Strona 1 z 1

Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 19:02
autor: gurlog100
Przeglądałem ostatnio forum, yt i wiele innych stron, ale nie znalazłem zestawienia opinii o tych dwóch drukarkach.

Planuję kupić drukarkę 3d za ok 1200zł, w celach hobbistycznych, wydrukowanie pracy inżynierskiej, następnie drukowanie różnych swoich pomysłów. Myślę o druku głównie z ABS (planuję obudować drukarkę, żeby temperaturę zachować, bo już wiem, że przy druku z ABS nieobudowane drukarki to tak sobie z tym radzą).

Ale główna kwestia to taka, że wyselekcjonowałem dwa modele drukarek:
1) JGAURORA A5 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363
2)Anycubic I3 MEGA https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363

co sądzicie o tych modelach, który Wy byście polecili, czy coś innego może?

Jestem świadomy lekkich modyfikacji w każdej z tych drukarek, widziałem kilka filmów na yt, żeby dodrukować kanał chłodzenia czy innych pomysłów.

Również myślę o zamontowaniu w drukarce tl-smoothera - czytałem w innych tematach, że większość z Was podchodzi do tego sceptycznie, ale jednak filmy na yt przekonują mnie do wydania dodatkowych 50zł.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 19:26
autor: gurlog100
Jeszcze jedna drukarka, która jest na liście rozważanych:

3) Creality3D CR - 10 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... aid=171752

Jakby znalazł się na forum posiadacz którejś z nich, prosiłbym o kilka słów o drukarce lub link do postu, gdzie już była oceniana

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 20:07
autor: dziobu
Jeśli dobrze czytam:
gurlog100 pisze:Ale główna kwestia to taka, że wyselekcjonowałem dwa modele drukarek:
1) JGAURORA A5 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363
Product forming size: 305 x 305 x 320mm
Engraving Area: 210 x 210 x 205mm

Jest Ci to obojętne? Bo różnica jest spora.
gurlog100 pisze:3) Creality3D CR - 10 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... aid=171752
Jeśli dobrze widzę to nie wersja "S"; pomijając czujnik końca filamentu to ta ma jeden silnik w Z (CR-10 S ma dwa). I to _jest_ róznica.
I nie wiem jak wygląda kwestia oznaczeń, ale CR-10/CR-10S (bez niczego) ma pole robocze jak powyższy Anycubic. I cena też pasuje. A pole opisane w aukcji (30x30x40) odpowiada modelowi CR-10 4/4S, który oidp kosztuje (w Chinach) ok 1800-2000zł.

viewtopic.php?f=4&t=1483&hilit=cr10
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=cr10

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 20:32
autor: gurlog100
Wielkość stołu oczywiście przemawia w kierunku JGAURORA, ale jeśli miałoby się to odbić gorszą jakością niż dwie pozostałe, to wolę mniejszy rozmiar stołu. Jestem świadomy, że jakość i tak nie będzie na najwyższym poziomie, ale zależy mi na czymś faktycznie dobrym w tym przedziale cenowym.

Odnośnie Creality3D CR - 10, jest błąd w tytule, już były pytania do GearBest i odpowiadali, że jest to wersja 10S.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 21:19
autor: Pjoter
Mam Anycubic I3 Mega. Nie wiem jak z innymi drukarkami ale ja do swojej musiałem jeszcze dołożyć - kupić nowe szkło i zasilacz, więc koszty wzrosły się o 100 zł. Pamiętaj że kupujesz chińczyka = chińska jakość.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 21:29
autor: gurlog100
Szkło i zasilacz zepsuły się w trakcie użytkowania, czy przyszły uszkodzone?

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 21:58
autor: Kopytko
Pjoter pisze:Pamiętaj że kupujesz chińczyka = chińska jakość.
Nie zgodze sie z tym co sugerujesz. Kupujesz u chinczyka i dostajes jakosc wzgledem ceny jaka wydajesz. Pamietaj ze wiekszosc rzeczy jest tam budowane i jak wydasz wiecej to uzyskasz rozniez jakosc. Ale ze tanio lepiej schodzi to wiekszosc rzeczy na ali i podobnych jest tej slabej jakosci. Ale wejdz chocby na alibabe i zobacz profesjonalne sprzety i porzadnej jakosci. No ale ta cena wowczas.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 06 maja 2018, 22:22
autor: Pjoter
gurlog100 pisze:Szkło i zasilacz zepsuły się w trakcie użytkowania, czy przyszły uszkodzone?
Zasilacz padł po miesiącu lub dwóch, Ultrabase przyszedł krzywy. Musiałem odklejać go od grzałki i kupić szybę. Teraz drukuję na kleju szkolnym i jest o wiele lepiej niż na Ultrabase :D
Inną sprawą jest że nie pisałem do supportu w tych sprawach - z góry stwierdziłem że mnie oleją. Teraz widzę wątek na forum gdzie ktoś otrzymał pomoc i czeka na nową elektronikę.
Kopytko pisze:Nie zgodze sie z tym co sugerujesz. Kupujesz u chinczyka i dostajes jakosc wzgledem ceny jaka wydajesz. Pamietaj ze wiekszosc rzeczy jest tam budowane i jak wydasz wiecej to uzyskasz rozniez jakosc. Ale ze tanio lepiej schodzi to wiekszosc rzeczy na ali i podobnych jest tej slabej jakosci. Ale wejdz chocby na alibabe i zobacz profesjonalne sprzety i porzadnej jakosci. No ale ta cena wowczas.
Przyznaję że dosyć mocno uprościłem tok rozumowania - mój błąd :sorry:

Niech autor wątku nie wymaga od Anycubic niezawodności jak od Prusy - niższa cena wynika z zastosowania tańszych elementów itd.
Nie twierdzę że chińczyk = kupa. Jednak jeśli kupujemy na majfriendów to najczęściej po to aby zaoszczędzić :D więc oszczędzamy na podatkach, na jakości i na serwisie. Sam tam kupuję i wiem na co się godzę poprzez takie zakupy.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 07 maja 2018, 18:55
autor: pamp1987

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 07 maja 2018, 21:09
autor: remus
Każdy swoje chwali ale, rama typu cube jest niebo stabilniejsza od pozostałych ja mam dopiero tydzień a wybrałem fylingbear 905.
Tylko ze względu na sztywność, nawet jak drukuję w 130 drukarka nie skacze po stole, małe wsparcie elektronika jak w pozostałych.
Przesyłka z Niemiec w 3 dni od zakupu.
Prowadnice Z na fi10 dwa silniki, ale kupiłem napinacze do śrub. Dwie głowice... itd.
Płyta Makerbase

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 08 maja 2018, 17:36
autor: Artur13579
Ja napisałem do Gearbest, że płytka mi się spaliła i bez problemu wysłali nową w 2tyg

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 09 maja 2018, 14:53
autor: gurlog100
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, prawdopodobnie zdecyduję się na JGAURORA A5 lub Anycubic I3 MEGA, ze względu na najmniejszą ilość przeróbek służących do doprowadzenia do odpowiedniego poziomu na podstawie yt i innych forów.
Chociaż propozycja fylingbear 905 jest ciekawa i poczytam o niej więcej.

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 09 maja 2018, 16:12
autor: TDI-CAD
Pamiętaj, że jak i Aqnycubic i Jgaurora przychodzą złożone. Jak kupisz Fylingbear'a to dostajesz puzle ;-)

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 09 maja 2018, 16:22
autor: marek91
Nawet przez chwile chciałem kupić A5 od ciebie, jedyne co mnie zniechęciło to exteruder typu bowden, ale generalnie takie pole robocze, nienajgorszy design i drukarka w 95% złożona za taką kasę to okazja. :)

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 10 maja 2018, 11:15
autor: virgin71
Bowden to zaleta:D

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

: 11 maja 2018, 08:44
autor: McKee
virgin71 pisze:Bowden to zaleta:D
Może w 3mm, ale w 1.75mm to już chyba nie ;)