Strona 1 z 1

Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 14:03
autor: Woszu
Witam.
Przymierzam się do zakupu drukarki.
Budżet najlepiej do 1500zl.

Po dogłębnych analizach byłem już prawie zdecydowany na Jgaurora A5, ale ostatnio w oko wpadła mi nowa drukarka Anycubic 4max. Niestety na razie brak więcej info o 4max. Kilka filmów z unboxing, składania i jakieś tam male wydruki, ale nigdzie nie znalazłem jeszcze żadnego porównania.

Niby 4max jest wzorowany na Zortrax m200, tylko pytanie czy to wzorowanie to tylko zamknięta obudowa?:)

Czy ktoś z Was, szanowni koledzy miał już kontakt z tą drukarką? Ewentualnie, czy jako doświadczeni użytkownicy potraficie wskazać plusy i minusy np. konstrukcji, na podstawie dostępnych informacji?

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 14:09
autor: dragonn
4max ani trochę jest jest wzorowana na M200 :D, nawet kinematyka jest inna ;). To że obie są kwadratowe nie oznacza że ktoś się czymś tutaj wzorował ;).

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 14:36
autor: Woszu

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 15:25
autor: FlameRunner
Totalna bzdura.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 16:12
autor: Woszu
No rozumiem..
Czy poza tymi uwagami wypowiecie się na temat 4max?

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 20 maja 2018, 18:31
autor: FlameRunner
Kompletnie nic nie wiem o tej drukarce.

Ale i tak się trochę powymądrzam. :D

Sądzę, że podchodzisz do tematu trochę nie od tej strony, co trzeba.
Porównujesz:
- drukarkę ok. 300 x 300 x 300, całkowicie otwartą na otoczenie, ze stołem ruchomym w Y
- drukarkę ok. 200 x 200 x 300, w zamkniętej skrzynce, ze stołem ruchomym w Z
Ciężko tu wskazać drukarkę obiektywnie lepszą, one są INNE.
Podaj nam swoje wymagania i potrzeby, zgodnie z: Zanim zapostujesz w dziale "Co kupić?"

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 10:14
autor: Woszu
Wymaganie jest jedno - jak najlepsza jakość wydruku

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 10:24
autor: virgin71
Obiektywnie stół ruchomy w Z jest lepszy. Drukarka jest inspirowana HBOTem jak już coś. Ona nic nie ma z M200 - skąd to porównanie?!
Skrzynka, jak Ultimaker (na którym zbudowano m200), ale układ to typowy HBOT. Drukarki są zupełnie inne, przy czym brak jeżdżącego stołu na pewno jest zaletą.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 10:28
autor: Kopytko
Z tego co patrzylem to nie hbot a cos ala makerbot.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 10:28
autor: dragonn
Yup, bardziej makerbot/CTC

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 10:53
autor: FlameRunner
Dołóż 500 zł i kup Anycubic PHOTON. Nie żartuję.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:06
autor: Woszu
To że porównanie z M200 było pomyłką, to już ustaliliśmy:) Kogoś na stronie All3dp poniosła fantazja.
Czyli mamy jedną cechę, która przemawia na korzyść 4max - stół ruchomy w Z

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:08
autor: virgin71
dragonn pisze:Yup, bardziej makerbot/CTC
Faktycznie, ale to układ HBOTowy.
FlameRunner pisze:Dołóż 500 zł i kup Anycubic PHOTON. Nie żartuję.
Tiaa... kolega patrzy na drukarki o polach 300x300 i 200x200, a Ty wyskakujesz z Photonem.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:17
autor: FlameRunner
virgin71 pisze: Faktycznie, ale to układ HBOTowy.
Nie.
virgin71 pisze: Tiaa... kolega patrzy na drukarki o polach 300x300 i 200x200, a Ty wyskakujesz z Photonem.
Mam wrażenie, że sam nie do końca wie, czemu patrzy akurat na te drukarki.
Zapytany o zastosowania, odpisał że chodzi o jakość druku. Przy braku innych wymagań, nie widzę żadnego powodu, by nie wziąć pod rozwagę drukowania w żywicy.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:21
autor: virgin71
FlameRunner pisze:
virgin71 pisze: Faktycznie, ale to układ HBOTowy.
Nie.
A czym się różni?

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:28
autor: dragonn
H-bot bliżej do CoreXY niż do CTC/Makerbot. CTC/Makerbot mają osobny silnik na karetce Y do poruszania X, ogólnie CTC/Makerbot to tak zwykła kartezjanka tylko że z stołem w Z. W H-bot tak jak w CoreXY żadnej silnik się nie porusza (różnią się one tylko układem pasków).
https://maxdesign1990.files.wordpress.c ... 5/hbot.png
https://3dprinter.ua/wp-content/uploads ... 2a-14m.jpg

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:33
autor: Kopytko
Ale tu ten uklad w tej drukarce nie jest hbotem. Przeciez widac walki od y i silnik na x.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:35
autor: rocendroll
FlameRunner pisze: Mam wrażenie, że sam nie do końca wie, czemu patrzy akurat na te drukarki.
Zapytany o zastosowania, odpisał że chodzi o jakość druku. Przy braku innych wymagań, nie widzę żadnego powodu, by nie wziąć pod rozwagę drukowania w żywicy.
Ja tylko dodam od siebie że jest fajny materiał od arhn, w nim także, mówią o kłopotach z obsługą tej drukarki. Trzeba też dodać że jej użytkowanie jest droższe.
Także to też nie jest tak że jest Photon jest urządzeniem bezproblemowym - nie może tak jak normalna drukarka być używanym w pomieszczeniu pełnym ludzi. Musi być dostęp powietrza, potem wydruki trzeba czyścić, suszyć itp.

Za ten cały trud - faktycznie, jest najlepsza jakość na rynku w tej cenie, i w wyższej też. Przede wszystkim drukowanie z żywicy nie zostawia śladów na przedmiocie, tak jak w metodzie tradycyjnej ;)

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 11:49
autor: Woszu
A szczerze mówiąc, przyglądałem się Photonowi, jednak właśnie malutkie pole robocze, zapaszki oraz te płukania mnie trochę zniechęciły.
Nie rozpisywałem się z wymganiami, bo jakość jest najważniejsza - ale chodzi mi głównie o wybór pomiędzy tymi dwoma modelami.
Siędzę już trochę i czytam. Zaczynałem od CR10, potem I3 mega, następnie znalazłem ich "wspólne dziecko", czyli Jgaurora a5, a ostatnio jeszcze wskaczyła 4max. Szczerze mówiąc, skłaniam się ku A5, bo do 4max jeszcze małe wsparcie w necie. Chyba zbyt nowy sprzęt

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 12:01
autor: virgin71
Ale CTC ma wsparcie:)

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 21 maja 2018, 12:44
autor: Woszu
Fajna ta CTC, ale pole robocze malutkie. Taki sześcian 200 to minimum. Nie podawałem w wymaganiach, bo obie które rozważam mają zakres dobry.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:32
autor: Artu
Odgrzeję kotleta :mrgreen:
W związku z tym, że M90 rzęzi, skrzypi i wymagała by kapitalnego remontu, stoję, a właściwie siedzę przed tym samym dylematem, czyli wyborem pomiędzy Anycubic 4max, a Jgaurora A5.
Nie wiem czemu te dwie drukarki "zawróciły mi w głowie", ale jakoś tak się złożyło... :DD
Nie chce mi się budować, konstruować, a złożyć i drukować ;) Nawet delta stoi i mimo, że wymaga tylko "liźnięcia", to jakoś mi się nie chce... :sorry:
Niby A5 ma duże pole robocze, ale ma również bowden, którego jakoś nie lubię, i trzeba by ją było jakoś "obudować" do tych większych wydruków...
4max jest direct, chociaż i tak zamontował bym w nim Goliata z M90, i jest "zabudowany", ale znacznie mniejsze "pole robocze"...
I bądź tu człeku mądry, i coś wymyśl... :shock:

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:34
autor: dragonn
Ja bym wziął 4max pomimo że na forum jeszcze nikt jej nie ma. Jgaurora ma jakaś złą pasę na forum, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie :D.
W ogóle jakoś większe zaufanie mam do Anycubica, sam uruchamiałem i3 Mega a jak ostatni szał z Deltą tez pokazuje że to niezła drukarka jest.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:39
autor: FlameRunner
dragonn pisze:Jgaurora ma jakaś złą pasę na forum
A5? Ja mam wrażenie, że drukarka jest normalna, tylko ma pecha do swoich posiadaczy. ;)

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:42
autor: Artu
Doszła jeszcze jedna, aby zamącić temat :mrgreen: a mianowicie drukarka TronXY X5s o dużym "polu roboczym", a ze względu na konstrukcję, łatwa do "zabudowania" :good:

I co wy na to :crazy2:

Aaaa, i jeszcze jedno. W związku z tym, że muszę się "zratować", to odpadają zagramaniczne sklepy :fool:

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:42
autor: dragonn
FlameRunner pisze:
dragonn pisze:Jgaurora ma jakaś złą pasę na forum
A5? Ja mam wrażenie, że drukarka jest normalna, tylko ma pecha do swoich posiadaczy. ;)
Możliwe :P, co nie zmienia fakt że mnie to do niej zniechęca xD

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 11:50
autor: FlameRunner
Artu pisze:Doszła jeszcze jedna, aby zamącić temat :mrgreen: a mianowicie drukarka TronXY X5s o dużym "polu roboczym", a ze względu na konstrukcję, łatwa do "zabudowania" :good:
viewtopic.php?t=1708

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 12:00
autor: Artu
No i jeszcze bardziej mi się "zamąciło" :shock:

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 12:08
autor: FlameRunner
Jeśli jesteś skłonny co najwyżej złożyć, bez grzebania i poprawiania, to Ty sobie chyba musisz UMO+ kupić. ;)

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 12:11
autor: Artu
Nie, aż tak leniwy to nie jestem ;) Poza tym, mam już jednego "drewniaka" M90 :DD

Coraz bardziej "się skłaniam" do Tronxy x5s...

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 12:13
autor: kapi
FlameRunner pisze:
dragonn pisze:Jgaurora ma jakaś złą pasę na forum
A5? Ja mam wrażenie, że drukarka jest normalna, tylko ma pecha do swoich posiadaczy. ;)
ta, o której wszyscy myślą, ma się znakomicie i naprawdę ładnie drukuje.
Operator maszyny poskramia jej fanaberie z dnia na dzień, z coraz lepszym skutkiem :DD :piwo:

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 12:31
autor: FlameRunner
To znaczy - odkupiłeś ją od margasa? :D

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 04 paź 2018, 14:07
autor: kapi
Nie, wspomoglem swoją skromną wiedzą :) w zakresie kalibracji.
Co dwie głowy to nie jedna.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 07 paź 2018, 22:19
autor: McKee
Szukaj na allegro - trochę cierpliwości i coś na pewno znajdziesz (a przy okazji jest zabawa w upolowanie czegoś ciekawego).
Teraz jest np. Gate 2.0 - świetny sprzęt za niewielkie (na razie) pieniądze: https://allegro.pl/drukarka-3d-gate-2-0 ... 62674.html
Tylko pole robocze może cię się mniej podobać (?).
Każdy zakup można rozłożyć na kilka płatności.
Tylko nie licytuj niepotrzebnie zwiększając cenę. Nastaw snajpera na ile uważasz za słuszne i czekaj na wynik.

Re: Anycubic 4max, czy Jgaurora A5?

: 08 paź 2018, 06:06
autor: Artu
McKee pisze:Szukaj na allegro - trochę cierpliwości i coś na pewno znajdziesz (a przy okazji jest zabawa w upolowanie czegoś ciekawego).
Szukam, a nawet znalazłem...
McKee pisze:Każdy zakup można rozłożyć na kilka płatności.
I tu jest właśnie problem... W moim przypadku, jedyna forma zapłaty, to zakup na raty...tak się ułożyło :eek: Pracuję dopiero od 3 września (po 3 latach "przerwy"), więc wiadomo jak na to patrzą banki... Jednym słowem, kwadratura koła :x
McKee pisze:Tylko nie licytuj niepotrzebnie zwiększając cenę. Nastaw snajpera na ile uważasz za słuszne i czekaj na wynik.
Na Alledrogo jestem od dnia jego powstania, więc... :mrgreen: