Strona 1 z 1

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:19
autor: jarhead
Dzień Dobry,
Państwo drodzy, nieprzerwanie szukam dobrej wiertarko wkrętarki stosunek jakość-cena.
Sprzęt będzie służył do obróbki wydruków ^^ (wiem, wiem od tego jest Dremel..) i prac remontowych w domu.
Wszelkie sugestie mile widziane - najlepiej z linkami

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:25
autor: mcxmcx
Ryobi, Makita. Zakładam do domu.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:31
autor: Pjoter
A jaka jest definicja prac remontowych w domu? Bo chyba lepiej osobno w wiertarkę zainwestować i osobno we wkrętarkę.

Osobiście sam się zastanawiam nad jakąś małą wkrętarka do pracy z wydrukami i doszedłem do wniosku że musi być ona lekka aby można nią było operować wygodnie. Do tego najlepiej mała no ale wkrętarka aby łatwo było zmieniać wiertła i końcówki. Dziś w sklepie macałem takie coś. Lekkie, małe, ma uchwyt wiertarski, ładowanie bezproblemowe bo microUSB. No ale już w ścianie tym nie powiercisz, na upartego tylko jakiś wkręt można wkręcić.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:33
autor: dziobu
Kopnij się do najblizszej Castoramy - niedawno była promocja (i może jeszcze jest) na Bosch Easydrill 1200.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:37
autor: jarhead
Pjoter pisze:A jaka jest definicja prac remontowych w domu? Bo chyba lepiej osobno w wiertarkę zainwestować i osobno we wkrętarkę.

Osobiście sam się zastanawiam nad jakąś małą wkrętarka do pracy z wydrukami i doszedłem do wniosku że musi być ona lekka aby można nią było operować wygodnie. Do tego najlepiej mała no ale wkrętarka aby łatwo było zmieniać wiertła i końcówki. Dziś w sklepie macałem takie coś. Lekkie, małe, ma uchwyt wiertarski, ładowanie bezproblemowe bo microUSB. No ale już w ścianie tym nie powiercisz, na upartego tylko jakiś wkręt można wkręcić.
Kurde troche wyglada jak zabawka..
Na razie najbliżej mi do: https://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkre ... 69478.html

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 19:41
autor: dziobu
Mam GSR 10,8. Ma jedną wadę - to bardziej wiertarka. Ma bardzo twarde sprzęgło - do grzebania w plastiku polecam coś delikatniejszego. A jako ogólno-domowe jest OK.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 20:10
autor: Pjoter
jarhead pisze:Kurde troche wyglada jak zabawka..
Na razie najbliżej mi do: https://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkre ... 69478.html
Ja szukam wiertarki do grzebania w wydrukach więc taka zabawka jest dla mnie ok. Do wszystkiego innego mam wiertarkę z udarem. A jak trzeba w żel-becie to pożyczam SDSa od kolegi :D
Co do bosha to mamy jakiegoś podobnego w robocie i jest ok jeśli chodzi o wiercenie w drewnie i wkręcanie wkrętów (zamykamy skrzynie nim). Ale nie wiem co innego można nim robić :D

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 21:54
autor: Pajacyk0v
Metabo BS18 - mała ale wariat. Inwestycja na lata. Dwa biegi, moment do 48Nm.

https://www.leroymerlin.pl/elektronarze ... ,l161.html

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 23:30
autor: chemik72
Pajacyk0v pisze:Metabo BS18 - mała ale wariat. Inwestycja na lata. Dwa biegi, moment do 48Nm.

https://www.leroymerlin.pl/elektronarze ... ,l161.html
Potwierdzam jest nie do zajechania i to w warunkach przemysłowych :good:

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 21 maja 2018, 23:35
autor: sol
Ja wiem ze zabrzmie niepoważnie, ale poczekaj az sie 16v wkretarki w lidlu pojawią. 2 lata mam, Aku działa bez zarzutu. Zarobila na siebie ze 2 razy jak nie wiecej :)

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 07:06
autor: Domell
Ja mam ot takie tanie ustrojstwo https://img01-olxpl.akamaized.net/img-o ... czecin.jpg
I o dziwo bebechy nie są plastikowe a metalowe i w zestawie wkrętak, długo mi już to działa i nic się z tym nie dzieje złego.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 07:58
autor: Cosik
A ja polecam Black&Decker mam ten model https://www.blackanddecker.pl/pl-pl/pro ... i/bdch188n i jestem mega zadowolony, tylko fajnie by było mieć mocniejszą ładowarkę :D

Udar działa i daje radę, wiadomo że nie jest do potężna wiertarka z udarem, ale do lekkich prac daje radę.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 08:10
autor: Artu
Co za porąbane podejście sprzedawców :shock: Paczę fajna, paczę tania, czytam drobnym druczkiem:

:twisted: "Dostarczana bez akumulatora i ładowarki" :twisted:

Chodzi o polecaną wyżej BDCH188N

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 08:49
autor: dziobu
To nie podejście sprzwdawców tylko taka wersja. Masz takie cudo, psuje się. Masz kupić kolejne, z kolejnymi akumulatorami i ładowarką? Może nie każdy potrzebuje. Większość sprzetów tego typu mozna kupic bez dodatków.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 08:57
autor: Artu
W moim starutkim B&D szybciej akumulatory padły, a wkrętarka ma się dobrze :DD

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 09:05
autor: dziobu
Sam widziałem jak "majstry" klasy "kto Panu to tak spier*olił" używają tego jako młotka. A producenci widocznie dostrzegli to wcześniej :)

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 09:34
autor: Kopytko
Może i będziecie się śmiać, ale ja przekonałem się do marki marketowej PARKSIDE , mam tego pełno i wkrętarki i małe i duże i wszystkie nie odstępują dobrym markom. Mój brat ma w firmie makity / bosch niebieskie i też te parkside , który miały być na dojechanie i ew gwarancje jak nie podołają a się okazało ,ze już 2 rok na budowach jeżdżą i działają bez zarzutów. Wiec jak ktoś nie jest profesjonalistą , wkrętarki używa 4 razy w roku to po co przepłacać? Fakt fajnie pokazać ale mam zajebiste Milwakee albo Maklite ale czy naprawdę jest sens? Ja za różnice w cenie wole coś córce kupić:P

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 10:25
autor: mcxmcx
Tyle że Makita z dwoma bateriami bywa w promo za £89, a wkrętarka z Lidla z Aku o niższym napięciu kosztuje £39.90 albo £45.99

Czyli jak coś robisz i masz potrzebę dwóch akumulatorów to Makita taniej.

Tak samo jak system - wszystko na temat same baterie.

Ja mam Ryobi, pila, wyzynarka, wkrętarka, kosiarka i lampa. Wszystko z jednego rodzaju baterii.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 10:28
autor: dziobu
Bo to nie są złe rzeczy. Uchodzą za niemarkowe. To tyle.
(Markowy) Bosch w sporej częsci jedzie na znaczku co ładnie widać porównująć produkty serii zielonej i niebieskiej. Ale na znaczek zapracował.

Co do Parkside - jest to produkt firmy Kompernass która swego czasu (pewnie teraz też) współpracuje z innymi niemieckimi producentami. Stąd niektóre akcesoria (typu akumulatory) Parkside pasują do ładowarek Boschowskich.
Tu macie pełną ofertę: https://www.kompernass.com/index.php?ro ... urer_id=16

To w sumie normalne że drożsi producenci wypuszczają swój sprzęt, czasem nawet nie gorszy, pod inną marką. Nie chcą psuć sobie opinii a muszą z czegos żyć :)

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 10:33
autor: Kopytko
Ja jak wspominałem mam kilka sprzętów PARKSIDE i aku pasują wzajemnie z wielu więc na zapas aku nie narzekam, choć tak naprawde przy moich pracach nigdy nie rozładowałem aku do końca, za mało prac. Nawet jak kręciłem regipsy w domu:P Co do uniwersalnosci Ryobi, dlatego podoba mi się one? jest jeden z lepszych wyborów i uniwersalnoisci, a sprzęt też nie jest zły.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 10:58
autor: jacekpom
Też polecam Parkside dokładnie PABS 12 B3 w lidlu był za 169zł na OLX widziałem za 110 zł tu masz test tej wkrętarki https://www.youtube.com/watch?v=ZFeZlJqrqd4

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 11:14
autor: Kopytko
Dokładnie tą wkrętarką robię prawie wszystko, dużej nie miałem po co wyciągać, prócz mieszania kleju do płytek, bo ta mała jest naprawdę mega silna.
Ale to chyba przewaga aku Li-po

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 12:32
autor: kudlacz
Lidlowej PBSA 12 A1 używam niemal codziennie od 2 lat w warsztacie samochodowym, zero problemów. Bity Parkside też mogę polecić.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 19:48
autor: jarhead
A jak jest z wytrzymałością akumulatorów w tej Parkside?
A ktoś sprawdzał gwarancję - 3 lata, którą się reklamują?

Akurat mi wpadła w rękę gazetka Lidla i jest obecnie akumulatorowa szlifierka kątowa

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 19:48
autor: FlameRunner
Czy te Lidlowe sprzęty są dostępne w jakimś sklepie internetowym?
Mam na myśli regularną sprzedaż, a nie to co ktoś kupił na promocji w Lidlu i teraz robi biznes życia sprzedając przez internet trzy sztuki.

Druga sprawa, to jest w sklepach cały czas, czy trzeba czekać aż "rzucą" interesujący nas towar?

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 19:52
autor: jarhead
Ja jeszcze nie znalazłem w sklepach internetowych. Zawsze trzeba wypatrywać w gazetkach

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 19:55
autor: dziobu
FlameRunner pisze:Czy te Lidlowe sprzęty są dostępne w jakimś sklepie internetowym?
Nie i nie będą.
Lidl wrzuca toto co jakiś czas żeby zwabić naród. Nie mają interesu w sprzedaży poza sklepami, zwłaszcza że sprzęt jest dobry.

edit.
Tu warto jeszcze wspomnieć że w przeciwieństwie do 95% sprzętu marketowego, do Parkside można normalnie dokupić wszystkie częsci eksploatacyjne czy akcesoria. Normalnie = w każdej chwili. M.in przez stronę którą podałem wcześniej (https://www.kompernass.com/index.php?ro ... urer_id=16). Jak by nie było jest to plusik dla marki.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 22 maja 2018, 22:19
autor: Kopytko
I podobno z wymiana czy zwrotem w lidlu nie ma problemu. Jak nie wymieniają towaru to oddaja kase. Przynajmniej tak kolega mi tlumaczyl.ktory byl.kierownikiem tam. Gazetki nie maja na celu promocji produktu a maja na celu sciagniecie klienta do sklepu ktory albo nie kupi tego co w gazetce bo na sklep rzuca kilka szt ale przyjedzie i zapewne z pustym koszykiem nie wyjdzie.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 23 maja 2018, 15:45
autor: sol
widzę że temat lidlowego sprzetu ruszył, ja korzystam z PABS 16 A2, używam jej głównie do rozbierania silników spalinowych i szczerze moge polecić,
większość śrub tak do m6 da się zerwać (nie urwać ;) ) za jej pomocą, nie raz nie dwa była cała w oleju i jak na złość nei chce się zepsuć :)

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 16 cze 2018, 18:45
autor: jarhead
Myślałem, myślałem i się skusiłem na tego Parkside. Akurat jest promocja w Lidlu na PBSA 12 B1 za 149zł od dzisiaj - https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=20379
Zobaczę jak się maszynka sprawuje i podzielę się opinią :) Dzięki za doradzenie.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 12:16
autor: Kama
Ja się zastanawiam nad YATO YT-82796.
Niezłe parametry, wysoki moment, futro do 13mm i cena poniżej 500zł.
Byłem gotów brać Ryobi, ale po "macaniu" w castoramie pozostał niesmak (macałem Ryobi R18PDBL-0 cena +/- 1000zł).

Obrazek
Obrazek

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 12:27
autor: Cosik
Jest bardzo podobny do tego black&decker o którym pisałem, patrzyłeś może na niego?

Re: RE: Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 13:42
autor: mcxmcx
Kama pisze:Ja się zastanawiam nad YATO YT-82796.
Niezłe parametry, wysoki moment, futro do 13mm i cena poniżej 500zł.
Byłem gotów brać Ryobi, ale po "macaniu" w castoramie pozostał niesmak (macałem Ryobi R18PDBL-0 cena +/- 1000zł).

Obrazek
Obrazek
Te R18PDBL bez baterii są po £80 a z dwiema bateriami dużymi za £160.

Co było za PLN 1000?

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 17:43
autor: Kama
Cosik pisze:Jest bardzo podobny do tego black&decker o którym pisałem, patrzyłeś może na niego?
Tak, ale ma za małe futro (max 10mm) i o wiele niższy moment (28Nm).
mcxmcx pisze:Te R18PDBL bez baterii są po £80 a z dwiema bateriami dużymi za £160.
Co było za PLN 1000?
Najtaniej bez baterii znalazłem w PL za +/- 630 zł.
Z baterią 4Ah - 1 000zł.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 18:38
autor: BobekNierobek
Myślicie czasami o tym co będzie jak po okresie gwarancyjnym taka wkrętarka się popsuje ?
Np. podane wyżej Ryobi:

Stojan w komplecie z wyłącznikiem: 319 zł netto.
Przekładnia: 252 zł netto

Często spotykam się z sytuacją, że klient kupuje wypasione wkrętarki, a później jak ma zabulić 600 zł za naprawę to się załamuje.

Osobiście polecam niedrogą chińszczyznę typu Parkside, Yato itp. to później nie boli jak się popsuje.
Ewentualnie Makitę po zweryfikowaniu ceny części dla poszczególnych modeli.

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 17 cze 2018, 19:01
autor: Pajacyk0v
Za pięć lat to ja nie będę pamiętać gdzie mam od mojej papiery :]

Re: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

: 18 cze 2018, 09:29
autor: Cosik
Kama pisze:
Cosik pisze:Jest bardzo podobny do tego black&decker o którym pisałem, patrzyłeś może na niego?
Tak, ale ma za małe futro (max 10mm) i o wiele niższy moment (28Nm).
Ale to przecież nie ma problemu, tu masz całą listę https://www.blackanddecker.pl/pl-pl/pro ... wy-s-|/-/-

No i są mocniejsze np ta: EGBHP146K

Ja polecam bo jest to solidna konstrukcja, ostatnio kumpel kupił Ryobi i jak wiercił większy otwór to mówił że czuł jakby zaraz mu się miała rozpaść