Strona 1 z 1

Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 11:12
autor: DaannD
Witam wszystkich serdecznie! Jestem dosyć świeży w temacie druku 3d, aktualnie na stanie mam drukarkę Anet A8 z całą listą modyfikacji zarówno drukowanych jak i kupionych, wycisnąłem z niej już całkiem przyzwoitą jakość jak i prędkości, ale jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, przyszedł czas na nową drukarkę, tym razem zbudowaną od zera :)

Chciałbym przedstawić swoje wstępne założenia i zapytać Was o opinie, może zaproponujecie coś lepszego, a może wywrócicie wszystko do góry nogami?

A więc:
- drukarka typu Prusa
- stalowa rama TATARA A8 w wersji z prowadnicą liniową osi Z
- płyta główna DuetWiFi
- hotend Diamond
- 3x ekstruder E3D Titan

I na razie tyle z takich wstępnych założeń :D Zastanawiam się czy warto wykorzystać coś z obecnej Anety (silniki, kable, endstopy itd) czy jednak iść w zupełnie nowe podzespoły.

Bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii :)

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 11:16
autor: Pjoter
Skoro pora na coś nowego to może HEVO? Na profilach aluminiowych 3030, stół podparty w dwóch miejscach, pole robocze 30x30x30 itd. Zastanawiałeś się nad tym?

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 11:18
autor: dragonn
A ja Ci wywrócę do góry nogami ;), zbuduj coś nie typu Prusa. Szczególnie jak chcesz tam pchać DuetWiFi :D, trochę szkoda jego mocy obliczeniowej w Prusie :P.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 11:29
autor: FlameRunner
DaannD pisze: Chciałbym przedstawić swoje wstępne założenia i zapytać Was o opinie, może zaproponujecie coś lepszego, a może wywrócicie wszystko do góry nogami?
Co tak właściwie chcesz osiągnąć budując tę drukarkę? Bez tej informacji nie sposób ocenić założeń.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 11:52
autor: DaannD
FlameRunner pisze:Co tak właściwie chcesz osiągnąć budując tę drukarkę? Bez tej informacji nie sposób ocenić założeń.
Większe prędkości przy zachowaniu jakości druku, i ogólnie lepszą jakość druku, bo wiem że można lepiej ;) No i oczywiście multi material

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 12:23
autor: kapi
Duże prędkości powodują większą dyszę - wydajność.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 12:46
autor: virgin71
Duże prędkości są sprzeczne z układem z ruchomym stołem w X/Y.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 12:59
autor: DaannD
Czyli lepiej jest robić drukarkę typu CoreXY tak?

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 13:27
autor: virgin71
Tak.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 14:32
autor: DaannD
No to przekonaliście :D To teraz pytanie o podzespoły.

Czy silniki Nema17 z aliexpress są OK, czy lepiej szukać czegoś "pewnego" gdzieś w PL? To samo pytanie dotyczy pozostałych elementów

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 14:48
autor: dragonn
Silniki moim zdaniem są spoko ale oczywiście zależy jakie. W PL kup profile, łożyska, wałki liniowe itp :P.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 14:58
autor: virgin71
Silniki możesz kupić w blackfrog lub u FlameRunnera. Na pewno będą dobre i szybko dotrą.

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 15:57
autor: DaannD
No to jedziemy dalej z pytaniami :)

Łożyska i wałki, tutaj raczej nie ma co oszczędzać jak się domyślam, w mojej Anecie wymieniłem łożyska stockowe na ślizgowe Igusa i jutro jadę po nowe wałki osi Y, bo się „wygły”. Nowe wałki już będą dobrej jakości.

A łożyska? Też Igusy czy tutaj zaleca się coś innego?

Nie wiem jeszcze jaki wybrać stół grzewczy, w HEVO jest stół 300x300, jest coś, czego lepiej unikać przy wyborze stołu?

Re: Prawie jak Anet A8

: 15 maja 2018, 23:01
autor: Zepco
U majfrendów można dostać niezłe silniki 400 krokowe w dobrej cenie.

Re: Prawie jak Anet A8

: 16 maja 2018, 06:19
autor: McKee
Też trochę namieszam: Jeżeli jakość jest priorytetem to delty drukują bardzo ładnie. Prędkości druku też mają dobre. Tylko delta jest mało ekonomiczna jeżeli chodzi o wykorzystanie przestrzeni (stosunek rozmiarów drukarki do przestrzeni roboczej).