Strona 1 z 1

Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 09:47
autor: rocendroll
Witajcie, wydrukowałem 3 pierwsze wydruki. 2 z nich wyszły, przy batmanie extruder zaczepił o wydruk i cały rozwalił. Ale po kolei. Drukarkę skalibrowałem wszystko ok. Przy pierwszej kalibracji XY, dysza złapała kartę i kartka jeździła po stole, wyłączyłem więc drukarkę, i podkręciłem sonde pinda trochę w dół - wtedy pomogło i kalibracja przeszła bez problemu. Czy możecie mi powiedzieć co poprawić aby pozbyć się następujących problemów przy druku?

1) Nie jestem pewny co do poprawności wielkości warstwy druku. Jednakże podnosząc extruder do góry kręcąc pokrętłem podczas kalibracji, drukarka drukowała w powietrzu a tak chyba nie powinno być? Teraz drukuje tak jak wdać przy gwizdku. Bardzo cienko, druk to niby 200um, ale ta dysza praktycznie sunie po druku...

2) Obrys i jego przyczepność do stołu. Linia potrafiła się odkleić. np. jak tu na zdjęciu:
FJIMG_20180628_153032.jpg
3) Potem drukarka pierwsze warstwy drukuje jak na zdjęciu poniżej:
FJIMG_20180628_153327.jpg
4) Na końcu drukarka rozwaliła się o własny druk zaczepiając o nitkę którą zostawiła:
FJIMG_20180628_153522.jpg
5) W wydruku gwizdka i loga Prusy, udało mi się uchwycić problemy z warstwami, nie wiem co może je powodować:
FJIMG_20180629_081539.jpg
FJIMG_20180629_081553.jpg
FJIMG_20180629_081621.jpg
FJIMG_20180629_081639.jpg
FJIMG_20180629_081647.jpg
Myślę że celem byłoby dla mnie uzyskać tak rewelacyjną (jak dla świeżego użytkownika druku 3d) jakość druku na górze i spodzie - jak na boku gwizdka. Tych warstw tam po prostu nie widać.
Czy macie wiedzę czy to jest kres możliwości, czy da się przewyższyć jeszcze tą jakość druku która jest na boku gwizdka?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 09:57
autor: tpila1
Dwie rzeczy:
1. Kalibracja extrudera, czy na pewno wypluwa tyle filamentu ile potrzeba.
2. (Jeżeli pkt 1 jest ok) Pierwsza warstwa jest za wysoko, w sensie głowica. Ten biały batman powinien być idealnie jednolity, biały filament nie jest przezroczysty i przy równo nałożonej warstwie stół praktycznie w ogóle nie powinien przebijać, mimo że jest to warstwa 0,20 mm.

No i pytanie czy po kalibracji XYZ przeprowadziłeś kalibrację pierwszej warstwy? Jak patrzę na obrys tego batmana to tam filament nie klei się przy łukach, czyli najprawdopodobniej dysza jest za wysoko.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 10:13
autor: rocendroll
No właśnie ale przeprowadziłem kalibrację pierwszej warstwy. I byłem bardzo zaniepokojony wyglądem tego co wypluwa dysza extrudera. Dlatego że ten filament drukowany powinien inaczej wyglądać chyba? u mnie jest tak jak na pierwszym przypadku,a powinien być ten co po środku co nie?
Przechwytywanie.PNG
A jak sprawdzić to czy wypluwa tyle ile potrzeba? Myślałem że już jest za nisko, a ty mówisz że jeszcze niżej mam go położyć ;p

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 10:31
autor: rocendroll
Nie mogę edytować posta a chciałem jeszcze zamieścić filmik z pytaniem czy taka głośność jest ok? Nie chcę tracić rozpoznawania warstw, a kurcze, spodziewałem się że jednak będzie chodzić trochę ciszej...

https://streamable.com/3rdwx

+ co z tą trącą o element plastikowy i wykrzywiającą się taśmą osi X zrobić?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 10:50
autor: tpila1
Na filmiku bardziej słyszę szum wentylatorów niż pracę drukarki, więc z głośnością chyba jest ok ;) Co do kalibracji extrudera, robi się to tak: na filamencie odznaczasz 15 cm, przez np repetier hosta każesz drukarce wypluć 10 cm filamentu i mierzysz ile Ci zostało z tych 15 cm. Jeżeli wynik będzie inny niż 5 cm to znaczy, że musisz przeliczyć na nowo kroki extrudera: (100*[obecna wartość kroków])/[ilość wyplutego filamentu w mm]
Aktualną wartość kroków extrudera możesz sprawdzić w repetier hoście w ustawieniach eeprom.

Co do kalibracji pierwszej warstwy to jak dobrze pamiętam wpierw idzie taki zygzag a na koniec taki malutki kwadracik. Staraj się wtedy tak ustawić live Z, aby kwadracik był gładki pod dotykiem i żeby nie było przerw pomiędzy liniami.

Co do paska to jest on źle założony. Powinien być idealnie płasko, bez żadnego wykręcania. Możliwe, że koło pasowe silnika osi X masz źle ustawione, zobacz też czy masz oba końce paska równo wciśnięte z tyłu karetki.

Możesz też zrobić tak: wyłącz drukarkę i przesuń ręcznie karetkę do lewej, spójrz przez tą szczelinę przy silniku X jak układa się pasek na kole pasowym względem karetki i następnie ciągle patrząc przesuń karetkę do prawej skrajnej pozycji. Zobaczysz wtedy czy pasek lata na boki i w którym to jest momencie.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 11:45
autor: rocendroll
Kurczę, a pojawił mi się taki dziwny dźwięk jakby obliczeń komputerowych nie wiem, ale nagrałem filmik, taki dźwięk jest normalny?
Filmik nagrany jest na warstwie -250um. Widać efekt jaki wyszedł.
https://streamable.com/t0wla
FJIMG_20180629_110637.jpg
Niżej zdjęcie gdy przestawiłem na -575. To już chyba ok. Ale wciąż ta fatalna pierwsza warstwa ;/
FJIMG_20180629_114204.jpg
FJIMG_20180629_114157.jpg

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 11:47
autor: FlameRunner
Nadal za wysoko.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 11:55
autor: Hejterro
Za wysoko + coś jest nie tak z paskiem zębatym.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 11:55
autor: McKee
Pooglądaj różne filmy na temat tego jak pierwsza warstwa ma wyglądać - np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=Fo42S22BTwg - zwróć uwagę na wygląd (ma być rozprasowana na stole) i prędkość druku - pierwsza warstwa nie za szybko.
W sprawie dźwięków: cóż na normalnej drukarce ze starszymi stepstikami piętro wyżej / niżej słyszałbyś "świerkotanie" silników... a u Ciebie po zamknięciu drzwi nie będziesz słyszał drukarki w innym pomieszczeniu. To jest mechaniczne. To ma silniki. To się rusza. To musi jakieś odgłosy wydawać.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 12:43
autor: rocendroll
A mam jeszcze takie pytanie, od czego jest ta śrubka u góry pomarańczowego elementu, przy lewym silniku osi X,wkręcona pod kątem, widoczna pod koniec filmiku?
https://streamable.com/3rdwx

Z paskiem napisałem do supportu Prusy, bo nie wiem co miałbym zrobić żeby to poprawić wszystko jest raczej dobrze, pasek jest dosunięty do końca pod ekstruderem

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 12:45
autor: FlameRunner
Daj skrina z zaznaczoną śrubką, o którą pytasz.

Kto składał tę drukarkę?
Koło pasowe na silniku osi X jest założone na odwrót.
Patrz: https://manual.prusa3d.com/Guide/3.+X-a ... 08?lang=en , drugie zdjęcie w kroku 9.

edit: Krok 9, nie 10.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 12:49
autor: anraf1001
rocendroll pisze:A mam jeszcze takie pytanie, od czego jest ta śrubka u góry pomarańczowego elementu, przy lewym silniku osi X,wkręcona pod kątem, widoczna pod koniec filmiku?
To może służyć do naciągu pasków.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 13:29
autor: rocendroll
FlameRunner pisze:Daj skrina z zaznaczoną śrubką, o którą pytasz.

Kto składał tę drukarkę?
Koło pasowe na silniku osi X jest założone na odwrót.
Patrz: https://manual.prusa3d.com/Guide/3.+X-a ... 08?lang=en , pkt. 10.
Proszę zdjęcie, ta u góry:
FJIMG_20180629_132446.jpg
Jak na odwrót? W sensie koła od osi X są nie po tych stronach co trzeba?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 13:34
autor: tpila1
Na odwrót, że ta cienka część koła pasowego powinna być bliżej silnika, teraz same zęby są tak odsunięte, że nie są w linii z otworem przez który przechodzi pasek, a ten przez to obciera się o plastik i się wykręca.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 13:37
autor: FlameRunner
@rocendroll, wybacz, ale muszę zapytać: czy Ty w ogóle czytałeś instrukcję składania tej drukarki?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 13:50
autor: rocendroll
@FlameRunner Tak szedłem krok po kroku. Czy Ty zauważyłeś jeszcze jakieś błędy?
tpila1 pisze:
Na odwrót, że ta cienka część koła pasowego powinna być bliżej silnika, teraz same zęby są tak odsunięte, że nie są w linii z otworem przez który przechodzi pasek, a ten przez to obciera się o plastik i się wykręca.
Czyli w sensie że muszę tą cienką część tak jakby wepchnąć głębiej po prostu? Powinna być bardziej wsunięta?

Edit. DOBRA, mam już zczaiłem co trzeba poprawić, dzięki a pomoc.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 13:57
autor: anraf1001
rocendroll pisze: Czyli w sensie że muszę tą cienką część tak jakby wepchnąć głębiej po prostu? Powinna być bardziej wsunięta?
Zdjęcie z instrukcji: https://d17kynu4zpq5hy.cloudfront.net/i ... WuunBde2TG
Tak powinno być

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 14:03
autor: rocendroll
Ale będzie się to dało jakoś teraz ogarnąć odkręcając sam silnik osi X bez rozkręcania całości co nie? :cry:

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 14:25
autor: anraf1001
No tak. A dlaczego nie? Nawet nei musisz silnika odkręcać. Zdejmij pasek i zębatke. A potem założ ją poprawnie

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 14:28
autor: rocendroll
No ale żeby zdjąć pasek muszę rozmontowywać ekstruder bo pasek jest w jego środku. A chciałem żeby obyło się be tego

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 14:53
autor: Hejterro
Pasek tylko zsuń z zębatki. Może będziesz musiał poluźnić silnik.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 15:15
autor: rocendroll
Dokładnie tak zrobiłem i już po operacji ale pojawił się kolejny problem. Wziąłem kalibrację jeszcze raz, i teraz na drugim rogu łapie mi kartkę. 3 razy powtarzałem test, jestem pewien że kartka równo leży. Na pierwszym rogu jest wszystko ok, na drugim łapie. Wcześniej przeszedł kalibrację ok, to co się teraz odpiernicza?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 29 cze 2018, 19:42
autor: rocendroll
Ok, wszystko już dobrze z drukarką. Mam pytanie o taką sytuację jak na zdjęciu. Jak zrobić żeby nie było tych przerw w drugiej części tego prostokąta z procesu kalibracji?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 02 lip 2018, 20:01
autor: tomi_sl
Witaj.
Też jestem świeży w temacie. Według mnie nadal za wysoko dysza. Przy kalibracji powinieneś trzymać kartkę i jeśli nie zrobi Ci dziury w niej to będzie ok. Ja tak ustawiłem i pomimo że sądziłem że jest za nisko to na liveZ musiałem obniżyć o ponad 0.650mm. Nie mam teraz zdjęcia spodu ale mam takie w poziomu chyba -0.200. Szpary straszne. Teraz mam prawie lustro. Stopy słonia nie mam (czyli szerszego wymiaru mu pierwszej warstwie). Jeśli obawiasz się zaczepic o stół to w trakcie drukowania pierwszej warstwy wyłącz drukarkę odsun wózek lekko na bok i sprawdź szczelinomierzem jaką masz odległość dyszy od stołu. Pamiętaj żeby nie było materiału pod dysza. Ogólnie ustawienie tego według instrukcji na opaskę to totalna porażka. I tak musiałem obniżać sondę o jakieś 0.5mm.Obrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:18
autor: rocendroll
Potrzebuję pomocy z takim poniższym problemem. Nie mam za dużo do napisania, bo pojęcia nie mam skąd to się bierze. Rozerwanie na boku no to w zasadzie chyba nie ten sam problem co te dziwne wzroki na powierzchni druku. Widać przy dobrych zdjęciach, że w niektórych miejscach druk jest wręcz idealny, a w niektórych miejscach zaczyna się taniec z poplątaniem i cudy niewidy.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:20
autor: tomi_sl
Z jaką prędkością drukujesz?


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:21
autor: olo2000pm
Daj odrobinę wyżej dyszę. I napisz z jaką temperaturą było to drukowane, bo chyba była zbyt wysoka.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:25
autor: rocendroll
tomi_sl pisze:Z jaką prędkością drukujesz?
Szczerze mówiąc to nie wiem, standardową, nic nie przestawiałem
a gdzie mogę to sprawdzić?
olo2000pm pisze:Daj odrobinę wyżej dyszę. I napisz z jaką temperaturą było to drukowane, bo chyba była zbyt wysoka.
PLA drukowane na 215/55

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:26
autor: olo2000pm
Zmniejsz temperaturę do 205*C

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:36
autor: tomi_sl
Jeśli to slic3r to domyślne prędkości są z sufitu. O ile na małych elementach jest ok to na większych miałem podobne objawy. Brak ekstruzji zapachany extruder chwilowe przerwy w podawaniu filamentu. Domyślna prędkość była na poziomie 170. Teraz wpisałem ograniczenie volumetric na poziomie 9 (dla e3d v6 jest to pomoc 11.7 a Prusa na w wewnętrznym około chyba 15). Prędkości mam na wypełnienie 60-80 a na wierzchu 40-50 i stopniowo zwiększam. W zależności od producenta i tego czy chce mieć polysk czy mat reguluje prędkością i temperatura. Niektóre ładnie idę na 205 a np DD najlepiej idzie mi na 215-210. Wysokości nie widzę na telefonie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:37
autor: rocendroll
Czy te 10 stopni zrobi jakąś różnicę? Jakiej zmiany w druku mam szukać podczas tego wydruku

To Prusa control, i pronterface

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:48
autor: tomi_sl
Ogólnie starasz się znaleźć najniższą możliwą temperaturę na której są rowne wydruki. Zrób wieże testowa i co jakiś czas zmieniaj temperaturę w dół aż zacznie klikać. Wtedy wracasz do góry o kilka stopni. Sprawdź kiedy powierzchnia jest najładniejsza. Pamiętaj o pierwszej warstwie bardzo ważna. Zrób sobie zdjęcie w powiększaniu. Nie może dysza orac poniżej materialu obok. Spójrz na wątek xidu się uczy. A rady olo2000 możesz traktować jak wyrocznie o ile zdążyłem się zorientować czytając to forum. Jeśli znasz angielski to zajrzyj na stronę Prusy. Dział chyba druki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 10:56
autor: tomi_sl
Jedne materiały działają bardzo fajnie przy 215 a inne przy 205 nitkuja strasznie. To jednak duża różnica.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:05
autor: rocendroll
Dzięki tomi zastosuję się do tych rad, widać że też sporo przeszedłeś z tymi drukarkami xD

Zobaczcie, teraz druk wygląd tak:
Czyli lepiej - ale mnie zastanawia, skąd się biorą te artefakty?

Przecież tego chyba w ogóle nie powinno być? A to nie jest problem ze sprzętem u mnie? Co, wy podniesiecie o 10 stopni temperature i też takie macie, no chyba nie

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:06
autor: tomi_sl
Co to jest to ciemne?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:09
autor: tomi_sl
Podawaj szczegóły. Jeśli zmniejszyłes temperaturę to od razu pisz na jaką. Sprawdź czy podając ręcznie materiał w powietrzu też masz te przebarwienia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:13
autor: rocendroll
No to ciemne to są zagięcia światła pod porwanymi ścieżkami roztopionego filamentu. Zmniejszyłem temp. dyszy z 215 na 205 tak jak olo radził. Podając ręcznie materiał w powietrzu to znaczy?

Ja mam na tej drukarce, taki filament w małej rolce, który jest jak sprężyna porolowany, aż wchodzi do ekstrudera. Czy to może być powód? Że nitka wchodzącego filamentu musi być prosta? No nie wierzę że to by było to, przecież to i tak się topi?

Aha, zauważyłem że ten wiatrak przedni mi nie pracuje podczas druku - to tak ma być?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:25
autor: tomi_sl
W menu drukarki. Jedz do góry i uruchom silnik extrudera. Ale jeśli to załamania światła to raczej nic nie da. Zacznij wolniej drukować. Jak pisał olo sprawdź kalibracje pierwszej warstwy i zrób test drukarki. Czy stół jest równolegle i poziomo? Element jest skręcony ale nie okrecony. Rozumiem że rolka się kręci? Wiatrak przedni jest od chłodzenia wydruku. Jeśli to PLA to na nie działać przy pierwszej warstwie później czyli zazwyczaj od 2 na pełną moc.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 11:41
autor: Orzel
Wentylator przedni jest od chłodzenia filamentu w momencie jego układania. Nie musi pracować stale, ale np przy mostach jest wymagany. na pewno powinien działać (może nie na pierwszej warstwie) przy PLA i PETG jeśli mówimy o domyślnych profilach Prusy. A takie artefakty to ja miewam jak mam tłusty stół (od palców). Kolega dobrze radzi sprawdź raz jeszcze kalibrację Z > czasem mimo poprawnie skalibrowanej wysokości, warto podczas samego drukowania pobawić się Live Z adjust i wtedy na bieżąco widzisz zmiany.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 22 sie 2018, 12:13
autor: olo2000pm
Oj tam zaraz wyrocznia;)
Rocendroll, a możesz wydrukować pełną kostkę 20x20x20? Zrób potem zdjęcia od góry i od dołu kostki i zmierz jej wymiary. I czy Mierzyles ile ekstruder pobiera filamentu?
A i jeszcze jedno, to jest oryginalna Prusa?

Przy niższej temperaturze pozbyles się "mozaiki"
Na moje masz jeszcze zbyt nisko głowice.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 10:51
autor: rocendroll
Tak nawiasem jak jestem przy sprawdzaniu działania drukarki, czy powinienem się martwić takim dźwiękiem z przedniego wentylalatora (jaką on ma nazwę, wentylator ekstrudera?)

https://streamable.com/k672c

on nie chodzi normalnie cicho, tylko jakoś przeraźliwie głośno, i trochę nie udało mi się wychwycić tego takie dziwnego dźwięku powstającego przy mocnym obrocie wiatraczka. Jakby coś tam nie tak było ? ;(

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 11:06
autor: artur_n
W moim MK3 jest jeszcze gorzej. Czekam już ponad miesiąc na gwarancyjna wymianę tego wentyla.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 14:06
autor: rocendroll
Czyli jest to coś czym powinienem się przejąć jak rozumiem?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 14:49
autor: Orzel
to tylko wentylator, na jakość druku większego wpływu nie ma, napisz kontrolnie o wymianę może dostaniesz nowy.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 15:06
autor: olo2000pm
Orzel pisze:to tylko wentylator, na jakość druku większego wpływu nie ma, napisz kontrolnie o wymianę może dostaniesz nowy.
Jeżeli drukuje z pla, to raczej ma zasadnicze znaczenie jeżeli chodzi o jakość wydruku. A z tego co słychać to on może niekontrolowanie zwalniać w trakcie wydruku.
Taki wentylator możesz sobie zakupić np. w tme, ale oczywiście jak masz drukarkę na gwarancji to zgłoś. Osobiście bym nie czekał 30 dni jak kolega Artur, bo one aż tak drogie nie są

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 16:20
autor: artur_n
olo2000pm weź po uwagę że ten wentylator jest na 5V :-)

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 16:40
autor: olo2000pm
artur_n pisze:olo2000pm weź po uwagę że ten wentylator jest na 5V :-)
No to trochę gorzej!

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 19:35
autor: epon
Polecam wentylatory https://www.silentiumpc.com/pl/products/zephyr-40/, miałem sunony ate są naprawdę ciche.Jedyne co słychać to stepsticki i nadmuch.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 20:00
autor: FlameRunner
Zephyr 40 ma przepływ 4 CFM = 6,8 m^3/h, nic dziwnego że jest cichy. ;)
Poza tym mowa chyba o turbinie?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 23 sie 2018, 20:20
autor: olo2000pm
Blackfrog ma te turbiny

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 04 wrz 2018, 12:40
autor: FlameRunner
Wydzieliłem temat: Jak to wydrukować, żeby wyszło? - to już zdecydowanie nie jest problem mający związek z i3 MK3 samą w sobie.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 10:08
autor: rocendroll
Nie wiecie może czemu spada mi temperatura podczas druku? Jest tak przy każdym, jak na wykresie. Zawsze spada w tym samym mniej więcej momencie - reszta druku stabilnie.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 10:11
autor: dragonn
Chłodzenie wydruku się wtedy uruchamia?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 10:34
autor: artur_n
Potwierdzam to sprawka chłodzenia.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 11:18
autor: rocendroll
Faktycznie, chłodzenie, dzięki ;)

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 11:19
autor: Tuchajbej
Kup koszulki silikonowe e3d - problem znika.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 07 wrz 2018, 11:25
autor: dragonn
Tylko je przydrutuj bo lubią spadać :D

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 10 wrz 2018, 09:53
autor: rocendroll
Są może inne kolory niż niebieski? :D
http://centrumdruku3d.pl/silikonowa-osl ... owice-e3d/
https://blackfrog.pl/blok-i-oslona-sili ... p-757.html

ile to powinno kosztować, rzeczywiście praktycznie stówkę?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 10 wrz 2018, 09:57
autor: dragonn
https://blackfrog.pl/oslony-silikonowe- ... p-756.html nie potrzebujesz bloku i reszty. Nie, nie ma w innym kolorze.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 10 wrz 2018, 10:06
autor: Kopytko

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 12 wrz 2018, 11:53
autor: rocendroll
Pomóżcie mi poprawić jakość przy supportach, jest dramatyczna :blush: :cry:

Nawiasem - ta zaokrąglona linia na ostatnim zdjęciu to druk w powietrzu całkowicie bez supprotu tej warstwy. To można ocenić na dobrą jakość czy nie za bardzo? Nawet przy takiej odległości jest szansa żeby była prosta?
Przechwytywanie5.PNG
Przechwytywanie55.PNG

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 12 wrz 2018, 12:09
autor: olo2000pm
Rocendroll, jeżeli masz oryginalną pruse to dlaczego nie zwrócisz się do producenta? Z tego co czytam mają bardzo dobrą pomoc. Może warto do nich się zwrócić po pomoc. Chyba po to wydaję się więcej kasy na oryginał żeby mieć dobre wsparcie. Ja na twoim miejscu nie dałbym im spokoju:)
A możesz nagrać film jak kładzie pierwszą warstwę?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 12 wrz 2018, 12:25
autor: rocendroll
Jasne mogę się zwrócić do producenta, w sumie to nie pomyślałem o tym.
Pisałem tutaj no bo to taka pierwsza myśl, że problem jest po mojej stronie a nie po nich.
W sensie - czy problem jest techniczny? Nie wynika z moich niewystarczających umiejętności obsługi programu/drukarki?

film mogę nagrać, nie ma problemu, chodzi o pierwszą warstwie przy styku supportu z modelem tak?

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 14 wrz 2018, 12:14
autor: mobile4you
To chyba kolejny temat Jak to wydrukować, żeby wyszło? II.
Załącz STL i zdjęcie z Cury jak to ustawiłeś.

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 17 wrz 2018, 09:20
autor: rocendroll
xD
nie no problem ogarnięty tutaj na forum prusy tak jak wyżej olo radził
https://shop.prusa3d.com/forum/how-do-i ... ml#p107194

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

: 13 paź 2018, 19:53
autor: Pajacyk0v
Może się komuś przyda.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=_HjnPu4W7SE