Strona 1 z 1

A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 09:09
autor: Artu
:DD :DD :DD :DD
kontener.jpg

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 10:48
autor: Pajacyk0v
A może czas zacząć wspierać rodzime/unijne produkcje??? Zaczynam mieć dość tych kitajców. Co kupie, to gówno.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 12:56
autor: dziobu
To nie kupuj od kitajców.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 13:43
autor: olo2000pm
dziobu pisze:To nie kupuj od kitajców.
Tylko kup w polskim sklepie: made in china:)
Wystarczy czytać opinie i kupować tam gdzie są same pozytywne konemtarze. Ja jak przeglądam opinie i znajduje negatywne to omijam sprzedawce i tyle.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 14:16
autor: Pajacyk0v
dziobu pisze:To nie kupuj od kitajców.
Nie kupuje, zaczałem od stepstików.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 14:30
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Tylko kup w polskim sklepie: made in china:).
Efekt podejścia "tańsze też dobre". Lokalna produkcja ginie lub przechodzi w montaż importowanego badziewia.
Na szczęscie mamy armię urzędasów którzy nic z tym nie robią i jedynie podnoszą koszty pracy. Aż pewnego dnia chińczycy się wypną i dopiero wtedy okaże się że nawet drzwi do sracza nie da się naprawić bez częsci ze wschodu, bo już nikt tu niczego nie produkuje.

Sorry, taki mamy klimat.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:01
autor: olo2000pm
Dziobu a czyja to jest wina? Kupującego?
W naszych sklepach produktów rodzimej produkcji do drukarek 3d ze świeczka trzeba szukać.
A jaka to dla mnie różnica, czy kupie chiński produkt w chinach czy u nas? A no taka, że kupuje tanio, a jakość jest taka sama.
Zacznij produkować podzespoły do drukarek w podobnej cenie i masz biznes! Problem w tym, że od razu kazdy chce zarobić 1000% i dlatego nasi producenci przegrywają, albo "produkuja" w chinach. I koło się zamyka.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:27
autor: Pajacyk0v
Oczywiście że kupującego. Jest popyt, jest podaż.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:33
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Dziobu a czyja to jest wina? Kupującego?
Jeśli jedynym wymogiem co do towaru jest jego cena, to tak - kupującego. Bo jakby ktoś rzetelnie sprawdzał pochodzenie towaru i choćby odpowiednie badania i certyfikaty, to chińszczyzna znika w 95%. Ale to jest kasa więc jest jak jest.
olo2000pm pisze:Zacznij produkować podzespoły do drukarek w podobnej cenie i masz biznes! Problem w tym, że od razu kazdy chce zarobić 1000% i dlatego nasi producenci przegrywają, albo "produkuja" w chinach. I koło się zamyka.
No toś walnął...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:35
autor: Artu
Ja pierdziu :shock: kolejna dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia, nad Świętami Wielkiej Nocy :rotfl:

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:36
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze:Oczywiście że kupującego. Jest popyt, jest podaż.
Kupujący wiadomo chce taniej... ale problem jest inny u nas nie da się wyprodukować tanio... a dlaczego się nie da to już temat rzeka, jak ktoś chce sprawdzić najlepiej jak założy firmę to się dowie...

Inna sprawa to każdy produkt ma jakiś współczynnik jakości do ceny i on stanowi o jego atrakcyjności. Owszem są osoby "z wężem w kieszeni" kupują g.. i potem płaczą, ale są osoby które coś tam może wydając trochę więcej są w stanie dla siebie wybrać.

Hasła kupujmy nasze produkty może i fajne, ale to są pobożne życzenia bo problem w całej UE leży w innym miejscu... obecnie to nawet trudno kupić polskie ziemniaki i to akurat też nie wina rolników czy konsumentów...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:40
autor: olo2000pm
Zapominasz Dziobu, że w naszych sklepach jest ten sam produkt, który kupuję bezpośrednio w chinach, to może zacznij coś w tym kierunku robić? Marudzic każdy potrafi...
A z tą produkcją to może tak nie jest? Dlaczego wszyscy przenoszą tam produkcje? Bo? A no bo liczy się tylko kasa,,,,,takie życie Dziobu.
A jak kiedyś Krzysiek promował swoją elektronikę, to jaki był wasz odzew? Drogo, prawda? Za tą kase kupujesz dueta:). Nic nie poradzisz....kasa rządzi

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:44
autor: Pajacyk0v
sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:Oczywiście że kupującego. Jest popyt, jest podaż.
Kupujący wiadomo chce taniej...
Nie generalizuj. Ja nie chce taniej. Chce dobrze! Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.

Hasło "tano i dobrze" to oksymoron.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:48
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze:
sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:Oczywiście że kupującego. Jest popyt, jest podaż.
Kupujący wiadomo chce taniej...
Nie generalizuj. Ja nie chce taniej. Chce dobrze! Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.

Hasło "tano i dobrze" to oksymoron.
Czytaj cały tekst ze zrozumieniem, a nie wybierasz sobie jedno zdanie. Chcesz dobrze wyprodukuj sobie wszystkie elementy do drukarki, obecnie możesz zlecić w dowolnej jakości i dowolnej ilości.

Napisałem potem że istnieje coś takiego jak stosunek ceny do jakości i to jest istotne, a nie sama cena. Jednak temat jak wspomniałem jest bardziej złożony i ktoś kto nigdy nie prowadził firmy która coś produkuje nigdy o tym nie będzie miał pojęcia tylko będzie głosił pobożne hasła...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:51
autor: Artu
Pajacyk0v pisze:...Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.
To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:54
autor: Pajacyk0v
Artu pisze:
Pajacyk0v pisze:...Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.
To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:55
autor: olo2000pm
Pajacyk0v pisze:
sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:Oczywiście że kupującego. Jest popyt, jest podaż.
Kupujący wiadomo chce taniej...
Nie generalizuj. Ja nie chce taniej. Chce dobrze! Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.

Hasło "tano i dobrze" to oksymoron.
Zobacz co sie dzieje na rynku i wyobraź siebie, że budujesz drukarkę i chcesz ja sprzedać? Czujesz klimat?
Ja rozumiem, że gdy robisz coś dla siebie, to kupujesz te najlepsze części, ale nie da sie tego zrobić gdy chcesz taką drukarkę sprzedać.
Osobiscie staram sie kupować dobre jakosciowo części, ale nie wyobrażam sobie złożenia drukarki na czesciach kupowanych w naszym kraju i to jeszcze z certyfikatem. I cos jeszcze zarobić. To jest utopia;)

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 15:57
autor: Pajacyk0v
To zaczyna trochę przypominać niedawno tu opisywany kanibalizm w usługach druku 3D. Tanio i dobrze. Tak trzymać.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:00
autor: Artu
Pajacyk0v pisze:Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
I jesteś w 100% pewien, że jest on w całości wykonany w UE :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:02
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze:
Artu pisze:
Pajacyk0v pisze:...Niestety jestem w mniejszości więc zalewa nas to chińskie gówno.
To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
Wiesz jaki jest problem taki że właśnie twoja ukochana UE która chcesz tak mocno wspierać zabija wszelką przedsiębiorczość i produkcję. Zaczynając od durnej biurokracji, kończąc na durnych dopłatach faworyzujących różne rynki (np. dopłaty do rolnictwa - przez co nasze rolnictwo zdycha)...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:04
autor: Pajacyk0v
Artu pisze:
Pajacyk0v pisze:Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
I jesteś w 100% pewien, że jest on w całości wykonany w UE :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie jestem i nie podejrzewam ALE jestem w stanie zapłacić więcej bo:

A) cenie chłopaków za to co robią w branży
B) liczę na odpowiednio wysoką jakość i przemyślany (i PRZETESOWANY!) projekt
C) liczę na jakikolwiek support w przypadku wystąpienia problemów

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:08
autor: Pajacyk0v
sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:
Artu pisze: To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
Wiesz jaki jest problem taki że właśnie twoja ukochana UE która chcesz tak mocno wspierać zabija wszelką przedsiębiorczość i produkcję. Zaczynając od durnej biurokracji, kończąc na durnych dopłatach faworyzujących różne rynki (np. dopłaty do rolnictwa - przez co nasze rolnictwo zdycha)...
Od kochania UE jestem zaaaaajebiście daleki :D

Dobra kończę dyskusję na ten temat bo i tak nieprzekonanych nie przekonam. Szkoda strzępić ryja.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:18
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze: Od kochania UE jestem zaaaaajebiście daleki :D

Dobra kończę dyskusję na ten temat bo i tak nieprzekonanych nie przekonam. Szkoda strzępić ryja.
Nie chodzi o strzępienie ryja tylko o to że jak się o czymś piszę trzeba mieć o tym trochę pojęcia. Dlaczego akurat piszesz, a nie weźmiesz sprawy w swoje ręce. Otwieraj firmę produkuj... nie wiesz jak produkować np. drukarki zatrudnij ludzi którzy potrafią. Pokaż tej całej reszcie wrednych dorobkiewiczów i wstrętnym chińczyką jak się powinno robić biznes. Stwórz produkt który będzie miał atrakcyjną cenę w stosunku do jakości/supportu itd.

Powiem ci tak akurat trochę produkuję elektroniki w PL i to dość zaawansowanej. Wiesz dlaczego to się jeszcze opłaca - bo jest to na specyficzny rynek (policja/służby/wojsko) więc tutaj może być drogo. Jednak mogło by być sporo taniej bez utraty jakości - większość kasy pochłania biurokracja której na tym rynku nie przeskoczysz. Kolejna sprawa to każdy ma w pupie czy jest tanio czy drogo bo i tak za to zapłaci podatnik...

Mi to przypomina takie wieczne narzekanie i roszczeniowość. Ja jakoś w tym co jest dostępne z krajów azjatyckich potrafię coś wybrać dla siebie i cieszę się że taki sprzęt jest dostępny. Zobacz np. temat związany z elektroniką - popatrz taki chiński Rigol, gdyby nie taka firma połowy hobbystów nie stać by było na oscyloskop jak by mieli wydać kasę na coś firmowego. Problem jest bardziej taki że na rynku jest sporo towarów i trzeba tylko dobrze się rozglądać i wybierać to co ma odpowiedni stosunek ceny do jakości (natomiast dla każdego będzie to trochę inaczej wyglądać).

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 16:43
autor: Pajacyk0v
Tylko że ja piszę z punktu widzenia KONSUMENTA, a nie producenta. Pierwszy post tego topica też dotyczy (jak domniemam) zakupu kontenera gotowych chińskich produktów więc o czym mowa :/

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 17:15
autor: zen
Pajacyk0v pisze:A może czas zacząć wspierać rodzime/unijne produkcje??? Zaczynam mieć dość tych kitajców. Co kupie, to gówno.
W jakimś poście twierdziłeś, że nie widzisz różnicy między dyszą od Chińczyka a od TDI ;)

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 17:25
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Zapominasz Dziobu, że w naszych sklepach jest ten sam produkt, który kupuję bezpośrednio w chinach, to może zacznij coś w tym kierunku robić? Marudzic każdy potrafi...
Wyobraź sobie że robię. Produkuję urządzenia konkurujące z chińszczyzną.
olo2000pm pisze:A jak kiedyś Krzysiek promował swoją elektronikę, to jaki był wasz odzew? Drogo, prawda? Za tą kase kupujesz dueta:). Nic nie poradzisz....kasa rządzi
Nasz odzew? Tzn mój też?
Po drugie - wybacz, ale podejście "kasa rządzi" to najgłusza postawa konsumenta jaką można spotkać. Po częsci to chyba relikt poprzedniej epoki. A dlaczego tam jest tanio? A no nie słyszałem żeby chińczycy dokładali się do 500+ - ja, jako przedsiebiorca, muszę, żeby przestrzegali minimalnego wynagrodzenia - a ja muszę, żeby robili CE - a ja muszę. W dupie nawet mają informacje o ciastkach na stronie firmy - a ja muszę. A ciekawe czy mają inspektora ochrony danych w związku z RODO, bo ja muszę...
Nie mam też żadnych dopłat do produkowanego towaru, nikt mi też nie płaci za eksport. W zamiast mam obowiązek codziennie przeczytać ~120 stron nowych przepisów z któych połowa dotyczy bezpośrednio lub pośrednio także i mnie.
A potem przychodzi klient który mówi że urządzenie mam fajne i w ogóle, ale kupi co innego bo na ali jest taniej. Zwłaszcza że tam nie płaci cła i VATu, a ja, jak coś sprowadzam, muszę...

I popatrz teraz tak:
Sytuacja 1: Ty masz sad i kupę jabłek. Ja produkuję napoje. Kupuję od Ciebie jabłka, Ty zarabiasz. Robię napoje i sprzedaje - ja zarabiam. Ci którzy je kupili popijają sobie zbierając zborze - możesz iść następnego dnia do sklepu i kupić świeży chleb. Pośrednio dzięki swoim jabłkom. I system działa, interes się kręci.

Sytuacja 2: Kupuję jabłka z Chin bo są tańsze. Są gorsze i brzydsze, ale dla mnie to nie ma znaczenia. Obniżam cenę soku i sprzedaję. Ty padasz bo Twoje jabłka gniją. Jak padniesz to nie kupujesz chleba; brak popytu na chleb sprawia że zaczynają upadać Ci co pili mój sok. W tym miejscu "pomocną" dłoń wyciąga rząd który zamiast jeb*ąć cło (narzędzie stworzone właśnie w celu ochrony producentów lokalnych) na jabłka z Chin dowala podatek (mnie, kurvva - mnie!) żeby sfinansować pomoc bezrobotnym. W efekcie wszyscy padają i zaczynają się rozmowy o podatku katastralnym bo to jedyny sposó żeby wyciągnąć kasę od ludzi którzy nic nie mają.

Znajoma sytuacja?

Dlatego uważam że handlować trzeba, ale z głową. Zwłaszcza z poszanowaniem włąsnego rynku bo blizej mi do sąsiada, czy nawet do Sosnowca (;p) niż do Shenzen. A tego teraz nie ma - i nie będzie dopóki sami ludzie tego nie będą chcieli.
A zresztą...ch*j, kogo to obchodzi. Na ali i tak jest taniej.

EOT.

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 17:29
autor: zen
sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:
Artu pisze: To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
Wiesz jaki jest problem taki że właśnie twoja ukochana UE która chcesz tak mocno wspierać zabija wszelką przedsiębiorczość i produkcję. Zaczynając od durnej biurokracji, kończąc na durnych dopłatach faworyzujących różne rynki (np. dopłaty do rolnictwa - przez co nasze rolnictwo zdycha)...
Podaj jakiś przykład, bo pojechałeś po bandzie. To jest bardzo prymitywne uogólnienie

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 17:36
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze:Tylko że ja piszę z punktu widzenia KONSUMENTA, a nie producenta. Pierwszy post tego topica też dotyczy (jak domniemam) zakupu kontenera gotowych chińskich produktów więc o czym mowa :/
Jaki konsument sprowadza kontener drukarek ;) Natomiast jako konsument jak wspomniałem masz wybór tylko trzeba umieć z niego korzystać. Należy się cieszyć że sporo sprzętu do wyboru i każdy może wybrać to co potrzebuje. Tylko jak mówię należy to robić z głową bo niestety w życiu tak jest że coś tańszego nie musi być chłamem, a coś drogie tak samo nie musi być czymś super. Sama cena nie jest wyznacznikiem - trzeba tylko umiejętnie wybrać to o czym wspomniałem najlepszy stosunek ceny do jakości (na nasze potrzeby). Są zwolennicy tacy co kupią 30 razy gówniany sprzęt i nie liczą że za wydaną kasę mieli by coś lepszego (i im tego nie wytłumaczysz), a są osoby które podchodzą do tego rozsądniej. Są też osoby które na kasę nie patrzą i kupią sprzęt który przewyższa ich zapotrzebowania itd.

Przykładowo produkując też dokonujesz wyborów bo korzystasz z jakiś tam półproduktów które od kogoś musisz kupić i tutaj tak samo patrzysz na stosunek ceny do jakości. Jeśli masz dwie firmy które oferują towar o takiej samej jakości wiadomo że wybierasz tą tańszą bo twój produkt może być wtedy bardziej konkurencyjny cenowo (a to często stanowi czy go sprzedasz czy będzie ci zalegał na magazynie).
zen pisze: Podaj jakiś przykład, bo pojechałeś po bandzie. To jest bardzo prymitywne uogólnienie
Wysokie koszta pracy, energii itd. które przekładają się na koszty produktu. Częsta potrzeba opłat za durne certyfikaty które w zasadzie nic nie zmieniają poza podnoszeniem ceny. Często jakakolwiek rozbudowa firmy np. budowa nowej hali produkcyjnej to tysiące zezwoleń i dodatkowych kosztów - o czasie nie wspominając. W przypadku rolników większe dopłaty dla rolników np. w Francji niż w PL przez co często sprowadzane są z tego powodu "tańsze" produkty żywnościowe (a tańsze bo więcej do nich ktoś dopłaca). Długo by można tak wymieniać...

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 17:57
autor: Pajacyk0v
zen pisze:
Pajacyk0v pisze:A może czas zacząć wspierać rodzime/unijne produkcje??? Zaczynam mieć dość tych kitajców. Co kupie, to gówno.
W jakimś poście twierdziłeś, że nie widzisz różnicy między dyszą od Chińczyka a od TDI ;)
Oj tam oj tam :D na razie tydzień dopiero testuje to były dopiero pierwsze spostrzeżenia.

Widzę za to różnicę w:
- wałkach
- łożyskach
- paskach
- end stopach
- wentylatorach
- profilach/ramach
- nawet w głupich kablach
- filamentach oczywiście też

... i tak można by wymieniać długo.
dziobu pisze: podejście "kasa rządzi" to najgłusza postawa konsumenta jaką można spotkać. Po częsci to chyba relikt poprzedniej epoki.
Podpisuje się obiema rękami i nogami :git: to jest równia pochyła tylko w złym kierunku

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 18:07
autor: olo2000pm
Dziobu, okreslenie "kasa rzadzi" jest duzym uproszeniem, ale taki jest teraz świat. Widać to na kazdym kroku. I możesz kopać i się z tym nie zgadzać, to niczego nie zmienia. I sam tego codziennie doswiadczasz, więc o co chodzi?

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 18:27
autor: sp6vgx
Pajacyk0v pisze: Widzę za to różnicę w:
- wałkach
- łożyskach
- paskach
- end stopach
- wentylatorach
- profilach/ramach
- nawet w głupich kablach
- filamentach oczywiście też
Hmm bardzo ogólnie... a jakich to firm konkretnie było kupowane. Bo przykładowo chiński Sunon robi całkiem niezłe wentylatory, end stopy czyli mikroprzełączniki w sumie chińskie Andeli są też ok. itd. Czy to nie jest bardziej na zasadzie że kupuje się na pałę na Aliexpress czy tam Alledrogo i potem jest to co jest. BTW Sunon-a inni Chińczycy też podrabiają i można np. na Ali kupić badziewie z naklejką Sunon... Filament przykładowo dołożony do Anycubic (czarne PLA) też nie było złe...

Wałków i łożysk liniowych faktycznie chińskich nie spotkałem, choć możliwe jest że jest tam jakiś producent który oferuje produkty lepszej jakości niż to co dostępne na popularnych portalach aukcyjnych...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 18:36
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Dziobu, okreslenie "kasa rzadzi" jest duzym uproszeniem, ale taki jest teraz świat. Widać to na kazdym kroku. I możesz kopać i się z tym nie zgadzać, to niczego nie zmienia. I sam tego codziennie doswiadczasz, więc o co chodzi?
Reprezentujemy więc dwa biegunowo odległe obozy. Ja uważam że wszędzie gdzie "kasa rządzi" pojawia się dno i żenada. Począwszy od kościoła, przez piłke kopaną i przetargi publicze aż po audycje w TV. To wszystko zostało zniszczone przez pieniądze.
Cóż. Żyj w tej rzeczywistości jeśli chcesz i się na to zgadzaj. Ja nie zamierzam.

btw. Jest sporo miejsc gdzie pieniądze nie mają takiego znaczenia a liczy się współpraca, zaufanie czy, materialistyczniej, serwis i "wsparcie". Da się.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 18:55
autor: sp6vgx
dziobu pisze: To wszystko zostało zniszczone przez pieniądze.
Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają ale ułatwiają życie. Problem jest bardziej taki że np. w wymienionych miejscach często kasa pochodzi z darowizn, sponsorów itd. natomiast odpowiedzialność za nią jest często bardzo rozmyta... W takich miejscach zawszę będzie gromadzić się sporo osób chętnych do jej defraudacji czy szybkiego zarobku bez większego wysiłku i odpowiedzialności.

Prowadząc własny biznes też można nastawić się na szybki zysk, ale często związany np. z szybką utratą klientów i zaufania, można też nastawić się na działalność w długim okresie czasu i tutaj już potrzebne jest inne podejście... Tutaj znowu to jest zależne od podejścia danej osoby...

Natomiast nie wiem czy ktoś prowadzi jakieś statystyki jak to się rozkłada procentowo w społeczeństwie aby to jakoś osądzać czy więcej jest osób uczciwych czy więcej pazernych (tutaj problemem jest że tych ostatnich bardziej widać i może to być mylące).

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 19:02
autor: olo2000pm
Dziobu nie znasz mnie, a oceniasz. Prawdziwy Polak:)
Poczytaj uważnie co kolega wyżej napisał, to Ci się przyda.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 19:09
autor: dziobu
To przeczytaj uważnie jeszcze raz, oceniam tylko to co napisałeś.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 19:22
autor: olo2000pm
Dziobu my sie nie rozumiemy. To że nazywam rzeczy po imieniu nie oznacza, że się z tym zgadzam. Zobacz co sie dzieje na allegro, w jakich cenach sprzedawane sa drukarki 3d. Czy ktoś się tam przejmuje ze Kowalskiego szlak trafi po dwóch dniach? Nie....liczy się tylko kasa. I teraz zobacz gdy zaczynam budować drukarke, która chce sprzedać, nawet nie mowie o zysku tylko o odzyskaniu wkladu na kolejna budowę. Bo mnie bawi konstruowanie, projektowanie i w końcu zadowolenie uzytkownika z wydruków na mojej drukarce to jak mam kupować drogie czesci w polsce jeszcze z twoimi "certyfikatami"?
A swoje drukarki buduje starannie, dbam o wygląd, a przede wszystkim o jakość wydruków. To o czym Ty piszesz?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 19:35
autor: dziobu
olo2000pm pisze:To o czym Ty piszesz?
Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem...prowadzisz DG?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 19:38
autor: olo2000pm
No tak, buduje jedną drukarkę na rok i robie biznes;)

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:00
autor: Artu
sp6vgx pisze:Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają...
Chętnie przygarnę w każdej ilości :DD

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:06
autor: mcxmcx
Panowie, nie żeby jakoś wulgarnie, ale jak się UE nie podoba "z certyfikatami" to proszę WYPIERDALAĆ na Białoruś albo do Chin.


Teraz wyjaśnienia:

Mieszkasz w takim kraju jakim mieszkasz.

Dzięki UE i z jej regulacjami ten kraj nadaje się do życia mniej więcej.

Dzięki / przez te "certyfikaty" powietrze niekiedy jest przejrzyste, samochody nie trują cię ołowiem albo rtęcią, jak kupisz coś w sklepie to masz prawo podejrzewać że się nadaje do zjedzenia i nie umrzesz na drugi dzień.

Długa jeszcze droga przed PL żeby dojść do poziomu starej UE, ale pomału się udaje.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:09
autor: dziobu
olo2000pm pisze:No tak, buduje jedną drukarkę na rok i robie biznes;)
Innymi słowy robisz to nielegalnie i jeszcze narzekasz, że Ci co pracują legalnie mają większy narzut (bo np masz CE?). Brawo. I kto tu jest, że tak Cię zacytuję, "Prawdziwy Polak:)"?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:11
autor: sp6vgx
Artu pisze:
sp6vgx pisze:Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają...
Chętnie przygarnę w każdej ilości :DD
Kasa podobno leży na ulicy tylko trzeba ją umieć pozbierać :rotfl: no i mieć szczęście że jak już pozbierasz ktoś cię nie wydupczy (np. państwo).
Inna opcja to niedługo wybory, kwestia dobrze naobiecywać... Natomiast powiedzmy sonie jasno robienie coś hobbystycznie to jedno i tutaj można sobie to realizować jak się chce, a działalność komercyjna to nie instytucja charytatywna i w końcu pracuje się aby coś z tego mieć (pieniądze). Natomiast to że jest jakiś pieniądz to tylko ułatwienie bo handel wymienny mógł by być czasem trochę problematyczny ;) Generalnie nikt chyba nie robi dla kasy jako kasy aby trzymać ją w sejfie tylko aby na coś tam sobie ją wymienić (drukarke 3d/samochód/mieszkanie).

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:12
autor: sp6vgx
mcxmcx pisze:Panowie, nie żeby jakoś wulgarnie, ale jak się UE nie podoba "z certyfikatami" to proszę WYPIERDALAĆ na Białoruś albo do Chin.
Kolego przystopuj ze słownictwem... bo wypierdalać to ty sobie możesz powiedzieć w rodzinie...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:15
autor: mcxmcx
Dobrze, jeżeli nie wypierdalać, to jaka radę chcesz dać ludziom którzy negują UE?

Byłeś w Pekinie? W Mińsku?Chciałbyś tam żyć?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:18
autor: sp6vgx
mcxmcx pisze:Dobrze, jeżeli nie wypierdalać, to jaka radę chcesz dać ludziom którzy negują UE?

Byłeś w Pekinie? W Mińsku?Chciałbyś tam żyć?
Ja neguję i co z tego ? Co to już durnych pomysłów nie można negować - kolejny którego jedyny argument w rozmowie to wypierdalać ? Co do Chin to bywam i jaki to ma związek ? Czy chciał bym tam żyć... jak bym znał Chiński to jak najbardziej bo poświęcając tyle czasu na pracę tam co poświęcam tutaj siedział bym już gdzieś na jachcie i popijał dobrą whisky, a nie o 20:19 siedział w firmie...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:19
autor: dragonn
mcxmcx pisze:Dobrze, jeżeli nie wypierdalać, to jaka radę chcesz dać ludziom którzy negują UE?

Byłeś w Pekinie? W Mińsku?Chciałbyś tam żyć?
A czy nie możemy stworzyć normalnego kraju bez pomocy UE? Patrząc na Twoje przykłady, a czemu się porównywać do "gorszych"? Szwajcaria bardzo dobrze radzi sobie bez UE.
UE nie jest całkowicie do niczego ale ma bardzo wiele negatywnych cech i wymyślania niestworzonych rzeczy.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:30
autor: mcxmcx
Dla pytających "czy można żyć bez UE?" odpowiedz brzmi NIE.

Nie gdy startujesz z pozycji biednego żuczka z niczym w kieszeni.

NAWET Szwajcaria, Norwegia, kraje które mają kasy jak lodu i są stowarzyszone z UE.

Akceptują wszystkie zasady i regulację UE, przygiely karczycho mówiąc kolokwialnie żeby dostosować swoje prawo i gospodarkę do wymogów UE.

Gorzej. Płacą za dostęp do rynku UE.

Czyli de facto mają całość "nieszczęść " związanych z UE, żadnych korzyści ;) a na dodatek płacą za możliwość korzystania z tych nieszczęść.

Ukraina jest doskonałym przykładem gdzie i jak kończą państwa nie zrzeszone w większy blok.

Co do siedzenia po nocach w robocie, liczy się kapitał i efekt skali.

Nigdy "grzebacz" na biednym rynku (jak PL) nie zarobi "grzebaniem" na siebie.

Tak długo jak ktoś z ulicy nie będzie chętny dać koledze średnia stawkę godzinowa x 3 za jakąkolwiek czynność wymagającą myślenia tak taki biznes jest skazany na porażkę.
Hobby? Proszę bardzo. Socjalizacja i koledzy jako forma pracy? Proszę bardzo. Ale pieniądza z tego nie będzie.

W Chinach praktycznie każdy w mieście mówi po angielsku.
Żaden problem rozpocząć tam biznes tak samo jak w USA.

Tylko czy życia starczy na konfrontacje wyobrażeń i rzeczywistości?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:39
autor: sp6vgx
mcxmcx pisze:Dla pytających "czy można żyć bez UE?" odpowiedz brzmi NIE.
Powiem tak bzdury kolega pisze i to okropne. Nie chce mi się tego nawet komentować.

Jednak zapytam jak tak kolega poucza... Prowadzi kolega jakiś biznes ? Zatrudnia ludzi ? Płaci większe podatki niż od średniej krajowej ?
...bo ja tak więc może jak kolega dojdzie do tego poziomu to będziemy mogli dalej prowadzić dyskusję na temat gospodarki w tym kraju...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:52
autor: mcxmcx
Teraz nie. Dojrzałem ;)

Prowadziłem biznes, lata temu, import, sprzedaz, marketing, w szczycie bywało zatrudnionych po 30-50 osób, były lata z dużą bańka na pit.

Są wazniejsze inne rzeczy niż szarpanie się z każdym, widywanie dzieci i rodziny raz na tydzień, szukanie normalnych ludzi do pracy etc.

Nie jest to warte jeżeli nie czujesz że ma to głębszy sens, jeżeli kosztem czasu dla rodziny siedzisz w budzie.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 20:54
autor: olo2000pm
Budowa drukarki jest nielegalna, a od kiedy? A nie słyszałeś o nowych zasadach prowadzenia dzialalnosci? Polecam sie trochę dokształcic i dopiero zabierac głos, bo się osmieszasz. I to Ty dziobu narzekasz i to nie tylko w tym wątku. Ale szczerze? To nie mój problem.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:00
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Budowa drukarki jest nielegalna, a od kiedy? A nie słyszałeś o nowych zasadach prowadzenia dzialalnosci? Polecam sie trochę dokształcic i dopiero zabierac głos, bo się osmieszasz.
Pokaż papier z CE dla produktu który zrobiłeś. Bo jak nie trzeba to też wchodzę w ten biznes.
olo2000pm pisze:I to Ty dziobu narzekasz i to nie tylko w tym wątku. Ale szczerze? To nie mój problem.
Może jakiś konkret?

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:06
autor: olo2000pm
A to dobre, dziobu a Ty na jakiej drukarce drukujesz? A na jakiej drukuje połowa forumowiczów? Spadam z tego watku, bo hipokryzja zaczyna zalatywac. Baj.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:12
autor: dziobu
Na kilku Zmorphach. Photon - chętnie kupię krajowy odpowiednik. Flsun - i wiem ile jest warte 800zł od skośnookich (jak widzę w przeciwieństwie do niektórych lubię wiedzieć o czym mówię gdy chodzi o robienie im konkurencji).
Szkoda że każdy jest mocny w gębie do momentu aż pojawią się konkretny. Wtedy ogon pod siebie i do lasuuu.

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:28
autor: sp6vgx
mcxmcx pisze: Nie jest to warte jeżeli nie czujesz że ma to głębszy sens, jeżeli kosztem czasu dla rodziny siedzisz w budzie.
No to ja tutaj widzę jakąś niekonsekwencje... to kto ma tym biednym płacić stawki x3 ? Przecież rządy czy UE nie mają kasy, to jest kasa odebrana w podatkach tym którzy właśnie tyrają - więc jak im się zabiera to z czego mają inwestować czy więcej płacić pracownikowi ? Niestety taka jest brutalna prawda że jak się startuje od zera i się nie ma kapitału to trzeba to nadrobić zapierniczaniem - a nie zbijaniem bąków. Ja rozumiem że każdy by chciał leżeć do góry tyłkiem, pić sobie browarka i mieć tyle co ten zapierniczający (ale przynajmniej ja się z tym nie zgadzam).

Inna sprawa znaczna część poświęcanego czasu w firmie to jest walka z wiatrakami czyli między innymi niektórymi bzdurami UE, natomiast ten czas spokojnie można by poświęcić na rozwój firmy, projekty nowych produktów czy poprawianie obecnych. Niestety nie mając worka złota nie da się zatrudnić biurowca ludzi którzy zajmą się papierologią, a nawet mając ten worek złota lepiej dać kasę dobrym specjalistą niż marnować na tworzenie makulatury...

Dochodzimy jeszcze do innej kwestii - nawet jak bym chciał się zatrudnić to obecnie na LinkedIn mam pełno ofert jako programista/elektronik z dużym stażem. Praktycznie stawki jak na zachodzi... Natomiast jak ktoś przy wybieraniu studiów czy podejściu do nich olewał wszystko i nie myślał czy w danym kierunku będzie szansa dobrze zarobić no to sorry jego problem. Ma szanse jeszcze zmienić kwalifikacje... ale jak się znowu komuś nie chce... no to ma jak ma.

Wystarczy zerknąć na forum ile jest osób z pomysłami ile ma firmy i coś robią. Jak by im jeszcze nie przeszkadzać to było by jeszcze lepiej i były by większe szanse na to że te firmy się rozwiną. Jednak jak wszędzie kładzie się kłody pod nogi i krzyczy że UE mas zrobić za nas to tutaj nigdy dobrze nie będzie. Co najwyżej dalej będziemy parobkami dla bogatszych społeczeństw... Może dla kogoś szczytem ambicji faktycznie jest zapierniczanie na zmywaku w UK czy zapierniczanie w korpo... ale nie dla wszystkich.

Takie głupie Chiny - tam owszem jest duże rozwarstwienie społeczne. Ale to często związane jest z tym że sporo osób nie ma wykształcenia, spora część to analfabeci. Natomiast osoby młode i wykształcone zarabiają nie mniej niż u nas do tego wszelkie koszta czy to życia czy prowadzenia działalności są o wiele niższe. Tylko tam zapierniczają aby coś osiągnąć, a nie leżą i płaczą że ktoś ma dać. Natomiast co do angielskiego w chinach to owszem, ale niestety aby swobodnie działać i być konkurencyjnym (załatwić coś lepiej) trzeba znać i chiński. Tutaj mowa oczywiście o starcie od zera, a nie wyjechaniu tam z sporym kapitałem. Przykładowo mam koleżankę która tak zarabia (znając bardzo dobrze chiński)... ma miesięcznie tyle co znaczna część społeczeństwa w tym kraju nie zarobi w rok... podatków natomiast płaci mniej niż u nas zarabiający minimum...

Więc jaki UE ma start do Chin ? Zakończy się tak że nas wykupią i będziemy dla chińczyków zapierniczać za miskę ryżu jak dalej w UE będą się zachwycać dziełami Marksa czy komunistycznymi zapędami Altiero Spinelli-ego...
dziobu pisze: Pokaż papier z CE dla produktu który zrobiłeś. Bo jak nie trzeba to też wchodzę w ten biznes.
Jaki ty masz problem ? Przecież CE wystawia producent i to jest akurat najmniejszy problem - do CE nie musisz zlecać jakichkolwiek badań (chyba że chcesz mieć pewność). Po prostu robisz deklaracje że produkt jest zgodny i tyle...

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:37
autor: Pajacyk0v
Różnica pomiędzy prawdziwym CE i chińskim jest mniej więcej taka :rotfl:

Obrazek

Re: A może kontenerek drukarek

: 03 sie 2018, 21:41
autor: marek91
Koniec tego śmietnika, zamykam bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi.