Strona 1 z 1

Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 08:24
autor: artur_n
Witajcie,

poszukuje dobrego i taniego internetu do zastosowania w laptopie.
Dotychczas korzystam z Aero2 ale ograniczenia są duże a pakiety drogie 30GB/30zł.

Proszę o pomoc w wyborze.
Artur

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 09:38
autor: Artu
W NJU Mobile Masz za 29zł 40GB, a po 6 miesiącach 80GB. Jak nie korzystasz, to nie płacisz nic :good:

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 09:45
autor: morf
ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange kupujesz starter za 5zl i pytasz o promocje 100GB za podanie danych kontaktowych.
Pytaja tylko o ulice wiec zawsze podaje jakas z ... typu "Plac Defilad 10"
Konczy sie 100GB niszczysz karte i idziesz po kolejny starter....

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 10:08
autor: artur_n
Chodzenie po startery odpada za mała mieścina dziwnie by się patrzyli.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 10:33
autor: virgin71
artur_n pisze:Chodzenie po startery odpada za mała mieścina dziwnie by się patrzyli.
Naprawdę się przejmujesz tym jak ktoś się patrzy?!

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 11:33
autor: dziobu
morf pisze:ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange kupujesz starter za 5zl.
Przecież jak jest to:
Od 25 lipca 2016 r., zgodnie z wymogami ustawy o działaniach antyterrorystycznych, każdy numer na kartę musi być zarejestrowany – niezależnie od tego, czy masz telefon na kartę czy korzystasz z internetu Orange Free na kartę.

Rejestracja jest obowiązkowa, zarówno dla dotychczasowych użytkowników ofert na kartę, jak i tych, którzy dopiero zamierzają zakupić starter.
to i tak mają Twoje dane, w tym nr DO (*1).
100GB jest za podanie pełnego adresu i zgodnę na spam. Do tego, ze strony Orange
Ważne: Bonus otrzymasz tylko w przypadku, jeśli po raz pierwszy podajesz
swoje dane adresowe.
oznacza że to prawdopodobnie jednorazowa zabawa.

I wątpie żeby w PL firma Orange, która jest tu już jakiś czas, nie przewidziała Januszostwa. Nie tylko oni się przed tym bronią.

(*1)
<Janusz mode>
Kartę można zarejestrować na DO, prawo jazdy, książeczkę wojskową i paszport. To teoretycznie daje 400GB i max 4 miesiące.
</Janusz mode>

@artur_n - a ile tego internetu potrzebujesz?

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 11:53
autor: artur_n
@dziobu potrzebuje ok. 15GB-20GB ale jak by było więcej to oczywistym, że lepiej.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 12:02
autor: dziobu
A nie masz jakiejś umowy na komókę żeby dobrać kolejny numer? Bo tak jest chyba najtaniej.
Nie chcesz abonamentu?

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 12:06
autor: artur_n
Mam ofertę rodzinną w Play na 3 numery. Pewnie trzeba się do nich przejść i popytać.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 12:09
autor: FlameRunner
W Play jest taka „elastyczna” oferta, ze płacisz każdego miesiąca 10 zł brutto za każde rozpoczęte 10 GB - jak będziesz uważał, zmieścisz sie w 20 zł.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 12:13
autor: dragonn
No właśnie, przy takiej ilosci GB to ja polecam https://mobilevikings.pl/pl/oferta/telefon-na-karte/
Nie przepada nam to co nie wykorzystamy w miesiącu jeśli ładujemy co miesiąc, bez problemu tez załatwiają przeniesienie numeru.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 12:55
autor: mscichu
W domu mam w premium mobile i jestem zadowolony (nadajniki plus'a). Jeszcze nie wykorzystałem danych a podłączone są 2 laptopy i KODI do filmów (najwyższy pakiet). Ostatnio też zamówiłem internet z sieci Otvarta bo ma stałe IP i widzę, że tańszy jest taki internet co sam teraz posiadam. W obu zaletą jest umowa na czas nieokreślony z możliwością 30 dniowego wypowiedzenia.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 14:20
autor: Kopytko
W orange jest ukryty pakiet elastyczny. 1GB za 1zł za 1 dzień. Ładujesz konto za 100 masz ważność konta na 3 msc , dostajesz gratis, za doładowanie za 100zł , 50GB , następnei wchodzisz w pakiety i masz pakiet internet elastyczny, zależnie za ile właczysz na tyle masz, polecam 100GB/100dni za100zł. Wychodzi ciut ponad 30zł miesiecznie ale masz to na 3 msc i dodatkowe 50GB. wiec za 100 masz 150gb na 3 msc. Plus że jeden miesiąć jak użyjesz więcej to następny możesz oszczędzić i na odwrót.
Play pakiet 1ms 100GB ( teoria mowi że nieograniczony ale po 100GB ograniczają do 1Mb/s) za 49zł . ale to tylko 30 dni.
Oczywiście mowa o internecie bez zobowiązania czyli na kartę.
Innych operatorów nie śledziłem , bo prędkości ponizej 30Mb/s mnie nie zadowalają :P

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 14:36
autor: MaxXxi47
Mam Playa i kiedyś faktycznie robił się lejek po 100GB ale teraz już od tego odeszli.
Za to w Orange płacę za pakiet 25zł miesięcznie i dostaję darmowe rozmowy i smsy do wszystkich i 20GB internetu i co miesiąc limit powiększa się o 1GB jak wykupię cykliczne odnawianie(no ale jak tą Pomarańczkę mam już od ładnych paru lat a dla nowych użytkowników warunki są gorsze). Jeśli postawić access pointa na telefonie to można by to wykorzystać w lapku.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 15:25
autor: Kopytko
MAM play na karte bo zadupie bez niczego innego i niestety równiótko 100GB i lejek :( miesiąc w miesiąc, mam przez to 2 karty :(

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 17:53
autor: sp6vgx
W sumie tak też mam Play na Kartę jako SIM do wbudowanego w laptop modemu (ot używany niezbyt często tzn. jak nie mam innego dostępu do sieci w terenie), wcześniej testowałem kilka różnych sieci i powiem tak. Zależy od regiony w jednym lepiej działa jeden operator w innym drugi. Ostatnio trochę kumpli przeniosło się do a2mobile i w sumie opinie też różne.
Z drugiej strony tak jak się bierze prepaid to można sobie sprawdzić i wiele się nie straci... Natomiast co do lejka to jest w każdej sieci (w jednej mniej w innej bardziej brutalny) i tutaj nie ma szybko co liczyć że on zniknie bo technologia jest droga... Inna sprawa jak trafi się na zapchany BTS to i bez lejka można się pociąć bo tak szybko chodzi ;)

Natomiast jak ktoś pisze że u nas pakiety są drogie to niech zobaczy na ofertę na zachodzie (choć by inne kraje UE), to będzie dziękował że u nas tak tanio...

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 19:10
autor: Artu
morf pisze:ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange ...Pytaja tylko o ulice wiec zawsze podaje jakas z ... typu "Plac Defilad 10"
Konczy sie 100GB niszczysz karte i idziesz po kolejny starter....
Większej bzdury nie czytałem :rotfl2: :rotfl:

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 20:27
autor: morf
Artu pisze:
morf pisze:ew opcja na Janusza idziesz do salonu Orange ...Pytaja tylko o ulice wiec zawsze podaje jakas z ... typu "Plac Defilad 10"
Konczy sie 100GB niszczysz karte i idziesz po kolejny starter....
Większej bzdury nie czytałem :rotfl2: :rotfl:
Czemu bzdury? Cale wakacje tak przehulalem :)

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 21:44
autor: virgin71
FlameRunner pisze:W Play jest taka „elastyczna” oferta, ze płacisz każdego miesiąca 10 zł brutto za każde rozpoczęte 10 GB - jak będziesz uważał, zmieścisz sie w 20 zł.
Za blisko Podlasia...
U nos we Wrocłowiu, to jak dajo 50GB LTE bez limitóf, to my oglondajo netfliksy, grajo w gry i jeszcze nigdy siem nie zdorzyło żech musioł błagoć o interneta, a mniej niż 75GB nie wszło nigdy. Prędko tyż idom, bo jakoś 75mb/s, nie mniej. Żodyn inny jak ten z plusem śmigo.

Poważnie, żeby zmieścić się w 20GB, to trzeba nieźle uważać.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 21:53
autor: FlameRunner
@virgin71
Główny zainteresowany napisał: "potrzebuje ok. 15GB-20GB". Wybacz, że mu uwierzyłem. :P

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 22:02
autor: kapi
virgin71, kebyś jeszcze tak łonaczoł jak tegujesz to by było git.

Ino to niy tak miało być. :)

EOT.

Re: Interneto do laptopa

: 21 wrz 2018, 22:44
autor: artur_n
Panowie nie będzie to główny internet z którego chce korzystać. Chce go do jednego laptopa z wbudowana karta WWAN wiec te 20GB powinno spokojnie wystarczyć.

Re: Interneto do laptopa

: 22 wrz 2018, 08:38
autor: Artu
Artu pisze:
morf pisze:Większej bzdury nie czytałem :rotfl2: :rotfl:
Czemu bzdury? Cale wakacje tak przehulalem :)
Ile kart sim w tym czasie rejestrowałeś :roll: