[ZU] - wycena zaprojektowania oraz wydrukowania elementu

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Awatar użytkownika
virgin71
Zasłużony
Drukarka: Ultimaker | Lume+
x 227
Kontaktowanie:

Re: [ZU] - wycena zaprojektowania oraz wydrukowania elementu

Postautor: virgin71 » 11 cze 2018, 16:55

To będzie warstwa 0.1. Obawiam się, że ktoś Ci wydrukuje uszczelkę, a nie to, o co prosisz. Nie ogarniają. W żywicy też klasycznie 20x20x20:)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
x 340

Postautor: McKee » 11 cze 2018, 17:15

Słowo-klucz: postprocessing.
Bierz: niech drukują. Cena wygląda na rozsądną ;), ale płatność po pomiarach dopiero. I niech za te 100zł szlifują / szpachlują żeby się wymiary zgadzały co do 0.1mm ;) (choćby miesiąc).

PS.: Z fakturą czy "po studencku"?

PS2.: Tak w zasadzie to na FDM da się to zrobić. Metodą prób i błędów, po wydrukowaniu kilku testowych elementów można wymiary dobrać do tego co drukarka ew. zniekształca. Tylko w tej cenie (brutto?), to mi by się nie chciało.

PS3.: ... ale faktycznie Virgin ma rację: możesz dostać element z rysunku a nie formę do weryfikacji jego wymiarów :rotfl:
Motto na dziś: "How may I amuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Zasłużony
Drukarka: Ultimaker | Lume+
x 227
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 11 cze 2018, 22:59

Hehehe, na pewno. Przecież takie QC trzeba zaprojektować dokładnie, z przeskokami wymiarów, żeby wiedzieć gdzie co nie halo. To jest parę dobrych PLNów za sam projekt. Chyba, że to ma być najprostsza forma - pasuje/nie pasuje. Bez podawania co, gdzie i ile. Ale to i tak, samo się nie zrobi.

Podejrzewam, że bez FV i bez zrozumienia. "Na studenta" ;)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 27

Postautor: Pjoter » 11 cze 2018, 23:39

Nie no, wszystko na FV. W mailu zapytałem się o dokładność X, Y i Z. Chyba wszyscy zapytani odpowiadają o dokładność Z...

Jak na razie to oferty druku nie zachwycają. Czekamy na odgórne rozporządzenie z jaką dokładnością ma być QC i wtedy zdecydujemy czym wykonywać przymiar.
Hobby robotyka - projektowanie i programowanie :git:
Anycubic i3 Mega - na początek wystarcza
HyperCube Evolution - worklog :D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
x 340

Postautor: McKee » 11 cze 2018, 23:50

W zet to suwmiarką zmierzysz .... totalne niezrozumienie tematu. Wszyscy chyba chcą wykonywać ten element, który wrzuciłeś na poprzedniej stronie.
Ludzie nie potrafią czytać.

PS. Jeżeli to tylko dopasowanie (weryfikacja otworów) to wydruk przymiaru z filamentu i do tego jakieś metalowe tuleje tam gdzie powinny być otwory w elemencie - moim zdaniem do zrobienia na FDM - od tego jest druk 3D żeby takie rzeczy robić.
Tylko ja się zupełnie na tym nie znam ....
(i może dlatego mi jednej cyfry brakuje w wycenie :no: ~dzień roboty (?) żeby to DOBRZE wykonać)
Motto na dziś: "How may I amuse you?"
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 27

Postautor: Pjoter » 12 cze 2018, 00:54

McKee pisze:wydruk przymiaru z filamentu i do tego jakieś metalowe tuleje tam gdzie powinny być otwory w elemencie - moim zdaniem do zrobienia na FDM

O tym już też pomyślałem, jeśli faktycznie takie rozwiązanie zostanie wybrane to pewnie ja sam się zajmę drukiem.
Hobby robotyka - projektowanie i programowanie :git:
Anycubic i3 Mega - na początek wystarcza
HyperCube Evolution - worklog :D

Wróć do „Usługi”