. A co?

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 17:34
autor: dziobu
Chciałem się upewnić że dobrze czytam.
Miałem u nich coś kupić ale chyba już nie wiem ;)

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 18:57
autor: Kopytko
FlameRunner pisze: by większość transakcji oceniać w każdym aspekcie w okolicach 4-5.
U mnie w firmie tez jest system ocen pracownika. Kiedys bylo zawsze 5na 5 zmienilo sie szefostwo i jest 3 na 5 twierdzac ze to standard 4 sie dostaje jak napierdalasz nadgodzinami po kilkanascie godzin a 5 stwierdzil ze jak zaczne srsc tecza to dostane 5. Hahah od tej pory max oceny jakie wystawiam to 4. Oczywiscie wszystko zalezne od opisu. Ale 5 to musi byc wszystko jak w zegarku. Oczywiscie nie oceniam kosztow ktore akceptuje w momencie zakupu.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 18:57
autor: Pajacyk0v
Ja dwa razy jakieś duperele u niego zamawiałem i nigdy nie było problemu. Jak czegoś nie miał to dodawał na czerwono w opisie aukcji "brak" choć sama aukcja wisiała nadal jako aktywna.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 19:34
autor: emartinelli
Ja przyznam, że bardziej zwracam uwagę na % negatywów i z czego one wynikały niż na same gwiazdki.
Ale nie wróże przyszłości firmie z takim podejściem do klientów.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 20:28
autor: Domell
Podał bym przykład dobrego podejścia ale nie będę spojlerował, ogólnie po kilku h dostałem info pod tytułem nie mam ale mogę dać inne też dobre lub czekamy na dostawę. Podoba mi się takie podejście :)

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 21:34
autor: virgin71
Domell pisze:Podał bym przykład dobrego podejścia ale nie będę spojlerował, ogólnie po kilku h dostałem info pod tytułem nie mam ale mogę dać inne też dobre lub czekamy na dostawę. Podoba mi się takie podejście :)
I to chyba powinno być normalne.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 25 kwie 2018, 22:06
autor: Domell
Uff a już myślałem że ja wymagam czegoś nie możliwego xD |||

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 26 kwie 2018, 00:05
autor: Potfur
Zrobiłem już 2 zamówienia od tego sklepu w pierwszym wszystko dobrze, drugiego jeszcze nie dostałem. Gdy robiłem pierwsze zamówienie zapytałem o coś czego nie było w ofercie dogadałem się szybko i specjalnie sprowadzono do mnie jeszcze części o które prosiłem. Może stołów po prostu brakło i nie zauważył. Ale z tą odpowiedzią to przegięcie trochę, to on tego nie zauważył i nie dopilnował aby wszystko było tak jak należy :/

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 26 kwie 2018, 06:32
autor: McKee
Jakość kontrahenta poznajemy przy pojawieniu się problemów / reklamacji. Zdjęcie towaru z półki, włożenie do paczki i wysłanie nie jest szczególnym wyzwaniem. Dopiero przy reklamacji można się zdziwić na jakiego buca się trafiło.

Re: ZEUS cnc Bielsko

: 26 kwie 2018, 10:56
autor: dziobu
McKee pisze:Jakość kontrahenta poznajemy przy pojawieniu się problemów / reklamacji. Zdjęcie towaru z półki, włożenie do paczki i wysłanie nie jest szczególnym wyzwaniem. Dopiero przy reklamacji można się zdziwić na jakiego buca się trafiło.
Dokładnie.
Dlatego najsensowniejszym sposobem oceny nieznanego sprzedawcy jest to co już zostało napisane:
emartinelli pisze:Ja przyznam, że bardziej zwracam uwagę na % negatywów i z czego one wynikały niż na same gwiazdki.
Robię tak samo i nie ukrywam że się sprawdza ;)