Strona 1 z 1

Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 13:53
autor: Berg
myślę, że to będzie hit w naszych najbliższych reprapowych konstrukcjach:

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 29058.html

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 14:14
autor: Tuchajbej
Wiedziałęm że to tylko kwestia czasu :)

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 14:24
autor: sp6vgx
To pytanie kto pierwszy chętny do przetestowania co to jest warte :mrgreen:

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 15:28
autor: Berg
@sp6vgx a jak myślisz ? ;)

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 15:56
autor: Kopytko
Mam od trianglelab te zębatki, są droższe niż u innych na alieexpress, ale jakość też dużo większa, samej zebatki jak i ząbków do pchania filamentu. Wydaje mi się ,ze nie będzie odbiegać od oryginału jak ich clon titan-a.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 16:14
autor: Kopytko
Nie zdążyłem edytować, szkoda ,ze nie widac jak jest prowadzony filament od rolek :( Czy nadaje się do gumy :( bo gdyby tak to bym wziął na testy i zdał relacje.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 16:45
autor: sp6vgx
a ja sam już nie wiem... wstępnie myślałem co by budować coś z 2 x titan areo... z drugiej strony sam nie wiem co będę robił jak padnie na coś w stylu hypercube to niby lepszy był by bowden... qrcze za dużo tego wszystkiego robią :DD Ale widzę dwa zamówienia z PL już poszły to chyba poczekam...

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 16:52
autor: Kamino
@sp6vgx - Na Titanie Aero można zrobić bowden.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 17:08
autor: sp6vgx
Kamino pisze:@sp6vgx - Na Titanie Aero można zrobić bowden.
Hmm nie wiem czy można ale przy Titan Aero nawet jak można to traci to raczej sens, chyba że chodzi ci o sam extruder Titan (to akurat wiem że może i na bowdenie i na direkt pracować).

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 18:05
autor: Berg
podoba mi się ten ekstruder, bo przy ułożeniu takim, że silnik jest z boku a wałki z tyłu głowicy, to klapka wypada wygodnie od przodu, a mocowanie głowicy jest jakby od tyłu ekstrudera, czeli blisko wałków. W Titanie niby też tak jest ale wystaje jeszcze do tyłu zębatka. W tym nic nie wystaje.
Co powinno dawać miejsce na poprowadzenie w Hevo tunelu mniej więcej tak jak jest w wersji Bowden.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 20:14
autor: TDI-CAD
Kupiłem, jak przyjdzie wrzucę fotki. Jak się znajdzie chętny to podeślę na testy....

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 wrz 2018, 23:47
autor: rezystor1990
Cześć

Ja kupiłem BTecha :
https://pl.aliexpress.com/item/1Set-Pru ... 5c0fNMXt2W

Niestety można sobie to w d... wsadzić. Po opiniach myślałem, że jest to dobrej jakości i tak to wygląda ale... po włożeniu filamentu pomiędzy radełka zęby radełek nie zazębiają się bo są zbyt daleko od siebie. Moje radełka nie mają wcięcia jak oryginały dlatego po włożeniu filamentu są zbyt daleko od siebie.

Tutaj link do większej ilości zdjęć https://photos.app.goo.gl/4Nx9SzTU2vPdc3TL8 . Radełka założyłem odwrotnie żeby sprawdzić poprawność zasady działania i jak widać nie działa.

Kopytko mógłbyś podesłać takie same fotki ze swoim btechem? Czyli radełka z założonym filamentem i w jakim stopniu zazębiają się zęby radełek.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 05 wrz 2018, 08:07
autor: Kopytko
Nie pomyslales ze to problem drukowanego eksteudera pod te zebatki? Dzisiaj popoludniu zrobie zdjecia jednak nie mam ekstrudera . Zebatki leza w woreczku...

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 05 wrz 2018, 08:57
autor: rezystor1990
Na pewno to nie kwestia wydruku. To właściwie w dłoniach można poskładać i już widać że nie ma to prawa działać.
Oryginalny radełka są tak zrobione, że po wcięciu się w filament zazębiają się w pełni. Żeby tak się stało radełko musi być wyprofilowane pod filament a moje takie nie jest co widać na zdjęciach.

Te radełka od trianglelab wyglądają podobnie do oryginalnych i mają szansę zadziałać dlatego jestem ciekawy czy tym razem zrobili to dobrze.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 05 wrz 2018, 08:59
autor: dragonn
ja bym to zgłosił chińczykowi, niech wyśle nowe bo tutaj zdecydowanie jest to źle zrobione.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 05 wrz 2018, 09:24
autor: Kopytko
Zdjecia radelek trianglelab na szybko. Bo musze jechac do pracy na chwile. Pozniej wrzuce wiecej roznic jakie ze zdjec zauwazylem. Trianglelab maja wyzlobienia wsadzajacna luzno filament zabki sie zazebiaja spokojnie.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 09 wrz 2018, 18:36
autor: Marvin27

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 09 wrz 2018, 19:10
autor: Marvin27
Edit1: nie wiem dlaczego youtube jest jako tekst.
Edit2: ciekawi mnie że w tym projekcie nic nie ma o tej białej zębatce.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 09 wrz 2018, 19:12
autor: dragonn
Marvin27 pisze:Edit1: nie wiem dlaczego youtube jest jako tekst.
Edit2: ciekawi mnie że w tym projekcie nic nie ma o tej białej zębatce.
Bo nie wydrukujesz jej, a projekt był już dawno bo Bondtech udostępniał zawsze swoje pliki na stronie, nic odkrywczego.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 24 wrz 2018, 15:24
autor: Berg
Szkoda mi było kasy na oryginał tylko po to by oblookać. Ale powiem tak, jeśli oryginał jest tak dobry jak ta podróbka, to zdecydowanie warto kupić oryginał. Szacunek dla gości, którzy wymyślili ten prosty ekstruder.
Wystarczy symbolicznie docisnać i trzyma jak skała.
Radełka są bardzo dobrze wykonane. hartowane, Ząbki twarde i ostre.
Nie to co inne podróbki z nierdzewki ze zdjęć z poprzednich postów.
20180924_151230.jpg

Re: RE: Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 24 wrz 2018, 18:13
autor: Marvin27
rafaljot pisze:Szkoda mi było kasy na oryginał tylko po to by oblookać. Ale powiem tak, jeśli oryginał jest tak dobry jak ta podróbka, to zdecydowanie warto kupić oryginał. Szacunek dla gości, którzy wymyślili ten prosty ekstruder.
Wystarczy symbolicznie docisnać i trzyma jak skała.
Radełka są bardzo dobrze wykonane. hartowane, Ząbki twarde i ostre.
Nie to co inne podróbki z nierdzewki ze zdjęć z poprzednich postów.
20180924_151230.jpg
Czyli to jest ten od trianglelabs ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 24 wrz 2018, 18:16
autor: Berg
tak

Re: RE: Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 24 wrz 2018, 18:36
autor: Marvin27
rafaljot pisze:tak
To szybko tobie przyszło z chin.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 24 wrz 2018, 22:36
autor: rezystor1990
rafaljot podeślesz więcej fotek? :piwo: . Interesuje mnie jaki jest stopień zazębienia radełek po włożeniu filamentu pomiędzy.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 09:55
autor: Berg
@rezystor1990 - na stronach triangle są dobrej jakości fotki. JEst w rzeczywistości tak jak na ich zdjęciach.
Ale Trianglelab ciśnie dalej. Poprawiony model zębatek. Więcej ząbków i dwie wersje 1.75 i 3mm:
https://pl.aliexpress.com/item/Wewn-trz ... 67420.html

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 09:58
autor: dragonn
Nie do końca, to jest po prostu wersja na wał 8mm.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 10:10
autor: Berg
Nie no, nie tylko. one całkiem inaczej wyglądają. Mają więcej ząbków na kole zębatym. Mam wrażenie, żę mogą mieć inną średnicę w zagłębieniu.
Podoba mi się precyzja wykonania ząbków.
HTB1jsRKXjDuK1Rjy1zjq6zraFXaD.jpg
HTB16Yr0eyrpK1RjSZFhq6xSdXXaT.jpg

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 10:14
autor: dragonn
Muszą wyglądać inaczej, bo w tych na 5mm nie zrobisz otworu 8mm ;). No cudów nie ma :D, pytanie jak zamocować te 8mm na wał 5mm ;p

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 10:19
autor: Berg
wydaje mi się, że chcieli poprawić luz na ząbkach, w poprzedniej wesji. W tych powinno być lepiej.
W ekstruderze z przełożeniem nie ma problemu. Trzeba dać wał 8mm.
Możliwe, żę też idea jest taka by właśnie dać silnik z wałem 8mm w wersji bez przełożenia. ( wał pod naciskiem = spadek precyzji i momentu)

Re: RE: Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 15:08
autor: kapi
dragonn pisze:pytanie jak zamocować te 8mm na wał 5mm ;p
Za pomocą tulejki np AMES 5x8x.... Długości od 5 do 16.
Można użyć kleju do łożysk do trwałego osadzenia.

Re: Bondtech z przełożeniem od Triangle

: 04 paź 2018, 15:10
autor: dragonn
Kleju bym nie ufał, jak już to zrobić dziurkę w tulejce i kombinować z dłuższym robaczkiem.