P3 steel v4 głowica

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: FlameRunner »

Fullmetal zdefiniowałbym jako "głowica, która w strefie gorącej ma tylko metalowe części".
Zgodnie z tą definicją, wszystkie wersje E3D v6 są głowicami fullmetal, kawałek rurki PTFE w radiatorze nie ma znaczenia.
Z kolei E3D Lite6 nie jest głowicą fullmetal, ponieważ rurka teflonowa dochodzi aż do połowy bloku.
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: albanOs »

Czyli rozumiem że wersja v6 full- ta najdroższa jest cała z metalu i w wersji direct 1.75 mam wejscie filamentu do radiatora coś ok 2mm? Tak? Czy w ogóle oplaca się jeszcze kupować tego głowice z radiatorem, może warto zainwestować w coś nowszego lepszego? Sprzedać titana i kupić jakis inny ciekawy wynalazek wraz z ekstruderem...jestem zdania że jak coś kupować to to konkretnie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Uran
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 131
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:40
x 23

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: Uran »

FlameRunner pisze:Fullmetal zdefiniowałbym jako "głowica, która w strefie gorącej ma tylko metalowe części".
Zgodnie z tą definicją, wszystkie wersje E3D v6 są głowicami fullmetal, kawałek rurki PTFE w radiatorze nie ma znaczenia.
Z kolei E3D Lite6 nie jest głowicą fullmetal, ponieważ rurka teflonowa dochodzi aż do połowy bloku.
Kiedyś z resztą przez Ciebie też były definiowane głowice inaczej.
Fullmetal = to gdzie radiator był z jakiegoś metalu.
Reszta nie fulmetalowych = to była gdzie radiator był z PEEK

Co de eksperymentowania z głowicami to możesz jak najbardziej, tylko nie zapomnij się podzielić wrażeniami na forum :D.
Chcesz sobie popatrzeć na temat innych głowic zapraszam: https://www.youtube.com/user/ThomasSanladerer/videos
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: FlameRunner »

Jak widać, musiałem definicję zrewidować. Stara była zbyt uproszczona i nie przystawała do głowic takich jak E3D Lite6. ;)
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: albanOs »

No jasne że się podziele ale najpierw muszę coś wybrać godnego uwagi[emoji6] dzieki popatrze.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: grzybu »

Ja właśnie wczoraj wymieniłem podróbkę E3D v6 na oryginał E3D Lite6 i jestem w lekkim szoku jeżeli chodzi o jakość drukowania gumą.
Najpierw zrobiłem szybki test z PET-G, którego używam na co dzień i tutaj bez niespodzianek, ale kiedy załadowałem gumę to się zdziwiłem.
Wydruk wyszedł idealnie, pomijając fakt, że retrakcja nie działa z tak miękkim filamentem więc są nitki, ale w końcu nie ma żadnych przerw w warstwach i mogę drukować na grubszej warstwie.
Jeszcze muszę sobie potestować nowy nabytek z PET-G i dobrać odpowiednie wartości retrakcji itd, ale jakoś mam pewność, że będzie dobrze.
Głowicę wymieniłem głównie z powodu nie do końca niezawodnej pracy klona jeżeli chodzi o zatykanie głowicy przy retrakcji i miałem nadzieję, że dzięki wkładowi z PTFE guma pójdzie lepiej, ale takiej różnicy się nie spodziewałem.
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: albanOs »

Zakup dokonany, e3d v6 full metal 1.75 w wersji direct, zastanawiam się nad tym zestawem to może być fajna opcja
http://blackfrog.pl/blok-i-oslona-silik ... p-757.html

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: Kopytko »

a kupiłeś ori e3d? jeżeli tak to już możliwe dostaniesz nową wersję i wystarczy ze dokupisz same osłonki za 23zł.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: albanOs »

No ori taką mam nadzieje[emoji14]

http://blackfrog.pl/glowica-e3d-v6-175- ... p-245.html

Ale nie ma jeszcze tego w zestawie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3 steel v4 głowica

Post autor: albanOs »

Głowica zamontowana jednak Kopytko miałeś rację dostałem nową wersję z termistorem w obudowie, musze dokpić jeszcze tylko silikon...Wrażenia w porównaniu z chinolem...SZOK!!!już wiem czemu miałem problemy z pierwszą warstwą mimo poprawnej ilośći podawanego filamentu (czesto sie umosiła fałdowała ogolnie kiepsko wyglądała dopiero 3 warstwa pokrywała jako tako niedoskonałosci), teraz jest po prostu poezja nie chciało mi się wierzyć że to aż taka różnica a jednak, mam jeszcze mały problem z przyleganiem petg ale to odrebny temat.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”