Strona 1 z 1

Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 22 wrz 2018, 21:42
autor: Berg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 22 wrz 2018, 22:55
autor: balgator
Warto? Jak tam może wyglądać nawiew na wydruk?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 22 wrz 2018, 23:31
autor: Berg
wygląda, że jest zrobiony na w miarę dobrej turbinie 4010. Ale to akurat łatwo poprawić, gdyby było nie tak.
Wygląda na dobrze wykonaną w tej cenie. Jeszcze 1kg filamentu w paczce.
Nie wiem, niech się wypowie, ktoś kto ma deltę @kopytko @olo2000pm

https://youtu.be/HL3mAHV-9Ds

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 00:04
autor: olo2000pm
Ło matko, 800zl za deltę. Z tymi braćmi z dalekiego wschodu nie damy rady;) Wygląda super, nadmuch w razie czego bez problemu zmienisz. Wydruki bardzo fajne, co prawda na łódce widać jakiś problem, ale to da się wykalibrowac. Kupować!

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 00:21
autor: McKee
Jeszcze taniej i szybciej (4-7 dni): https://pl.aliexpress.com/item/ANYCUBIC ... 91a3f52d73 dostawa z Czech. W szoku jestem jak widzę takie ceny.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 00:29
autor: Berg
Pierwszy raz widzę magazyn w Czechach. (btw: w Polsce nigdy nie będzie ale to inna historia, na inną rozmowę)
Na zdjęciu poznaję silniki, 1.5Amp. są bardzo spoko, bo te popularne 1.7 trudniej puścić na maxa na popularnych driverach, jak a4988, mc2130, 2208, czy lv8729. Elektronika, prosta ale na oko jest jakaś przetworniczka, duże kondensatory, mosfety na padach, wymienne stepy. Zdecydowanie lepiej niż w Anet.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 00:39
autor: morf
Całkiem fajna cena jak na sprzęt, na prawdę gdybym miał jakieś pojęcie o kalibracji delty to szarpalbym jak reksio szynkę.
Jakie by te prowadnice nie były to zawsze są, fakt że robiąc drukarkę dla siebie raczej wybiera się jak najlepsze części to nawet budżetowo ciężko byłoby pobić cenę zestawu

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 10:26
autor: SanFable
Kurrde mać, jeszcze fizycznie nie sprzedałem frezarki, a już miałbym na co kasę wydać xD

Kiedyś się czaiłem na dokładnie taką deltę i faktycznie, tyle to kosztowała zwykła wersja, a nie z prowadnicami.


Poczekam, aż ktoś na allegro będzie sprzedawał używaną za <600zł i wtedy się zdecyduję :p

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 12:11
autor: Tuchajbej
Kurcze nic tylko kupić , wymienić elektronikę na jakieś 32bity i jest fajna drukarka która z czasem można ładnie stuningować .

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 12:22
autor: balgator
Stoję teraz przed dylematem zakupu używanego zeszłorocznego Bizera Dual Pro (którego trzeba dopieścić w zasadzie we wszystkich aspektach o których była mowa na forum) albo tej Delty.

Zależało mi na tym, by mieć stół w osi Z, ze względu na spodziewaną wyższą jakość niż przy stole w osi Y. Delta jednak także ma stół nieruchomy i spełnia aspekt... wydaje mi się, że ze względu na prowadnice liniowe można spodziewać się wyższej jakości niż na 8 mm prowadnicach i śrubie trapezowej Bizera.

Przede wszystkim mam zamiar drukować w nylonie drobne rzeczy, ale porozkładane w większych ilościach na stole. W tym przypadku Bizer wydaje się lepszy ze względu na zamykaną komorę (pewnie Deltę też da się czymś zabudować).

Możecie mi coś doradzić?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 12:35
autor: pacy
Ja zamówiłem, a co tam zawsze chciałem mieć deltę. Jak się nie spodoba sprzedam a jak się spodoba to może Hypercuba sprzedam :)
Polecam kupować przez aplikację mobilną, mi wyszło 829 z całość.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 12:43
autor: Berg
wygląda na to, że deltę dość łatwo zabudować

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 12:57
autor: balgator
Też tak uważam, że łatwo ją zabudować.

Szukam też, jaką tam mają głowicę. Full metal czy z rurką teflonową? Czy będzie się nadawała do druku nylonem..

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 13:02
autor: Berg
a tam takie pierdoly. rurkę sobie wymienisz. Raczej jest teflon, bo napisali 260'C.
Jak Ci zależy na nylonie, to od razu sobie zamów pt100 ze wzmacniaczem. Z tego co widzę, jest blok z dużą dziurą.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 13:04
autor: olo2000pm
Rafaljot ma rację, takie pierdoły jak głowica to sobie bez problemu wymienisz. Jako baza wyjściowa ta delta to zarąbista sprawa.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 13:26
autor: balgator
Dobra Panowie, upewniliście mnie żeby brać Deltę. Dzięki!

Edit: z Czech, bez żadnych kuponów, zapłaciłem 840 zł przez Przelewy24.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 13:31
autor: tig33r
Ja to bym wziął, ale samą mechanikę bez elektroniki, ekstrudera i hotendu. :DD

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 15:11
autor: terminus
Cześć
Delta nada się na pierwszą drukarkę? Miałem własnie brać endera-3.

pozdrawiam

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 15:35
autor: Berg
@terminus będziesz musiał trochę bardziej uważać na poziomowanie i stołu. Ale spoko jak coś zepsujesz to wszystko jest do naprawienia, jak w rowerze. O ile tylko technicznie ogarniasz.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 19:19
autor: terminus
Jak jest z jakością wydruku? Będzie odbiegać od ender-3 ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 20:47
autor: McKee
terminus pisze:Jak jest z jakością wydruku? Będzie odbiegać od ender-3 ?
Tak. Zdecydowanie będzie odbiegać :rotfl:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 20:55
autor: terminus
No to się pośmialiśmy. Ubaw po pachy....
Teraz może coś bardziej w temacie? Chyba, że kolega pisze by pisać.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 20:59
autor: olo2000pm
Terminus poszukaj na forum zdjęcia wydruków z endera i delty i porównaj. Sam oceń która konstrukcja wypluwa ładniejsze wydruki.
Przy delcie masz na pewno więcej pracy przy kalibracji. Pocieszające jest to, że kalibrację robisz raz.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:02
autor: Tuchajbej
Wiecie dokładnie co za elektronika tam siedzi? Ze zintegrowanymi stepstickami czy z wymiennymi?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:05
autor: McKee
terminus: Drukarka typu delta z założenia daje ładniejsze wydruki niż drukarka kartezjańska (XYZ).
Jeżeli nic nie popsujesz przy składaniu to jakość wydruku będzie lepsza - zresztą jak pisal Olo: poszukaj - nie tylko tu na forum, to nie jest bardzo nowa konstrukcja, więc nawet sporo filmów na YouTube można znaleźć.

.... i myślę że z uwagi na cenę te delty AnyCubic się modne zrobią w najbliższym czasie - jakiekolwiek problemy się u Ciebie pojawią to na pewno znajdziesz pomoc na forum.
Tuchajbej pisze:Wiecie dokładnie co za elektronika tam siedzi? Ze zintegrowanymi stepstickami czy z wymiennymi?
Niestety RAMPS. I wymienne stepsticki.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:09
autor: olo2000pm
Tuchajbej pisze:Wiecie dokładnie co za elektronika tam siedzi? Ze zintegrowanymi stepstickami czy z wymiennymi?
Wygląda na to, że dali drv, ale są wymienne

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:17
autor: Tuchajbej
Na tym screenie wygląda jak by było 5 stepsticków. :) jeden w zapasie :D

DRV da się wymienić na 2208 bez grzebania w sofcie? Wyjąć i włożyć - czy trzeba coś przestawiać? mikrokrok, kierunek obrotu czy cos?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:20
autor: kapi
przy konwersji DRV -> LV... zmieniałem kroki. tu może być podobnie. ale ja robiłem w K8400. nie w delcie :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:29
autor: McKee
Tam siedzą A4988 - przynajmniej według oficjalnej dokumentacji.
Tak, da się je prosto zamienić.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 wrz 2018, 21:43
autor: Berg
tak wymienne a4988 i elektornika Trigorilla na atmedze. Wygląda całkiem dobrze.
- 6 mosfetów,
- 5 stepstików w tym podwójne gniazdo Z
- rozdzielone zasilanie
- przetworniczka DC-DC, czyli przystosowana do 12/24V bez przeróbek - chyba trochę lepiej niż RAMPS+Arduino, no nie ?
- chyba nawet na USB jest dana Mega jak w oryginalnych Arduion a nie tft232 jak w podróbkach, przez co nie trzeba driverów do Arduino IDE.

Oczywiście nie jest to Einsy Rambo ale myślę że też nie coś co od razu trzeba wymieniać.
s-l1000.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 09:11
autor: morf
Pierwsze co wsadzilbym tylko tmc2208 i probowal jak to smiga "out-of-the-box". Z tego co widac na YT raczej calkiem znosnie.
Jesli przykupie to zrobie jakas mini recenzje

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 09:43
autor: Berg
@morf, albo tmc2130+Klipper

hahah, ale zamieszałem :D To ile tych delt zeszło z magazynu ? :crazy2: :devil:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:25
autor: morf
rafaljot pisze:hahah, ale zamieszałem :D To ile tych delt zeszło z magazynu ? :crazy2: :devil:
:devil: :devil: :devil:
A ma ktos doswiadczenia z PET-G na dlugiej rurce od bowdena? Moze herezeje ale na ktoryms z review zaslyszalem ze "PET-G might be problematic due to long bowden tube"

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:44
autor: Kama
morf pisze:
rafaljot pisze:hahah, ale zamieszałem :D To ile tych delt zeszło z magazynu ? :crazy2: :devil:
:devil: :devil: :devil:
A ma ktos doswiadczenia z PET-G na dlugiej rurce od bowdena? Moze herezeje ale na ktoryms z review zaslyszalem ze "PET-G might be problematic due to long bowden tube"
A to dlaczego? Retrakcja?
Pozwolę sobie pociągnąć temat filamentu - czy da radę na tym zapuścić Wood i coś elastycznego?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:45
autor: Berg
@morf jakieś bzdury. 70cm w K8400. Głównie PETG leci.

A ma ktoś doświadczenie z podwieszaniem ektrudera nad głowicą?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:46
autor: dragonn
Kama pisze:
morf pisze:
rafaljot pisze:hahah, ale zamieszałem :D To ile tych delt zeszło z magazynu ? :crazy2: :devil:
:devil: :devil: :devil:
A ma ktos doswiadczenia z PET-G na dlugiej rurce od bowdena? Moze herezeje ale na ktoryms z review zaslyszalem ze "PET-G might be problematic due to long bowden tube"
A to dlaczego? Retrakcja?
Pozwolę sobie pociągnąć temat filamentu - czy da radę na tym zapuścić Wood i coś elastycznego?
Bez przesady, PET-G to idzie bez problem na bowden, ma taką samą tendencję do nitkowania jak na direct. Wood też pójdzie, ale elastycznie to już bedą problemy.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:47
autor: Berg
poza tym w tej Delcie rurka nie jest jakaś długa.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:54
autor: Kama
Z niecierpliwością czekam na Wasze recenzje :)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 10:56
autor: virgin71
Kama pisze: Pozwolę sobie pociągnąć temat filamentu - czy da radę na tym zapuścić Wood i coś elastycznego?
Wood to zwykłe PLA z mieszanką.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 11:04
autor: SQ9KRD
Teraz można urządzić wyścig DHL`a :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 21:00
autor: grzecho
Chce zamówić drukarkę z Ali z dostawą z Niemiec (nie koniecznie tą), przynajmniej jest taka opcja, ale zauważyłem na różnych aukcjach pewną różnice. np na jednej jest
"Poland przez Seller's Shipping Method - DE" czyli co wyślą ją dopiero do Niemiec i stamtąd do mnie?
Na innej jak np ta Delta jest opis "Darmowa dostawa do Poland przez DHL_DE"
Jest tu jakaś różnica i związane z tym ryzyko dodatkowej opłaty?

Sorry za banał, ale pierwszy raz będę kupował...

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 21:30
autor: Berg
Jakbyś zamawiał tę to zamów z Czech :D . czas był od 4-7 dni więc raczej fizycznie jest w Czechach.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 23:26
autor: Kamino
Może być też tak, że magazyn jest w Czechach, a tak naprawdę wysyłają z Niemiec.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 23:38
autor: SQ9KRD
Poprzedni Anycubiq i3 Mega ( 9 miesięcy temu ) szedł właśnie z Niemiec. Choć wtedy o magazynie z Czech nie było mowy.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 wrz 2018, 23:56
autor: morf
Nie lubie Was :devil: . Kupilem.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 00:57
autor: zen
Ja też. Jak to ukryć przed żoną :(

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 02:54
autor: dziobu
Powiedz wprost pewnym głosem że masz to gdzieś, jesteś duży i sobie kupiłeś n-tą drukarkę. Tylko upewnij się wcześniej czy masz wygodny tapczan :p

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 08:13
autor: mcxmcx
Moja proponuje wyrzucenie czegoś albo budowę garażu, jak jest pomysł na nową rzecz.

Tapczan jako kara to całkiem spoko ;)

Sent from my ZTE BLADE V7 LITE using Tapatalk

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 08:18
autor: Berg
Jest już kilka osób. można by się złożyć i coś wynająć :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 09:09
autor: aaannnd
Wczoraj tez się zastanawiałem czy jej nie kupić bo pewnie dojdzie szybciej niż ender z GB, ale po powrocie do domu się okazało że paczka z E3 na która już straciłem nadzieje czeka na mnie na ganku :D:D
Obecnie buduje mały garaż 3,75x6,25, wprawdzie nie przewidywałem ogrzewania, ale pare drukarek i jakies łóżka piętrowe wlezą :D gdyby ktoś chciał się załapać to zapraszam do pomocy przy budowie :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 15:51
autor: Kamino
zen pisze:Ja też. Jak to ukryć przed żoną :(
Jak już coś wymyślisz, to daj znać :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 16:36
autor: wiesioo
Jak zamawiacie z Czech albo niemiec to doliczają wam jakieś dodatkowe opłaty ??
W sumie mam już jedną drukarkę, no ale sami wiecie :rotfl:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 16:50
autor: Berg
nie. to jest cena końcowa. wysyłka za darmo.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 16:57
autor: zen
Kamino pisze:
zen pisze:Ja też. Jak to ukryć przed żoną :(
Jak już coś wymyślisz, to daj znać :D
Wysłałem do biura. Jak złożę, to będę myślał

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 17:25
autor: dziobu
Sprytnie ;)
Ja w sumie się nie napracowałem; zrobiłem miejsce i czekam (dziś wysłali). Przyda mi się kolejna drukarka :P

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 17:32
autor: McKee
Kopytko mi kiedyś podpowiedział przy zakupie CTC: "Dostałem drukarkę na testy" - sprawdziło się :git:.
W sumie mam 5 drukarek, korzystam z jednej, góra dwóch, a trzy drukujące równolegle to już bardzo, bardzo rzadki widok ... i wciąż zastanawiam się nad deltą :sorry:.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 17:41
autor: dziobu
Mnie to trochę martwi bo u mnie często wszystkie pracują. Teraz dojdzie kolejna... i też pewnie nudzić się nie będzie. Dobrze że mam tu trochę ciasno i utrzymuję lekki "nieporządek" to się nie rzucają zbytnio w oczy. Filamenty tylko przekładam do pudeł ziborczych żeby nie dało się ich policzyć :P

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 17:51
autor: zen
No ja rozbabrałem HEVO na maksa w poszukiwaniu doskonałości i brakuje mi czasu. Stary aluminiowy klon i3 nawet (jak na swoje możliwości) drukuje nieźle, się chciałbym go zutylizować. Potrzeby rosną, a służbowy zortrax jest totalną porażką i nie mam czasu go wysłać do serwisu. Nigdy nie miałem kita no i zawsze chciałem mieć deltę ;)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 19:22
autor: Marvin27
Zamawiałem z Czech, a w aplikacji pisze że idzie z Niemiec prawdopodobnie:
20180925_191752.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 19:58
autor: jarn
Potwierdzam u mnie to samo. Numer listu o jeden mniej :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 20:11
autor: SQ9KRD
Mój tracking zaczyna się od CM51******DE. Ciekawe z czego wynikają różnice?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 20:27
autor: samezrp
Ja kupowałem po 2 w nocy, po mnie kupiło jeszcze 26 osób łącznie z Wami :)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 20:44
autor: morf
McKee pisze:Kopytko mi kiedyś podpowiedział przy zakupie CTC: "Dostałem drukarkę na testy" - sprawdziło się :git:.
Pure genius!

PS. Wątek o wysyłkach w 3...2...1!

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 21:22
autor: zen
samezrp pisze:Ja kupowałem po 2 w nocy, po mnie kupiło jeszcze 26 osób łącznie z Wami :)
Ja o 24:56 i jeszcze nie wysłali

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 25 wrz 2018, 21:46
autor: Berg
McKee pisze:Kopytko mi kiedyś podpowiedział przy zakupie CTC: "Dostałem drukarkę na testy" - sprawdziło się :git:. .
To się nadaje, na osobny wątek, poradnik. Trzeba być przygotowanym
viewtopic.php?f=5&t=3090

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 07:07
autor: tig33r
Czy dobrze widzę, że mają cztery aukcje z tą samą drukarką?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 13:27
autor: mobile4you
morf pisze:
rafaljot pisze:hahah, ale zamieszałem :D To ile tych delt zeszło z magazynu ? :crazy2: :devil:
:devil: :devil: :devil:
A ma ktos doswiadczenia z PET-G na dlugiej rurce od bowdena? Moze herezeje ale na ktoryms z review zaslyszalem ze "PET-G might be problematic due to long bowden tube"
Na 1m Bowdenie (przeróbka Wanhao D4S) szedł PETG i TPU od DD bez problemu. Oczywiście retrakcje minimalna lub wcale.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 15:12
autor: zen
morf pisze:
McKee pisze:Kopytko mi kiedyś podpowiedział przy zakupie CTC: "Dostałem drukarkę na testy" - sprawdziło się :git:.
Pure genius!

PS. Wątek o wysyłkach w 3...2...1!
No właśnie, kupowałem 15:56 Sep. 24 2018 i nic się nie dzieje. Ktoś już dostał tracking?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 15:40
autor: SQ9KRD
zen pisze: Ktoś już dostał tracking?
Tak. Moja według trackingu jest już w drodze. Co prawda na stronie DHL`a nie znalazłem za to 17track.net bez problemu identyfikuje ją.

2018-09-23 12:00 Data zakupu
2018-09-25 03:19:52 Shipment time
2018-09-26 11:11 Neumark, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 15:49
autor: pacy
moja już w Polsce :D

2018-09-26 10:26
WROCLAW (PL), In transit.

2018-09-26 03:08
Mörsdorf (DE), In transit.

2018-09-25 14:00
St. Ingbert (DE), In transit.

2018-09-25 13:05
St. Ingbert (DE), Received by DPD from consignor.

2018-09-25 10:45
DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD.


edit. zamawiałem z wysyłką z Czech ale jak widać idzie z Niemiec

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 15:54
autor: olo2000pm
Oj będzie się działo na forum :good:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 15:57
autor: samezrp
Już się dzieje ;)
17track nic nie pokazuje, ale Alipaczka.pl:
2018-09-25 09:40:05 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nie nadana
2018-09-26 10:24:11 Przesyłka odebrana przez Kuriera

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 16:07
autor: emartinelli
Powinien być w regulaminie forum zakaz dawania takich postów.
Też mnie korci zakup i nie wiem czy się powstrzymam...

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 16:16
autor: kapi
emartinelli pisze:....
Też mnie korci zakup i nie wiem czy się powstrzymam...
Ciekawe co będzie następne ;)

Jak w pokerze - czekam :)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 16:25
autor: jarn
Na stronie DPD
2018-09-26 10:24:14 Przesyłka odebrana przez Kuriera
2018-09-25 10:00:24 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nie nadana

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 16:31
autor: Berg
dałem d. z tymi Niemcami. Miał bym pierwszy :/

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 17:01
autor: zen
Nienawidzę was. Nie wiem kiedy brać urlop

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 17:05
autor: Kama
emartinelli pisze:Powinien być w regulaminie forum zakaz dawania takich postów.
Też mnie korci zakup i nie wiem czy się powstrzymam...
Przyjmij moja strategię :devil:

Koledzy zobaczą, pokręcą, ponarzekają, znów pokręcą, wydrukują 3 kostki, ponarzekają, dojdą co poprawić i wtedy będą zadowoleni :cool2:

A wtedy My zamówimy :pardon:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 18:15
autor: McKee
zen pisze:Nienawidzę was. Nie wiem kiedy brać urlop
Też ich nienawidzę. I Ciebie ... a już najbardziej SanFable, od którego kupiłem frezarkę CNC dzień przed postem o deltach .... O właśnie! Rafała J nienawidzę najbardziej za to, że się o jeden dzień spóźnił z informacją.

... a tak naprawdę to wam zazdroszczę :blush:
... i poczekam do 11.11 na specjalne promocje na te delty, a w międzyczasie będę zadawał głupie pytania na temat CNC.
:piwo:

PS:: Jak już ktoś zacznie drukować to załóżcie proszę nowy wątek.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 18:30
autor: Berg
@McKee , razem nienawidzimy @SanFable gdyby się nie spóźnił i wystawił jeden dzień wcześniej swoją frezarkę to ja bym nie kupił 3018, którą kupiłem, tylko kupił bym od niego. Gdybym ja ją kupił to Ty byś nie kupił, bo @SanFable zrobił jedną frezarkę.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 18:34
autor: McKee
Podłość ludzka nie zna granic .... to nie mógł dwóch od razu zrobić?
:DD

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 20:43
autor: SanFable
LOL

Czytam sobie jak te delty bo mnie też korci, no fajnie, tu tracking taki, tam siaki, wymówki dla kobiet itd, a tu nagle jestem bohaterem obgadywania xD, wołanie coś nie zadziałało

Osobiście poczekam, aż kogoś kobieta wygoni z domu za tą deltę i będzie zmuszony sprzedać ją jeszcze trochę taniej :smile2:

nie po to budowałem dream hevo za dwie takie delty, żeby myśleć o drugiej drukarce ;p

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 26 wrz 2018, 22:27
autor: Kama
Ja nie dość, że nie zamówiłem to siedzę i zgłębiam czeluści Internetu :)
Znalazłem profil do Simplify3D dostosowany do tej delty:
https://mobile.twitter.com/FilamentFren ... 2351040512

Swoją drogą to wydruki :o :o :o

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 09:00
autor: samezrp
Licytacji cd.
U mnie się zmienił status:
2018-09-25 09:40:05 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nie nadana
2018-09-26 10:24:11 Przesyłka odebrana przez Kuriera
2018-09-27 03:20:08 SZZ Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD

BTW a liczyłem po cichu na opcję poniżej :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 09:23
autor: spec
Cena bardzo atrakcyjna. Całość jest tańsza niż części gdyby je chcieć kupić osobno. Kurczę potrzebuję argumentów aby jej nie kupić :-)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 09:34
autor: dziobu
spec pisze:Kurczę potrzebuję argumentów aby jej nie kupić :-)
Powiedziałem juz wcześniej że jest brzydka, pewnie źle działa i śmierdzi rybą...ale ciężko mi się tego wciąż trzymać bo, eee, "Wydanie przesyłki do doręczenia" :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:00
autor: dziobu
dziobu pisze:"Wydanie przesyłki do doręczenia" :D
Dobra, nie ważne ;)
d1.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:05
autor: spec
Ma zwykłe rolki zamiast zębatych na górze? eee to nie kupię ... :-D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:36
autor: samezrp
A właśnie, jakie stepsticki ma? Mam już szukać tych TMC co robiliśmy wspólny zakup, do przelutowania?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:46
autor: olo2000pm
Dziobu napisz jak długie są pionowe profile.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:49
autor: dziobu
68cm

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 10:53
autor: Tuchajbej
Poszło wam z cashbackiem?
Też szukam argumentu żeby nie kupić [emoji1787]

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 11:39
autor: TDI-CAD
Za 3 tygodnie będzie można kupic złożoną delte za 1kzl :-)

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 13:15
autor: zen
dziobu pisze:
dziobu pisze:"Wydanie przesyłki do doręczenia" :D
Dobra, nie ważne ;)
d1.jpg
Ciebie nienawidzę najbardziej.

PS. Moją w końcu wysłali

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 13:22
autor: morf
Moja też doszla

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 14:27
autor: samezrp
Chyba wszystkie doszły ;)
Stepsticki A4988, dla potomności.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 14:39
autor: Tuchajbej
Składajcie i testujcie.
Jak będzie wszystko ok to po weekendzie też wezmę [emoji41]

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 15:18
autor: Berg
TDI-CAD pisze:Za 3 tygodnie będzie można kupic złożoną delte za 1kzl :-)
Zdaje się wiele skłądania tam nie ma. Ramiona, głowica są poskęcane. Zmontować górę z dołem, paski, kabelki i gotowe.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 15:28
autor: Marvin27
A ja w delegacji :(, jutro będę składa po poludniu.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 15:47
autor: zen
rafaljot pisze:
TDI-CAD pisze:Za 3 tygodnie będzie można kupic złożoną delte za 1kzl :-)
Zdaje się wiele skłądania tam nie ma. Ramiona, głowica są poskęcane. Zmontować górę z dołem, paski, kabelki i gotowe.
I w ten właśnie sposób mam przybywa użytkowników w dziale "podstawy" ;)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 15:55
autor: Berg
jacy "nowi" ? sami "starzy" i głupi kupili.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 16:06
autor: balgator
Mam i ja:)
Jedna śrubka się odjęcia i latała luźno. Wieczorem składanie :)
IMG_20180927_142826.jpeg
Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 16:20
autor: spec
To czekamy na recenzję i testy.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 17:06
autor: emartinelli
Zróbcie teraz wyścigi kto pierwszy złoży i odpali wydruk :)
No i przydałoby się porównanie czy jest powtarzalność jakości między egzemplarzami.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 17:38
autor: Berg
:search:
tmc2130 z kabelkami ISP - $30
einsyRambo - $75
DuetWifi - $90

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 18:21
autor: Berg
postanowiłem. wymienię tylko drivery.
3 x tmc2130 (bo znalazłem dwa, brakuje mi jednego)
1 x S109
zostaje elektronika, dochodzi octoprint (bo mam wolne rPi)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 19:03
autor: dragonn
rafaljot pisze:postanowiłem. wymienię tylko drivery.
3 x tmc2130 (bo znalazłem dwa, brakuje mi jednego)
1 x S109
zostaje elektronika, dochodzi octoprint (bo mam wolne rPi)
Klipper? To chyba jedyna sensowne rozwiązanie jak chcesz zostać przy AVR, w końcu to Delta.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 19:29
autor: Berg
O! I został mi "czerwony" Gates 9mm i akurat 3 koła zębate 9mm na silniki i wolne zębate 9mm na górę, które nie doczekały się upgrejdu Hevo :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 22:18
autor: morf
Głupie pytanie ale po co majfrend dał 5 stepstikow
Ja od razu tmc2208 wrzucę

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 23:00
autor: Garreth
Jak jakosciowo wypadaja plastikowe elementy w tej drukarce? Nad delta myślę już od dłuższego czasu, ale ciągle czekam aż chinczyki zrobią metalowe elementy w lepszej cenie, choć może warto pójść w ten plastik zamiast czekać?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 wrz 2018, 23:54
autor: balgator
Zdążyłem przed północą ;)Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 00:05
autor: Berg
z tym zasilaczem coś trzeba zrobić - paskudny.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 06:52
autor: olo2000pm
Filament zawieszony na ramie to nie jest dobre rozwiązanie, wprowadza dodatkowe drgania. Miałem tak na samym początku, ale zrezygnowałem z tego. Wydrukowałem stojaczek, który sam sobie narysowałem i filament mam z boku drukarki.
Jedną z ważniejszych kwestii jest zachowanie kątów prostych pionowych wież. Zanim zaczniesz drukować sprawdź to dokładnie 2 razy.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 09:53
autor: balgator
W jaki sposób sprawdzić kąty proste wież? Wystarczy sam kątownik stolarski budowlany?

https://arena.pl/katownik-stolarski-bud ... 86438.html

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:13
autor: olo2000pm
Najpierw sprawdz podłoże na którym stoi drukarka i je wypoziomuj. Ja sprawdzałem tym, ale dłuższym. Przykładasz do profila i widzisz czy jest prosto. Ja chcę kupić elektroniczną żeby było dokładniej.
Tym przyrządem sprawdzisz też czy stolik masz prosty w każdym kierunku.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:14
autor: Kopytko
Z tym kątownikiem z linku najpierw przydało by sie sprawdzić jego kąty :P hahaha sorki ale mam taki i wiele mu brakuje do prawidłowego kąta:P

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:21
autor: olo2000pm
Przy skręcaniu krótkich profili też warto sprawdzać czy są prosto przykręcone. Co prawda tam jest prowadzenie dla profili, ale jakiś drobny luz jest. Dobrze skręcona delta to podstawa i warto na to poświęcić więcej czasu. Bo przy kalibracji źle skręcone profile szybko dadzą o sobie znać.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:21
autor: balgator
olo2000pm pisze:Najpierw sprawdz podłoże na którym stoi drukarka i je wypoziomuj. Ja sprawdzałem tym, ale dłuższym. Przykładasz do profila i widzisz czy jest prosto. Ja chcę kupić elektroniczną żeby było dokładniej.
Tym przyrządem sprawdzisz też czy stolik masz prosty w każdym kierunku.
Wasserwaga :) Delta stoi na biurku; biurko tak sobie jest w poziomie, ale dokładnie bez cyfrowego kątomierza i cyfrowej poziomicy będzie ciężko (hmm, na komórce można odpalić aplikację sczytującą z akcelerometru; może by się to nadało?). Dzięki!

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:28
autor: olo2000pm
Tak, też korzystam z telefonu, ale wiesz, telefon jest krótki. Do sprawdzenia stolika może być. Taką poziomice 1m kupisz w Castoramie za 17zl:). Taką poziomicą spokojnie wypoziomujesz biurko, a potem drukarkę.
Poziome profile możesz też sprawdzić telefonem:)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:47
autor: aaannnd
Kopytko pisze:Z tym kątownikiem z linku najpierw przydało by sie sprawdzić jego kąty :P hahaha sorki ale mam taki i wiele mu brakuje do prawidłowego kąta:P
Mam dwa takie kątowniki w garażu i każdy pokazuje co innego. Lepiej użyć coś solidniejszego np stanleya.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:48
autor: olo2000pm
Aaaa....co do poziomicy to dostosuj jej długość do długości profili, za długa nie może być bo jej nie przyłożysz.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 10:54
autor: samezrp
Mieliście w listwach woreczek z dwiema kulkami? Zapasowe?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 11:11
autor: balgator
@olo2000pm: dzięki za podpowiedzi.

Tymczasem poszedł pierwszy wydruk, jeszcze przed kalibracją kroków.

Za to poziomowanie stołu jest upierdliwe pomimo tego, że zautomatyzowane. Najlepiej od razu zapisać duży zapas na+Z np.+10 i schodzić w dół, bo bezpośrednio po poziomowaniu wprasuje tak warstwę, że później bez użycia siły ciężko ją oderwać. A skoro użyło się siły, to poziomować stół trzeba jeszcze raz.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 11:17
autor: zen
olo2000pm pisze:Tak, też korzystam z telefonu, ale wiesz, telefon jest krótki. Do sprawdzenia stolika może być. Taką poziomice 1m kupisz w Castoramie za 17zl:). Taką poziomicą spokojnie wypoziomujesz biurko, a potem drukarkę.
Poziome profile możesz też sprawdzić telefonem:)
A 17 PLN to niestety odchylenia będzie niedopuszczalne. I to jest poziomNica ;)

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 12:19
autor: samezrp
zen pisze: I to jest poziomNica ;)
Też. Kiedyś przegrałem zakład :/

https://sjp.pl/poziomnica
poziomnica
dopuszczalne w grach
poziomnica
przyrząd wyznaczający poziome położenie płaszczyzn; poziomica, libella, waserwaga

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 12:43
autor: olo2000pm
Castorama :crazy:
Tylko żeby nie było że reklamuje ten sklep :mrgreen:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 13:11
autor: zen
Bo wszystko schodzi na psy. Za moich czasów poziomica to była linia na mapie. Ale skoro można już mówić "szłem", to w sumie czemu nie

Re: RE: Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 13:15
autor: zen
samezrp pisze:
zen pisze: I to jest poziomNica ;)
Też. Kiedyś przegrałem zakład :/

https://sjp.pl/poziomnica
poziomnica
dopuszczalne w grach
poziomnica
przyrząd wyznaczający poziome położenie płaszczyzn; poziomica, libella, waserwaga
Tylko dlatego, że teraz częściej występuje w korpusie. Podobnie jak szłem

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 13:44
autor: olo2000pm
Z tym szłem to masz rację, to jest wkurzające!

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 14:22
autor: SQ9KRD
Właśnie delta dotarła. Będzie zabawa przez weekend

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 14:52
autor: samezrp
olo2000pm pisze:Z tym szłem to masz rację, to jest wkurzające!
Jak ktoś ma problem to łatwo wytłumaczyć.
Szedłem, nie szłem, bo on szedł, a nie szł.
Ale to tak off top.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 15:48
autor: Marvin27
No to zaczynamy zabawę :)
Jaką polecane ta podkładkę magnetyczna ? Prosiłbym o link.
Jak będzie mi się nudzic to przetestuje DUE3DOM LE na delcie.
20180928_154042.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 17:26
autor: emartinelli
Ech, jak ja wam zazdroszczę...

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 17:53
autor: Marvin27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 18:38
autor: zen
Czy u was prowadnice też są fatalnej jakości? U mnie jedna działa w miarę, jedna się lekko blokuje na środku, jedna na końcach.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 18:39
autor: dragonn
zen pisze:Czy u was prowadnice też są fatalnej jakości? U mnie jedna działa w miarę, jedna się lekko blokuje na środku, jedna na końcach.
Nasmarować i wyczyścić? Tak strzelam, niektórzy wiem że nawet zwykłe LM zawsze z Chin czyszczą.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 18:54
autor: Marvin27
zen pisze:Czy u was prowadnice też są fatalnej jakości? U mnie jedna działa w miarę, jedna się lekko blokuje na środku, jedna na końcach.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=c53sa46C1qQ

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 20:01
autor: Kopytko
Niestety jakość tych podróbek spadła strasznie, ja jak budowałem delte to kupowałem pierwsze moje prowadnice liniowe, byłem zaskoczony jak to dobrze jest spasowane i jak płynnie działa, porównywałem z ori i ciężko było wyczuć róznice.
W przeciągu 2 lat kupiłem ok 12 następnych prowadnic , ani jedna nie działa tak płynnie jak te pierwsze, najczęściej winą jest zadzior w samym wózku w kanale kulek, nie tym co jest na wierzchu ale tym co jest jaby tunelem. Ja widze rozwiązanie tylko takie aby to lekko przewiercic i wypolerować, ale jeszcze nie było mocy na zabranie się za to a prowadnice jak leżały tak leżą. A ,zęby nie było były brane z rożnych źródeł. Najsłabsze te z banggood są.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 20:35
autor: Marvin27
Widzę że fabrycznie brak po kilka kulek:
20180928_201527.jpg
20180928_201533.jpg
20180928_201541.jpg
20180928_201552.jpg
20180928_201557.jpg
20180928_203643.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 20:44
autor: zen
Tam jest przerwa, one nie wypełniają w całości szyny

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 20:44
autor: zen
Marvin27 pisze:
zen pisze:Czy u was prowadnice też są fatalnej jakości? U mnie jedna działa w miarę, jedna się lekko blokuje na środku, jedna na końcach.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=c53sa46C1qQ
Woda? Hmmm

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 20:53
autor: Marvin27
zen pisze:Tam jest przerwa, one nie wypełniają w całości szyny
Na ostatnim zdjęciu widać że ta "przerwa" jest zbyt duża, w stosunku do innych wózków.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 21:28
autor: Tuchajbej
Jakiś czas temu kupiłem takie dokładnie podróbki hiwinów. Były jak zespawane. Ciężko było nawet przesunąć wózek by zdjąć. Rozebrałem wszystko na części pierwsze, wykąpałem w isopropanolu i nasmarowałem. Jedna prowadnica zaczęła chodzić zadowalająco, dwie pozostałe i miały zaciachy. Podejrzewam że trzeba by delikatnie przeszlifować szynę. Poza tym te kulki też jakieś lewe były, miałem wrażenie jak by nie wszystkie były takie same :D

Leżą teraz w szafie i czekają na wenę twórczą :)

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 21:52
autor: zen
Marvin27 pisze:
zen pisze:Tam jest przerwa, one nie wypełniają w całości szyny
Na ostatnim zdjęciu widać że ta "przerwa" jest zbyt duża, w stosunku do innych wózków.
Powiem szczerze, że nie mam z tym doświadczenia. Może ktoś mądrzejszy w temacie się wypowie ile powinno być

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 22:07
autor: zen
Pytanie, używacie oryginalny firmware, czy jakiś inny?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 22:26
autor: Marvin27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 28 wrz 2018, 23:17
autor: Marvin27
rafaljot pisze:z tym zasilaczem coś trzeba zrobić - paskudny.
https://www.thingiverse.com/thing:2504319

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 00:00
autor: zen
Dodałem stół magnetyczny, pociąłem Cura (pierwszy raz w życiu) i puściłem. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 06:14
autor: Marvin27
zen pisze:Dodałem stół magnetyczny, pociąłem Cura (pierwszy raz w życiu) i puściłem. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.
Ten stół magnetyczny to gdzie konkretnie zamówiłeś ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 08:48
autor: spec
I bez zdjęć się nie liczy :-)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 09:36
autor: McKee
Właśnie: Kilka osób już chyba złożyło drukarkę. Wydruki! Pochwalcie się wydrukami, bo to złowrogie (?) milczenie sugeruje, że może jakość nie jest tak świetna jak była przewidywana. Wstydzicie się czy co? Jedynie @balgator coś wrzucił, ale zdjęcia są tak nieostre, że nie da się ocenić wydruków.
Komuś innemu udało się coś wydrukować?
... czy może wszyscy boją się narzekać?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 09:57
autor: tig33r
Jakość nie jest najważniejsza. Taka delta pięknie wygląda podczas pracy i choćby dlatego warto ją mieć na biurku. :DD

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 10:12
autor: Marvin27
No ja utknąłem na razie na profilach liniowych, wózki znajomy już dostał i może dziś wieczorem lub jutro będę miał wyczyszczone :).
Pytanie do tych co się znają - ile przypada tych kulek na 1 wózek ?
Inna sprawa - czy ktoś zwraca uwagę żeby te profile liniowe były idealnie równolegle przykręcone do tych profili aluminiowych 20x20 ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 10:35
autor: samezrp
Ja złożyłem mechanikę, ale czekam na folie ferrytową, poprzednio nie doczytałem, że ferrytowa jest potrzebna i kupiłem magnetyczną, a ona ze sobą słabo się łączy.
Jak zacząłem czytać o wózkach, to wolę na tym etapie rozłożyć i wyczyścić. Wanna ultradźwiękowa już wyciągnięta z czeluści.

A'propos profili. Przykręcać jak w instrukcji podwójnie w 3 miejscach czy może rozłożyć te 6 (7, bo zapasowe miałem) na całej długości?
Gościu mówi na filmie ile jest tych kulek, 4:37, 33 sztuki. Ja dostałem po dwie zapasowe na profil, pisałem wyżej.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 12:53
autor: Garreth
Marvin27 pisze:Jak co nie takie drogie:
https://allegro.pl/kulki-lozyskowe-3-17 ... 77267.html
2 sztuki za 1zł + wysyłka to jednak jest dość drogo moim zdaniem... Lepiej chyba kupić sam wózek albo dwa z Alie tego samego typu (widzę jakieś za okolice $7 ale pewnie są i tańsze jak się lepiej poszuka). Wtedy wszystkie części będzie się mieć jako zamienne:)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 12:58
autor: dragonn
Bo bez sensu kupować dwie sztuki. Takie coś to chyba warto kupić z zapasem?
Z ali będziesz czekał długo ;p, a tu masz od razu.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 13:02
autor: Tuchajbej
Na necie ogólnie są podzielone opinie odnośnie tych prowadnic. Większość osób uważa że nie warto. Że nie widać różnicy na plus ani w jakości ani wytrzymałości względem wózków z kółkami jeżdżącymi po profilach. Jednocześnie wózki są bardziej ciche.

Jakie jest wasze zdanie?

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 13:16
autor: pacy
Moja została złożona, odpaliłem wydruk testowy i tyle. :) Muszę położyć płytki na balkonie, jak skończę wezmę się za deltę.
Tak na szybko to w mojej prowadnice liniowe są ok chodzą płynie, ale jako że już zapomniałem jak potrafi hałasować drukarka na 4988 :(.
Dobrze że dali po jednej śrubce więcej bo udało mi się jedną zgubić a jedna nakrętka młoteczkowa miała krzywy gwint.

Na tą chwilę zamierzam zostawić pełny stock i zobacze co się da z tego wyciągnąć :D

Re: RE: Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 13:27
autor: zen
Marvin27 pisze:
zen pisze:Dodałem stół magnetyczny, pociąłem Cura (pierwszy raz w życiu) i puściłem. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.
Ten stół magnetyczny to gdzie konkretnie zamówiłeś ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
U siebie ;)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 13:28
autor: zen
Dzisiaj wrzucę zdjęcia, się to chińskie PLA to błyszczy, że ciężko cokolwiek złapać.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 13:36
autor: Marvin27
Garreth pisze:
Marvin27 pisze:Jak co nie takie drogie:
https://allegro.pl/kulki-lozyskowe-3-17 ... 77267.html
2 sztuki za 1zł + wysyłka to jednak jest dość drogo moim zdaniem... Lepiej chyba kupić sam wózek albo dwa z Alie tego samego typu (widzę jakieś za okolice $7 ale pewnie są i tańsze jak się lepiej poszuka). Wtedy wszystkie części będzie się mieć jako zamienne:)
Przepraszam, myślałem że na tej aukcji gość sprzedaje po 10 sztuk.
Ale jednak nie ma co patrzyć na te kulki z alledrogo, gdzie sugerowałem się tym wątkiem:
http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?t=1404
Stwierdziłem z tego tematu, że to powinny być takie same wózki co w naszych deltach, ale niestety nie, to NIE są kulki 1/8 cala.
Wymiary koło 2,4mm.
W sklepie z łożyskami co dziś byłem najmniejsze mają do 3mm :(

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 14:25
autor: zen
Chińskie PLA z zestawu.
Warstwa 0.2, 80mm/s, 200 stopniObrazekObrazekObrazekObrazek

Na zdjęciach wygląda zdecydowanie gorzej niż w rzeczywistości

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 14:47
autor: zen
I w trakcie druku kostki forumowej. Faktycznie, zapomniałem jak to hałasuje

https://youtu.be/uyAKYjvoyc0

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 14:57
autor: Marvin27
No i wyczyszczone :D, kulki już na swoim miejscu, faktycznie wchodzi po 33 na jedna stronę, tu miałem pecha bo przy jednym wózku jak rozkładałem pouciekały mi :(, ale w zapasie było jeszcze 8 szt, reasumując zostało mi po złożeniu - 1 kulka :P
20180929_144744.jpg
Na szybko założyłem na wyczyszczoną prowadnicę liniową i powiem tak, jest prawie jak na filmie, tylko faktycznie jakość tych prowadnic pozostawia wiele do życzenia, zakupiłem jeszcze rzadszy smar, więc powinno być znacznie lepiej.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 14:57
autor: zen
I dwa marviny, różnica tylko w warstwie: z lewej 0.1, z prawej 0.2ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 14:57
autor: zen
Marvin27 pisze:No i wyczyszczone :D, kulki już na swoim miejscu, faktycznie wchodzi po 33 na jedna stronę, tu miałem pecha bo przy jednym wózku jak rozkładałem pouciekały mi :(, ale w zapasie było jeszcze 8 szt, reasumując zostało mi po złożeniu - 1 kulka [emoji14]
20180929_144744.jpg
Na szybko założyłem na wyczyszczoną prowadnicę liniową i powiem tak, jest prawie jak na filmie, tylko faktycznie jakość tych prowadnic pozostawia wiele do życzenia, zakupiłem jeszcze rzadszy smar, więc powinno być znacznie lepiej.
Jaki smar tam zastosować?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 15:27
autor: Berg
Nie było mnie przez parę dni. w międzyczasie doszła. nie tak źle z tym magazynem z Niemiec.
Zdaje się jest jakieś how-to jak równo przykręcić te prowadnice.
Przemyje i wypoleruję szynę tak jak robie to z wałkami, czyli pastą do lakieru.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 15:37
autor: tig33r
zen pisze:
Marvin27 pisze:No i wyczyszczone :D, kulki już na swoim miejscu, faktycznie wchodzi po 33 na jedna stronę, tu miałem pecha bo przy jednym wózku jak rozkładałem pouciekały mi :(, ale w zapasie było jeszcze 8 szt, reasumując zostało mi po złożeniu - 1 kulka [emoji14]
20180929_144744.jpg
Na szybko założyłem na wyczyszczoną prowadnicę liniową i powiem tak, jest prawie jak na filmie, tylko faktycznie jakość tych prowadnic pozostawia wiele do życzenia, zakupiłem jeszcze rzadszy smar, więc powinno być znacznie lepiej.
Jaki smar tam zastosować?
ŁT4S2

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 16:12
autor: MosfetN
zen pisze:
Marvin27 pisze:No i wyczyszczone :D, kulki już na swoim miejscu, faktycznie wchodzi po 33 na jedna stronę, tu miałem pecha bo przy jednym wózku jak rozkładałem pouciekały mi :(, ale w zapasie było jeszcze 8 szt, reasumując zostało mi po złożeniu - 1 kulka [emoji14]

Na szybko założyłem na wyczyszczoną prowadnicę liniową i powiem tak, jest prawie jak na filmie, tylko faktycznie jakość tych prowadnic pozostawia wiele do życzenia, zakupiłem jeszcze rzadszy smar, więc powinno być znacznie lepiej.
Jaki smar tam zastosować?
Ja do swoich HIWIN,ów pakuje strzykawką "MOBIL MOBILUX EP-2":
SMAR.jpg
Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 16:24
autor: Garreth
MosfetN pisze: Ja do swoich HIWIN,ów pakuje strzykawką "MOBIL MOBILUX EP-2":

Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze.
A jak z zapachem przy tym mobiluxie? Bo w mieszkaniu trochę mam lipę ze stosowaniem jakiś śmierdzących smarów.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 17:19
autor: Marvin27
No i moje wnioski po czyszczeniu
- jeden wózek udał się idealnie, sam zjeżdża grawitacyjnie.
- drugi wózek trochę gorzej bo już stoi w miejscu, ale już około 30~40g obciążenia i sam leci.
- trzeci wózek niestety najgorzej i to po dwukrotnym czyszczeniu, około 140~150g obciążenia potrzebuje by sam leciał.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 18:02
autor: spec
A próbowałeś może usunąć nadmiar plastiku w tych zielonych elementach? Zazwyczaj nie są za dobrze wyczyszczone po wtryskarce.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 18:18
autor: Marvin27
spec pisze:A próbowałeś może usunąć nadmiar plastiku w tych zielonych elementach? Zazwyczaj nie są za dobrze wyczyszczone po wtryskarce.
Też o tym pomyślałem, usuwałem przy drugim czyszczeniu tego trzeciego wózka nadmiar, ale nic nie pomogło wiele.
Cóż już konstrukcja stoi, zobaczymy czy bardzo będzie to przeszkadzać, jak co to tylko zakupię sobie wózek na podmiankę.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 18:29
autor: Marvin27
Hmm, znalazłem luz na jednym:
przegub.PNG
przegub.PNG (36.88 KiB) Przejrzano 3985 razy
To raczej jest już fabryczny przegub i jedynie wymiana wchodzi w grę ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 18:37
autor: spec
Ewentualnie sprężynki które docisną do siebie pary ramion. Te przeguby są na stałe przyklejone czy da się je odkręcić od ramion?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 18:44
autor: zen
Da się odkręcić i można kupić części zamienne.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 19:00
autor: Marvin27
OK dzięki za podpowiedz na post wyżej, ale mam jeszcze jedno pytanie, jakie dokładnie ma zastosowanie ta śruba i czemu jest pod ukosem, a jak trzeba dokręcić, to czy ma być mocno? Zauważyłem jak dokręca się tą śrubę, to górna konstrukcja podnosi się minimalnie względem profili pionowych.
111.PNG

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 19:03
autor: olo2000pm
Niestety po kilkunastu wydrukach na wszystkich będą luzy. Sprężynki kasują te luzy. Ale nie wszyscy je stosują bo wprowadzają z czasem boczne luzy. Ja tego jeszcze nie doświadczyłem, ale Kopytko tak. Może się wypowie.
Ja stosuję.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 21:23
autor: samezrp
A ja mam problem. Odpaliłem, wszystko niby działa, robię home, zasuwa ładnie. Idę po kolei z manualką autoleveling i problem na samym początku. Pierwszy krok to "Measure Z pos". Proces się zaczyna, robi home, zjeżdża jakieś 10cm i się resetuje... Macie jakiś pomysł? Mocy za dużo bierze? No nie wierzę, jeszcze nawet grzanie nie włączone.

---
edit:
Jak zwykle jak człowiek napisze, to go olśni. Źle wpięty Z-probe, znaczy normalnie jest zamknięty, więc wykrył, że ma stan wysoki non stop.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 29 wrz 2018, 22:45
autor: balgator
Marvin27 pisze:OK dzięki za podpowiedz na post wyżej, ale mam jeszcze jedno pytanie, jakie dokładnie ma zastosowanie ta śruba i czemu jest pod ukosem, a jak trzeba dokręcić, to czy ma być mocno? Zauważyłem jak dokręca się tą śrubę, to górna konstrukcja podnosi się minimalnie względem profili pionowych.
111.PNG
Służy właśnie wypoziomowaniu całości, tak by końce profili aluminiowych były idealnie płasko z trójkątem górnym. Potencjalnie jest wtedy pewność, że wszystko jest ok.
rafaljot pisze: Zdaje się jest jakieś how-to jak równo przykręcić te prowadnice.
Możesz dać namiary na to how-to? Chciałbym się upewnić.

@McKee
Zdjęcia kiepskiej jakości, bo robione komórką, a te PLA chińskie lśni jak psu :bomb: Musiałbym zaprząc lustrzankę do roboty i zrobić fory z odpowiednią głębią ostrości. Akurat drukują mi się drobne wydruczki, to będę miał do pokazania.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 00:09
autor: McKee
Poczekam ;)
Temat widzę rozwojowy .... nie jest tak różowo jak myślałem, że będzie, ale też nie jest źle.
Na razie patrzę z lekko mniejszą zazdrością (i ze świadomością, że na razie mam inne rzeczy na głowie ... zakup delty może poczekać). Ale też widzę, że obserwujących / zainteresowanych jest więcej.
(Swoją drogą gdyby mi ktoś dwa lata temu powiedział że delty będą poniżej 1000zł kosztować to bym raczej nie uwierzył).

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 00:23
autor: Marvin27
Czy komuś może świruje wyświetlacz po jakimś dłuższym czasie ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 07:41
autor: Marvin27
20180930_073124.jpg
20180930_073134.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 10:44
autor: morf
Tak znany objaw nawet na jakimś review widziałem na YouTube.
Trzeba chyba dać jakiś filtr z ferromagnetyka

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 10:46
autor: MosfetN
Garreth pisze:
MosfetN pisze: Ja do swoich HIWIN,ów pakuje strzykawką "MOBIL MOBILUX EP-2":

Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze.
A jak z zapachem przy tym mobiluxie? Bo w mieszkaniu trochę mam lipę ze stosowaniem jakiś śmierdzących smarów.
Ten smar ma taki lekki smrodek, jak się ubrudzi ręce to później troszkę śmierdzą ale ogólnie jak się napakuje tym łożyska w drukarce to kompletnie nic nie czuć (przynajmniej ja mam takie wrażenie :) )
Marvin27 pisze:Czy komuś może świruje wyświetlacz po jakimś dłuższym czasie ?
Spróbuj poprawić docisk metalowej ramki wyświetlacza do PCB (tam jest taka gumka przewodząca która łączy pady na PCB z padami na szklanym LCD).
Obrazek

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 11:36
autor: spec
A jak wypada stabilność ramy? Plastiki dają radę? Może warto z czasem wymienić efektor i elementy wózków na aluminiowe?

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 13:59
autor: Marvin27
MosfetN pisze:
Marvin27 pisze:Czy komuś może świruje wyświetlacz po jakimś dłuższym czasie ?
Spróbuj poprawić docisk metalowej ramki wyświetlacza do PCB (tam jest taka gumka przewodząca która łączy pady na PCB z padami na szklanym LCD).
Obrazek
No cóż raczej po takim zabiegu wyświetlacz pójdzie do kosza, bo ciężko zgrać ze sobą połączenia.
Dobrze że mam jeszcze RepRapDiscount FULL GRAPHIC Smart Controller, ale pożyczony z P3Steel.
Marlin 1.1.9 już wgrany.

Może wymienię sam LCD np na https://kamami.pl/7419-oled-4x20

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 14:04
autor: Gulumik
To jak brać tą deltę? Narobiliście mi smaku ale powiedzcie jak wchodzą małe elementy na niej np. 1cm xy i 0,5 cm z, bo ostatnio same pierdółki małe drukuję i te bydle Bizer trochę słabo wykorzystywane jest. A tak bym może tą mniejszą wersję delty sobie sprawił do małych wydruków. Tylko mi niemówcie proszę że Photon do tego, tak też będzie, ale tu inne detale muszę drukować i tak FDM potrzebna mała. Dyszę bym tylko wymienił na 0,2 a w Bizerze bym zamontował 0,5 albo 0,6 do różnych tam agd, pudełek, wieszaczków i innym bajerów, a nie ciągłe zmiany bo się coś uwidziło a potem masakra i kombinacje z milionem ustawień.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 14:05
autor: Tuchajbej
Ja mam podobnie w full graphic tylko miałem w poziomie linie gdzie nie było pixeli. Za mocno mailem skręcona obudowę, prężyła dokładnie tam gdzie na rysunku przedmówca zaznaczył. Poluzowalem i się naprawiło .

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 14:46
autor: Gmeracz
balgator pisze:Służy właśnie wypoziomowaniu całości, tak by końce profili aluminiowych były idealnie płasko z trójkątem górnym. Potencjalnie jest wtedy pewność, że wszystko jest ok.
Nie, nie służy do poziomowania. To są napinacze pasków. Osobiście ich nie uzywam, wolę fabryczne sprężynki na samych paskach. Przy okazji trzymają końce pasków na wózkach.
Przesunięcie o 1 mm na górze nie ma znaczenia w geometrii całej delty. Ale usztywnienie narożników to już zdecydowanie tak.
Pozbyłem sie duchów i generalnie wydruki są igła.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 14:48
autor: morf
No pochwalcie się wydrukami bo mam remontowo w domu nie mam szansy na złożenie:)
Na jakim mikrokroku są ustawione "stockowo", są jakieś zworki jak w ramps czy jest na sztywno?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 14:54
autor: Gmeracz
Marvin27 pisze:No i moje wnioski po czyszczeniu
- jeden wózek udał się idealnie, sam zjeżdża grawitacyjnie.
- drugi wózek trochę gorzej bo już stoi w miejscu, ale już około 30~40g obciążenia i sam leci.
- trzeci wózek niestety najgorzej i to po dwukrotnym czyszczeniu, około 140~150g obciążenia potrzebuje by sam leciał.
Jeżeli mówimy o wózkach łożyskowych, to winnymi za opory ruchu są ciemnoczerwone zaślepki na górze/dole. mają zęby do krycia szczeliny, które po poluzowaniu dwóch śrubek można idealnie ustawić w osi.

Do smarowania używam prostego oleju rowerowego albo innego lubrykantu, raz na miesiąc drukowania po parę kropel. Wystarczy, a szyny się nie kleją od brudu. Do aplikowania oleju służą centralne otwory w górnej części czerwonej zaślepki

Obrazek

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 15:46
autor: Gmeracz
McKee pisze:Właśnie: Kilka osób już chyba złożyło drukarkę. Wydruki! Pochwalcie się wydrukami
Wprawdzie mam starą wersję, ale ta sama rodzina i dała się ogarnąć własnym autolevelerem i UBL :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 16:58
autor: Gulumik
Z czego drukowałeś rękę terminatora -petG ? Wyszła mega :)
Jak długo masz tą deltę i jakieś problemy?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 17:20
autor: Gmeracz
Druknąłem z PLA. Dokładnie z tego:

Obrazek
https://smile.amazon.co.uk/gp/product/B ... UTF8&psc=1

Pierwszą psikałem podkładem i silverem, ale to nie ten efekt. Druga z fotki jest tak głęboko metalowa, samym kolorem robi światłocienie, a jeszcze ją ubrudzę pędzlem po skończeniu.
Ten filament jest boski :)

Co do drukarki to niekończący się temat. Delta nie jest dla początkujących, lub nie modelarzy, bo wymaga dużo cierpliwości i precyzji. Jak każda ma wady. Za to daje mega wydruki i chodzi teraz tak cicho, że tylko wiatraki lekko szumią.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 18:55
autor: Berg
Mam 3 problemy:
1. nie mogę zapisać ustawien do EPROM
2. głowica chodzi po łuku. to znaczy jak ruszam w X o 1mm, to rusza się ok, w poziomie, mogę toak po jednym mm przejechać z lewa na prawo. Jak dam od razu ruch o np 30mm to wyraźnie widzę jak głowica idzie po łuku, Przy założonym stole w połowie ryje w podkładkę.
3. nie działa komunikacja USB, to może być coś z driverem na kompie.

Miałem krzaki na wyświetlaczu. Założyłem ferryt na zasilaniu, uporządkowałem kable i pomogło. Pasowało by też skrócić kable do wyświetlacza, dołożyć diody na stole, grzałkach i wentylatorach, bo widzę, że ich brak w tej elektronice.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 19:24
autor: SQ9KRD
Rafaljot robiłeś kalibrację. Ja dobrą godzinę walczyłem by zrobić pierwszy wydruk. Najpierw głowica uciekała mi poza obrys stółu. Przynajmniej próbowała. Potem pomimo kalibracji miałem New Z Offset 228.53. Chciała drukować w powietrzu.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 19:24
autor: Gulumik
Gmeracz pisze:Co do drukarki to niekończący się temat. Delta nie jest dla początkujących, lub nie modelarzy, bo wymaga dużo cierpliwości i precyzji. Jak każda ma wady. Za to daje mega wydruki i chodzi teraz tak cicho, że tylko wiatraki lekko szumią.
No to jest to czego szukałem! Wezmę deltę.
A ten PLA mega super.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 19:46
autor: Berg
po pierwsze nei działa mi zapis ustawień więc robienie dalej kalibracji nie ma sensu.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 19:54
autor: zen
Dziwne z tym brakiem zapisu. U mnie działa bez problemu, czytałem jednak, że sporo osób ma z tym problem.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 19:55
autor: dragonn
A próbowałeś najpierw zresetować ustawienia/użyć opcji inicjalizacji eeprom-u?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 20:00
autor: Berg
nie wiem co to funkcja inicjacji eepromu ale użyłem tego i pomogło:

Kod: Zaznacz cały

#include <EEPROM.h>
void setup() {
  pinMode(13, OUTPUT);
  for (int i = 0 ; i < EEPROM.length() ; i++) {
    EEPROM.write(i, 0);
  }
  digitalWrite(13, HIGH);
}
void loop() {
}

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 20:03
autor: dragonn
W nowszych Marlinach w menu wyświetlacza widziałem coś takiego 'Initialize EEPROM', pewnie robi to coś podobnego ;p.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 20:06
autor: Berg
wgrałęm teraz ten firmware

https://github.com/ANYCUBIC-3D/ANYCUBIC ... ource_Code

ale jeszcze nie wiem, czy jest OK.

poprawiłem encoder:

Kod: Zaznacz cały

#define ENCODER_PULSES_PER_STEP 1
#define ENCODER_STEPS_PER_MENU_ITEM 4 //Chińczyk tu dał 5 !!!! dlatego po wejściu w menu pierwsze przekręcenie encodera nie działa :D
#define REVERSE_ENCODER_DIRECTION
//#define REVERSE_MENU_DIRECTION

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 20:12
autor: dziobu
rafaljot pisze:nie wiem co to funkcja inicjacji eepromu ale użyłem tego i pomogło:

Kod: Zaznacz cały

(...)
    EEPROM.write(i, 0);
    (...)
Skasowany EEPROM ma wartości 0xFF.
dragonn pisze:W nowszych Marlinach w menu wyświetlacza widziałem coś takiego 'Initialize EEPROM', pewnie robi to coś podobnego ;p.
Initialize EEPROM jest równowazne z wysłaniem M502 (MarlinSettings::reset()) i M500 (MarlinSettings::save()) i wtedy zapisuje domyślną konfigurację.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 20:25
autor: balgator
Obiecane zdjęcia wydruków. Drukarka w zasadzie jeszcze bez kalibracji kroków. Cięte w S3D na profilu, który ktoś tutaj wrzucał na forum (frenzy coś tam). Wydruk z żótłego, chińskiego, lśniącego PLA o prędkościach jak w załaczniku. Dla porównania wydruk tego samego modelu z czerwonego, chińskiego ABSu na Bizerze (też bez większej kalibracji). Warstwa na obu 0,2 mm.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 22:58
autor: Marvin27
Pytanie do ludzi którzy już drukowali kostki kalibracyjne - wymiary są poprawne, czy już poprawialiście ustawienia ?
Jako że mam po raz pierwszy Deltę, chciałbym się zapytać jak skalibrować wymiary i co zmienić w ustawieniach Marlina ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 23:05
autor: zen
U mnie wychodzi 20.27 / 20.13 / 20.09
Też w sumie nigdy nie kalibrowałem delty

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 wrz 2018, 23:27
autor: Marvin27
zen pisze:U mnie wychodzi 20.27 / 20.13 / 20.09
Też w sumie nigdy nie kalibrowałem delty
Może to pomoże ?
https://www.thingiverse.com/thing:1274733/files

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 00:59
autor: Gulumik
Marvin27 pisze:
zen pisze:U mnie wychodzi 20.27 / 20.13 / 20.09
Też w sumie nigdy nie kalibrowałem delty
Może to pomoże ?
https://www.thingiverse.com/thing:1274733/files
dziobu pisze:
rafaljot pisze:nie wiem co to funkcja inicjacji eepromu ale użyłem tego i pomogło:

Kod: Zaznacz cały

(...)
    EEPROM.write(i, 0);
    (...)
Skasowany EEPROM ma wartości 0xFF.
dragonn pisze:W nowszych Marlinach w menu wyświetlacza widziałem coś takiego 'Initialize EEPROM', pewnie robi to coś podobnego ;p.
Initialize EEPROM jest równowazne z wysłaniem M502 (MarlinSettings::reset()) i M500 (MarlinSettings::save()) i wtedy zapisuje domyślną konfigurację.
Ej koledzy trochę mnie przerażacie problemami - dokąd to zmierza???

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 01:19
autor: dziobu
Jakimi problemami... ja jeszcze nie zacząłem składać :P

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 06:35
autor: McKee
Gulumik pisze:Ej koledzy trochę mnie przerażacie problemami - dokąd to zmierza???
Przecież dostałeś odpowiedź wcześniej:
Gmeracz pisze:Co do drukarki to niekończący się temat. Delta nie jest dla początkujących, lub nie modelarzy, bo wymaga dużo cierpliwości i precyzji. Jak każda ma wady. Za to daje mega wydruki i chodzi teraz tak cicho, że tylko wiatraki lekko szumią.
:rotfl:
Jeszcze nikt nie napisał, że to sprzęt bezobsługowy, a wręcz przeciwnie (jeszcze raz powtórzę): "niekończący się temat" :rotfl2:
A skoro masz CTC, to powinieneś być przyzwyczajony :rotfl2: (I nie sądzisz chyba, że "cicho" nie wymagało zmiany step-stików? Zakup i złożenie drukarki to dopiero początek przygody).
Nie ma co się zrażać, dużo osób kupiło te drukarki, więc na pewno wspólnie uda się je wszystkie uruchomić.
PS.: Mnie bardziej konieczność rozbierania, czyszczenia i smarowania prowadnic zaskoczyła. Ale rozumiem, że cena tego wymaga ;) i trochę $$$ i tak trzeba będzie dołożyć później ;).

@balgator: Czy masz w CTC założone chłodzenie wydruku? (To, którego fabrycznie nie ma). W zasadzie (na zdjęciach) to tylko zawijaskiem pod lewą ręką czerwonego krasnala się różnią te wydruki (?), a to ewidentna wina chłodzenia moim zdaniem. Czy gołym okiem widać jakieś większe różnice? Wydruk na CTC też ciąłeś na S3D?
I przestaw sobie w konfiguracji slicera wyświetlanie jednostek - większość używa mm/s.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 07:38
autor: balgator
Gulumik pisze:Ej koledzy trochę mnie przerażacie problemami - dokąd to zmierza???
Ech, bo wszyscy od razu rzucili się na modyfikacje: tu zmiana Marlina, tu jakieś rozkręcanie wózków, zabawa stołem. Ja to skręciłem tak jak jest w instrukcji, nic nie kombinowałem i jestem zadowolony. Nie zauważyłem żadnego problemu z wózkami, z wyświetlaczem itd. (odpukać). Jak się z nią oswoję, skalibruje kroki i wydrukuje podstawowe modyfikacje mechaniczne (zaślepki na profile, może stabilniejsze, mocniejsze mocowanie stołu), to będę myślał o Marlinie. Jedyne co było upierdliwe to autopoziomowanie stołu i mocne przywieranie do podłoża, ale problemu nie ma, jeżeli po autpoziomowaniu ustawi się offset na Z (poprzez "+0,1 Z" i store) np. +0,5 i potem zjeżdżanie z tą wartością w dół..
McKee pisze:@balgator: Czy masz w CTC założone chłodzenie wydruku? (To, którego fabrycznie nie ma). W zasadzie (na zdjęciach) to tylko zawijaskiem pod lewą ręką czerwonego krasnala się różnią te wydruki (?), a to ewidentna wina chłodzenia moim zdaniem. Czy gołym okiem widać jakieś większe różnice? Wydruk na CTC też ciąłeś na S3D?
I przestaw sobie w konfiguracji slicera wyświetlanie jednostek - większość używa mm/s.
W CTC mam chłodzenie założone, ale nie włączałem go, bo to był wydruk z ABSu (na Delcie był z PLA). Zawijasek mógł powstać dlatego, że chyba przeoczyłem nawis, bo w S3D ręcznie ustawiałem podpory (ale z drugiej strony ten sam model, i taka sama lokalizacja podpór była użyta do Delty - i tam go nie ma; może jednak kwestia nadmuchu). Wydruk na CTC i na Delcie ciąłem na S3D.

Co do większych różnic: gołym okiem ciężko ocenić, bo zbyt lśniący jest ten żółty filament. Myślę, że wydrukuje goblina na Delcie z tego czerwonego ABSu jeszcze. Ale - IMO - jak na nieskalibrowane kroki w obu drukarkach; na domyślnych ustawieniach - to nie wygląda to źle i na pierwszy rzut oka nie widzę różnic.... ale wcześniej na obu drukarkach wydrukowałem kostkę z tego samego materiału i tam już ewidentnie powierzchnia ścianek wypadała na korzyść Delty. Na CTC widać było małe prążki (aha, CTC tez nie jest zmodyfikowane jeszcze mechanicznie, i jest z domyślnym firmwarem).

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 09:17
autor: zen
Marvin27 pisze:
zen pisze:U mnie wychodzi 20.27 / 20.13 / 20.09
Też w sumie nigdy nie kalibrowałem delty
Może to pomoże ?
https://www.thingiverse.com/thing:1274733/files
Dzięki, jak tylko wrócę z delegacji to to wykonam

Re: RE: Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 17:29
autor: Marvin27
zen pisze:
Marvin27 pisze:
zen pisze:U mnie wychodzi 20.27 / 20.13 / 20.09
Też w sumie nigdy nie kalibrowałem delty
Może to pomoże ?
https://www.thingiverse.com/thing:1274733/files
Dzięki, jak tylko wrócę z delegacji to to wykonam
No ja też na delegacji :(
Może w środę po południu cóż podziałam i w weekend.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 18:17
autor: Berg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 01 paź 2018, 22:19
autor: Gulumik
McKee pisze:Jeszcze nikt nie napisał, że to sprzęt bezobsługowy, a wręcz przeciwnie (jeszcze raz powtórzę): "niekończący się temat" :rotfl2:
A skoro masz CTC, to powinieneś być przyzwyczajony :rotfl2: (I nie sądzisz chyba, że "cicho" nie wymagało zmiany step-stików? Zakup i złożenie drukarki to dopiero początek przygody).
Nie ma co się zrażać, dużo osób kupiło te drukarki, więc na pewno wspólnie uda się je wszystkie uruchomić.
PS.: Mnie bardziej konieczność rozbierania, czyszczenia i smarowania prowadnic zaskoczyła. Ale rozumiem, że cena tego wymaga ;) i trochę $$$ i tak trzeba będzie dołożyć później ;)
Stepstików nie wymieniałem bo będę wywalał płytę do kosza, MKS założę, zmieniłem tylko prądy w gcodzie i tyle, Wyczściłem łożyska a wcześniej dopasowałem Igusy które zajechały się, no ale jak próbowałem druku 150-170 mm/s to jak miało być ,więc wróciłem do starych, mam już wszystko przygotowane pod tuleje, ale to nie ucieknie bo wyczyszczone i przy moich prędkościach i wielkości detali a i dyszy 0,2mm to największy problem oczywiście wiatraki. A i zębatki zmienione na metalowe więc trochę było do zmian ustawień ale super warto było. No i bowden w przygotowaniu.

Sorki za offtopic ale akurat zabawa i eksperymenty mi się podobają ale co tu zobaczyłem to dla mnie jakieś kombinacje alpejskie :))) Aż mną trochę rzuciło na fotelu jak to wszystko przeglądałem... :DD
Co do prowadnic to wg mnie dobrze, lepiej zrobić to zawczasu przed montażem a nie bawić się później w rozkładanie i ustawianie wszystkiego od nowa bo jakaś kulka była w jednym łożysku nie teges lub jej nie było, albo też jakiś farfloc plastiku wadził.

W tym tygodniu będzie Photon a w następnym mała Delta koniec kropka :))

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 00:34
autor: McKee
Gulumik pisze:zmieniłem tylko prądy w gcodzie i tyle
Gulumik pisze:co tu zobaczyłem to dla mnie jakieś kombinacje alpejskie :)
Jeżeli wydaje ci się, że więcej niż 20% odwiedzających forum wie jak zmieniać prąd stepsticków w g-code to się grubo mylisz :rotfl2:
:cool2:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 00:51
autor: dziobu
To nie tak - nie ważne ile osób nie wie. Ważne ilu z nich ze swojej niewiedzy robi problem dla innych.

A tak zupełnie osobno - nie widziałem w temacie żeby ktoś o tym wspominał: kable od zasilacza są cynowane. Ktoś to przykręcił tak jak jest? :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 01:34
autor: Berg
Po wgraniu Marlina 1.1.9 przygotowanego przez Dżejhejmena
https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
i kalibracji zgodnie z opisem poniżej
http://jheyman.github.io/blog/pages/Any ... marlin-119

wszystko zabanglało.

Powiem tak: najlepsza kostaka jaką kiedykolwiek wydrukowałam gdy drukowałam świeżo poskładaną drukarką.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 09:31
autor: spec
Bez zdjęć się nie liczy :-) To warto czy nie warto kupować?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 09:57
autor: Berg
@spec to jest najtańszy możliwy Delta starter pack. który powinien kosztować dwa razy tyle nawet jak na chińskie podzespoły. W dodatku niemal złożony, gotowy do druku.
U mnie jedyne co trzeba zrobić niezgodnie z instrukcją producenta, to wgrać nowszy firmware i dołożyć ferryt. na zasilanie. Choć niektórzy i bez tego są zadowoleni.

Jak ktoś chce się pobawić deltą, moim zdaniem ,to jest to najlepsza dostępna opcja.
Najprawdopodobniej po kilku poprawkach, które powinny się zamknąć w 200-300zł będzie drukować perfekcyjnie.
No i super fajnie, że tyle osób ją kupiło, będzie zdecydowanie łatwiej przez to przejść.

Jak ktoś chce tanią dobrą, bezproblemową drukarkę, to mimo wszystko odsyłam do Józka z Pragi.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 10:08
autor: SQ9KRD
No proszę ja tu piszę elaborat o delcie a co dziennie wpadają uwagi z mojej recenzji. Przyznać się kto mi zrobił włam :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 10:28
autor: samezrp
rafaljot pisze:Po wgraniu Marlina 1.1.9 przygotowanego przez Dżejhejmena
https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
i kalibracji zgodnie z opisem poniżej
http://jheyman.github.io/blog/pages/Any ... marlin-119
wszystko zabanglało.
No właśnie... Wczoraj odpaliłem, ale widzę, ze bez upgrade się nie da. Małpa kompletnie nie trzyma wysokości. Po pomiarach mam wysokość w Z 301.60, a ta zmienia sobie losowo na różne wartości. Teraz się uparła na 270 i drukuje nad platformą.
BTW podkładka na magnesie już zamontowana bardzo fajnie się to spisuje :)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 10:38
autor: SQ9KRD
Moja kostka ma 20.08 x 20.13 x 20.06. Bez cudowania z nowym merlinem

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 11:07
autor: balgator
SQ9KRD pisze:Moja kostka ma 20.08 x 20.13 x 20.06. Bez cudowania z nowym merlinem
samezrp pisze:No właśnie... Wczoraj odpaliłem, ale widzę, ze bez upgrade się nie da. Małpa kompletnie nie trzyma wysokości. Po pomiarach mam wysokość w Z 301.60, a ta zmienia sobie losowo na różne wartości. Teraz się uparła na 270 i drukuje nad platformą.
Ale to rozumiem, już po kalibracji kroków X,Y, Z, E? Czy zaraz po złożeniu?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 11:49
autor: SQ9KRD
Złożyłem zrobiłem kalibrację stołu puściłem kostkę. Wrócę do domu założę temat dotyczący mojej drukarki i opiszę co i jak ze zdjęciami wydruków

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 13:40
autor: Gmeracz
Wedlug moich doswiadczen kostka kalibracyjna bardziej nadaje sie do drukarek kartezjanskich, nie do delty. Mozesz wydrukowac ich dziesiatki dochodzac do idealu w malej skali, a potem sie zdziwic, ze cos wiekszego ma rozjechane wymiary.
Tu najbardziej chodzi o specyficzna kinematyke ruchu. Najbardziej odpowiednie sa testy typu okrag z ramionami albo wielobok.
Poza tym jest jeden myk z delta - trzeba sie pogodzic z faktem, ze wymiary beda sie lekko rozjezdzac z rozmiarem. Sa to minimalne roznice, ale sa. Idzie to przeskoczyc.

Co do zapisu do eeprom - wiele drukarek przychodzi z firmare zablokowanym, tzn. chinskie lapki blokuja zapis do eepromu, aby user mogl przywrocic drukarke do stanu fabrycznego, gdyby za bardzo namieszal.
EEprom mozna odblokowac w konfigu. Lektura z Githuba:
==== EEPROM can be enabled or disabled =====
Note that there is a line in Configuration.h which controls whether or not EEPROM is enabled. At the moment, by default, the developers of the Repository version Disable EEPROM. This is to avoid the "unintended consequence" of local developers making changes to the values in Source Code and then having the printer boot up using the EEPROM values instead. But note that if you have EEPROM enabled, you can load it with "factory defaults" (coming from the Source Code) using M502 followed by M500.
Mozna na stale zmienic to w plikach i po kompilacji bedzie to aktywne na stale:
Obrazek

Analogicznie, jest kilka zmian w firmaware, ktore mozna zrobic, aby dzialal prawidlowo autoleveling UBL (to jest siuuper), czy pare innych jak wiatrak do chlodzenia stepstickow z wyjscia #2 Trigorilli. To wlasnie lubie w opensource.

Modyfikacje drukarki: jak kazdy dlubacz zmienilem pare rzeczy w mojej delcie. I ciagle w planach cos nowego. Zaowocowalo to poprawnymi wymiarami, zniknieciem duchow i innych wad wydruku, rownymi warstwami, wytlumieniem i nizszymi temperaturami silnikow. Wiec warto nad tym pracowac. No i jest to fajna zabawa gdy widzisz, ze te wszystkie wysilki ida w dobra strone. :yahoo:

Na koniec wazna uwaga co do zmiany firmare w drukarce.
Po kompilacji i zaladowaniu nowego do drukarki, zanim cokolwiek zrobisz najpierw KONIECZNIE polacz sie z nia przez np. Pronterface i wyslij komendy M502 i M500. Inaczej nowy soft wyleci w kosmos po wylaczeniu zasilania.
Podobnie dotyczy to kalibracji i wszelkich zmian w ustawieniach (typu Z offset z panelu itp), ale wtedy wystarczy tylko komenda M500.

Mozna to tez zrobic z panelu LCD. Powtarzam co jest mowione i cytowane powyzej, ale wielu ludziom mimo to sprawia problemy.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 14:47
autor: Berg
zrobione:
- Marlin 1.1.9 https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
- tymczasowo 2*tmc2130 (standalone), 1*tmc2100 i s109 na extruder.
Widać jeszcze echa, next steps:
- wywalić sprężynki
- usztywnić https://www.thingiverse.com/thing:2620272/files
- dysza e3d
- okleić blok kaptonen
20181002_144007.jpg
20181002_144026.jpg
20181002_144125.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 15:15
autor: spec
Przy zmianie stepsticków zwiększałeś ilość kroków? Elektronika wyrabia?
Wydruki jak na początek bardzo ładne.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 15:49
autor: Berg
Na xyz Tmc2130 pracuje w 1/16. Nie trzeba zmieniać.
Na ekstruderze s109 w 1/32. Tak że 182 mikrokroki zamiast 96.
Za to kierunki trzeba zmienić albo przałożyć kabelki jak ktoś nie chce kompilowac fw

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 19:38
autor: tig33r
Zaprzągł już ktoś ją do klippera?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 19:39
autor: dziobu
Pewnie nie będę odkrywczy, ale PTFE w tej głowicy (przypomnę - gdzienigdzie piszą że toto pracuje do 275°C) przechodzi na wylot i dotyka dyszy.
k1.jpg
Bardzo chciałem takie coś zamontować w innych drukarkach a tu pyk - zobaczę czy to ma sens ;)
(jeśli się nie mylę toto jest taka konstrukcja jak w E3D Lite6)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 20:14
autor: aaannnd
nie mylisz się

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 20:34
autor: Gmeracz
rafaljot pisze: - wywalić sprężynki
- usztywnić https://www.thingiverse.com/thing:2620272/files
- dysza e3d
- okleić blok kaptonen
Tia... Sprężynki sa niepotrzebne. Zawracanie dupy, a przy dużym stole i szerokim wydruku ciągle mi się przesuwały po ramionach.

Też używam tych usztywniaczy w rogach, to dało efekt. Wcześniej miałem mniejsze, ale te mają sztywną konstrukcję. No i jednolitą, bo łapią za trzy części razem.

BTW. W Trigorilla obracanie wtyczek jest upierdliwe. Gdyby ktoś wywalał DRV i wsadzał TMC podpowiem, gdzie można to zmienić w kodzie Configuration.h:

Dla osi:

Kod: Zaznacz cały

// @section machine
#define INVERT_X_DIR false // DELTA does not invert. set to true for A4988
#define INVERT_Y_DIR false 
#define INVERT_Z_DIR false
A dla extrudera trochę dalej:

Kod: Zaznacz cały

// For direct drive extruder v9 set to true, for geared extruder set to false. Modified for TMC2100(2130)
#define INVERT_E0_DIR false

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 21:22
autor: Berg
najłatwiej zmienić w kodzie, ale jeśli ktoś tego nie lubi, to zamiast obracać wtyczek można wyjąć piny z wtyczki i przełożyć w takiej kolejności jakby były odwrócone, to się łatwo robi.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 paź 2018, 23:11
autor: morf
ja dzis zaczalem skladac w 1.5h udalo mi sie mniej wiecej ogarnac mechanike ale dalej odpuscilem bo jeszcze robota czeka.
Z ciekawostek te "górne ograniczniki" do wozkow HWINa mialem fabrycznie zbyt wysoko i zorientowalem sie dopiero jak gorna czesc ramy nie wchodzila :-)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 18:58
autor: balgator
morf pisze:ja dzis zaczalem skladac w 1.5h udalo mi sie mniej wiecej ogarnac mechanike ale dalej odpuscilem bo jeszcze robota czeka.
Z ciekawostek te "górne ograniczniki" do wozkow HWINa mialem fabrycznie zbyt wysoko i zorientowalem sie dopiero jak gorna czesc ramy nie wchodzila :-)
Ja je miałem na różnej wysokości. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wszystkie ustawiłem z pomocą suwmiarki na jedną wysokość jeszcze podczas składania.
dziobu pisze:Rurka PTFE przechodzi na wylot i dotyka dyszy.
Co oznacza, że wchodzi bezpośrednio w dyszę? Tak jak to jest CTC Bizerach?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 19:07
autor: dragonn
balgator pisze: Co oznacza, że wchodzi bezpośrednio w dyszę? Tak jak to jest CTC Bizerach?
Nie, styka się z dyszą bezpośrednio ale w nią nie wchodzi.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 19:23
autor: Berg
odnośnie tych ograniczników, to górne, te z krańcówką trzeba zamontować tak były 5mm poniżej spodu górnego poprzecznego profilu, potem 10mm przerwy i dopiero szyna.
Dolny ogranicznik też 2-3 mm odsunąć od szyny - tyle by kulki nie powypadały. Inaczej nie będzie pełnego pola roboczego.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 20:23
autor: dziobu
Jakie to ma znaczenie jak na górze nie da się podnieść ogranicznikó wyżej bo są już kable od krańcówki, a położenie dolnych determinuje i tak budowa głowicy i ramiona? Ja nie przesuwałem plastików, szyna ma po ~2mm zapasu z każdej strony i mam pełne pole robocze.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 20:43
autor: zen
Ja również, 300mm jak w mordę

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 03 paź 2018, 22:53
autor: Marvin27
rafaljot pisze:odnośnie tych ograniczników, to górne, te z krańcówką trzeba zamontować tak były 5mm poniżej spodu górnego poprzecznego profilu, potem 10mm przerwy i dopiero szyna.
Dolny ogranicznik też 2-3 mm odsunąć od szyny - tyle by kulki nie powypadały. Inaczej nie będzie pełnego pola roboczego.
Zrób zdjęcie jak u ciebie to jest zrobione.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 00:14
autor: Berg
zen pisze:Ja również, 300mm jak w mordę
i 240 średnica koła ?

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 00:40
autor: zen
rafaljot pisze:
zen pisze:Ja również, 300mm jak w mordę
i 240 średnica koła ?
Szczerze mówiąc nie kalibrowałem środka i nie drukowałem jeszcze takich dużych obiektów. Ale patrząc na zasięg efektora, to nie powinno być problemu. 200mm koło wyszło równo na całej powierzchni

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 00:42
autor: dziobu
Ja mam pełny walec 230x270 (to 270 muszę sprawdzić ale coś koło tego) i kopuła z max Z 302mm.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 01:00
autor: zen
230x270?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 01:03
autor: dziobu
Średnica 230, wysokość 270. (sprawdziłem - 270 mam już z wciśniętymi krancówkami ;p)
I max Z 302mm na środku.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 01:06
autor: zen
To nie walec [emoji14]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 01:14
autor: dziobu
No walec ze stożkiem. Ale róznica ;)
Poza tym że do normalnej pracy ten stożek to jest o kant dupy potłuc.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 01:24
autor: dziobu
Czy te przeguby na których wisi głowica trzeba jakoś smarować?

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 09:12
autor: kapi
dziobu pisze:Czy te przeguby na których wisi głowica trzeba jakoś smarować?
Są takie że ich się nie smaruje i takie do smarowania.
Czy w korpusie tej głowicy jest otwór? Jeśli tak to spróbuj "zakroplić" olejem maszynowym.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 09:26
autor: jarn
ABS nie chciał się przykleić, psiknąłem Hegronem i złapało. Stół ponad 10 minut grzał się do 100 stopni i to chyba max. Trzeba będzie go ocieplić od spodu.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 09:47
autor: Berg
1. ja w każdym razie musiałem zrobić tak jak pisałem, dać wózkom nieco więcej miejsca, by mieć 300 na wysokość na środku i by dysza dała rady objechać pełne koło po krawędzi podkładki.

2. Zainstalowałem Klippera. Na rPi 3b z ostatnim rassbianem nawet dało by się używać TouchUI tylko pionowo ekran. Mam 4". 5" było by optymalnie. Niestety ustawiony pionowo ekran mało estetycznie wygląda w tej delcie
Klipper działa fajnie płynnie ale nie wyeliminował echa ani lekkich falek na płaskich ścianach. Tak że szukam dalej gdzie jest teraz kolejny słaby punkt. Wrócę na razie do Marlina.

3. Wydaje mi się, że kłopotem mogą być plastiki na wózkach. Gdy ruszam głowicą na zablokowanych silnikach, to widzę, że tym co najbardziej pracuje są plastikowe ramiona tych wózków.
Co o tym myślicie ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 10:38
autor: spec
Zamówiłem deltę i chyba zamówię też to: https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-Alu ... autifyAB=0

Czy zwykłe koła zamiast zębatych na górze nie wprowadzają mikro drgań?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 13:08
autor: emartinelli
Zwróciliście uwagę na to, że przykręcając prowadnice liniową potrafi się ona przekosić względem do profilu?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 13:09
autor: balgator
Wczoraj natknąłem się na niepokojącą rzecz. Po krótkich poszukiwaniach problemu, okazało się, że silnik osi Y przycina się; przy każdym obrocie wyraźnie czuć wzrastający opór w jednym miejscu. Odkręciłem śrubki robaczki, poluzowałem wszystko i objawy ustąpiły. Ale zastanawia mnie, czy nie był to tylko przypadek i problem mógł być związany z przegrzanym silnikiem (wcześniej przez kilka godzin drukowałem i silnik był dosyć ciepły).

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 13:10
autor: Berg
emartinelli pisze:Zwróciliście uwagę na to, że przykręcając prowadnice liniową potrafi się ona przekosić względem do profilu?
tak, dlatego trzeba ją dokręcać pomału, jak koło w samochodzie, gdzieś to było opisane we wcześniejszych postach, czy linkach.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 13:53
autor: samezrp
W ogóle pierwszy raz miałem do czynienia z tymi nakrętkami młotkowymi i jest to wymysł k...y i Stalina :/
Parę razy miałem sytuację, że dokręcam (bardzo wolno), a one się przekręcają i zamiast blokować poprzecznie do profilu, ustawiają się wzdłuż i nie trzymają profilu. Najchętniej powymieniałbym je na takie prostokątne, jakimi są plastiki u góry chwycone, są szersze niż szpara w profilu i jak załapią, to niezależnie od kąta trzymają.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 13:59
autor: dragonn
CIekawe, mam całą drukarkę na nich i tak, czasem się to zdarza ale na tyle rzadko że mi to nie przeszkadzało. A przykręcałem tych nakrętek dużo, jedyne co zauważyłem że trzeba starać się zanim zacznie się dokręcać wcisnąć całą śrubę tak żeby nakrętka sobie luźno latała w profilu przy przykręcaniu, wtedy działa dobrze.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 14:06
autor: Berg
tak, są do bani. lepiej zrobić drukowane inserty ze zwykłą m4. które dodatkowo można przesunąć w profilu i zostają tam gdzie się je ustawi.
zdecydowanie lepsze dopóki...... dopóki nie trzeba czegoś dokręcić do ramy, czego się wcześniej nie przewidziało.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 14:31
autor: samezrp
Coś za coś, ale chyba wolę rozebrać konstrukcję i dać czego nie przewidziałem, niż niby dokręcać, ale non stop się zastanawiać ile z tych "przykręconych" jest przykręconych.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 16:26
autor: dziobu
Nie wiem na ile jest to rozwiązanie standardowe, ale jakby kogoś interesowało jak wygląda głowica w środku:
g01.jpg
g02.jpg
g03.jpg
g04.jpg
g05.jpg
g06.jpg
g07.jpg

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 16:29
autor: Berg
możesz przy okazji zważyć te elementy ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 16:36
autor: dziobu
Nie zdejmowałem częsci metalowej - nie chcę ramion ruszać.
Tylko wyjmowałem hotend.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 16:37
autor: Tuchajbej
Bez próbki można org V6 założyć? Blok widzę że jest mniejszy ale w sumie blok i tak się zmieści.


Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 16:45
autor: Berg
ta konstrukcja, która jest ma tam jakiś sens.
Ponoć jest mniej precyzyjne od v6 z rurką 3mm ale za to jest najmniej problemowa.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 17:39
autor: emartinelli
Podlinkuje jeszcze dwa ciekawe wydruki przydatne prze składaniu:
https://www.thingiverse.com/thing:2152669 (coby prowadnice równo szły)
https://www.thingiverse.com/thing:2897799 (i aby kabel się nie pałętał przy wózku)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 20:18
autor: morf
Ma ktos FFF file dla naszej delty do S3D? :-)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 04 paź 2018, 20:28
autor: dziobu
morf pisze:Ma ktos FFF file dla naszej delty do S3D? :-)
viewtopic.php?f=39&t=3072&p=52577&hilit=profil#p52577

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 11:59
autor: maglo18
Dołączyłem do klubu "DELTA" i jedyna rzecz której nie ogarniam to jak zwiększyć odległość głowicy przy druku pierwszej warstwy?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 12:09
autor: samezrp
No to witam w klubie ;)
Od tego momentu przeczytaj:
viewtopic.php?f=34&t=3119&start=10#p53280

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 12:30
autor: morf
Wczoraj ogralem polecanego marlina i odpalilem w koncu pierwsze druki :) Jest OK, w zasadzie nie wiem czego sie spodziewalem bo pierwsz raz skladalem drukarke z "kita" i wszystko poszlo w miare bezproblemowo.
Nawet nie zarylem dysza o podkladke :)

Wydruki out-of-the box (nie liczac marlina) calkiem porzadne, musze ogarnac jeszcze kwestie temperatury i wymienic stepstiki na TMC2208. Tylko nie wiem jakie Vref ustawic musze jakos przeliczyc z tego co jest teraz, zeby co chwila nie zdejmowac stolu i nie poprawiac. Niestety dosc cieplo maja pod stolem ...
Tak jak @rafaljot pisal widoczny ringing/echo ale poki co nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 13:43
autor: maglo18
samezrp pisze:No to witam w klubie ;)
Od tego momentu przeczytaj:
viewtopic.php?f=34&t=3119&start=10#p53280
Może ja źle czytam ale gotowego rozwiązania nie ma. Zmieniałem tą sama wartość co ty i robiłem ponowna kalibrację i wysokość zostaje ta sama. Możesz napisać co dokładnie zadziałało u Ciebie?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 13:47
autor: spec
A zapisuje się ta wartość do pamięci? Ja czekam na przesyłkę ale z tego co widzę oprócz narożników i wózków reszta jest metalowa? Myślałem, że efektor jest plastikowy ale wygląda na aluminium.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 13:56
autor: maglo18
spec pisze:A zapisuje się ta wartość do pamięci? Ja czekam na przesyłkę ale z tego co widzę oprócz narożników i wózków reszta jest metalowa? Myślałem, że efektor jest plastikowy ale wygląda na aluminium.
Zapisuje się.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 14:27
autor: balgator
Ja też potrzebuje się podpytać, bo siedzę nad kalibracją delty już któryś dzień i nic mi z tego nie wychodzi. Pytanie może będące oczywistą oczywistością, no ale kto pyta nie błądzi :P I, że nie ma głupich pytań. Przynajmniej tak mówią ;)

Jak to jest z kalibracją kroków w deltach? Należy je klasycznie kalibrować poprzez kostkę kalibracyjną? Tj. najpierw pełna kostka, by ustawić kroki X, Y i Z, a potem pusta z jedną ścianką by ustawić kroki ekstrudera? Szukałem porad na youtube, ale nic takiego nie znalazłem. Wszyscy się skupiają jedynie na kalibracji stołu delty i nie ma prawie żadnych wzmianek o kalibracji kroków.

Co więcej, gdy samemu próbowałem coś zmieniać i ustawiać inne wartości niż domyślne dla kroków X, Y i Z, delta mi szalała i np. zaczynała drukować kilka mm powyżej stołu (na szczęście :P).

Na razie nie czuje się na siłach by zmieniać firmware na Marlina, chciałbym jakiś czas pobawić się drukarką taka, jaka przyszła bezpośrednio od chińczyka.

Oczywiście wykonałem autokalibrację stołu i w miarę jest on ok. Choć już widzę potrzebę dodrukowania mocowania umożliwiającego regulację stołu na śrubach, bo ewidentnie mam przy jednym brzegu 0,1 mm za wysoko, a w drugim za nisko.

Sama kostka kalibracyjna także nie wyszła źle: ma wymiary rzędu 20.07 w osi X, 20.12 w Y i 10.3 w Z (tu już coś nie tak). Powinienem te kroki jeszcze kalibrować? Czy może wystarczy kalibrować tyko ekstruder? A może tylko oś X i Y?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 15:39
autor: olo2000pm
W delcie nie kalibrujesz poprzez zmianę kroków. W tej kinematyce każdy silnik uzależniony jest od siebie. Jest zupełnie inaczej niż w drukarce kartezjańskiej.
Deltę kalibrujesz komenda M666 i ustawiasz odległość dyszy przy każdej wieży, a komenda M665 ustawiasz poziom (R) i dokładność (L)
Tak mi kiedyś to wytłumaczono na fabrykatorze.
Ja nie wiem czy jest jakaś delta która potrafi drukować z taką dokładnością jak zwykła drukarka kartezjańska?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 15:46
autor: dragonn
Generalnie to żadnej drukarki się nie kalibruje przez zmianę kroków na xyz. Na xyz zawsze ma być tyle ile wychodzi po przeliczenie mikrokroku, typu silnika i rozmiaru/skok tego co on porusza. A delta to całkiem inna para butów bo tutaj każda oś może wpłynąć na każdy wymiar.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 15:56
autor: olo2000pm
Dragon, ale jak już wszystko policzysz i wpiszesz do firmware i drukujesz kostkę to nigdy ona nie wyjdzie idealnie. I można zniwelować błędy przy skręcaniu, poprzez przeliczenie kroków. Są na to wzory i przynosi pozytywne rezultaty. Niestety ale na deltę to nie działa!

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 18:09
autor: Gmeracz
maglo18 pisze:
spec pisze:A zapisuje się ta wartość do pamięci?
Zapisuje się.
Widocznie jednak nie zapisuje się.
Po zrobirniu g28 masz podaną wysokość Z na LCD. To potwierdzi, czy zmniejszyłeś Z czy nie.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 18:28
autor: balgator
olo2000pm pisze:W delcie nie kalibrujesz poprzez zmianę kroków. W tej kinematyce każdy silnik uzależniony jest od siebie. Jest zupełnie inaczej niż w drukarce kartezjańskiej.
Deltę kalibrujesz komenda M666 i ustawiasz odległość dyszy przy każdej wieży, a komenda M665 ustawiasz poziom (R) i dokładność (L)
Tak mi kiedyś to wytłumaczono na fabrykatorze.
Ja nie wiem czy jest jakaś delta która potrafi drukować z taką dokładnością jak zwykła drukarka kartezjańska?
Ale żeby ją skalibrować komendami M666 czy M665, to musiałbym mieć wgranego Marlina, zamiast domyślnego softu Anycubic?
I nie jest przypadkiem tak, że właśnie Autokalibracja stołu za pomocą sondy przetwarza właśnie te wartości?

A co z krokami ekstrudera? Zakładam, że akurat w jego przypadku jest możliwość kalibracji, albo poprzez zmianę kroków ekstrudera, albo poprzez zmianę Flow Rate..

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 18:36
autor: Gmeracz
balgator pisze:...już widzę potrzebę dodrukowania mocowania umożliwiającego regulację stołu na śrubach, bo ewidentnie mam przy jednym brzegu 0,1 mm za wysoko, a w drugim za nisko.
Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
Proponuję wykorzystać UBL w konfigu i zrobić autoleveling raz, a porządnie. UBL opiera się na mapie wysokości punktów stołu, co później wykorzystuje przy drukowaniu. Przy okazji robi pomiar kątów każdej z wież oraz pozycji endstopów i podaje poprawki do zapamiętania/zapisania.

Aby potem tego używać trzeba tylko dodać jedną komendę w kodzie startowym slicera.

Co do kroków ekstrudera, robisz test 100mm i mierzysz ile ci wypuści. Potem to korygujesz w linii: DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 18:36
autor: tig33r
Kroki ekstrudera kalibrujesz na podstawie długości wypchanego materiału, a flow po kalibracji kroków na podstawie grubości ścianki.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 18:56
autor: dziobu
Gmeracz pisze:Potem to korygujesz w linii: DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT
To są wartośći domyślne. Jeśli masz eeproma to przy starcie zostaną nadpisane wartościami z pamięci. Trzeba na końcu sprawdzic w menu co jest faktycznie ustawione.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 19:15
autor: morf
Swoją drogą próbował ktoś włączać linear advance w tym moddowanym sofcie?
Ew czy jest różnica

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 19:30
autor: balgator
Gmeracz pisze: Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
:unknown:
Gmeracz pisze:Proponuję wykorzystać UBL w konfigu i zrobić autoleveling raz, a porządnie. UBL opiera się na mapie wysokości punktów stołu, co później wykorzystuje przy drukowaniu. Przy okazji robi pomiar kątów każdej z wież oraz pozycji endstopów i podaje poprawki do zapamiętania/zapisania. Aby potem tego używać trzeba tylko dodać jedną komendę w kodzie startowym slicera.
Szybki googling wykazuje, że UBL jest funkcją w Marlinie, a na razie wolałbym uniknąć przechodzenia na niego... ale czy przypadkiem Anycubicowa kompilacja jego i funkcje "Measure Z pos" oraz funkcja "Begin Leveling" nie jest tym samym?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 20:07
autor: Marvin27
rafaljot pisze:Po wgraniu Marlina 1.1.9 przygotowanego przez Dżejhejmena
https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
i kalibracji zgodnie z opisem poniżej
http://jheyman.github.io/blog/pages/Any ... marlin-119

wszystko zabanglało.

Powiem tak: najlepsza kostaka jaką kiedykolwiek wydrukowałam gdy drukowałam świeżo poskładaną drukarką.
No w końcu, też muszę przyznać że to najlepsza kostka po auto-kalibracji w tym firmware, ciągle miałem problemy na oryginalnym firmware i czystym Marlin-ie z trzymaniem wymiarów.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 20:16
autor: balgator
Gmeracz pisze:
balgator pisze:...już widzę potrzebę dodrukowania mocowania umożliwiającego regulację stołu na śrubach, bo ewidentnie mam przy jednym brzegu 0,1 mm za wysoko, a w drugim za nisko.
Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
Natknąłem się na taki filmik:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-HM23-CPrwc

Ładnie pokazuje co i jak :)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 23:32
autor: Kamino
morf pisze:Swoją drogą próbował ktoś włączać linear advance w tym moddowanym sofcie?
Ew czy jest różnica
W tej delcie rurka teflonowa jest dosyć długa i Linear Advance może średnio działać.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 05 paź 2018, 23:35
autor: zen
Działa w corexy na dłuższych rurkach

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 07 paź 2018, 09:52
autor: spec
Ramiona do wózków są przykręcone za pomocą śrub M3 czy M4?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 07 paź 2018, 09:54
autor: dziobu
M3

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 07 paź 2018, 23:30
autor: Kamino
zen pisze:Działa w corexy na dłuższych rurkach
Na 1.1.8, czy 1.1.9?

Z 1.1.8 jak o tym czytałem, to dużo ludzi miało problemy.

Re: RE: Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 00:26
autor: zen
Kamino pisze:
zen pisze:Działa w corexy na dłuższych rurkach
Na 1.1.8, czy 1.1.9?

Z 1.1.8 jak o tym czytałem, to dużo ludzi miało problemy.
Z powodu dłuższej rurki?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 10:22
autor: Kamino
Tak.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 10:34
autor: Berg
Kamino pisze: Z 1.1.8 jak o tym czytałem, to dużo ludzi miało problemy.
linki do tych postów?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 13:47
autor: morf
Tak swoja droga dokreciliscie dysze? Mnie cos zaczelo ciec miedzy blokiem a dysza, noga ze mnie ze nie sprawdzilem od razu

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 13:48
autor: dziobu
Oczywiście. Ja zatkałem dyszę prawie natychmiast i musiałem na dzień dobry wszystko rozkręcać ;p

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 14:42
autor: emartinelli
Jak już ktoś wspominał w tej drukarce wszystko trzeba podokręcać ;)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 14:50
autor: olo2000pm
emartinelli pisze:Jak już ktoś wspominał w tej drukarce wszystko trzeba podokręcać ;)
Ja myślę, że to dotyczy nie tylko tej drukarki tylko każdej kupionej do samodzielnego montażu.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 08 paź 2018, 15:05
autor: Kamino
rafaljot pisze:
Kamino pisze: Z 1.1.8 jak o tym czytałem, to dużo ludzi miało problemy.
linki do tych postów?

To było kilka miesięcy temu, nie pamiętam nawet na jakich forach. Na pewno były zagraniczne.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 09 paź 2018, 21:57
autor: emartinelli
Cały czas jestem pod wrażeniem, że za te pieniądze można taki fajny sprzęcik sprzedawać, przy dobrym filamencie wydruki naprawdę fajne.
Moim zdaniem jedynie do znaczącej poprawy chłodzenie wydruku, oryginalne jest za słabe. Oczywiście pozostałe mody już wspomniane tez wskazane.
Warstwa 0,2 temp. 185 PLA

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 13:02
autor: zen
Z innych ciekawostek, wygląda na to, że nasza drukarka została wycofana ze sprzedaży. Stąd pewnie te szałowe ceny

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 15:32
autor: Berg
zen pisze:Z innych ciekawostek, wygląda na to, że nasza drukarka została wycofana ze sprzedaży. Stąd pewnie te szałowe ceny
e tam. "Dodaj do koszyka" z linku z pierwszego posta ciągle działa.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 17:52
autor: zen
Tak, ale na stronie anycubic już jej nie ma

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 18:30
autor: emartinelli
Na stronie nie było jej od początku wyprzedaży, jedynie jest podstrona ze wsparciem (drivery itp.)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 18:37
autor: wiesioo
Jest w oficjalnym sklepie Anycubic na aliexpress
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 2e17KsNM1I
862 zl

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 19:27
autor: emartinelli
wiesioo pisze:Jest w oficjalnym sklepie Anycubic na aliexpress
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 2e17KsNM1I
862 zl
Wyprzedaż nadal trwa ale piszemy o oficjalnej stronie firmy http://www.anycubic3d.com/

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 10 paź 2018, 19:36
autor: Berg
a poklikaj linki na tej "oficjalnej stronie" większość nie działa.
To dość normalne dla Chińczyków, że nie dają rady z utrzymaniem strony w en.
praktycznie ich oficjalna strona to ta:
https://www.aliexpress.com/store/721071 ... 9a0fCJmjZD

podobnie jest u Triangle

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 10:40
autor: olo2000pm
Widzialem że w tej delcie czujnik autopoziomowania nakłada się na dyszę, oni sprzedają to oddzielnie?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 10:52
autor: arkomania.pl
Cześć.

Czujnik jest podwieszany na magnesie obok dyszy, na czas procesu autopoziomowania.

Jest w komplecie.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 11:03
autor: olo2000pm
arkomania.pl pisze:Cześć.

Czujnik jest podwieszany na magnesie obok dyszy, na czas procesu autopoziomowania.

Jest w komplecie.
Tylko czy można go kupić oddzielnie?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 11:05
autor: spec
Można. Dostanę zjebkę ale:
https://pl.aliexpress.com/item/3D-Druka ... 13188.html
Cena średnia. Za to można kupić kilka czujników indukcyjnych.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 11:27
autor: olo2000pm
Spec, można tylko, że to mi się bardzo podoba i chce zaadoptować ten czujnik w Giants.
Dzięki za link :piwo:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 11:51
autor: McKee
spec pisze:Dostanę zjebkę
A niby za co przepraszam?

Przy okazji: czy ktoś może wie na ile wetknięć są zaprojektowane te wtyczki / gniazdka, które tam siedzą?
Nie chodzi mi ile wytrzymują, tylko ile mają wpisane w karcie katalogowej. (Dla porównania: wtyczka SATA według normy ma wytrzymać jedynie 50 cykli (!) włożenie-wyjęcie :thumbdown:, ale już eSATA ma 5000 cykli :thumbup:)

I w kwestii innego czujnika: Olo, zobacz ten: https://pl.aliexpress.com/item/3D-Print ... Title=true
(jest to cienka folia przed dyszą - fajny patent choć mam wątpliwości odnośnie trwałości).

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 11 paź 2018, 12:00
autor: olo2000pm
Ja tą wtyczkę przerobie na magnetyczną.
McKee, dzięki za kink :piwo:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 13:24
autor: spec
Życie. Wgrałem dziś nową wersję Marilna i zauważyłem, że miałem zły rozmiar ramion wpisany. Domyślnie jest 271,5 mm a moje mają 266,5 mm. tak samo pole robocze ograniczone jest do 210 mm średnicy. Moja drukarka bez problemów dostaje do końca stołu czyli 240 mm. Zamieniłem sterownik ekstrudera na LV8729 i testuję. Na razie działa. Trochę obawiam się czkawki bo jednak to już nie 96 kroków a 768.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 13:34
autor: Berg
uuuu. Marlin dalej od środka stołu nie wyrobi na 8bitach. Repetier z włączonym quadstepping trochę szybszy, albo Klipper.

Ew. wylutuje, utnij, nóżkę z Lv8729 tak by pracował w 1/32

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 14:02
autor: spec
O! dobry pomysł. Nie pomyślałem o odlutowaniu nóżki.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 15:01
autor: tig33r
Klipper chyba wyrabia na 8 bitach.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 18:12
autor: samezrp
spec pisze:Życie. Wgrałem dziś nową wersję Marilna i zauważyłem, że miałem zły rozmiar ramion wpisany. Domyślnie jest 271,5 mm a moje mają 266,5 mm. tak samo pole robocze ograniczone jest do 210 mm średnicy. Moja drukarka bez problemów dostaje do końca stołu czyli 240 mm.
Aż sprawdziłem, moje mają... 270. Od centrum śrubki do centrum śrubki... Ma to znaczenie?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 21:52
autor: Gmeracz
olo2000pm pisze:Spec, można tylko, że to mi się bardzo podoba i chce zaadoptować ten czujnik w Giants.
Dzięki za link :piwo:
Olo prosze cie... W srodku jest zwykly pstryczek za 5 zl a placisz jak za tusz do HP

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 22:09
autor: dziobu
olo2000pm pisze:Ja tą wtyczkę przerobie na magnetyczną.
McKee, dzięki za kink :piwo:
Rozważ jeszcze takie coś jak Omron D2MQ-1 czy D2MQ-1-105.
https://www.tme.eu/pl/details/d2mq-1/mi ... ion/omron/
Przyzwoite, dokładne, tanie, dostępne. Imho warto rozważyć.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 12 paź 2018, 22:31
autor: morf
Ew bltouch na thingi są mocowania do głowicy tak że po schowaniu pinu nie przeszkadza

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 13 paź 2018, 12:30
autor: Gmeracz
Ja zrobilem to cudo
https://www.thingiverse.com/thing:1976680

Pstryczek z rolką na ramieniu. Do tego leveling ubl I dokladnosc ok 0.03.

Mocowane śrubką między ramionami. Jest dokładnie pod głowicą więc wystarczy tylko zmierzyć Z do configuration. h
Po paru testach leży i się kurzy. To lubię w delcie. Nic nie trzeba poprawiać.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 13 paź 2018, 15:11
autor: morf
A propos mam pytanie jak mocujecie stół?
U mnie mam wrażenie stol się bardzo rozpręża po nagrzaniu do 60.
Po dokręceniu na zimno po nagrzaniu środek miałem wypukły lub wklęsły. Wydrukowałem https://www.thingiverse.com/thing:3008142 I dokrecilem na ciepło to znowuż po ostygnieciu łata i każde zdejmowanie wydruków powoduje ruchy stołem a więc całe dokładne poziomowanie szlag trafia:)
Jakieś pomysły?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 13 paź 2018, 15:29
autor: dziobu
Ja mam przygotowane mocowanie od góry. Uchwyty podobne do tego z thing co podałeś ale jest też rancik od góry. Dzięki temu stół jest dociskany w dół a na boki ma pewien zakres ruchu.

Jak to pospinam do kupy ze szkłem (poniedziałek/wtorek) to wrzucę zdjęcia.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 13 paź 2018, 20:32
autor: Marvin27
Ktoś może drukował ten element https://www.thingiverse.com/thing:2888692 ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 02:58
autor: Gmeracz
Też używam szkło. To co pisał Dziobuś, nie warto go spinać po rancie. Lepiej od spodu/góry. Ale za to jakość powierzchni po zdjęciu pudełka/obudowy/innego tałatajstwa... Bezcenna :) :) :)

BTW. na szkło kładę spraja 3DLAC z Amazona. Gościu rządzi. Butla na pół roku i nie ma, że to czy tamto. Psiknięte i leży. Czy PLA czy ABS.
Mogiem polecić na spoko. Ale w UK, bo nie znam cen w PL. Zmywa się czymś typu aceton, albo rozpuszczalnik. Albo zdrapuję.

A tak przy okazji, czyli BTW2...
Ktoś pisał o wózkach z alu - no OK, ale czy one nie są czasem zrobione na stary wymiar? Tzn. bez tych mosiężnych dystansów z upgradu?
Osobiście kląłem przez tydzień na zbyt szybkich żółtków, co to spieprzyli wymiary delty plus dając za wąskie wózki i tą całą płytę dla hotenda. Jak to się zwie... Nie ważne. Zapominam niektórych słów. To dało mi połamane ramiona przy próbach kalibracji szyby 250mm na 240mm obszaru druku.
Teraz to się daje. Chociaż trzeba pokombinować trochę z wysokością prowadnic wózków, bo dobijały. No ale Trigorilla ciągle wyrabia na takie wymiary.

Sprawdzałem wszystkie patenty z Tinga z drukniętymi dystansami... Panie... Niektóre łamały mi końcówki ramion. Dlatego warto patrzeć na te pomysły z rozwagą. Tera mam wózki druknięte poszerzone i chodzą miodzio. Żadnego alu. Jak dla mnie to chiński wymysł aby wydoić kasiorkę.

Obrazek
https://www.thingiverse.com/thing:2281894

No i czy to nie prawda, że delta to newer ending story??? Heh

BTW3. Mam drukarkę z pierwszego wypustu. Bez upgradów i zasilaczy, nie mówiąc już o czujniku levelu. Było ciężko, ale wy to macie teraz przesrane. Za dużo "ułatwień". Samo levelowanie, to jakaś porażka. Ja puszczam 4 komendy na pół roku i spokój.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 03:55
autor: dziobu
Gmeracz pisze:To co pisał Dziobuś
KTO KURŁA???
Gmeracz pisze:No i czy to nie prawda, że delta to newer ending story??? Heh
Pod tym względem nie odstaje od stawki. W każdej można grzebać bez końca.
Gmeracz pisze:BTW3. Mam drukarkę z pierwszego wypustu. Bez upgradów i zasilaczy, nie mówiąc już o czujniku levelu. Było ciężko, ale wy to macie teraz przesrane. Za dużo "ułatwień". Samo levelowanie, to jakaś porażka. Ja puszczam 4 komendy na pół roku i spokój.
Mamy przesrane bo było ciężko, bo dopracowali drukarkę czy co, bo nie panimaju.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 09:32
autor: spec
Serio da się połamać ramiona przez kalibrację? :-D
Apropo wózków to te chyba są najlepsze ale cena też nie jest mała: https://pl.aliexpress.com/item/3-sztuk- ... d2a651c-12
A z tą kalibracją to też nie wiem o co chodzi. Drukuję cały czas a nawet nie wiem jak się powinno ją robić. Wszystko załatwia automat.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 12:07
autor: arkomania.pl
Zauważyłem w nowo zakupionej drukarce, że nie podociskali prawidłowo do narożników profili poziomych.
Dzisiaj znalazłem filmik, który potwierdza, że mój przypadek nie jest jedyny.
Oprócz tego, warto go obejrzeć w całości.

https://www.youtube.com/watch?v=3IJX6p9oETY

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 15:54
autor: pacy
U mnie poległa dysza jak i właściwie cały hot end. Chciałem potestować pla i niestety zdechło. Rozkręcam hot end a tu takie cuda. Łącznik odkręcany na śrubki do radiatora wypadł po poluzowaniu delikatnym. Wymieniem na zwykły klon wkręcany i zobaczymy co dalej.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 17:03
autor: spec
Czy ktoś już używał Klippera z deltą?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 14 paź 2018, 17:22
autor: Marvin27
spec pisze:Czy ktoś już używał Klippera z deltą?
Dobre pytanie, bo ma Odroid C2 i bym może wykorzystał do niecnych planów :), pytanie jak zainstalować na tym Octoprint i Klipper.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 00:47
autor: Gmeracz
dziobu pisze:Mamy przesrane bo było ciężko, bo dopracowali drukarkę czy co, bo nie panimaju.
Dziobu(ś... ha ha ha). Luzik, śmieję się. Po prostu czasem zadziwia mnie model myśli twórczej autorów. Z jednej strony mają bardzo dobre pomysły, a z drugiej tak to chrzanią przez banalne duperele i drobiazgi w projekcie.

Niby dopracowali drukarkę, ale ta nadal ma problemy. Np. zasilacz - w sumie logiczne, że potrzebny, ale jego wykończenie to już loteria. Chłopaki w UK i US pisali, jak to im się fajczyły z przypadku. Vide fotki kolegi, co to miał źle wlutowane łączenia. Innym paliły się wyjścia, albo były złe luty.
Albo autolevel, który - przynajmniej w pierwotnej nowej wersji - wymagał wymiany - jak by to nazwać - firmowego firmware drukarki do pracy z wersją 2. Czyli wgrania hex do płyty. Zrobili nawet specjalny film, coby ludziska tak nie komplejnowali.

Albo błąd w rozmiarze wózków i płyty hotendu. Zdarzały się nawet takie, które miały nierówno powiercone otwory dla ramion. Co w sumie zaowocowało wypuszczeniem niby upgradu z mosiężnymi tulejkami. Tego nie ma nigdzie indziej. Nikt nie wypuścił tak wadliwych części.

Bo bez tych tulejek drukarka nie potrafiła osiągnąć maks. stołu i - jak też w moim przypadku - łamała końcówki ramion po paru próbach autolevelu. Trzeba było na chama zmniejszać pole levelu w plikach, albo drukować własne wózki.
Mam wymieniać dalej? Paskudne i kompletnie niepraktyczne, kiwające się mocowanie płyty kontrolera do ramy, czy nawet niedowiercone otwory wózków dla śrub regulujących wysokość (czasem nie mieściły się uniemożliwiając regulację), gładkie górne rolki pasków (powód? - Chyba kompensacja niedoróbek)... Mógłbym jeszcze tak długo. Ale nie o to chodzi. Wiem, że to DYI, ale brakuje tu logiki i konsekwencji.
Te zmiany to nie są dodatkowe koszty, to inna niż europejska, filozofia działania.

Gdy na międzynarodowych forach pojawiło się zbyt dużo krytyk, Anycubic po prostu... uciekł w inne modele, zostawiając deltę bez żadnego wsparcia i nie odzywając się wogóle w supporcie. Odpuścili sobie deltę idąc całkowicie w i3 i photon.
I tyle ogólnie.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 01:44
autor: dziobu
Gmeracz pisze:Te zmiany to nie są dodatkowe koszty, to inna niż europejska, filozofia działania.
Mylisz się. Te zmiany to są koszty: w projekcie, w materiałach, w pracy, w umiejętnościach ludzi którzy to robią, w narzędziach jakie mają i w kontroli jakości. Za 830zł (ok 170 GPB po Twojemu) to ja złożę 3 przyzwoite prowadnice z wózkami i może kawałek ramy, a tu mam całą i działającą drukarkę. I to jeszcze złożoną w połowie. Wiem że ma liczne niedoróbki, ale cała radość z zakupu polega na modyfikowaniu tego pudła. Świadomie kupiłem szajs i sobie go teraz uruchamiam. W sumie po częsci to sie zawiodłem - liczyłem że jak w przypadku Flsuna (inny chińczyk) będę miał zabawę na dwa miesiące. A tu drugi tydzień i niemal wszystko gotowe.

W ogóle to znając realia nie wiem jak można zakładać że drukarka tej klasy nie sprawi żadnych problemów.

I nie ma to nic do filozofii działania - przed ekspansją Chińczyków u nas też robiło się chłam. Tylko dziś to się zwyczajnie nie opłaca.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 09:22
autor: Berg
spec pisze:Czy ktoś już używał Klippera z deltą?
ja
Marvin27 pisze:Ktoś może drukował ten element https://www.thingiverse.com/thing:2888692 ?
Ja nie. Ale czekam aż ktoś zrobi pierwsze testy i dobre fotki "przed vs. po".

PS: i czekam też na pierwszego śmiałka, który zrobi reverse, czyli podstawę z wyświetlaczem silnikami, zamontuje u góry a stół na górnej czyli dolnej ( :) ) ramce

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 10:14
autor: spec
I jak się to sprawuje? Masz porównania w druku? Dorobiona już tam jest jakaś autokalibracja lub chociaż autolevel?
rafaljot pisze:PS: i czekam też na pierwszego śmiałka, który zrobi reverse, czyli podstawę z wyświetlaczem silnikami, zamontuje u góry a stół na górnej czyli dolnej ( :) ) ramce
Myślałem o tym. Teoretycznie idealne rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu z łatwym dostępem. Jedynie potrzebne są długie kable do stołu i termistora.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 10:28
autor: Berg
chyba że zasilacz jednak będzie na dole. Wówczas lepiej by dać dodatkowy MOSFET sterujący stołem również na dole.

Co do Klippera, nie zauważyłem różnicy ale jak testowałem, to rama jeszcze nie była usztywniona i generalnie coś nie tak.
Nie pomyślałem też by sprawdzić na krawędziach stołu, bo to tam potrzeba znacznie szybszych ruchów przy stałej akceleracji głowicy. choć trudno to porównać, bo Marlin spowalnia dalej od środka.
Tak że postanowiłem wrócić do tego potem. Choć nie wiem czy będzie potem, bo teraz mam już 32bity.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 15 paź 2018, 10:47
autor: morf
ma ktos dzialajacy konfig na repetiera pod nasza delte?
Mam due3doom mini wolne moze tez odpalilbym sobie... chyba ze macie lepszy pomysl co ograc

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 16 paź 2018, 16:08
autor: Marvin27
Zakupiłem:
Screenshot_20181016-084849_Firefox.jpg
Ciekawe jak wypadną na tle tych chińskich białych.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 16 paź 2018, 18:15
autor: spec
Cały czas używałem Cury w wersji 15 ale chyba czas na zmiany. Ma ktoś profil pod najnowszą wersję?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 16 paź 2018, 20:09
autor: emartinelli
Najnowsza cura ma już domyślne profile pod tą drukarkę, nawet z ładną wizualizacją stołu i dołu drukarki.
Przy dodawaniu nowej drukarki wybierasz Other - Kossel Pro

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 17 paź 2018, 07:23
autor: FlameRunner
emartinelli pisze:Najnowsza cura ma już domyślne profile pod tą drukarkę, nawet z ładną wizualizacją stołu i dołu drukarki.
Przy dodawaniu nowej drukarki wybierasz Other - Kossel Pro
Tak w zasadzie to nie jest profil pod Anycubic. ;)
Raczej pod: https://www.kickstarter.com/projects/tt ... escription

Kod: Zaznacz cały

"name": "Kossel Pro",
"inherits": "fdmprinter",
  "metadata": {
    "visible": true,
    "author": "Chris Petersen",
    "manufacturer": "OpenBeam",
    "file_formats": "text/x-gcode",
    "icon": "icon_ultimaker2",
    "platform": "kossel_pro_build_platform.stl",
    "platform_offset": [0, -0.25, 0],
    "machine_extruder_trains":
    {
      "0": "kossel_pro_extruder_0"
    }
}

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 17 paź 2018, 11:05
autor: emartinelli
FlameRunner pisze:
emartinelli pisze:Najnowsza cura ma już domyślne profile pod tą drukarkę, nawet z ładną wizualizacją stołu i dołu drukarki.
Przy dodawaniu nowej drukarki wybierasz Other - Kossel Pro
Tak w zasadzie to nie jest profil pod Anycubic. ;)
Raczej pod: https://www.kickstarter.com/projects/tt ... escription
Ale działa ;)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 19 paź 2018, 17:57
autor: tig33r

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 19 paź 2018, 18:53
autor: Berg
morf pisze:ma ktos dzialajacy konfig na repetiera pod nasza delte?
Mam due3doom mini wolne moze tez odpalilbym sobie... chyba ze macie lepszy pomysl co ograc
Ja mam pod RAMPS-FD
Powinno być dość podobnie

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 20 paź 2018, 15:26
autor: spec
Mam mały problem. Drukarka po rozpoczęciu wydruku po bazowaniu jadąc do pierwszej warstwy jedzie chyba za szybko. Wygląda jakby silniki nie nadążały i dość głośno chroboczą chociaż nie gubią kroków. Przy wydruku czy normalnym bazowaniu nie ma tego problemu. W Curze mam travel ustawiony na 80 mm/s tak jak zawsze. Gdzie ustawia się tą prędkość?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 21 paź 2018, 16:40
autor: Marvin27
Nie zakładam jeszcze nowego tematu, bo jak zrobię więcej ulepszeń to w tedy się pochwalę moją wersja Delty, ale na razie mam mały problem.

Czy płytka TriGorilla może nie wyrabiać, czy może złe ustawienia mam w firmware ?

Pytanie te odwołuje się do zdjęcia:
Inked20181021_162003_LI.jpg
Czy to potnę Curą, czy S3D, problem jest podobny - przy wielu elementach głowica w pewnym momencie staje na około 1 sekundę i extruder po retrakcji powoli wraca na pozycję z przed retrakcji, co objawia się tą nad-extrudacją.

Filament to ten chiński, co z drukarką przyszedł, chce go wykorzystać do pierdół.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 21 paź 2018, 19:41
autor: morf
Problem tylko na okręgach? To chyba kwestii zbyt dużej prędkości dla 8bit.
Swoją drogą nie za bardzo wprasowujesz tą pierwszą warstwę? Aż bokami wychodzi

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 21 paź 2018, 20:08
autor: Marvin27
morf pisze:Problem tylko na okręgach? To chyba kwestii zbyt dużej prędkości dla 8bit.
Swoją drogą nie za bardzo wprasowujesz tą pierwszą warstwę? Aż bokami wychodzi
Fakt, na okręgach i na ostrych zakrętach, ale nie na wszystkich.
Konkluzja: muszę sobie ulepić jeszcze jeden DUE3DOM LE :P, albo zakupić coś tańszego z 32bit.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 paź 2018, 09:03
autor: morf
A propos delty i debuggowanai problemow z drukiem,

ustawilem ACC wg dziobu 5000 i pare innych zmian. Puscilem kostke wyszla ok, potem mialem krotka przerwe i chcialem puscic inny wydruk (sowy z thingi) a tu patrze glowica trze o stol.
Pierwsza mysl - poruszylem stolem albo cos sie rozprezyl, wykonalem jeszcze raz autokalibracje i ustawilem wysokosc.
Puszam - to samo.
Na wszelki wypadek powtorzylem w mysl zasady ze kazdy problem da sie rozwiazac skonczona iloscia restartow :-)

Nie pomoglo, dopiero pozniej zauwazylem ze to nie problem stolu tylko najwyrazniej siliniki przy duzym ACC zaczely gubic kroki.
Uff zmniejszylem acc do ok 1500-2000 i chyba jest ok chociaz czasami slysze jakies zachrobotanie ale poki co nie wiem czy to warstwa sie podwinela do gory lekko czy znowu jakis krok uciekl.

Pytanie dla tych co mana tmc2208 jakie vref ustawione dla tych silnikow oraz czy wprowadzaliscie w marlinie jakeis zmiany np czy ustawlialiscie

Kod: Zaznacz cały

#define X_DRIVER_TYPE  A4988 // Bids: I did not change the stepper driver, and my Kossel Linear plus apparently has those A4988
#define Y_DRIVER_TYPE  A4988 
#define Z_DRIVER_TYPE  A4988
na TMC2208_STANDALONE?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 paź 2018, 13:10
autor: spec
Przy gubieniu kroków dysza raczej nie dojechałaby do stołu. Jaki slicer i jaki masz gcode startowy?

W jaki sposób zabezpieczyliście rurkę aby nie pracowała w złączkach przy szybkich retrakcjach?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 paź 2018, 13:13
autor: morf
@spec to byla pierwsza warstwa wiec jak zgubila krok to ze tak powiem zasunela w dol,
gcode mam z tego profilu Filamet Frenzy

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 paź 2018, 17:37
autor: spec
A wywaliłeś blaszki z enstopów? Może są luźne i czasem się źle drukarka bazuje.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 23 paź 2018, 21:44
autor: morf
Nie wywalalem ale bazuje dobrze, po zmniejszeniu ACC do 2000 problem ustapil wiec wyglada to na klasyczne gubienie krokow. Puscilem dosc wysoka rakiete tez pod koniec dwa razy przesunelo mi warstwe.
Zmienilem tez w konfigu drivertype na wspomniany

Kod: Zaznacz cały

TMC2208_STANDALONE
ale nie zauwazylem zadnych zmian, to chyba dodaje tylko dodatkowy timmic 20ms z tego co kojarze.
Poki co zwiekszylem obroty wiatraka dmuchajace na tmc2208 i podciagnalem im troche vref. Jak bede mial chwile to przetestuje.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 24 paź 2018, 22:41
autor: wiesioo
Mam i ja. Pełno opiłków aluminium pod folią.Lekko zgnieciony zasilacz od strony wentylatora.Szło 3 dni, a zamówione w niedziele wieczorem. Składanie pewnie zaczne jutro . Ogarnięte wszystkie tematy na forum z modyfikacjami z thingi. Jak nie wrzuce zdjęć wydruków do poniedziałku to znaczy że coś wybuchło :rotfl:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 27 paź 2018, 09:14
autor: spec
Czy ktoś wie jak nazywają się fachowo te mosiężne tulejki dystansowe przy mocowaniu ramion i gdzie to można kupić?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 20:30
autor: morf
Ostatecznie podjalem decyzje ze wrzuce dueta wifi do tej delty (niech no tylko przyjdzie) musze ogarnac jakos konfiga ufff :) Ktos cos?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 21:31
autor: Marvin27
morf pisze:Ostatecznie podjalem decyzje ze wrzuce dueta wifi do tej delty (niech no tylko przyjdzie) musze ogarnac jakos konfiga ufff :) Ktos cos?
Klon czy oryginał ?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 21:35
autor: morf
Klon jak ostatnio :) w corexy x3d dziala wysmienicie
PS. http://danalspub.com/2018/07/anycubic-k ... 3d-part-1/

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 21:48
autor: jarn
Konfig służę pomocą :D

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 21:56
autor: morf
@jarn o super dzieki za sprawdzony konfig, pare slow komentarza jak to dziala? :-)

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 22:07
autor: spec
W Duecie jest opcja autokalibracji drukarki tak jak w Marlinie?

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 22:09
autor: dragonn
spec pisze:W Duecie jest opcja autokalibracji drukarki tak jak w Marlinie?
Nie mam Delty ale śmiało mogę odpowiedzięć - oczywiście.
Nie kojarzę żadnej funkcji którą by miał Marlin a nie miał jej Duet.

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 30 paź 2018, 22:18
autor: jarn
Wyłączony jest autoleveling bo nie używam. Podpiąć pod krańcówkę pod Zmin i GND.
M558 P5 H5 F240 T6000 ; Set Z probe type to switch and the dive height + speeds
G31 P600 X0 Y0 Z16 ; głowica na papier co wyjdzie dodajemy lub odejm z pomiaru, Z>zmniejszam odstęp dysza/stół
M557 R110 S20 ; Define mesh grid

Wentyle są 3, Fan0-druk, Fan1-hotend(po osiągnięciu 45stopni), Fan2-elektronika(w zależności od temp MCU i infa o wysokiej temp TMC).

config-override.g tutaj są parametry z kalibracji delty i kalibracji grzałek, tak zwany (eeprom).

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

: 02 lis 2018, 18:43
autor: FlameRunner
Zrobiłem dział o deltach, a więc tasiemca zamykam. Tradycyjnie. ;)