Strona 1 z 1

Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 18:44
autor: Hejterro
Hej! Po ostatnim konkursie stwierdziłem, że czas chyba dopracować swoje ustawienia w slicerze, bo coś chyba nie do końca jest w porządku, a kiedyś było dobrze. Wróciłem więc do moich starych ustawień i różniły się one tylko jednym parametrem. Kto zgadnie jakim? I nie, nie jest to po prostu włączenie retrakcji. Osobiście myślę, że to dość zaskakujące.
20180524_183419[1].jpg
Po lewej włączone lift Z 0.5mm, po prawej wyłączone

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 18:47
autor: dragonn
Tak, z lift bez wipe kompletnie psuje retrakcję :P. Z wipe działa ok. Po prostu dysza musi mieć możliwość wytarcia się w materiał, jak włączasz z-lift to tracisz tą opcję.

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 18:50
autor: Hejterro
Osobiście powiem, że jestem w szoku :P Ale codziennie człowiek się uczy czegoś nowego :D

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 21:12
autor: Cosik
A ja zapytam czy chodzi o to "Wipe while retracting" ?

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 21:15
autor: dragonn
Cosik pisze:A ja zapytam czy chodzi o to "Wipe while retracting" ?
Nie, samo Wipe raczej wystarczy, to o czym mówisz powoduje że drukarka robi wipe i retrakcję jednocześnie. Nie spotkałem się jeszcze z jakaś przydatnością tego. Ja ustawiam Wipe na około 2mm.

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 22:13
autor: Cosik
Tylko w Slic3rPE widzię dwie opcje z wipe w nazwie 1. to to co napisałem 2. Wipe tower. Więc szukam odpowiednika ;)

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 22:22
autor: dziobu
A jaką kolejność obrysów miałeś? Najpierw zewnętrzne?

dragonn pisze:Nie, samo Wipe raczej wystarczy, to o czym mówisz powoduje że drukarka robi wipe i retrakcję jednocześnie. Nie spotkałem się jeszcze z jakaś przydatnością tego.
Po zakończeniu jazdy i gdy zaczyna z-lift, jest już po retrakcji.
Mam to chyba wszędzie i tak to działa: viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=flsun+i3#p38472

Re: Zagadka kalibracyjna

: 24 maja 2018, 23:34
autor: Hejterro
Na końcu zewnętrzne. Ale Slic3er na samym końcu robi wypełnienie, jednak nie ma to większego znaczenia, bo wyżej już tylko obrysy są. Retrakcja jest wykonywana przed liftem, jednak lift zaciąga za sobą plastik po prostu i tu jest problem.

Re: Zagadka kalibracyjna

: 25 maja 2018, 06:51
autor: McKee
dziobu pisze:Po zakończeniu jazdy i gdy zaczyna z-lift, jest już po retrakcji.
A czy to nie zależy przypadkiem od slicera? Dla pewności trzeba by na kilku sprawdzić / przetestować. Może tak się tylko Slic3r zachowuje?

Re: Zagadka kalibracyjna

: 25 maja 2018, 12:28
autor: PrzemoS
Jesli patrzyc na Slicery itp to ja widze roznice miedzy Cura a S3D patrzac na Retrakcje .. Cura robi to lepiej bo najpierw retrakcja potem Travel w kolejne miejsce a S3d robi to rownoczesnie dlatego dobrym sposobem na zwalczanie Nitek jest Wipe 1-2mm tak jak mowi @dragon . Nitki rowniez moga powstawac pod wplywem podwijania sie wydruku ze wzgledu na slaby nawiew wtedy dysza przechodzac od pkt x do pkt x haczy o podwiniety wydruk nawet minimalnie i zamoczynnie powstaje ciagnaca sie niteczka :) Rowniez dobrze moze byc WIlgoc jak testowal @Kopytko jemu tez przy wiglosci filament nie dawal rady z retrakcja . Piekarnik i juz bylo ok:)