Strona 1 z 1

"producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 15 maja 2018, 23:25
autor: virgin71
Tak po prawdzie, to producentów godnych uwagi mamy aż trzech.

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 23:42
autor: FlameRunner
Devil Design, DD i Marek? :D

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 11:17
autor: marek91
Filip, daj spokój :)

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 12:53
autor: FlameRunner
marek91 pisze:Filip, daj spokój :)
Sorry, musiałem. :D

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 16:47
autor: virgin71
Możemy się lubić i romansować z DD, ale wszyscy trzej robią dobry plastik i ciężko tutaj nawet dywagować.

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 17:33
autor: Pjoter
virgin71 pisze:ale wszyscy trzej robią dobry plastik i ciężko tutaj nawet dywagować.
Dobra, głupie pytanie ale czy możesz wymienić tych trzech producentów? Bo to zawsze przydatne info :D Obstawiam że to następujące:
- DevilDesign
- Fiberlogy
- Spectrum
Zgadłem???

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 20:41
autor: virgin71
Pjoter pisze:
virgin71 pisze:ale wszyscy trzej robią dobry plastik i ciężko tutaj nawet dywagować.
Dobra, głupie pytanie ale czy możesz wymienić tych trzech producentów? Bo to zawsze przydatne info :D Obstawiam że to następujące:
- DevilDesign
- Fiberlogy
- Spectrum
Zgadłem???
Prawie;)

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 20:52
autor: Pjoter
virgin71 pisze:- DevilDesign
- Fiberlogy
- PRI-MAT 3D?

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 16 maja 2018, 21:18
autor: dziobu
A może Plast-Spaw? :)

Swoją drogą nie wiem co chcecie - ink3.de też ma niezłe plastiki. Winiplast (oni sami robią?) ma całkiem dobry nylon.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 16 maja 2018, 21:30
autor: Pajacyk0v
+1 za Plast-Spaw/Wolfix :good:

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 16 maja 2018, 21:42
autor: virgin71
Ja rozpatruję wyłącznie jakościowo. Cenowo oczywiście można rozmawiać również o innych. To moje prywatne zdanie.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 16 maja 2018, 23:31
autor: Kopytko
Wg mnie, jeszcze dobre ma Finnotech.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 16 maja 2018, 23:56
autor: virgin71
To jest tak, że dużo jest spoko, ale kiedy przyspieszasz do 100 i wyżej, okazuje się, że nie wszystko płynie jak trzeba. Są tacy, co odpadają na każdym polu, są tacy, to do anety wystarczą i tacy, na których można robić produkcję. Bardzo upraszczając. Finnotech nie jest zły, ale za słabo płynie moim zdaniem. Niezależnie od temperatury. Natomiast wolniej, drukuje się ok.
Niestety moim filamentem odniesienia jest ColorFabb, który płynie cudownie.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 00:02
autor: Kopytko
Fakt niezaprzeczalny finno potrzebuje z 10 stopni wiecej jak standardowe. Ale jakosciowo plastik wg mnie mega. Jak chcesz plynacych to podrzuce ci mojego chinczyka co mialem.z ctc. Przy 160.leje sie jak z kranu:)

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 00:16
autor: TDI-CAD
Noctuo Sp. zo.o ma dobre opinie. Duży wybór materiałów technicznych.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 08:47
autor: SQ9KRD
1 Finnotech - Podium za Nylon ,PC i PET-G
2 DD - Cena, dostępność i ABS ( nauczyłem się go obsługiwać )
3 Z 3 miejscem na pudle mam problem więc miejsce puste :)

W tej kolejności.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 12:03
autor: marek91
Od siebie mogę też polecić Noctuo i Fiberlogy.
Mimo że drukuję tylko swoim materiałem to muszę przyznać że ww. to bardzo fajni ludzie i profesjonaliści.
Wolfix też spoko.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 12:38
autor: Pajacyk0v
Może zróbmy po prostu ankietę?

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 17 maja 2018, 13:04
autor: kretu
Problem ankiety jest taki że wartościowe będą głosy osób które drukowały materiałami choć połową wymienionych tu firm. Bo tak to będzie ranking najpopularniejszych a nie najlepszych.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 19 maja 2018, 13:49
autor: McKee
A CORO ?
Trochę niszowy filament (ze względu na cenę), ale podobno jakość bardzo dobra.
(dostałem próbkę od @Julian, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować).

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 19 maja 2018, 13:55
autor: dziobu
Dobry.
Drukuję z 3 modyfikowanych ABSów. Mają "to coś".

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 20 maja 2018, 11:54
autor: Kopytko
Ja ostatnio odebralem próbkę coro od rodziców z wioski lezala tam poltora roku. Nawet nie mam pojęcia skad mieli moje dane i adres. Ale nie napisali co to i nadal lezy. Taki offtop:p

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 21 maja 2018, 10:57
autor: virgin71
Coro jest rewelacyjny, ale kategorycznie za drogi. Zupełnie ich przez to pomijam - nie mam na ten plastik klientów, chociaż sam dużo z niego drukuję w zleceniach.
Moim zdaniem cena należy do składników wartości.

Sprawdziłem wiele plastików zanim wprowadziłem towar na sklep.


Kopytko, nie chodzi o to, żeby materiał się lał, ma płynąć. To jest tak, że na DD i Primacie nie mam problemów z retrakcją, ale przy najlepiej dobranych temperaturach, primatem można drukować szybciej, bo lepiej płynie. Podobnie Fiberlogy HD PLA (z tym, że jest dość drogi, nawet w zestawieniu z primatem). Jeśli weźmiemy drewno, to tutaj Primat robi najlepsze, bo nie zapycha dyszy 0.4. Fiberlogy jest fajne, ale dyszę należy używać większą. Fiberlogy ma mineralny materiał super, nie do pobicia. Gumę zresztą też.

Przy czym ważne jest to, że filamenty trzymają wymiary, czego o wielu producentach powiedzieć nie można. Nie chodzi mi tutaj nawet o bloby, ja w temacie o ink3de, ale o zwykłe trzymanie wymiaru na rolce. Na tym polu zrezygnowałem z wielu producentów. Jeśli mnie te plastiki nie satysfakcjonują, to zakładam, że klienta też nie będą satysfakcjonować.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 21 maja 2018, 11:14
autor: dragonn
virgin71 pisze:Jeśli weźmiemy drewno, to tutaj Primat robi najlepsze, bo nie zapycha dyszy 0.4
Dodam małą uwagę - jeśli nie przesadzimy z temperaturą. Mam bambus o ile dobrze pamiętam i przy 190C jest ok, ale 200C lub wyżej przy dłuższych wydrukach potrafi zatkać 0.4mm. Zbiera się w dyszy jakieś takie czarne grudki.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 21 maja 2018, 11:19
autor: virgin71
O tak, z drewnem trzeba być bardzo rozsądnym. U mnie 200 bez problemu, ale to raczej kwestia tego, że szybciej.

Re: "producentów [filamentu] godnych uwagi mamy aż trzech"

: 21 maja 2018, 19:29
autor: Zepco
O ile primat u mnie drukował się na podobnym profilu co PLA to z fiberlogy musiałem zejść o 20-30st bo inaczej się przypalał bądź lał. Tym pierwszym drukuje się o wiele przyjemniej.