Strona 1 z 1

Cura 3.4 - uwaga na profile

: 28 cze 2018, 22:11
autor: corristo25
Cześć
Właśnie wrzuciłem nową kure, wywaliłem starą, a po odpaleniu nowej Error Error i czyste konto. Dobrze że miałem bkp i wczytało profile bez problemu.
Także zróbcie bkp przed instalacją.
Poza tym, hmmm zniknął język polski :?

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 28 cze 2018, 22:19
autor: Pajacyk0v
Pewnie dla tego że zmienili sposób przetwarzania profili, jakieś... backupy w cloudzie :]

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 28 cze 2018, 22:32
autor: corristo25
Pajacyk0v pisze:Pewnie dla tego że zmienili sposób przetwarzania profili, jakieś... backupy w cloudzie :]
no to akurat mi się najbardziej podoba, w perspektywie zrobienia "format C" która stoi przedemną :P
tylko nie musieli psuć przy okazji :)

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 28 cze 2018, 22:40
autor: virgin71
Mi po raz kolejny profile umarły - już przywykłem. Zgłaszałem to, ale rozwiązaniem miało być wycięcie wszystkiego w pień i zrobienie nowych profili. Właśnie rozwiązanie poszło do lamusa...

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 28 cze 2018, 22:53
autor: emartinelli
Korciło mnie aby zainstalować ale na szczęście powstrzymałem się i jak się okazuje bardzo dobrze.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 06:57
autor: kapi
Potwierdza się, że najbardziej niezawodne są : kartka i ołówek :)

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 09:29
autor: S3b
Też mnie to dopadło - na szczęście miałem wyeksportowane profile druku z paru wersji wstecz do kilku materiałów i o dziwo się zaimportowały. Ale wkurzyłem się nieźle... Niestety profil drukarki musiałem ręcznie odtworzyć.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 11:33
autor: virgin71
U mnie na szczęście drukarki zachowało tym razem:)
Współczuję braku drukarek. To mnie doprowadza do szaleństwa.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 19:49
autor: Pajacyk0v
Właśnie zainstalowałem. Zachowało wszystkie profile (drukarki i materiałów) ALE przy próbie cięcia proces CuraEngine.exe został zatrzymany i h... :(

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 20:25
autor: Pajacyk0v
A jednak coś pozmieniali w strukturze JSONów opisujacych materiały/maszyny. Muszę przepisać kluczowe parametry ręcznie. :yawn:

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 20:51
autor: TDI-CAD
Mi został profil drukarki i filamentu na win7 64bit, ale po pocięciu modelu nie ma home Z i drukuje w ostatniej pozycji Z

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 21:09
autor: corristo25
Kolejna cudowna niespodzianka. Zmienili start g-code tak, że bazowana jest tylko oś Z. Dobrze że byłem przy drukarce przy starcie :|

EDIT. Mimo że zassałem moje stare profile. Prędkości druku i tak mam inne. Niby ustawienie bazowe 50mm/s:
poprzednio inner wall mialem 50, outer 25.
teraz mimo ustawienia prędkości na 50. inner ma 70 a outer 35 :|

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 29 cze 2018, 21:34
autor: Pajacyk0v
Ja finalnie zgrałem swoje profile z %appdata%\cura\3.X\ i zrobiłem czystą instalację. Problem wywalającego slicera znikł.

O ile materiały i drukarkę da się zaimportować w programie to profile druku (folder quality) to porażka. Otworzyłem swoje pliki CFG w Notepadzie i po kolei je przeglądając wyklikałem od nowa w Cur(v)ie. Na szczęście nie miałem ich zbyt wiele.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 00:45
autor: McKee
Pajacyk0v pisze:Otworzyłem swoje pliki CFG w Notepadzie i po kolei je przeglądając wyklikałem od nowa w Cur(v)ie. Na szczęście nie miałem ich zbyt wiele.
Brawo Ty!
... ale to jakaś paranoja żeby aktualizacja tak wyglądała.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 00:57
autor: dziobu
No trochę żenujące, zwłaszcza że oidp to nie pierwszy raz. Dziwne że dodając takie bajerasy jakie robią, nie potrafią zachować kompatybilności albo przynajmniej zrobić automatycznego konwertera do najnowszej wersji.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 04:42
autor: Vesp
U mnie upgrade z 3.2>3.4 bez problemu, wszystkie profile i definicje drukarek bez zmian.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 08:27
autor: FlameRunner
A dajcie spokój, ja z powodu profili korzystam nadal z 3.0.3 :(

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 09:59
autor: Pajacyk0v
dziobu pisze:No trochę żenujące, zwłaszcza że oidp to nie pierwszy raz. Dziwne że dodając takie bajerasy jakie robią, nie potrafią zachować kompatybilności albo przynajmniej zrobić automatycznego konwertera do najnowszej wersji.
Wydaje mi się że to może być ostatni raz. Nie bez powodu jeden z głównych fjuczerów w 3.4 to backup profili w cloudzie. Być może zastosują jakiś bardziej uniwersalny format kompatybilny z przyszłymi wersjami. A poza tym będą mieli konkretną bazę do analizy kto co i jak :]

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 30 cze 2018, 10:23
autor: dziobu
I co z tego jak 3.4 znowu wymaga stworzenia profili od nowa?
Skopiowałem profil z 3.3 i w sumie to działa. Nie bardzo chce mi się śledzić zmiany w formacie plików, ale wygląda na to że kaszani to import profilu przy instalacji/pierwszym uruchomieniu a nie sam program. Tak czy owak, jest to KICHA.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 01 lip 2018, 19:06
autor: Pajacyk0v
Zauważyłem że na 3.4 przy kładzeniu górnych/dolnych warstw głowica po każdym przejeździe robi ~0.5s pauze zanim zacznie lecieć w przeciwnym kierunku. Tez tak macie? WTF?!

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 01 lip 2018, 19:24
autor: ethanak
Ja zauważyłem dziwactwo: przy starcie stół mi wyjeżdża na max do przodu, potem dopiero cofa się i szuka zera i dalej drukuje normalnie.
Wróciłem do 3.3.1 - ficzerów z 3.4 na razie nie potrzebuję.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 01 lip 2018, 21:20
autor: Zepco
Sprawdź profil drukarki czy masz odpowiednio generowany gcode.. Opcja GCode flavor

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 01 lip 2018, 21:28
autor: ethanak
GCode flavor: Marlin
Start G-code:

Kod: Zaznacz cały

G21            ;metric values
G90            ;absolute positioning
M82            ;set extruder to absolute mode
M107           ;start with the fan off
G28 X0 Y0      ;move X/Y to min endstops
G28 Z0         ;move Z to min endstops
G1 Z15.0 F9000 ;move the platform down 15mm
G92 E0         ;zero the extruded length
G1 F200 E3     ;extrude 3mm of feed stock
G92 E0         ;zero the extruded length again
G1 F9000
M117 Printing...
W obu wersjach (3.3.1 i 3.4) wygląda tak samo.
Ubuntu 18.04, wersje AppImage.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 01 lip 2018, 22:03
autor: Blazi
Dziwne że dodając takie bajerasy jakie robią, nie potrafią zachować kompatybilności albo przynajmniej zrobić automatycznego konwertera do najnowszej wersji.
Profile w Curze są robione tak naokoło i składane z tylu plików że absolutnie mnie to nie dziwi.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 02 lip 2018, 10:40
autor: virgin71
Wydaje mi się, że baza w chmurze to rozwiąże.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 02 lip 2018, 11:02
autor: dziobu
Obstawiam że nie. Będzie to samo tylko nowocześniej ;)

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 02 lip 2018, 11:32
autor: dragonn
Absolutnie nie potrzeba chmury do tego żeby to działało jak powinno. Po prostu wystarczy patrzeć co się zmienia jak się grzebie w sofice ;p. A pliki JSON bardzo łatwo czytać tak żeby automatycznie uzupełniać brakujące parametry - wystarczy mieć jeden surowy plik JSON który zawiera wszystkie aktualne domyślne wartości, najpierw czytam go a później na niego wczytujemy faktyczny profil użytkownika 'na niego'.

Oczywiście są jeszcze inne problemy niż brakujące parametry przy aktualizacji, zdaje sobie z tego sprawę.

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

: 14 lip 2018, 23:34
autor: corristo25
Dawno nie drukowałem, a na tym 3.4 to prawie w ogóle.
Nie mniej jednak zauważyłem że jakimś dziwnym trafem drukarka zaczęła mi przestawiać warstwy. Dokładniej w moim ciężkim Y :P
Po wielu próbach, bez zmian, nieustannie przestawiało warstwy. Zainstalowałem z powrotem 3.2.1 - problem zniknął...
Ciekawe...