Strona 1 z 1

Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 18:51
autor: mcxmcx
Panowie, potrzebuje kupić coś u kolegi, ale niestety nie mam żadnego polskiego konta bankowego.

Mecze od dłuższego czasu kolegę o karty w sklepie, ale to większa sprawa, na tyle że kolega chce mi wysłać rolkę za friko, byle już nie męczyć o karty ;))

Tyle że ja chcę zapłacić bo głupio mi tak ten tego wymuszać.

Ktoś coś?

90pln trzeba.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:05
autor: tig33r
Do konta na paypalu nie potrzebujesz polskiego konta bankowego.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:10
autor: mcxmcx
Ja mam PayPal, i mam konto w banku, niestety w UK.

Ale żaby zapłacić w filasklep muszę mieć konto w pl banku albo przelew z okienka w poczcie, pobranie etc.

Sklep nie ma kart i to rozumie ;) ale kupić coś bym chciał.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:16
autor: TDI-CAD
Zapłać na konto sklepu przez cinkciarz.pl

Re: RE: Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:25
autor: mcxmcx
TDI-CAD pisze:Zapłać na konto sklepu przez cinkciarz.pl
I to jest rada!

Nawet mam konto w cinkciarz ale o płaceniu na konto nie wiedziałem.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:28
autor: dziobu
Przecież możesz zapłącić Visą/Mastercardem. FR ma tpay a ta platforma obsługuje karty.

btw - tpay obsługuje PayPala. To przypadkiem nie działa zawsze? (czy to odbiorca musi aktywować?)

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:31
autor: sp6vgx
Przynajmniej w reklamie na filasklep widzę że jest płatność przez tpay.com, a tam można płacić paypalem, kartą kredytową itp. przynajmniej z tego co widać tutaj https://tpay.com/jak-to-dziala

No chyba że to już nie aktualne...

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 19:36
autor: mcxmcx
Już załatwione, a z tym tpay to marketing trochę, bo nie wszystko co ma logo dziala.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 20:43
autor: FlameRunner
dziobu pisze:Przecież możesz zapłącić Visą/Mastercardem. FR ma tpay a ta platforma obsługuje karty.

btw - tpay obsługuje PayPala. To przypadkiem nie działa zawsze? (czy to odbiorca musi aktywować?)
Płatność kartami jest domyślnie nieaktywna, a tpay sam w sobie nie obsługuje płatności kartami. Żeby aktywować płatności kartą, trzeba podpisać umowę z firmą trzecią, której warunki są mało atrakcyjne. Dopiero wtedy tpay dostaje od nich dane konfiguracyjne i aktywuje płatność kartą na istniejącym koncie klienta.

Podobnie jest z PayPalem, trzeba mieć własne konto, które pod tpay zostaje tylko podpięte.

Jedyna zaleta korzystania z tpay dla tych form płatności to - tak się przynajmniej domyślam - fakt, że wystarczy w sklepie mieć plugin tylko od tpay, nie trzeba dodawać paypalowego i kartowego.

Dla kontrastu: wszelkie szybkie przelewy, BLIK i chyba nawet raty działają "od strzała".
A teraz widzę nawet info o Google Pay...?

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 21:12
autor: FlameRunner
Swoją drogą w Polsce płatności przez internet stoją na świetnym poziomie.
Zwykły przelew między bankami docierający często tego samego, a najpóźniej następnego dnia roboczego - żaden problem i to za darmo.
Operatorzy szybkich płatności międzybankowych, potwierdzający je w ciągu maksymalnie kilku minut - do wyboru, do koloru i to przy rozsądnych prowizjach.
A od jakiegoś czasu jest jeszcze BLIK.

Jeśli chodzi o płatność za zakupy przez internet, w Polsce śmiało możemy wzgardzać kartami i PayPalem. ;)

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 21:38
autor: sp6vgx
FlameRunner pisze:Swoją drogą w Polsce płatności przez internet stoją na świetnym poziomie.
Inna sprawa jak masz VAT UE to ci może zrobić przelew na konto firmy (bank z którego wysyła przewalutuje na PLN)... mniej zautomatyzowane ale możesz spokojnie po UE wysyłać. Choć i tutaj zapewne można połączyć wyciągi z konta jakoś z sklepem bo wiele firm tak robi...

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 21:39
autor: mcxmcx
To może inaczej: w UK płatność bank bank idzie około 20 sekund, całą dobę cały rok.

Płatność kartą 1.69% jak maszynka za darmo, 1.1, może 0.9% jak kupujesz maszynkę za trzy rolki filamentu ;)
Ta sama stawka za płatność na www, kasa od merchants raz dziennie wchodzi.

Maszynkę do kart możesz też do PayPal sobie podpiąć, stawki takie same.


Umowy właściwie na karty nie trzeba, ludzie na carboots mają takie maszynki do kart i działa jak trzeba.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 02 wrz 2018, 21:44
autor: sp6vgx
@mcxmcx

W PL niestety jeśli chodzi o karty są bandyckie prowizje dlatego wiele sklepów niechętnie do tego podchodzi lub ma ceny wyższe przy płatności kartą. Nawet w stacjonarnym Komputroniku jakiś czas temu kupowałem plecak i przy płatności gotówką był tańszy i to chyba z 20zł - czyli widać zachęcają do takich płatności i olewania kart...

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 03 wrz 2018, 01:13
autor: samezrp
Nadal? Przecież tyle trąbili o zmniejszeniu, dlatego Biedronka się odbraziła na karty.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 05 wrz 2018, 20:57
autor: McKee
FlameRunner pisze:Jeśli chodzi o płatność za zakupy przez internet, w Polsce śmiało możemy wzgardzać kartami i PayPalem. ;)
Nie do końca się zgadzam. Ani przelew ani BLIK (choć wygodny i szybki) nie dają takich gwarancji jak płatność kartą. W przypadku problemów ze towarem lub usługą zgadzasz problem u wystawcy karty Visa/Maestro a nie siedzisz na łasce/niełasce polskich banków.

Re: RE: Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 05 wrz 2018, 21:00
autor: mcxmcx
McKee pisze:
FlameRunner pisze:Jeśli chodzi o płatność za zakupy przez internet, w Polsce śmiało możemy wzgardzać kartami i PayPalem. ;)
Nie do końca się zgadzam. Ani przelew ani BLIK (choć wygodny i szybki) nie dają takich gwarancji jak płatność kartą. W przypadku problemów ze towarem lub usługą zgadzasz problem u wystawcy karty Visa/Maestro a nie siedzisz na łasce/niełasce polskich banków.
Ale tylko ponad 109€ czy £.

Za drobnicę nie ma ochrony.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 05 wrz 2018, 21:10
autor: McKee
Skąd ta informacja?
Może piszesz o ubezpieczeniu karty?
Chargeback żadnych kwot nie definiuje o ile wiem.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 05 wrz 2018, 22:46
autor: mcxmcx
A, bo chargeback jest upierdliwy, wymaga najpierw przejścia reklamacji i ewentualnego odwołania u sprzedawcy

Przy kredytowce to dzwonisz i masz. Niezależnie od czasu, statusu i nastawienia sprzedawcy do reklamacji.

Re: Panowie, kto przyjmie kasę na PayPal i zapłaci w filasklep?

: 05 wrz 2018, 23:54
autor: virgin71
sp6vgx pisze: W PL niestety jeśli chodzi o karty są bandyckie prowizje dlatego wiele sklepów niechętnie do tego podchodzi lub ma ceny wyższe przy płatności kartą.
To raczej zamierzchłe czasy. U mnie jest płatność kartą w sklepie fizycznym i w necie, bo prowizje już dawno są znormalizowane, unijne i niskie. Do tego właśnie dochodzi łatwy chargeback. Śmiało mogę powiedzieć, że stacjonarnie, zdecydowana większość płatności jest dokonywana kartą.