Strona 1 z 1

Konkurs "działkowca" :)

: 12 lip 2018, 13:29
autor: marek91
Tym razem do wygrania kamera SJ 8 AIR!

Do piątku, tj. 27.07 drukujemy działko przeciwlotnicze z linka poniżej :smile2:
Technologia tylko FDM/FFF, tym razem dla odmiany można (trzeba?) kleić, malować obrabiać wydruki. Styl dowolny, w końcu sami będziecie wybierać zwycięzcę :)
https://www.thingiverse.com/thing:2733117
Skala wydruku - dowolna :)
Bawcie się dobrze. :cool2:

Zwycięzca zostanie wybrany poprzez głosowanie w dniach 28.07-31.7

UWAGA! W konkursie ani głosowaniu nie biorą udziału osoby zarejestrowane po ogłoszeniu konkursu aby nie było nadużyć.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 12 lip 2018, 22:27
autor: dziobu
aaaaaaaaaaaaaaaa
bardziej zrytego projektu nie było?

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 00:45
autor: virgin71
I krótszego czasu?

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 00:51
autor: McKee
dziobu pisze:aaaaaaaaaaaaaaaa
bardziej zrytego projektu nie było?
... napisał facet z kilkudziesięcioma słoikami farb na półce :rotfl:
... farb, które tylko czekają na udział w konkursie :rotfl:
Ale faktycznie: poprzeczka wysoko na tyle, że uczestników będzie mniej niż ostatnio (długi czas wydruku, malowanie, itp,... i tylko jeden weekend na drukowanie, więc zapewne będzie ciekawie)

A jak bardzo chcesz to tu jest bardziej "zryty" projekt: https://www.thingiverse.com/thing:1943171 (i na dodatek mający jakąś przydatność w odróżnieniu od konkursowego ;))

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 08:59
autor: robal
Nie chcę za dużego off-topu robić, ale jeśli jeszcze nie było jako przyszła propozycja konkursowa to może jeszcze to :)
https://www.thingiverse.com/thing:1327093
Oczywiście ruchome...

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 09:34
autor: Artu
robal pisze:...Oczywiście ruchome...
I oczywiście wydrukujesz to w tydzień :rotfl2:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 09:48
autor: dziobu
McKee pisze:... napisał facet z kilkudziesięcioma słoikami farb na półce :rotfl:
To butelki a nie słoiki :P
I bardzo lubię malować. Bardziej niż toto sklejać/składać. Ale jeśli to ma być zrobione przyzwoicie to potrzeba na to czasu. Farba i inne pierdoły (podkład, lakier, metalizer) swoje schnie i ilość farb już na to nie wpływa.

Do tego modelem jest czworonożne samobieżne działko przeciwlotnicze o posturze srającej pokraki. To powinno być spore i ładne, inaczej wywalę to jak będa plastiki wywozić. Jak jeszcze na półce bym widział Evangeliona czy zamek Hauru, tak to...no sam nie wiem ;) Nie lubię takich mechów ;/

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 11:08
autor: McKee
dziobu pisze:To powinno być spore i ładne
To jest spore.
Ta na oko (wrzuciłem wszystkie 27 STL-i do slicer-a żeby oszacować) to jest powyżej 50 godzin druku (w kiepskiej rozdzielczości) i waga prawie kilogram.
Wymiary po złożeniu: 38x38x28cm
... i niezależnie czy ładne czy nie, to jakoś nie widzę zastosowania innego niż napisałeś: "wywalę to jak będa plastiki wywozić" ;-)

(ale nie przejmujcie się: może tylko zniechęca(my) potencjalną konkurencję ;)).

PS.: Przeczytałem opisy: gość to drukował na dwóch drukarkach CTC (Bizer) i jednej Creality CR10 (a potem jeszcze szlifowanie, malowanie itp).

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 11:56
autor: dziobu
A ja nawet nie ukrywam że spróbuję. Model jest paskudny ale co zrobić.
To czy zdąże i czy będę miał się czym pochwalić to inna sprawa, ale lubię wyzwania ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 13:03
autor: McKee
dziobu pisze:Model jest paskudny ale [...]
[...] ale lubię wyzwania ;)
o to to to właśnie :D
Rozumiem, że Marek i Filip też pokazują swoje możliwości? ;)
Chodzi o dobrą zabawę przecież?
:devil:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 13:45
autor: FlameRunner
Myślę, że Marek mógłby to wydrukować w bardzo ciekawej skali, na przykład 666%. ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 14:02
autor: marek91
Mógłbym, jednak póki co do KROVY jest kolejka :(
Drukuje się szafka nocna, Adam męczy o jakiegoś dużego misia (te paskudne co wozimy na targi).

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 14:07
autor: McKee
Możecie przeskalować na 66,6% ;)
Liczą się chęci i współzawodnictwo.

(kurde... ale podpuszczam ;))

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 13 lip 2018, 19:26
autor: mcxmcx
Trzeba filament z zielony z białymi grudkami. Jak linoleum (to prawdziwe).

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 14 lip 2018, 16:41
autor: McKee
2018-07-14_163853.png
Ya tsoom tsop parilik parilal laldik tabili landitz landoo
La dipida pida laroop bari rooopidan koori kangook kea kili gankoo
Ara tsa tsa, yadi bida bidil la baritz tendi, landay, lando
Abari pata, pali, pali bali, bili bili bili z'tanday lando
Yabaday lazday landay yalo awhada bada bada badoo bada badoo yaboo
Pariz dali lazday lando beda keda kedaga doodoo day yadoo

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 14 lip 2018, 17:19
autor: dziobu
Wygląda jak 150%

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 14 lip 2018, 18:10
autor: PrzemoS
Jak widzialem Pliki to Jesli chodzi o Druk to nie jest to trudne ani srednio zaawansowane latwizna :D :) Kazdy sobie da rade z tym ..:) ale Problemem dopiescic to swoimi Rączkami , umysłem , wizualizacją i pedzelkami :)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 14 lip 2018, 18:42
autor: Ciaho
Miś może poczekać.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 13:00
autor: MaxXxi47
Ja odpuszczam bo żeby pasowało mi to do modeli musiałbym w 1:16 wydrukować :D

Swoją drogą te hamulce wylotowe są tak bardzo niekoszerne ... To jest zarąbane prosto z Tygrysa więc zakładamy że to kaliber 88mm. Tyle że Tygrys dostał właśnie przerobione działo z P.lotki odpowiednio przycięte, zmodyfikowane i z dodanym hamulcem. Takie trochę cofnięcie się w rozwoju. :p

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 14:53
autor: Berg
nie drukuję modeli militarnych
c5900df3e9c7e7a36fecd73de94b89f0.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 17:32
autor: ethanak
Make salad, not war ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 17:53
autor: emartinelli
Pojechałeś Marek z tym modelem... ja odpadam z powodu podróży, po prostu nie zdążę tego nawet wydrukować :(

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 19:38
autor: mcxmcx
Skoro chyba tylko jedna osoba się zdecydowała drukować, to można by poprosić żeby się wstrzymał, j wybrać inny model.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 19:57
autor: dziobu
Nie jedna. Ja też biorę udział.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 15 lip 2018, 20:30
autor: mcxmcx
A, to ok.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 16 lip 2018, 01:50
autor: McKee
Dla mnie to raczej nauka malowania :P - konkurs traktuje jako okazję żeby się czegoś nauczyć - jak dla mnie to spokojne można zmienić model - bo i tak nie wiem jeszcze czy uda mi się jakieś farby kupić i czy będę miał, czas żeby to pomalować (na razie się nie zanosi). Ale z 2-gej strony konkurs jest konkurs ... jeszcze kilka innych osób może się też powoli przygotowywać ;). Bez obróbki/malowania (moim zdaniem) konkurs nie ma sensu - sam wydruk jak już Przemek wspomniał jest bardzo łatwy.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 16:58
autor: dziobu
No to chyba będę pierwszy.
Od razu przypomnę, że na wydrukowanie, złożenie i pomalowanie były 2 tygodnie. To ważne bo ten model potrzebuje, żeby wszystko było tak jak trzeba, min 2x więcej czasu. No i trzeba mieć czas a nie siedzieć po nocach ;P I nie żebym się usprawiedliwiał ale dioram się dopiero uczę, a samych modeli nie sklejałem od jakiegoś czasu także ten tego...
Grunt też był drukowany, ale to już poza konkursem (na czymś ta masakra musi przecież stać).

Tak to wyglądało na początku:
p0.jpg
p1.jpg
Wielkość dioramy dobrałem tak żeby weszłą mi na szklaną półkę; jak już mam takiego klamotwa to niech gdzieś pasuje ;p
Skala druku: 1:1; całość zamyka się w sześcianie ~30cm.

No i pierwsze kroki:
p2.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 17:00
autor: dziobu
ZGŁOSZENIE do konkursu ;)
(posta podzieliłem bo załączniki się nie mieszczą, ale jakby był wątpliwości to zgłaszam ten pomalowany model)

I kilka pociągnięć pędzlem później wyszło mi to:
m01.jpg
m02.jpg
m03.jpg
m04.jpg
m05.jpg
m06.jpg
m07.jpg
m08.jpg
m09.jpg
m10.jpg
m11.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 17:56
autor: sp6vgx
dziobu pisze:ZGŁOSZENIE do konkursu ;)
(posta podzieliłem bo załączniki się nie mieszczą, ale jakby był wątpliwości to zgłaszam ten pomalowany model)
i ktoś tutaj chyba pozamiatał...

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 18:05
autor: kapi
nazwa ze zdjęcia m10.jpg wymiata :DD :piwo:

(przedostatnie)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 18:37
autor: emartinelli
Szacun!

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 19:07
autor: kretu
Chapeau bas !!!
Dobrze że nawet nie zacząłem myśleć o drukowaniu tego:P Bo miesięczny urlop by mi nie pozwolił na taką jakość:P

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 19:30
autor: SQ9KRD
Heheh no to chyba mamy zwycięzce :D
Druk nie zachwyca za to efekt finalny nie do pobicia :D
Gratulacje pięknie wyszło

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 19:40
autor: Tuchajbej
Dziobu MEGA !
O tyle fajny model że poziome linie ktore w innym modelu by szpeciły tutaj dodają wiarygodności. Wyglądają jak obrobiony metal.
Widać że to nie pierwszy model który malowaleś :)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 20:23
autor: dziobu
Ciesze się że się podoba ;)
Niemniej zgłoszenia są do piątku włącznie, co daje jeszcze 3 dni. Wszystko się może zdarzyć bo przecież nie tylko ja robię ten model ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 24 lip 2018, 22:53
autor: virgin71
No to proszę dziobu, weź tę kamerę wrzuć do klopa i powiedz, czy jest wodoszczelna:)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 10:50
autor: dziobu
Jak zapowiadałem, więcej zdjęć:
m20.jpg
m21.jpg
m22.jpg
m23.jpg
m24.jpg
m25.jpg
m26.jpg
m27.jpg
m28.jpg
m29.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 10:53
autor: dziobu
Teraz kilka makro:
m30.jpg
m31.jpg
m32.jpg
m33.jpg
m34.jpg
m35.jpg
m36.jpg
m37.jpg
m38.jpg
m39.jpg
m40.jpg
m41.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 10:53
autor: dziobu
I jeszcze bo nie dało się razem:
m42.jpg
m43.jpg
m44.jpg
m45.jpg

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 11:02
autor: marek91
Dziobu, zepsułeś zabawę :(

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 11:02
autor: Pajacyk0v
Do pełni szczęścia brakuje tylko jakiś okopceń i wycieków, a tak to schludnie Ci to nawet wyszło :] masz mój miecz

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 11:11
autor: dziobu
marek91 pisze:Dziobu, zepsułeś zabawę :(
"Technologia tylko FDM/FFF, tym razem dla odmiany można (trzeba?) kleić, malować obrabiać wydruki. Styl dowolny, (...)"
Gdzie popełniłem błąd? :(
Pajacyk0v pisze:Do pełni szczęścia brakuje tylko jakiś okopceń i wycieków, a tak to schludnie Ci to nawet wyszło :] masz mój miecz
No cena krótkiego terminu. Zrobiłem wcześniej bo wyliczyłem czas na poprawę i ewentualne dodrukowanie tego co zepsuję. Nigdy wcześniej nie robiłem modelu na czas :P

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 12:15
autor: dragonn
dziobu pisze: Gdzie popełniłem błąd? :(
W zbyt dużej zajebistości tego co CI się udało zrobić :lol: :lol:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 13:37
autor: Artu
No to konkurs zakończony :smile2:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 14:00
autor: dziobu
dragonn pisze:W zbyt dużej zajebistości tego co CI się udało zrobić :lol: :lol:
Taki już jestem, trochę zwariowany, ekscentryczny, nieprzewidywalny... :D

A wiesz że teraz jak robiłem zdjęcia to nawet ten model zaczął mi się podobać. Widzę pewne braki, no ale nie można mieć wszystkiego.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 16:56
autor: FlameRunner
Trzeba było to wrzucić w ostatniej chwili. Niektórych mogłeś onieśmielić do tego stopnia, że zdecydują się nie zgłaszać swojego wydruku. ;)

"To fight and conquer in all our battles is not supreme excellence; supreme excellence consists in breaking the enemy's resistance without fighting." - Sun Tzu

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 16:59
autor: dziobu
No tylko że od dziś (w sumie to od wczoraj) miało mnie nie być...
Skąd mam wiedzieć gdzie jest próg "ładności", to nie forum modelarskie. A ja nie jestem modelarzem :P

Trzeba by może pomyśleć nad innym sposobem zgłąszania rozwiązań. Np PM do admina a ten dopiero po zakończeniu konkursu wrzuci wszystkie zgłoszenia.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 17:27
autor: dziobu
FlameRunner pisze:Niektórych mogłeś onieśmielić do tego stopnia, że zdecydują się nie zgłaszać swojego wydruku. ;)
W sumie racja.
To zróbmy tak - jeśli ktoś zgłosi projekt spełniający warunki konkursu to ja się wycofam ;) Czas jeszcze jest, także jak ktoś zaczął to ma po co kończyć.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 17:32
autor: FlameRunner
Nie no, nie żartuj sobie, niech wygra najlepszy, a nie jakieś tam wycofywanie... :P

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 17:40
autor: PrzemoS
dziobu pisze:
FlameRunner pisze:Niektórych mogłeś onieśmielić do tego stopnia, że zdecydują się nie zgłaszać swojego wydruku. ;)
W sumie racja.
To zróbmy tak - jeśli ktoś zgłosi projekt spełniający warunki konkursu to ja się wycofam ;) Czas jeszcze jest, także jak ktoś zaczął to ma po co kończyć.

Dokladnie .. Nie ma Wycofywania Dziobu :) Zrobiles ladny Projekt :)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 17:48
autor: kretu
Ale co prawda to prawda panowie admini, wiem że to trochę więcej pracy dla was ale dobrze by było aby zgłoszenia szły do administracji i były publikowane tuż przed głosowaniem.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 17:59
autor: FlameRunner
Komentowanie prac na bieżąco, jeszcze przed zakończeniem zgłoszeń, to przecież połowa zabawy. ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:17
autor: marek91
W przygotowaniu jest kolejny zajebiaszczy projekt :)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:20
autor: dziobu
Konkursowy?

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:29
autor: artur_n
Jeśli dalej będzie potrzeba malowania to proszę darujcie sobie.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:30
autor: dziobu
Pewnie więcej na to nie pójdą ;/
:D

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:31
autor: artur_n
Z duża dozą prawdopodobieństwa już dziś można wyznaczyć kto wygra :-)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:34
autor: dziobu
No nie wiem; wszak są jeszcze dwa dni.

(kurvva ludzie no raz mi coś wyszło ;p w końcu!)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:35
autor: FlameRunner
Cierpliwości. Nie wiadomo, kto z czym się czai do ostatniej chwili. ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:36
autor: artur_n
dziobu pisze:(kurvva ludzie no raz mi coś wyszło ;p w końcu!)
Hehehehehe :piwo:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 21:45
autor: dziobu
No jakbym wiedział że wyjazd nie wypali to też bym poczekał ;/ Było by ciekawiej.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 22:37
autor: virgin71
dragonn pisze:
dziobu pisze: Gdzie popełniłem błąd? :(
W zbyt dużej zajebistości tego co CI się udało zrobić :lol: :lol:
Chłopakom zleciłem przed urlopem zrobienie tego wydruku, bo miałem kamerę do kibla wrzucić zgodnie z zapowiedzą. Wczoraj dzwonili, żebym wszedł na forum i powiedział, czy dobrze zrobili, że wyje**li wszystko do śmieci, czy będę zły. Nie będę zły.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 22:41
autor: FlameRunner
Cool story. :git:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 25 lip 2018, 23:05
autor: virgin71
Oni jeszcze do klejenia nie doszli, bo drukowali to na sklepowych drukarkach, czyli na noc nie zostawiali. Walili wszystko co krócej się robi najpierw. Uff, bo by tylko plastik w kosz poszedł:)
Tak serio, to pewnie pójdzie na witrynę, ale już bez spinki, nie na wyścigi. Spokojnie olali sprawę.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 10:38
autor: marek91
dziobu pisze:Konkursowy?
Tak. ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 15:25
autor: MaxXxi47
Gdyby było więcej czasu, nie rozwaliłbym 2 aut w ciągu tygodnia i temperatura była jak w Europie a nie Afryce to też podjąłbym się druku tego "mecha". No ale pewnie tak ładnie jak @dziobu to by mi nie wyszło :D

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 16:32
autor: dziobu
Suchajta forumowicze.
Model drukowałem na wszystkich drukarkach (FDM rzecz jasna ;p) przesuwając inną robotę "na później"; trochę organizacji i udało się to w miarę pogodzić. Już w pierwszą niedzielę wygładzałem częsci (chlorkiem metylenu), a wieczorem model miałem sklejony. Pierwszy tydzień to siedzenie rano i wieczorem żeby coś maźnąć - po każdej zabawie trzeba było poczekać aż farba/lakier wyschnie. W drugi łikend w łapę poleciała drobnica, tj szczegóły, obicia i washe. I wszystko czym ukrywałem niedoskonałości i dziury w wydruku (a było tego trochę; modelu bez malowania bym nie pokazał). Jako że miałem wybyć na kilka dni, do środy popełniłem dioramę; w środę rano dorzuciłem napis i poleciały zdjęcia na forum. Nie było w nich żadnego makro bo było by widać mokry lakier :P
Także jak ktoś myślał że da się to odwalić w dzień to imho byłw błędzie. To było 1.5 tygodnia zapi*rdalania. Modelarstwo to masakrycznie zajmujące zajęcie. Ale akurat to lubię ;)

Po prostu szkoda mi to było robić na odwal-się. Faktycznie wyszło niebrzydko, no ale...ekm...sklejam modele od ~22 lat także ten tego... no konkurs mi się trafił ;) I pewnie więcej to się nie powtórzy.
Trzeba też pamiętać że mamy czwartek, a prace można zgłaszać do jutra więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby ktoś wrzucił ładniejszy model. Przecież nie musi być w tej samej skali, a małe robi się szybciej.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 17:59
autor: kretu
Dziobu do cholery! Ty się nie tłumacz z tego że dobrze ci wyszło:P Pozamiatałeś i tyle (oczywiście jeszcze nie wiemy tego na pewno) ale to powód do dumy a nie tłumaczeń.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 19:03
autor: MaxXxi47
dziobu pisze:nic nie stoi na przeszkodzie żeby ktoś wrzucił ładniejszy model. Przecież nie musi być w tej samej skali, a małe robi się szybciej.
Zawsze możesz przebić sam siebie i druknąć całość w 1:144 xD

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 26 lip 2018, 21:42
autor: artur_n
Sorry ale mistrz może być tylko jeden: @dziobu.

Wyszło zajeb..... inni mogą tylko pozazdrościć.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:01
autor: PrzemoS
ZGŁOSZENIE

Polish Mech Soldier

Postanowilem , ze wezme , również udzial w Konkursie za młodego zawsze lubowalem sie w wojskowych modelach tylko sklejalem je z papieru (gdzie zlozenie samego modelu zajmowalo miesiac a nawet dwa) a tutaj mamy gotowego do Wydrukowania Super Sprawa .
Do tego doszlo osobne Malowanie
Uzyłem farbek Vallejo Black , Green MIlitary , Leather Brown , Gun Metal(tzw Metalizer) i Lakier. To moj trzeci model gdzie mialem do czynienia z malowaniem do tego doszedl wheatering i brushing. Pędzelki z Grubym i Chudym Wlosiem


Filament PLA Tele Grey
wys warstwy 0.2
top/bottom 30mm/s
inner/outer 40/30

Jesli opisac sama sztuke malowania jest to dosc skomplikowane. Wydrukowanie Modelu niej jest trudne, gorsza sprawa to Malowanie bo tutaj trzeba odczekac az farbka wyschnie. Postanowilem ze zrobie Klasycznego Mecha z Kolorem Wojskowym Ciemny Zielen do tego obrzeza pokryte metalizerem aby nadac zuzyty przetarty metal , kolory farb przechodzacych miejscami z ciemnego na jasny i odwrotnie , koncowki i laczniki lufy Brązowe również pokryte maczanym Wacikiem w kolorze Czarnym w Koncu Lufa Byla Uzywana :D :D :D do tego Lakier , ktory nadaje lepszy efekt odbic swiatla jak i nawet warunkow atmosferycznych wplywających na Model.Na sam Koniec doszly POLSKIE Akcenty. Jesli chodzi o Podsumowanie Moim zdaniem Model Wyszedl dla mnie Jako jedyny z lepszych do tej pory, ktory Malowalem a Zdjecia nie robia tego efektu WOW jak Real.

Dziekuje ze Mialem okazje Podzielic sie swoim modelem i wrazeniami.. a na dzien dzisiejszy Zycze MILEGO WEEKENDU :)

P.s Nie popijcie za Duzo :wave: :thumbup:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:10
autor: Tuchajbej
Bardziej spodziewałbym się hiszpańskiej inkwizycji [emoji3]
Mega !

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:13
autor: Pajacyk0v
Biedny dziobu, już był w ogródku, już witał się z gąską... :]

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:13
autor: FlameRunner
No i jest rywal. :)


Jeśli jeszcze ktoś się czai ze swoim dziełem, pora się zabrać za przygotowanie zgłoszenia - zostało niecałe jedenaście godzin.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:22
autor: sagittario
Biało-czerwona szachownica. Hmm...
No cóż Dziobu...Sorry ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 13:25
autor: dziobu
No w końcu ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 14:24
autor: sp6vgx
ehh ja mogę tylko pozazdrościć bo osobiście to mogę co najwyżej z moim talentem ścianę pomalować i też nie wiem czy to dobrze wyjdzie ;) Mimo że kiedyś bawiłem się w modelarstwo i w sumie teraz też czasem czymś polatam (niestety modele głownie z gotowych zestawów) to malowanie zawsze mi wychodziło tragicznie :unknown:

Oba projekty fajne... ale jak mam dodać coś od siebie. U mnie duży plus dla projektu który wykonał dziobu za ponadprogramowe wykonanie gruntu co przekłada się na możliwość ładnego wystawienia w gablotce czy na półce. Kolejna sprawa ale tutaj to może być dyskusyjne czyli malowanie trzpieni tych kurzołapek... dziobu dał tutaj kolor srebrny czyli metalu, do mnie w takim miejscu to bardziej przemawia jak kolor zielony. Bardziej mi to pasuje jak był by to siłownik hydrauliczny (ewentualnie amortyzator) gdzie takie elementy przynajmniej w sprzęcie jaki widziałem nie są malowane tylko mają metalową powierzchnię. Ale to tylko moja opinia...

Jednak oba modele bardzo ładne i wybór robi się trudny...

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 14:32
autor: marek91
Ależ będzie zacięta rywalizacja na śmierć i życie :D

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 16:38
autor: dziobu
MaxXxi47 pisze:Zawsze możesz przebić sam siebie i druknąć całość w 1:144 xD
Tzn takie coś? :P
k1.jpg
k2.jpg
(jest tak gorąco że musiałem zajechać zimowym klimatem ;))

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 17:17
autor: kapi
Nawet TYP się nie zmieścił...

:)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 17:25
autor: emartinelli
Przegięliście, ja nie biorę udziału już w żadnych konkurach bo tylko wstyd będzie ;)
Naprawdę gratuluje efektów pracy! :piwo:

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 27 lip 2018, 23:17
autor: jarhead
Ale pięknie Panowie porobili..
Ja myślę, że nagroda powinna być jak puchar FIFA - przekazywana :)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 05:58
autor: jestan
To teraz wygra to działko, które strzela ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 08:32
autor: McKee
Szczena opada jak się to widzi ...
Gratulacje.

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 08:45
autor: Kopytko
To co to tylko 2 zgloszenia?

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 08:53
autor: sagittario
Może tak pierwsze miejsce ex aequo? ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 09:13
autor: Kopytko
I kamere na pol:p

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 09:16
autor: sagittario
Nieee. Jeden tydzień u pierwszego, drugi tydzień u drugiego ;)

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 10:08
autor: kapi
A kto będzie robił "test wody"?

Re: Konkurs "działkowca" :)

: 28 lip 2018, 12:10
autor: FlameRunner