Strona 1 z 1

"kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 07 wrz 2018, 19:02
autor: olderman
pogrzebałem w plikach zwłaszcza tych ukrytych i rejestrze. Powywalałem co nieco i program już się uruchamia ale mam kłopot z poprawną konfiguracją parametrów. Czy ktoś mógłby zerknąć na mój konfig i wytknąć co spartoliłem?. W plikach element ktory usiłuje wydrukować i konfig drukarki, filamentu i opcji drukowania.

// temat wydzielony z: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać
// FR

Re: Kłopot ze slick3ePE v 64bit

: 07 wrz 2018, 20:15
autor: morf
masz klopot z konfiguracja? Moze opisz na czym polega?

Re: Kłopot ze slick3ePE v 64bit

: 07 wrz 2018, 20:43
autor: olderman
Pierwsza warstwa [0.2] głowica [215] stopni stół [60] wali za dużo filamenty który na płaszczyźnie pozostawia smugi i wypycha na krawędź drukowanego prostokąta pozostawiając małe górki. Nie wiem jak precyzyjniej to opisać z profilu na pewno więcej informacji by się wyciągnęło.

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 08 wrz 2018, 07:39
autor: Tuchajbej
Model drukarki, jaki hotend, jaki ekstruder, jaki filament, zdjęcie problemu - wydruku. To minimum informacji jakie potrzeba żeby cokolwiek powiedzieć.

Jak mówisz że za dużo filamentu leci to sprawdź czy przypadkiem w konfiguracji drukarki nie masz wybranego 3mm zamiast 1.75mm średnicy filamentu.

Potem sprawdź flow, wydrukuj coś np kostkę bez góry i sprawdź grubość ścianek czy zgadza się z ustawieniami slicera.

Jeśli problem dotyczy głównie pierwszej warstwy ew samych dolnych to ustaw stół bo może jest za nisko i dysza szoruje po wydruku.

Jest dużo możliwości a Ty podałeś za mało informacji.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 08 wrz 2018, 08:39
autor: olderman
Już weryfikuje. Drukarka to JGaurora z dysza 0.4 mm stół 305x305, filament czarny od Devil Desing. W menu na LCD prawie żadnych opcji korygujących poza zmianą temperatur, stołu, głowicy, nawiewu oraz prędkości druku Kostka kalibracyjna wydrukowana prawie idealnie z tolerancją 0.03mm. Dlatego szlag mnie trafia bo inne próby druku to masakra. Jak nie zabiera filamentu ze stołu oblepiając głowicę to znowu ustawienie głowicy od stołu jest wyżej niż przed poziomowaniem. Program tnący to slic3rPE najnowsza wersja w której chyba są jakieś błędy i pływa ale nie jestem na tyle doświadczony by to potwierdzić na 100%. Daje konfig z nadzieją że doświadczonemu praktykowi powie prawie wszystko. A to ostatni bubel, pierwsza warstwa niteczki druga zwala z nóg ….

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 09 wrz 2018, 09:01
autor: olderman
Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten dylemat.

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 09 wrz 2018, 09:07
autor: Tuchajbej
Akurat ten kolor filamentu i refleksy na zdjęciu powodują że kiepsko widać czy filamentu jest za mało czy za dużo. [emoji848]

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 09 wrz 2018, 09:21
autor: olderman
Perwsza warstwa przypomina struny harfy . boki nie posklejane nitki gora jak pas drogi z koleinami po kołach tirów.

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 09 wrz 2018, 10:30
autor: Tuchajbej
Sam wszystkie parametry ustawiałes czy miałeś skądś profil?
Uruchom na początek profil do Prusy MK2 albo MK3 i wydrukuj coś. Zobacz czy coś się zmieni.
Upewnij się że stół jest dobrze ustawiony bo pierwsza warstwa wygląda jak by dysza byla za wysoko.
Generalnie nie panikuj. To jest reprap. Majsterkowanie masz wliczone w cenę chińczyka [emoji850]

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Slic3r PE 64bit przestał się uruchamiać

: 09 wrz 2018, 13:11
autor: olo2000pm
Tuchajbej pisze:...bo pierwsza warstwa wygląda jak by dysza byla za wysoko
Moim zdaniem jest zupełnie na odwrót, głowica jest zbyt nisko.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 10 wrz 2018, 17:28
autor: olderman
Slic to trochę humorzasty program bo sprawdzając kolejny raz wydrukowałem testową kostkę. Pierwszej nie będę opisywał bo na sam widok adrenalina skacze na koniec jeszcze głowica ją trąciła i oderwała od stołu … ale o dziwo druga i co ciekawsze bez zmiany parametrów wyszła wręcz idealnie. Czarna magia czy cóś …. jestem w szoku. Teraz spróbuje wydrukować coś większego i zobaczymy.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 10 wrz 2018, 17:30
autor: FlameRunner
Skąd pewność, że to wina slicera samego w sobie?

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 10 wrz 2018, 17:34
autor: zen
Patrząc na objawy raczej nie

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 12 wrz 2018, 08:16
autor: olderman
Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!! 10 godzin wydruku poszło do dupy bo nie wiedzieć czemu zawiesiło się firmware i kolejny do wywalenia wydruk. To nie jest normalne to jest chore, cholernie upierdliwe ,wredne i krnąbrne urządzenie. ILE JESZCZE ROLEK FILAMENTU PÓJDZIE DO KOSZA ???????????

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 12 wrz 2018, 08:48
autor: olo2000pm
Mi kiedyś zatrzymał się wydruk przed końcem po 20 godzinach;)
No niestety drukarki 3d wymagają trochę pracy, precyzji i cierpliwości. Zanim doszedłem do takich wydruków jakie wypluwa Riva trochę szpulek wywaliłem.
Moja propozycja jest aktualna. Wspominałes, że kisslicer nie jest w pełni spolszczony. Uwierz, nie znam angielskiego i to co jest spolczone w zupełności wystarcza.

Re: RE: Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 12 wrz 2018, 08:48
autor: mcxmcx
olderman pisze:Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!! 10 godzin wydruku poszło do dupy bo nie wiedzieć czemu zawiesiło się firmware i kolejny do wywalenia wydruk. To nie jest normalne to jest chore, cholernie upierdliwe ,wredne i krnąbrne urządzenie. ILE JESZCZE ROLEK FILAMENTU PÓJDZIE DO KOSZA ???????????
Dużo. Kolega sobie zostawi na tydzień drukarkę, poczytał by fabryka tira id początku jako źródło wiedzy (bo tam są podstawy podstaw) i jakoś to ogarnie.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 12 wrz 2018, 09:52
autor: kapi
olderman pisze:Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!!
już był na forum jeden taki kolega.... ciekawe że długo się nie odzywa, chyba "skasował" drukarke :cool2:

ja mogę polecić więcej pokory.... :good:

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 17:57
autor: olderman
Dziękuje że mnie pocieszacie ale ten wredny chiński 3DZŁOM wykręcił jeszcze jeden numer. Silnik prawej śruby trapezowej szwankuje lub po prostu gubi kroki lub bo sam już nie wiem w tym bardziewiu siedzi felerne firmware bo ostatnio po każdym włączeniu muszę korygować ręcznie prawą śrubą odległość dyszy od stołu a dopiero potem poziomować sam stół. Franca się przestawia a po prawej stronie jest krańcówka więc w tym m momencie lewa strona jest w górze czasami o 2 mm. Kwestia nauczenia się posługiwania slicerem i drukowania w tym momencie jest dyskusyjna.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 18:33
autor: FlameRunner
kapi pisze:już był na forum jeden taki kolega.... ciekawe że długo się nie odzywa, chyba "skasował" drukarke :cool2:
Nie "jeden taki", tylko dokładnie ten sam. Dopiero teraz skojarzyłem.
olderman = margas
"Margas" nic nie pisze, bo dostał w czerwcu permbana za, jak wtedy pisałem, "porażający i nie rokujący poprawy brak szacunku dla innych forumowiczów, udzielanych mu rad i poświęcanego mu czasu".
A teraz ma nowe konto, "olderman", z równie niestworzonymi problemami i takim samym podejściem, jak za czasów "margasa"...

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 19:20
autor: olderman
Pomijając domysły których nie będę prostował bo szkoda pisania stwierdzę tylko że jeżeli uważacie że wymyślam problemy to proponuje wziąć na warsztat tą moja drukarkę i wtedy zobaczymy czy zmyślam.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 19:49
autor: FlameRunner
Co masz na myśli pisząc o "domysłach"?

Co do brania drukarki na warsztat, proponowałem przecież w maju:
Wyślij mi tę drukarkę. W okazyjnej cenie 1000 zł netto (1230 zł brutto) gruntownie ją przetestuję, poprawię ewentualne błędy w montażu, oraz (co najważniejsze) przygotuję jeden profil druku pod wybrane przez Ciebie:
- slicer
- materiał
- wysokość warstwy
Sugeruję: Cura, Devil Design PET-G, 0,2 mm

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 19:58
autor: MaxXxi47
Sory za OT ale ...

KISNĘ xD

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 13 wrz 2018, 20:29
autor: TDI-CAD
Przerabiałem kilka JgAurora A5 i działają do dziś. Kilka prostych zabiegów. Możesz mi wysłać na serwis. Będzie Cię to kosztować 2x wysyłka + 25 zł nowy łącznik bo oryginalny cieknie od nowości ;-)

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 15 wrz 2018, 11:08
autor: olderman
Drukarka trzy miesiące temu była Krakowskim serwisie , wgrali nowy firmware [może szwankuje] zamontowali sterowniki silników Trinamic 2208 i przez jakiś czas było dobrze bo kilka wydruków zrobiła ładnie. Tak jak napisałem kostka testowa 20x20x20 pocięta slic3rPE wyszła z tolerancja w plusie zaledwie 0.06 mm. Co jej tym razem dolega nie mam pojęcia i choć nie powinienem bo mogę ją jeszcze bardziej popsuć myślę o rozebraniu ramy i zobaczeniu czy coś się nie poluzowało np.: sprzęgła a przy okazji oczyścić śruby trapezowe z tego zielonego smaru. Zauważyłem też że prawa śruba podczas obrotu końcem zakreśla okręgi jak gdyby była krzywa. Jestem skłonny spakować tą drukarkę do oryginalnego pudła i wysłać do ciebie. Jestem uczciwym facetem więc choć dla mnie podane koszty są bardzo korzystne poświęcisz swój czas i wiedzę. Do dyspozycji mam tylko 300 zł które mogę przeznaczyć na naprawę tej drukarki.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 17 wrz 2018, 11:12
autor: virgin71
JAK TO OCZYŚCIĆ Z ZE SMARU?!

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 17 wrz 2018, 11:43
autor: kapi
Normalnie każde mydło pomoże :)
Użył bym szarego....

A na poważnie - śruba bez smaru to proszenie się o kłopoty. Chyba że jest od IGUSa. One pracują "na sucho".

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 17 wrz 2018, 16:02
autor: olderman
Wyciągnę wtyczkę , spakuje do pudełka i niech to chińskie badziwie do reszty szlag trafi. To chyba jedyne wyjście bo usługa naprawy w cenie nowej drukarki przekracza moje możliwości budżetowe.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 17 wrz 2018, 16:57
autor: FlameRunner
Mogą ją odkupić jak chcesz.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 18 wrz 2018, 12:40
autor: virgin71
Dam 14zł;)

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 18 wrz 2018, 13:57
autor: sp6vgx
Ja też chętnie przygarnę ten chiński złom jak cena będzie atrakcyjna (uwalniając kolegę od tych cierpień)...

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 18 wrz 2018, 15:04
autor: kapi
Osobiście mogę zaoferować bezpłatny odbiór :)
Spod drzwi :))

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 18 wrz 2018, 15:31
autor: FlameRunner
Jakby coś, ja nie kpię, poważnie mogę kupić. To jest JGAURORA A5, nie mylę się? Jeśli tylko cena będzie adekwatna do tego, w jakim świetle ta drukarka była przedstawiona w tym i w poprzednich tematach, to jestem zainteresowany.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 18 wrz 2018, 16:42
autor: kapi
FR, tu nikt nie kpi i chyba nie ma takiego zamiaru.
Przez PW oferowałem pomoc... i cisza. Chyba że kolega uważa że jak za free to nic nie warte.
Takie życie...

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 04 paź 2018, 17:18
autor: olderman
Z pomocy skorzystałem i efekty widać natychmiast.
Wymieniono felerne sprzęgło które biło i zakleszczało śrubę trapezową.
Skorygowano wskazania temperatur głowicy.
Podniesiono o na wydrukowanych 15mm stopkach cała drukarkę by rama nie opierała się o blat półki na której stoi drukarka.
Wydrukowano nowy nosek nawiewu powietrza na drukowane elementy.
Zdemontowano uchwyt rolki filamentu bo jej ciężar powodował odchylenie ramy do tyłu.
Uchwyt filamentu zamontowano na bocznej ściance półki na której stoi drukarka.
Skorygowano parametry druku w programie CURA.
Po tych modyfikacjach kostka w trybie wazy wyszła wręcz idealnie podobnie jak testowy walec fi 60 mm.
Pozostało jeszcze wymienić obydwa sprzęgła na takie same i dalej się uczyć używania CURA-y.
WIWLKIE PODZIĘKOWANIA DLA KAPI który poświęcił swój czas by doprowadzić moją drukarkę do stanu używalności i przybliżył niuanse związane z CURA-ą. Pozostałym forumowiczom również dziękuję za każdą radę trafianą czy nie a dlaczego opisałem powyżej.

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

: 14 paź 2018, 20:11
autor: olderman
W tym temacie to ostatni post. Można zamknąć.
Nowy ułożyskowany uchwyt na rolkę filamentu.
Pierwszy ABS-owy wydruk.