Strona 1 z 1

Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 20 lip 2018, 11:18
autor: faber33
Nie wiem co jest nie tak, że mam problem z pierwszą warstwą. Zrobiłem kalibrację pierwsze warstwy w prusie i to kilka razy już, optymalnie wychodzi gdzieś -1.012 i trzymie się stołu dość dobrze, stół przecieram IPA, a jak puszczę wydruk modelu to mam taki efekt jak niżej:

Obrazek

Ta ramka prawie się nie trzymie a jak zaczął drukować te podpory w środku to ciągnie za sobą potem i musiałem przerwać ...

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 20 lip 2018, 11:54
autor: artur_n
Zdecydowanie za wysoko masz pierwszą warstwę.

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 20 lip 2018, 12:16
autor: faber33
Zrobiłem jeszcze 2 próby międzyczasie i za pierwszym razem zostawiłem tak jak wyżej z tym żę posmarowałem płytę klejem i poprawiło się trochę, ale dalej zawijało a drugą tak jak kolega poradził wyżej i ustawiłem ok -1.07 teraz mocno przylega i praktycznie w ogóle nie pozawijało tych brzegów a warstwa jest spójna. Zobaczymy co będzie dalej. Próby trwają ;)

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 22 lip 2018, 20:32
autor: jestan
Świetny Liquid Needit. Kupiłem sobie i jestem pod wrażeniem. Trzyma kiedy trzeba, puszcza też, kiedy trzeba...

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 23 lip 2018, 08:21
autor: MalT
Przy PLA na PEI nie potrzeba kleju, wystarczy dobrze ustawić drukarkę.

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 24 lip 2018, 03:42
autor: zen
Absolutnie nie ma sensu smarowanie PEI niczym. Przetrzeć isopropylowym (byle nie dla PETG) i wszystko się musi trzymać

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 24 lip 2018, 09:21
autor: remus
długo używałem kleju abhezyjnego ale wkurzało mnie czyszczenie.
Mam szkło borowe jako płytę i nic nie przywiera do tego. Kupiłem dwa dni temu https://www.corotechnology.com/polish/coropad/ rewelka.

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 24 lip 2018, 11:14
autor: FlameRunner
Wydawało mi się, że problem rozwiązany przez obniżenie pierwszej warstwy? A Wy tu o jakichś sprejach i matach...

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 24 lip 2018, 11:22
autor: Orzel
Podczas wydruku wejdź w "live z adjust" menu drukarki i kręć kółkiem, w pewnym momencie linie zrobią się bardziej płaskie i zniwelują się odstępy między nimi.

dla PLA i PETG przy tym blacie nie używa się dodatków. Sam czyszczę blat kroplą mydła w płynie i ręcznikiem papierowym, drugim na mokro bez dodatków zbieram resztki mydła i zero problemów z przyleganiem,

Re: Prusa i3 mk3 - nie trzyma się pierwsza warstwa

: 27 lip 2018, 12:57
autor: jestan
FlameRunner pisze:Wydawało mi się, że problem rozwiązany przez obniżenie pierwszej warstwy? A Wy tu o jakichś sprejach i matach...
A bo to przez te upały... ;)