Wycena wydruków

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Wycena wydruków

Post autor: bandinse »

Liczyłem się ze słuszną krytyką od was, ale gdybym jej nie oczekiwał to bym nie pisał posta:) Nie mam tej wiedzy, co wy, ale wiedza wciąż rośnie i nie uszło mojej uwadze jak ciężko jest wyjść na tym biznesie.
Tyle, że to są dopiero plany na wejście, dalej myślę o konkretnych produktach, które mam już w głowie i na które wiem gdzie szukać zbytu tyle, że trzeba do nich dodatkowej obróbki, malowania itp. co chcę właśnie wdrożyć w sierpniu w wolnym czasie tak, by później z dniem zarejestrowania działalności nie obawiać się że czegoś nie zrobię bo dopiero będę się musiał tego uczyć.

Możecie mnie zbesztać, bo mam swój pogląd na życie ale jeśli mam tak jak teraz mieć fajnie płatną pracę i każdego dnia zastanawiać się w niej co ja tu do cholery robię i wkurzać się na nią że jest nudna i mnie nie cieszy, to wolę zaryzykować czas i pieniądze, nawet dużo mniej zarabiać. Jednak jeśli to będzie mnie cieszyć i pozwoli mi za to przeżyć to wchodzę w to na 100%

Trochę to wywód osobisty ale mam warunki i czas żeby nawet po otwarciu firmy dorobić sobie na jej utrzymanie i dołożenie do niej, a specyfika druku pozwala na rozwój przy okazji w innych kierunkach i to mnie najbardziej wciąga. Ze studiów wyciągnąłem tylko parę lat jakby bezczynności, a więcej nauczyłem się robiąc różne rzeczy hobbistycznie na własny rachunek. Brak zdecydowania i planu na życie, które widzę wciąż u części tych znajomych zostawionych rok temu w Krakowie... - ludzie fajni, żywi i w ogóle ale część bardzo często bez hobby i zainteresowań, z chrapką jedynie na kasę. Dostaną ją w nowej pracy a po pół roku chodzą jak struci, bo do pracy chodzą z głową w dół jak do kopalni. Pominę już fakt, że w niektórych widzę że mieszkają w tym mieście tylko dlatego, że "coś się tu dzieje"- ja już nie potrzebuję wielkich miast żeby coś się w moim życiu działo, nigdy nie potrzebowałem tylko musiałem to w końcu zrozumieć.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Artu »

Być może się mylę, ale wydaje mi się, że aby GODNIE zarabiać na druku 3D, to trzeba mieć takie zaplecze jak Josef Prusa :git:
Josef_Prusa_in_Prusa_Research_offices_inside_MK2_printfarm.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

Od jakiej kwoty zaczyna się GODNIE??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Pajacyk0v

Re: Wycena wydruków

Post autor: Pajacyk0v »

Nie ważne ile zarabiasz. Ważne jest to czy starcza Ci do pierwszego?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

Pajacyk0v pisze:Nie ważne ile zarabiasz. Ważne jest to czy starcza Ci do pierwszego?
Do pierwszego zawsze wypłatę mam 30-stego :rotfl:
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Artu »

SQ9KRD pisze:Od jakiej kwoty zaczyna się GODNIE??
Od takiej, dzięki której nie musisz się zastanawiać czy starczy do kolejnej "wypłaty" :smile2:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Modern Air Customs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 107
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:38
Lokalizacja: Przydroże Małe
x 52
Kontakt:

Re: Wycena wydruków

Post autor: Modern Air Customs »

bandinse pisze:Liczyłem się ze słuszną krytyką od was, ale gdybym jej nie oczekiwał to bym nie pisał posta:) Nie mam tej wiedzy, co wy, ale wiedza wciąż rośnie i nie uszło mojej uwadze jak ciężko jest wyjść na tym biznesie.
Tyle, że to są dopiero plany na wejście, dalej myślę o konkretnych produktach, które mam już w głowie i na które wiem gdzie szukać zbytu tyle, że trzeba do nich dodatkowej obróbki, malowania itp. co chcę właśnie wdrożyć w sierpniu w wolnym czasie tak, by później z dniem zarejestrowania działalności nie obawiać się że czegoś nie zrobię bo dopiero będę się musiał tego uczyć.

(...)

Figurki to fajna sprawa dla kogoś kto żyje zupełnie z czego innego, a to traktuje jak fajny dodatek na popołudniowy czas wolny.
Praca u siebie to praca 24h, przy pracy na etat po 8h pracy- wychodzisz i żyjesz jak chcesz lepiej lub nie ale jednak masz te stałe plecy.

i aby nie zniechęcać (a widać, że i tak założysz działalność to życzę sukcesu i uporu w dążęniu) + gratis motywator ;)
29186537_1847194858906387_5526617157460295680_n.jpg
Pajacyk0v

Re: Wycena wydruków

Post autor: Pajacyk0v »

W naszych realiach widzę trzy opcje:

- jesteś niczym chiński bonzo z kilkoma milionami $ i idziesz albo w skalę albo w maszyny przemysłowe (czy ukradniesz te miliony, czy znajdziesz "tajemniczego inwestora" to już mało istotne)
- druk 3D wykorzystujesz tylko jako narzędzie do stworzenia swojego właściwego core biznesu
- znajdujesz podatną niszę na specjalistyczny druk 3D (ale to też często wymaga układów układzików żeby się w niej zahaczyć np. wujek/ciocia w centrali NFZ)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wycena wydruków

Post autor: SQ9KRD »

Jest jeszcze inny sposób:
- Jesteś projektantem ( tzn potrafisz projektować 3D lub mocno się tego uczysz ), masz głowę pełną pomysłów, projektujesz na życzenie lub pod modyfikację istniejących "plastików" , potrafisz przekonać do swoich produktów,pomysłów potencjalnych odbiorców.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wycena wydruków

Post autor: FlameRunner »

Artu pisze:Być może się mylę, ale wydaje mi się, że aby GODNIE zarabiać na druku 3D, to trzeba mieć takie zaplecze jak Josef Prusa :git:
Artur, wrzuciłeś stare nieaktualne zdjęcie.
To co na zdjęciu to jest jakaś popierdółka w porównaniu do tego, co Prusa ma obecnie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”