[ZU] Zlecę wydruk 3D PLA,ABS

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 452
Kontaktowanie:

Re: [ZU] Zlecę wydruk 3D PLA,ABS

Postautor: dziobu » 14 wrz 2018, 21:09

Paragon pisze:(...) ktoś oferuje sie że zrobi wydruki za free pod jakimś tu już nie nikiem tylko imieniem i nazwiskiem za reklamę i dobre słowo

1. "Leszek Podwórek" jest osobą tak prawdziwą jak "Jack Sparrow", "Ellen Ripley" i "Han Solo". Tylko nie robi w szołbiznesie wiec może go nie kojarzysz ;P
2. Tu masz duże litery i kropki - skopiuj sobie:
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYŹZŻ..................................
:D
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D
Awatar użytkownika
Paragon
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 21:25

dziobu pisze:
Paragon pisze:(...) ktoś oferuje sie że zrobi wydruki za free pod jakimś tu już nie nikiem tylko imieniem i nazwiskiem za reklamę i dobre słowo

1. "Leszek Podwórek" jest osobą tak prawdziwą jak "Jack Sparrow", "Ellen Ripley" i "Han Solo". Tylko nie robi w szołbiznesie wiec może go nie kojarzysz ;P
2. Tu masz duże litery i kropki - skopiuj sobie:
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYŹZŻ..................................
:D

aaaaaaaaaaaale jesteś błyskotliwy aŻ zaniemÓwiłem, faktycznie znalazłeś lukę w mojej wiedzy nie kojarzę gościa, załamałem się totalnie :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 452
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 14 wrz 2018, 21:27

Chciałem Ci kulturalnie zwrócić uwagę żebyś używał dużych liter ale żeby nie było że sie specjalnie czepiam to masz punkt 1 :P
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D
Awatar użytkownika
Paragon
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 21:35

dziobu pisze:Chciałem Ci kulturalnie zwrócić uwagę żebyś używał dużych liter ale żeby nie było że sie specjalnie czepiam to masz punkt 1 :P

Czepiasz się, poza tym napisałeś się przez "e" nie to że się czepiam ale masz punk 1 :P
Awatar użytkownika
virgin71
Zasłużony
Drukarka: Ultimaker | Lume+
x 192
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 14 wrz 2018, 22:13

Wydaje mi się, że luźny ton wypowiedzi i nieodpowiadanie pełnym zdaniem, są na forum na miejscu, chociaż trąci brakiem szacunku do czytających.

W temacie teraz, wydrukowanie tego od razu odpuściłem, bo widziałem, że jest tego za dużo na "za darmo". Wyceny, które podajecie są bardziej punktem zaczepienia. Przy słabych ustawieniach (wydruk dobrej jakości, ale raczej na prototyp niż pokazówkę) z PLA, można by to wykonać za 320 zł netto i jest to absolutna granica rozsądku. Po koleżeńsku byłoby to taniej, ale sam materiał wychodzi w okolicach 15zł. Jak dodamy prąd to już się nie opłaca (to dość długi wydruk). Zatem 20zł, to mogę wziąć od rodziny, pod warunkiem, że będę miał wolną drukarkę. Flaszkę wypadałoby jeszcze dorzucić...

Oczywiście, można zrobić to za darmo, dopłacając, charytatywnie. Tylko to wymaga motywacji, tej zabrakło.

PS. Firmy nie trzeba prosić o paragon. Firma nie może nic sprzedać bez paragonu lub faktury.

PS2. Pomocna osoba, podziękowałaby publicznie Leszkowi. Chociaż tyle.
Awatar użytkownika
xyzyx
Drukarka: HCX2
x 19

Postautor: xyzyx » 15 wrz 2018, 08:29

20 zł to rzeczywiście, ale tak sobie myślę może trafił na usługę w ramach tej nowej działalności nierejestrowanej tej takiej do 1k przychodu miesięcznie w której nic opłacać nie musi tylko później w pit rozlicza przychody (jak przychodu nie ma to i podatku nie będzie), nie wiem wydaje mi się to możliwe chyba i wtedy paragonu nie musi być zdaje się, ale może się mylę nie znam się na tym.
To nie zmienia faktu że na samym początku pytanie/prośba była źle sformułowana, a wystarczyło zapytać "cześć koledzy potrzebuję zrobić wydruk taki i taki, jaki byłby koszt?" Jestem pewien, że pojawiły by się oferty charytatywne lub za sam materiał co zresztą na tym forum się niejednokrotnie pojawiało, np. bo akurat ktoś złożył nową drukarkę i testuje albo materiał - ma wolny sprzęt itd.
sebiks

Postautor: sebiks » 15 wrz 2018, 10:23

xyzyx pisze:20 zł to rzeczywiście, ale tak sobie myślę może trafił na usługę w ramach tej nowej działalności nierejestrowanej tej takiej do 1k przychodu miesięcznie w której nic opłacać nie musi tylko później w pit rozlicza przychody (jak przychodu nie ma to i podatku nie będzie), nie wiem wydaje mi się to możliwe chyba i wtedy paragonu nie musi być zdaje się, ale może się mylę nie znam się na tym.
To nie zmienia faktu że na samym początku pytanie/prośba była źle sformułowana, a wystarczyło zapytać "cześć koledzy potrzebuję zrobić wydruk taki i taki, jaki byłby koszt?" Jestem pewien, że pojawiły by się oferty charytatywne lub za sam materiał co zresztą na tym forum się niejednokrotnie pojawiało, np. bo akurat ktoś złożył nową drukarkę i testuje albo materiał - ma wolny sprzęt itd.

Masz rację. Źle zacząłem. Potem to już było nakręcanie się dyskusją.

Przepraszam Wszystkich "Dotkniętych" :piwo:
Pozdrawiam

ps
Jako że już chyba piąty raz szukam wykonawcy na wydruk 3D,postanowiłem zakupić drukarkę Ender-4.
Będzie to moja pierwsza drukarka, więc "będzie się działo" :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
x 301

Postautor: McKee » 16 wrz 2018, 08:42

Sebix: Nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie: czy przeczytałeś historię Leszka z linka na pierwszej stronie? Ja wciąż nie rozumiem jakim cudem fikcyjna postać ci jakieś wydruki wysłała? Żadnych dowodów istnienia Leszka (i tych wydruków). Czy Ty sobie z nas jakiegoś dowcipu nie robisz? Ew. jak kilkudziesięcioletni (?) facet może uwierzyć, że to co zostało opisane w tych artykułach to historia rzeczywistej osoby (?).
A teraz jeszcze "straszysz" dalszym ciągiem tej opery mydlanej "będzie się działo". Już nie wiem co myśleć.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
3DJanusz

Postautor: 3DJanusz » 16 wrz 2018, 13:58

Cześć,
To mój pierwszy post ale obserwuje ten wątek od początku.
Coś mi się wydaje, ze leszek i sebix to ten sam człowiek. :/
sebiks

Postautor: sebiks » 16 wrz 2018, 14:01

McKee pisze:Sebix: Nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie: czy przeczytałeś historię Leszka z linka na pierwszej stronie? Ja wciąż nie rozumiem jakim cudem fikcyjna postać ci jakieś wydruki wysłała? Żadnych dowodów istnienia Leszka (i tych wydruków). Czy Ty sobie z nas jakiegoś dowcipu nie robisz? Ew. jak kilkudziesięcioletni (?) facet może uwierzyć, że to co zostało opisane w tych artykułach to historia rzeczywistej osoby (?).
A teraz jeszcze "straszysz" dalszym ciągiem tej opery mydlanej "będzie się działo". Już nie wiem co myśleć.

Cokolwiek napiszę zaraz jest coś nie tak. W wyrażeniu "będzie się działo" ważna jest buźka na końcu :D co podkreśla żartobliwy ton tego twierdzenia. A co do przesyłki od Leszka, jedyny dowód jaki mogę okazać to to co widać na zdjęciu
Załączniki
Screenshot_20180916-135704.png
Leszek

Wróć do „Usługi”