Strona 1 z 1

Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 09:40
autor: Artu
... zasilacz z Alledrogo :git:

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 12:19
autor: FlameRunner
Uwaga, on ma pin do komunikacji z laptopem.
Nie wiem, jak to dokładnie działa. Być może trzeba ten zasilacz przerabiać, żeby ot tak dawał całe 12 A.

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:21
autor: SQ9KRD
On wcale taki mały nie jest ;) choć w drukarce pewnie fajnie się schowa :) w dodatku nie grzeje się tak mocno
Mam 2 takie ale oba zajęte. Sterowanie jest bo dell wykrywa podpięty model zasilacza ( 1-wire )

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:22
autor: Artu
Kolega z Heli-Team ma ten zasilacz, i działa bez dodatkowych przeróbek :git:

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:28
autor: SQ9KRD
Tak teraz pomyślałem że chyba nawet lepiej byłoby zamiast tego dać z X-BOXa 203W co prawda 12V ale można łatwo podciagnąc do 13.4V.
Troszkę inna kostka poprostu

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:31
autor: Cosik
A nie lepiej taki https://allegro.pl/zasilacz-do-tasm-led ... 59268.html albo taki https://allegro.pl/zasilacz-led-24v-15a ... 7091308446 ? mam ten 250W i fajnie się zmieścił, tylko wentylator warto by wymienić :D

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:37
autor: McKee
Podejrzewam, że jakość wykonania (projekt elektroniki i same elementy, zabezpieczenia itp), są dużo lepsze w sprzęcie Della czy Microsoftu.
Jakość napięcia wyjściowego (wynikająca z projektu elektroniki, ale też z potrzeby) prawdopodobnie też (zasilacz do LED-ów może siać harmonicznymi jak diabli i LED-om to nie przeszkadza, a drukarce już niekoniecznie).
.... ale to musiałby jakiś dobry elektronik potwierdzić czym się takie (konkretnie) zasilacze dokładnie różnią w środku.

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:40
autor: mmonsterski
Ja w jednej z drukarek używam: https://allegro.pl/dell-adp-220ab-12v-1 ... 44513.html . Daje radę tylko też taki mały nie jest

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:41
autor: SQ9KRD
Ja na zasilacze do LED`ów jestem mocno uczulony gdyż na oscyloskopie to jest jedno wielkie wysypisko. One powodują tak ogromny syf w sieci że strach. Krótkofalowcy ich nienawidzą :evil: :evil: :evil:
Tego nawet nie da się porządnie filtrować. Na plus dla zasilaczy Della i Microsoftu przemawia ich bezgłośna praca, jakość wykonania ekranów i użytych elementów w środku.

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 13:59
autor: McKee
Kiedyś czytałem artykuł (już nie pamiętam gdzie) porównujący budowę i wykonanie kilku różnych zasilaczy do starych iPhone czy iPad - te od Apple były dużo bardziej skomplikowane i dawały lepsze napięcia. Ale ze względu na użytą elektronikę po prostu musiały odpowiednio kosztować. Te chińskie były różnej ceny i jakości. Niektóre wręcz groźne dla podłączanych urządzeń (a to zupełnie inne prądy były przecież - 5V / 1-2A).

IMHO sprzęt z demobilu (poleasingowe zasilacze) prezentuje sobą więcej niż cena za którą jest wystawiony. Te chińskie wprost przeciwnie.

.... a znajomej poszło z dymem mieszkanie: spalił się pokój i kuchnia (spała w 2-gim pokoju) - przyczyną była ładowarka do telefonu (nie wiem czy firmowa czy chińska niestety, ale mam małą fobię od tego czasu).

PS.: nie twierdzę że zasilacze do LED-ów są złe. Do LED-ów są OK. Ale do innej elektroniki już niekoniecznie. Nawet w nazwie mają: "do LED-ów" a nie: "do zasilania procesorów i skomplikowanej elektroniki".

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 14:56
autor: tig33r
A co sądzicie o zasilaczach mean well?

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 15:23
autor: dziobu
Dość dużo z takich korzystamy. Są OK.

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 17:03
autor: oskar
Ja mogę polecić zasilacze Delta. Też są solidne :)

Re: Mały, ale mocarny...

: 13 lip 2018, 20:33
autor: Cosik
SQ9KRD pisze:Ja na zasilacze do LED`ów jestem mocno uczulony gdyż na oscyloskopie to jest jedno wielkie wysypisko. One powodują tak ogromny syf w sieci że strach.
A jak testowałeś taki zasilacz? Jakie obciążenie było? do tego mógłbym zajrzeć do środka tylko musiałbym go wymontować :P Zaufałem Smokowi w tej kwestii :P

Re: Mały, ale mocarny...

: 14 lip 2018, 10:13
autor: SQ9KRD
Testowane pod pełnym obciążeniem.
Gdzieś miałem zrzut z oscyloskopu z i bez jak znajdę to wkleję.

Re: Mały, ale mocarny...

: 14 lip 2018, 17:03
autor: Cosik
Ogólnie chodzi o to aby dostarczyć jak najlepszej jakości zasilanie sterujące do elektroniki, tzn do DUE/MEGA. Więc dlatego warto by użyć układu zasilania który jest wbudowany do płyty sterującej. Jak jest dobrze zaprojektowane to nic nie powinno siać.

Płyta główna robi pomiary analogowe więc raczej powinno się użyć stabilizatora niż taniej przetwornicy do zasilania ;)

Jak mi się uda w końcu sprzątnąć biurko to wyciągnę oscyloskop i pomierzę wam ten zasilacz. A co do sprawdzania zabezpieczeń. filtrów itd itp to nie wiem czy będę miał na tyle czasu no i naruszę gwarancję :D