Strona 1 z 1

Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 12:08
autor: FlameRunner
Konkurs: Konkurs "działkowca" :)

Zgłoszenia: W głosowaniu nie biorą udziału osoby zarejestrowane po ogłoszeniu konkursu (12 lip 2018, 13:29).

Czas głosowania: trzy dobry, czyli koniec we wtorek (31 lipca) tuż po dwunastej.

Jeden głosujący = jeden głos. Głos po zagłosowaniu można zmienić.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 13:19
autor: mcxmcx
Dziobu.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 13:22
autor: Pajacyk0v
Zgodnie z obietnicą głos pajacokovowy poszedł na Dzioba.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 14:10
autor: jarekb
Dziobu choć robota Przemosa też świetna

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 14:35
autor: HIWIN
Ja zagłosowałem na Dziobu też, ale teraz tak jeszcze raz to przemyślałem i obydwoje mają dobrą pracę. Marek i FlameRunner a może dałoby radę na drugie miejsce dać jakąś rolkę filamentu w ramach pocieszenia ?

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 14:46
autor: Domell
Obie doskonałe, Marek ściągnij drugą kamerę :rotfl:
Albo faktycznie jakieś filamenty za drugie miejsce. Choć jeszcze nie wiadomo kto wygra :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 15:11
autor: epon
Obie prace są świetne, głosując na jednego krzywdzę drugiego więc proszę o wybaczenie jednego z was

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 15:30
autor: marek91
Ze względu na ilość zgłoszeń i jakość prac organizatorzy przyznają nagrody obydwu uczestnikom :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 15:38
autor: jestan
marek91 pisze:Ze względu na ilość zgłoszeń i jakość prac organizatorzy przyznają nagrody obydwu uczestnikom :)
Chyba praktykowałeś u króla Salomona? ;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 18:11
autor: oskar
Cięzki wybór tym bardziej, że było 50/50 ale musiałem wybrać i padło na pierwsze zgłoszenie. Bo po jakości to remis.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 18:21
autor: mscichu
Na 5 głosów w domu 4 padły na PrzemoS z racji żywszych kolorów i ogólnego wrażenia :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 19:11
autor: Tuchajbej
Obie prace super. Wstrzymuje się od głosu bo musiałbym na obie zagłosować.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 19:59
autor: sagittario
Cóż. Ciężko mi było wybrać ale mój głos dostaje PrzemoS. Obydwa modele ładnie wykonane i z ciekawym malowaniem.
dziobu-nie gniewaj się :)
Ale na szczęście jest nagroda pocieszenia :D

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 20:50
autor: PrzemoS
Szczerze???!! Cieszę się ze mogłem rywalizować z @dziobu mega przeciwnik jeśli chodzi o prace artystyczne malarskie szkoda tylko ze więcej osób się nie podjęło zadaniu.Nawet jeśli przegram będę miał mega satysfakcję bo jak Marek powiedział walka jest na smierć i życie gdzie chyba takiego Konkursu nie widziałem. Super Atmosfera ;) Takich Konkursów Więcej !!;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 21:22
autor: dziobu
PrzemoS pisze:Szczerze???!! Cieszę się ze mogłem rywalizować z @dziobu mega przeciwnik jeśli chodzi o prace artystyczne malarskie
Przecież i tak musiałeś zająć się modelem zanim wrzuciłem swój, to ska wiedziałeś co Cię czeka? :P
Mnie wystarczyło że miałem powód żeby go robić; lubię sklejać i malować ale często tak po nic to mi się nie chce. Zwłaszcza jak sam model jest paskudny, a tu przyznam, że jest ;) Ten robot mi się wybitnie nie podoba ;) Do tego w każdym kolejnym modelu muszę zrobić coś czego nigdy wcześniej nie robiłem; powtarzanie tego samego w kółko mnie nudzi. I tu doszedł pigment który imho wygląda świetnie. Jest co poprawić ale jestem zadowolony :)

Także rywalizacja rywalizacją, ale malowanie... ;)
PrzemoS pisze:szkoda tylko ze więcej osób się nie podjęło zadaniu.
No przydało by się. Model prosty do druku, ale jeśli chodzi o wykończenie to jest dość trudny. Tzn może być.
W sumie to jakby była chęć kolejnego takiego konkursu to imho można by wyczarować coś łatwiejszego - np logo reprapów w 3D (jak ktoś drukował już na konkurs gadżetu).
PrzemoS pisze:Nawet jeśli przegram będę miał mega satysfakcję bo jak Marek powiedział walka jest na smierć i życie gdzie chyba takiego Konkursu nie widziałem. Super Atmosfera ;) Takich Konkursów Więcej !!;)
O tak! Koniecznie!
Zwłaszcza że mam jeszcze przynajmniej trzy ambitne pomysły na wykończenie tego modelu.

Skoro ten konkurs to przegięcie za przegięciem, to brakuje tylko żeby zakończył się remisem ;p

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 21:27
autor: PrzemoS
Ja nie będę zmieniał nic z tył modelem bo powiem Ci szczerze ze zdjęcia nie oddają tego co Real . Ja się wezmę za kolejne modele drukowania i malowania tego użytkownika z thingviersa tym bardziej od małego szkicowałem portrety zwierzęta ołówkiem a teraz przeszedłem na malowanie modeli druku 3d ;) oby było ciagle jak najlepiej ;) Aerograf się przyda ;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 28 lip 2018, 21:38
autor: dziobu
Też nic zmieniał nie będę; myślałem czy by oznaczeń nie dodać ale skoro już wrzuciłem taki to taki zostanie. Nie zdązyłem i tyle ;)

Natomiast spodobało mi się malowanie wydruków z wykorzystanbiem ukłądu warstw i zdobienie tak żeby ukryć dziury i niedoskonałości. Jak skończą mi się modele plastikowe, albo jak znajde coś fajnego, to chyba się skuszę. Znowu zagrace dom jakimiś pierdołami ;)

btw.
Aerograf to podstawa ;) Nie tylko do malowania.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 29 lip 2018, 17:51
autor: Julian
Ja mam propozycję. Więcej takich konkursów w zimę :)

Byłoby co robić w zimne wieczory.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 00:46
autor: emartinelli
Julian pisze:Ja mam propozycję. Więcej takich konkursów w zimę :)

Byłoby co robić w zimne wieczory.
Plus trochę więcej czasu na druk i wykończenie...

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 01:04
autor: dziobu
Konkurs który będzie się ciągnął za długo też nie bedzie fajny. To już lepiej wybrać łatwiejszy model.

Ale tak czy owak, jestem za :) wincyj wincyj modeluw!

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 07:20
autor: artur_n
Wyrównana walka nie ma co. Ja stawiam na remis :-)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 10:50
autor: marek91
Ależ emocje! Co za wyrównana walka! (28:28)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 15:20
autor: MaxXxi47
Taki konkurs to powinniśmy na spotkaniu forumowym zrobić :P

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 30 lip 2018, 15:38
autor: Artu
Poziom wyrównany, ale Dziobu ma "plusa" za dioramę :git:

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 09:07
autor: marek91
Panowie jeszcze trzy godziny! :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 11:25
autor: FlameRunner
Czterdzieści minut!

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 12:11
autor: marek91
Co za niesamowite emocje do samego końca! Jednym głosem zwycięża dziobu!
Gratulujemy serdecznie!

Jednak brawa należą się obydwu uczestnikom!

Tym razem poziom prac był na najwyższym poziomie, dlatego też przyznajemy nagrody:

I miejsce dziobu - kamerka SJ cam SJ8 air + 1kg wybranego filamentu
II miejsce PrzemoS - 2kg wybranego filamentu

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 13:12
autor: Artu
Gratulacje dla obydwu "drukarzy" :clap:

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 13:29
autor: Berg
ja tam długo nie mogłem się zdecydować :D
PrzemoS odrobine lepiej moim zdaniem odwzorował obicia, otarcia lakieru na krawędziach. Generalnie malowanie bardziej mi się podoba.
Dziobu z kolei fajniej detale w druku.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 13:38
autor: PrzemoS
GRATULACJE DLA @Dziobu

Jeszcze Raz Dziekuje Wszystkim Za Głosy .

Pozdrawiam J

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 15:35
autor: dziobu
W końcu coś WYGRAŁEM :))) AAAAAAAAAAAAAAAA!
Ide świniaka zarżnąć, będziem imprezować ;)
eeee
nie mam świniaka ;p

Dziękuje za wyjątkowo ciekawy konkurs, jeszcze ciekawsze głosowanie i głosy ;)
Jeśli zaś chodzi o uwagi do modelu - to się przyda ;) Przy kolejnej okazji to wykorzystam!

No i @PrzemoS - nieźle wyszło ;) Gratulacje ;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 15:58
autor: sp6vgx
Konkurs wyrównany trzeba było się mocno zastanowić i opierać o detale. Oba malowania super jednak taka uwaga do PrzemoS miło że dałeś polskie akcenty jednak niestety szachownica nieprawidłowo namalowana i to przynajmniej u mnie przechyliło szalę. Zabrakło w niej czerwonych obwódek na rogach, owszem była w lotnictwie stosowana szachownica bez tych obwódek (lata 1918-1921) ale nie posiadała też wtedy białej obwódki...

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 16:11
autor: PrzemoS
sp6vgx pisze:Konkurs wyrównany trzeba było się mocno zastanowić i opierać o detale. Oba malowania super jednak taka uwaga do PrzemoS miło że dałeś polskie akcenty jednak niestety szachownica nieprawidłowo namalowana i to przynajmniej u mnie przechyliło szalę. Zabrakło w niej czerwonych obwódek na rogach, owszem była w lotnictwie stosowana szachownica bez tych obwódek (lata 1918-1921) ale nie posiadała też wtedy białej obwódki...

Taka mala UWAGA :)

To nie bylo Malowane kupilem to Oryginalne w sklepie Modelarskim(Kaligrafia) .. Emblematy z Powstania Warszawskiego

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 16:19
autor: dziobu
Przyznam że mnie też się ten emblemat nie podoba. Nie znam się na oznaczeniach i w sumie to nie wiem jakie powinien mieć mech. Czy szachownicę (lotnictwo?) czy flagę (jak grafiki w sieci). Ale nie pisałem nic bo to konkurs, itp ;)

Niezależnie od tego uderzają dwie rzeczy:
- brak symetrii szachownicy,
- model jest poobijany i podrapany; dlaczego emblematy nie?

I zupełnie osobno:
do kalek polecam Ci to:
https://exito.sklep.pl/pl/p/MICRO-SET-p ... manii/2236
https://exito.sklep.pl/pl/p/MICRO-SOL-p ... manii/2237
To komplet. Na cenę nie patrz - starcza na bardzo długo.
Pierwszy rozmiękcza kalkę i pozwala ją ładnie nałożyć. Drugi - wtapia kalkę w model. Dosłownie.

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 16:27
autor: PrzemoS
dziobu pisze:Przyznam że mnie też się ten emblemat nie podoba. Nie znam się na oznaczeniach i w sumie to nie wiem jakie powinien mieć mech. Czy szachownicę (lotnictwo?) czy flagę (jak grafiki w sieci). Ale nie pisałem nic bo to konkurs, itp ;)

Niezależnie od tego uderzają dwie rzeczy:
- brak symetrii szachownicy,
- model jest poobijany i podrapany; dlaczego emblematy nie?

I zupełnie osobno:
do kalek polecam Ci to:
https://exito.sklep.pl/pl/p/MICRO-SET-p ... manii/2236
https://exito.sklep.pl/pl/p/MICRO-SOL-p ... manii/2237
To komplet. Na cenę nie patrz - starcza na bardzo długo.
Pierwszy rozmiękcza kalkę i pozwala ją ładnie nałożyć. Drugi - wtapia kalkę w model. Dosłownie.

Emblematy nie sa w miejsach ktore moga byc poobijane nie sa na rogach i ostrych katach wiec nie mialem prawa je obijac.. mozna tutaj duzo bagatelizowac odnosnie tego w.w mech rowniez nie musial byc trafiony w te znaczniki wiec dlatego jest tak a nie inaczej . Problemy mozecie zglaszac osobie ktora sprzedaje ta Kalkomanie moze was poslucha i to zmieni :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 16:43
autor: dziobu
Ja tylko zgłaszam swoje uwagi ;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 16:55
autor: Berg
szachownica też mnie zraziła.
- Brakuje kreski,
- Poza powstaniem warszawskiem, raczej była wyłącznie na samolotach.

Oczywiście to tak na zasadzie czepiania się czegoś, gdy już niemal całkiem nie ma czego.
ew. musiała by być taka, ale pewnie nie dało się zrobić.
Zrzut ekranu 2018-07-31 o 16.48.07.png
PS: No i Dziobu dał antenkę :D

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 17:04
autor: PrzemoS
No nie wiem bo jak ogladam inne modele Czolgi itp to widze ze rowniez maja taka sama jak ja "Szachownice" i nie tylko w samolotach .

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 17:07
autor: Berg
Na modelach czołgów ludzie dają, w grach komputowych też ale to nie jest zgodne z ustawą "O znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej"

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 17:10
autor: PrzemoS
http://rykoszet.info/2016/02/23/history ... wedlug-wg/ Lotnicza a Moj Mech Jest Anty Lotniczy :) Podobalo mi sie takie to dalem. Jak i orzelek Polskie Akcenty :)
To jest Forum o Druku 3D a nie MODELARSTWO..

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 17:34
autor: sp6vgx
PrzemoS pisze:No nie wiem bo jak ogladam inne modele Czolgi itp to widze ze rowniez maja taka sama jak ja "Szachownice" i nie tylko w samolotach .
Bo szachownica z czołgów znikłą stosunkowo niedawno. Natomiast owszem podczas Powstania Warszawskiego było takie malowanie na czołgach Magda, Pudel z tym że wykonane było z zaciekami itp. ot szybkie malowanie pędzlem bo nikt tam nie miał czasu na bawienie się w artystyczne malowanie. Natomiast fakt w grach czy rekonstrukcjach często te czołgi są pomalowane jak by z salonu wyjechały (a w realu były to dość mocno obite zdobyczne maszyny).

Natomiast co do czepiania się szczegółów to jak napisałem walka była na tyle wyrównana że trzeba było szukać jak to ujmę dziury w całym...
Więc może i w takim wypadku trochę niesłusznie to tak potraktowałem, z drugiej strony nie skojarzyłem takiego działa z Powstaniem Warszawskim...

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 31 lip 2018, 17:38
autor: PrzemoS
...bo balem sie go wypuscic na Ulice aby nie zrobil nic czego bym nie chcial :) Dlatego Exclusive :D

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 01 sie 2018, 14:11
autor: marek91
Nagrody wysłane :git:

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 01 sie 2018, 14:15
autor: PrzemoS
marek91 pisze:Nagrody wysłane :git:

Niech Ci Bozia w Dzieciach Wynagrodzi :)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 02 sie 2018, 15:38
autor: dziobu
Dojszło!
DZIĘKI bardzo wszystkim ;)

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 04 sie 2018, 14:03
autor: virgin71
DO KLOPA z kamerą! :D

Re: Konkurs "działkowca" :) - GŁOSOWANIE

: 04 sie 2018, 14:26
autor: dziobu
Już pisałem pod testem kamery że nie jest wodoszczelna. Występuje w zestawach z obudową i wtedy ma niby 30m (ciekawe jak panel działa na 30m).
A dla zasady nie wrzucę do klopa, eee, bo nie ;)

btw.
Żeby nie było - nalałem do niej wody ;)