Strona 1 z 1

Kopter Rumuna.

: 25 wrz 2018, 09:04
autor: rumun
Będzie to relacja z budowy taniego drona.

Pierwsze kroki z córką stawialismy na droniku z Biedry. Teraz przyszła pora na budowę czegoś większego.
Z córką budujemy coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:408363

Rama już jest. Czekoladowa ;-)
Jeśli będzie za słaba to wymienimy na coś lepszego. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 25 wrz 2018, 09:07
autor: rumun
Na tą chwilę mam w planie użyć silników 2212, coś z dolnej półki.

Szukam też aparatury. Powiedzcie czy Efly 100c lub Efly etc61 będzie ok? Sprzęt używany. Nie chcę inwestować więcej niż około 100zł.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 25 wrz 2018, 09:22
autor: morf
To juz lepiej chyba po taniosci flysky i6, mozna przeflashowac na 10 kanalow.

Re: Kopter Rumuna.

: 29 wrz 2018, 00:32
autor: corristo25
Niedawno kupiłem i6x i jest całkiem całkiem na początek. :) Po dokupieniu kabla za 20zł w PL możesz korzystać z dobrodziejstw symulatorów na PC.
Aktualnie niestety zdrożała do 200 zł z odbiornikiem. (w lipcu kupiłem za 159)

Tak czy siak, mimo że jest fajna to już czekam na Black Friday, może będzie jakaś fajna promka na Taranisa :P

Re: Kopter Rumuna.

: 29 wrz 2018, 21:04
autor: Marek_Sp
Za taką kase to co chcesz kupić ? Nie przsadzaj

Re: Kopter Rumuna.

: 29 wrz 2018, 21:51
autor: MalT
FlySky FS-i6 można kupić już za około 160zł z odbiornikiem więc na początek w zupełności wystarczy.

Re: Kopter Rumuna.

: 08 paź 2018, 20:56
autor: rumun
I nawet za około 100zl różne używki chodzą. Nie musi być wypas. Na początek wystarczy mi prosta aparatura.
Hk-t6a v2 będzie ok? Bo jeszcze taką znalazłem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 08 paź 2018, 23:40
autor: MalT
@rumun jakie pozostałe komponenty chcesz użyć?

Re: Kopter Rumuna.

: 08 paź 2018, 23:57
autor: rumun
Silniki 2212 1000kV w komplecie ze śmigłami i regulatorami 30A ze zdjęcia.
Kontroler lotu prawdopodobnie na początek cc3d lub coś podobnego.
Nie mam pojęcia jeszcze jaki akumulator wybrać ale pewnie coś około 2000mAh 3s.Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 08:17
autor: morf
o dzizas dlaczego kazdy wybiera te najbardziej badziewne komponenty jakie sie da...
poczytajcie w "internetach" przykladowe setupy.

po pierwsze 1000kV do takiego koptera to jakiej wielkosci smigla planujesz? po po drugie ten ESC to nadaje sie do kosza od razu chyba ze do jakiegos malego samolotu po trzecie cc3d to bylo fajne moze z 8 lat temu jest tyle innych lepszych kontrolerow AIO gdzie masz od razu czujnik pradu, OSD itp.

Re: RE: Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 08:46
autor: mcxmcx
morf pisze:o dzizas dlaczego kazdy wybiera te najbardziej badziewne komponenty jakie sie da...
poczytajcie w "internetach" przykladowe setupy.

po pierwsze 1000kV do takiego koptera to jakiej wielkosci smigla planujesz? po po drugie ten ESC to nadaje sie do kosza od razu chyba ze do jakiegos malego samolotu po trzecie cc3d to bylo fajne moze z 8 lat temu jest tyle innych lepszych kontrolerow AIO gdzie masz od razu czujnik pradu, OSD itp.
Ja nie mam kolego pojęcia dlaczego tak się awanturujesz.

Silniczki dobre, śmigła założy 8 albo 9 cali zaleznie od wagi, bateryjka 2200 30C wystarczy, kontroler jest i działa.


Cc3d to wbrew pozorom bardzo dobry kontroler, ja mam jeszcze jeden multiwii na oryginalnej płytce i na promini, działa, latać się da całkiem dobrze.

Wiadomo że nie będzie to zawodniczy kopter, ale polatać się będzie dało.
Bez stresu z przyjemnością.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 09:00
autor: rumun
Powtórzę jeszcze raz.
To ma być kopter do polatania w prawo, lewo itd. Żadnego fpv, wyścigów, dzipiesów itp. Zwykła zabawka, stąd wybór takich komponentów. Nie mam zamiaru inwestować z 1000zł. Może kiedyś coś pozmieniam jak polatamy tym.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 09:52
autor: olo2000pm
A nie prościej było kupić jakiegoś gotowca? 4 lata temu się budowało, bo qudcoptery były drogie, ale dzisiaj...
S9 S9W S9HW Składany RC Mini Kieszonkowy Micro Drone Drone Drone Trzymaj Wifi FPV RC Helikopter Z Kamerą HD Wysokości FSWB Kieszeni Dron
https://s.click.aliexpress.com/e/sqllATO

Do polatania i nauki idealny.
A jak zalapiesz bakcyla, to można zbudować coś większego lub kupić. Teraz to już naprawdę można wybierać.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 09:56
autor: dragonn
olo2000pm pisze:A nie prościej było kupić jakiegoś gotowca?
Równie dobrze mógłbym Cię zapytać po co budujesz teraz drukarki jak taką gotową deltę na prowadnicach da się dostać za 650zł :roll: . Twój argument jest inwalidą :lol: :lol:

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:01
autor: olo2000pm
Gdy zaczynałem ją budować o takiej cenie mogłeś pomarzyć.
Zresztą sam budowałem qudcoptery w czasach gdy ich ceny były x10
Teraz będę budował drukarkę dwuglowicowa, zerknij jakie są ich ceny.
Proponuje najpierw pomyśleć, a dopiero potem pisać
:tease:

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:20
autor: MalT
@olo2000pm tu chodzi o budowanie a nie o to że da się taniej, lepiej szybciej.

Ja w swoim wykorzystam prehistoryczny kontroler KK2.1.5 :) bo mam.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:22
autor: dragonn
MalT pisze:@olo2000pm tu chodzi o budowanie a nie o to że da się taniej, lepiej szybciej.

Ja w swoim wykorzystam prehistoryczny kontroler KK2.1.5 :)
Dokładnie ;)

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:31
autor: olo2000pm
No nie wiem, z tego co rumun napisał to chce mieć coś do polatania w lewo i w prawo, no i chce mieć taniego qudcoptera.
Dzisiaj da się kupić tanio.
Oczywiście macie rację jeżeli chodzi o budowę to akurat potrafię zrozumieć. Ale do nauki latania i sprawdzenia czy to się spodoba? W to wątpię patrząc na ceny gotowych.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:33
autor: mcxmcx
Ale takim jak kolega olo2000 pokazał, nie polatasz na zewnątrz.

Musi mieć co najmniej 0.5kg żeby wiatr ogarnąć.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:36
autor: olo2000pm
mcxmcx pisze:Ale takim jak kolega olo2000 pokazał, nie polatasz na zewnątrz.

Musi mieć co najmniej 0.5kg żeby wiatr ogarnąć.
To był pierwszy lepszy przykład.
Myślę, że to co składa rumun zamknie się w budżecie 300zl. Wystarczy spojrzeć co za tą cenę da się już kupić.
Ale to i tak bez znaczenia, bo budowa już trwa...

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:39
autor: mcxmcx
No ale czy za te 300 PLN znajdziesz coś brushless na proste i tanie baterie, działające ;)

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 10:57
autor: olo2000pm
Oj tam. Mój pierwszy "dron" latał maksymalnie 5 minut i co najważniejsze tam gdzie chciał. To były czasy:)
Mam gdzieś film na yt z jego dziewiczych lotów.
Gdybym się nie zraził do latania 550tkami, to zapewne coś bym teraz fajnego sobie kupił. Ale doświadczyłem jednej ucieczki i mi się odechciało, skupiłem się na drukarkach 3d.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 11:26
autor: marek91
rumun pisze:Silniki 2212 1000kV w komplecie ze śmigłami i regulatorami 30A ze zdjęcia.
Kontroler lotu prawdopodobnie na początek cc3d lub coś podobnego.
Nie mam pojęcia jeszcze jaki akumulator wybrać ale pewnie coś około 2000mAh 3s.
Rumun, te regle są do śmieci, kupiłem dwa koptery od chinola i w obydwu musiałem dokupić normalne regle blheli, są też takie "4 in 1".
Nie wiem też jakiej wielkości masz tego drona ale na pierwszy rzut oka te silniki nie podejdą, za niskie KV, będziesz musiał dać duże śmigła, a dron wygląda na małego. Choć nie mam pewności bo nie znam wymiarów.
Jak chcesz tylko polatać to CC3D wystarczy, choć trafiły mi się dwie sztuki ubite.

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 15:55
autor: morf
Nie awanturuje się tylko chciałem zniechęcić Kolege do tego co chce kupić zanim on się zniechęci do tej zabawy właśniez powodu kiepskiego sprzętu ale spoko trzymam kciuki

Re: Kopter Rumuna.

: 09 paź 2018, 23:10
autor: MalT
@rumun, którą wersje wydrukowałeś?

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 11:51
autor: rumun
Panowie już wyjaśniam.
Chodzi tu o frajdę z budowy. Chciałbym gotowca to bym kupił. Jednego już mamy, z biedry, lata 5min i lekki wiaterek i już nie da się wrócić. Chcę coś większego.
A tak poza tym to cały czas drukuję na prusie i2 i żyję.
Dron jest spory. 27x24cm. Przekątna 35cm. Stąd plan na takie kV silników i duże śmigła. Autor chyba podobne kV użył. Musiałbym sprawdzić. Ramiona drukowałem chyba 8 cali jeśli to o to chodzi z wersją.

Dziś otrzymałem paczkę od majfrenda. Zamiast silników i całej reszty dostałem ramę 250 z carbonu. Normalnie super. Założyłem już spór. Teraz czekam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 12:18
autor: corristo25
Za niecałe 400 jest gotowy bzykacz od Eachine. https://www.banggood.com/Eachine-Tyro99 ... 38893.html

+ odbiornik, pilot i lecisz :P

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 12:52
autor: marek91
On przychodzi złożony?

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 12:55
autor: corristo25
Nie, także "radość składania" za darmo :P

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 12:57
autor: marek91
Właśnie tej radości składania miałem co niemiara przez ostatni rok :P Brakuje tylko latania :P

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 18:50
autor: rumun
Panowie, co to za rama? Jakoś nie mogę takiej namierzyć. Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edit.
Znalazłem. Realacc x210. 70 parę zł.

Re: Kopter Rumuna.

: 11 paź 2018, 22:56
autor: morf
Dokladnie Realac x210 wierna podroba CHARPU X210 :)
Mialem taka, wersja 4mm czy 3mm? Calkiem spoko fajnie latalo nawet :)

Re: RE: Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 12:05
autor: rumun
morf pisze:Dokladnie Realac x210 wierna podroba CHARPU X210 :)
Mialem taka, wersja 4mm czy 3mm? Calkiem spoko fajnie latalo nawet :)
4mm

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 19:10
autor: rumun
Panowie. Co zrobić? Majfrend proponuje żebym anulował spór. Wyśle mi wtedy moje zamówienie a ramę dostanę jako gift. Iść na taki układ?
Pytam bo to moje pierwsze zakupy u majfrenda i nie wiem jak to załatwić.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 19:58
autor: McKee
Absolutnie nie. Jak anulujesz spór to pozamiatane. Koniec transakcji, sporu nie wznowisz i stracisz ochronę aliexpress - niech doślą co trzeba, to Ty wtedy zamkniesz spór. Żadnych umów "na boku". Wszystko zgodnie z faktami i oficjalnie przez aliexpress.

PS: Koszt Ew odesłania ramy ma iść na majfrenda - to nie Twoja wina - to nie ty płacisz.

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 20:01
autor: rumun
Ok rozumiem, tak też myślałem.
Spór założyłem o zwrot kasy. Obym nie musiał odsyłać tej ramy na swój koszt.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 20:03
autor: jarn
Niech zwróci kasę, to zamówisz jeszcze raz. Jak nie będzie chciał, alli samo wróci kasę za kilka dni.

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 20:17
autor: McKee
A niby z jakiej racji na własny koszt? Przecież to nie Twoja wina, że ci sprzedawca coś innego przysłał.
Jeżeli o zwrot kasy to się majfriendowi nie dziwię że portami trzęsie - dostają po d... za takie pomyłki i robią wszystko żeby uniknąć problemów. Niech wysyła expresem / lotniczą na swój koszt - możesz się dogadać że poczekasz na towar, ale nie zamykaj sporu dopóki towar do Ciebie nie dojdzie. Ty jesteś Panisko ;) a nie sprzedawca. (aliexpress to nie allegro - dbają o kupujących a nie o sprzedawców).

jarn: Sprzedawca kasy nie zwróci, bo sprzedawca kasy nie dostał. Aliexpress trzyma kasę dopóki klient nie potwierdzi, że dostał towar (lub minie te 40-60dni na dostawę i klient się nie odezwie / nie zgłosi żadnych pretensji). Jak się nie sprzedawca nie dogada z Klientem to aliexpress zwrot robi w 3-4 dni a sprzedawca dostaje po uszach (jakieś punkty karne im dolicza - dlatego wielu prosi o kontakt PRZED założeniem sporu - i to jest dobry zwyczaj IMHO (bądźmy dla nich ludźmi)). Jak się spór rozpoczął to potrafią też ściemniać: drogi zakupowiczu stracę prace, będę musiał sprzedać nerkę, oddać dzieci do sierocińca itp... Trzeba uważać w co się klika i nie przejmować się kłamstwami.

Re: Kopter Rumuna.

: 12 paź 2018, 21:15
autor: mcxmcx
I w żadnym wypadku nie zgadzać się na częściowe zwroty kasy / rabaty, bo nawet $1 rekompensaty kasuje ochronę.

Re: Kopter Rumuna.

: 17 paź 2018, 09:08
autor: rumun
Spór w toku, majfrend niby wysłał ekspresem ale tracking nie działa :-) Cały czas dostaję wiadomośi żeby anulowanie spór a ja wciąż odpisuję że jak tylko dostanę paczkę. :-)

W tak zwanym międzyczasie powstał malutki kopterek. Rama z drukarki, silniki 8.5mm, śmigła 55mm, elektronika ze złomowego drona Manta, chyba taki jak w Syma'ch. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 08:31
autor: rumun
Sprawa z majfrendem się przeciąga. Niby wysłał towar expresem, podał jakiś numer, który nie działa. Pisze po czasie że paczka będzie u mnie za 2-3 dni. Paczki nie ma. Teraz do mnie pisze, że będę mógł odebrać paczkę jak anuluję spór j nie wyśle bo przesyłka pójdzie dłużej niż czas do zakończenia sporu i że w trakcie się spór skończy na moją korzyść. Ehhhh. Poczekam chyba na decyzję AliExpress. Niech oddadzą kasę i już.
Mieliście takie sytuacje? Pierwsze zakupy i z przeprawą :-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 09:15
autor: mcxmcx
Zostaw sprawę dla customer service AliExpress.

Umiesz coś sklecić p angielsku czy translator?

Ogólnie odpowiedz 0anu koledze sprzedawcy, że dziękujesz za jego starania ale nie rozumiesz dlaczego wysyła bez trackingu i oczekujesz rozstrzygnięcia przez AliExpress.

Jestes zmartwiony że sprzedający ma koszt związane z wysyłką, koszt przesyłki powrotnej do Chin dla tej paczki to xx.x$ i jak pokryje ten koszt to z radością odeslesz, bo nie jest ci potrzebna ta rama.

I cały czas oczekujesz przesłania właściwego Item są bo projekt stoi a bez rozstrzygnięcia nie wiesz czy czekać na przesłanie czy zamawiać w innym miejscu.


(I w żadnym wypadku nie akceptuj nawet częściowej kompensaty).

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 12:09
autor: rumun
Sprawa się sama rozwiązała. AliExpress zakończyło spór na moją korzyść. Dostanę zwrot kasy a kłamca po dupie.
Teraz pytanie. Przelew robiłem tradycyjny na poczcie. Jak dostanę kasę? Listonosz przyniesie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 14:22
autor: marek91
rumun pisze:Przelew robiłem tradycyjny na poczcie.
WOW, ale sobie życie utrudniłeś, kasa wraca z reguły na to konto z którego płaciłeś, przykładowo jak płacę szybkim przelewem (nie pamiętam payu?) to dostaję od payu na moje prywatne konto po 2-3 dniach kasę...

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 14:36
autor: mcxmcx
Nigdy inaczej niż karta albo paypalem.

No, ale...

Re: Kopter Rumuna.

: 22 paź 2018, 18:50
autor: rumun
No niestety czasami tak bywa że trzeba pominąć domową księgową i lecieć na pocztę. :-)
Kasa poszła poprzez przelewy24.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 23 paź 2018, 07:20
autor: rumun
Dostałem maila z przelewy24 że jest zwrot i podać nr konta. Luz.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 23 paź 2018, 08:46
autor: mcxmcx
To sobie rewvolut albo inny prepaid z BZWBK kup, masz numer, kod, datę ważności, płacić możesz ;)

Re: Kopter Rumuna.

: 26 paź 2018, 11:51
autor: rumun
Ja to mam szczęście.
Zamówiłem sondę ph. Przyjechała sucha, nie działa.
Kolejny spór i kolejny majfrend z tekstami że wyśle nową jak tylko zakończę spór.
Przestały mi się podobać zakupy z Azji.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 26 paź 2018, 15:37
autor: MalT
Koptera nie będzie? ;)

Re: RE: Re: Kopter Rumuna.

: 27 paź 2018, 00:27
autor: rumun
MalT pisze:Koptera nie będzie? ;)
Będzie będzie. Zamówiłem na olx zestaw. Silniki Emax mt2204 2300kv, esc, kontroler cc3d Evo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Kopter Rumuna.

: 27 paź 2018, 00:35
autor: MalT
Jakie śmigła do tego zestawu?

Re: Kopter Rumuna.

: 27 paź 2018, 01:07
autor: corristo25
rumun pisze:Ja to mam szczęście.
Zamówiłem sondę ph. Przyjechała sucha, nie działa.
Kolejny spór i kolejny majfrend z tekstami że wyśle nową jak tylko zakończę spór.
Przestały mi się podobać zakupy z Azji.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Masz jakiegoś strasznego pecha. Kupuje na Alli od 2015 roku i przyszły mi WSZYSTKIE paczki dokładnie z tym co zamawiałem.
Ostatnio raczej siedzę na Banggood, dużo lepszy serwis, paczki jakoś szybciej przychodzą. Cenowo różnie, czasem taniej, czasem drożej.
Jedno co mi się najbardziej podoba to że powiedzmy jest jedna oferta z danym jednym produktem, a nie tryliard jak na Aliexpres, a gdy kupujesz różne towary często są z jednego magazynu i przychodzi Ci jedna paczka, anie milion małych.

Re: Kopter Rumuna.

: 27 paź 2018, 07:44
autor: McKee
rumun pisze:Ja to mam szczęście.
Zamówiłem sondę ph. Przyjechała sucha, nie działa.
Kolejny spór i kolejny majfrend z tekstami że wyśle nową jak tylko zakończę spór.
Przestały mi się podobać zakupy z Azji.
Źle się do tego zabierasz - nie rozpoczyna się sporu jeżeli można to wyjaśnić ze sprzedawcą. Wielu sprzedawców pisze: w razie problemów skontaktuj się bezpośrednio. Ze sprzedawcą a nie z Aliexpress. Wyślij zdjęcia, opisz problem. Daje się to rozwiązać polubownie.

Re: Kopter Rumuna.

: 27 paź 2018, 11:57
autor: morf
Mnie sie zdarzylo kilkukrotnie, ale ogonie rzeczy modelarskie zamawiam 90% z banggood.com (to nie jest reklama), na ponad 100 przesylek 2x nie doszlo ale zwrocili kase, 1x doszledl inny towar niz zamowilem wiec wyslali raz jeszcze.
Jesli chodzi o modelarstwo moze maja troche drozej ale ogolnie przez to ze dziala to jako "sklep" to nie musisz sie tluc z pojedynczym majfrendem.
Polecam poczytac fora bardziej modelarskie chociazby rc-fpv i opinie, tez zdarzaja sie problemy ale zdecydowanie rzadziej.

Nie uwazam sie za eksperta ale troche paczek przetoczylem w zyciu i z mojej strony załatwianie polubowne z Chinczykami nie ma sensu. Klamia w zywe oczy i kreca jak tylko moga.
Po 20 mailu z tlumaczeniem ze nie odpuszcze dopoki nie dostane towaru lub zwrotu zawsze problem rozwiazylal definitywnie spor na paypalu, dotyczy roznych sklepow.
Zawsze paypal tam gdzie mozna.

Re: Kopter Rumuna.

: 23 mar 2019, 10:28
autor: rumun
Panowie, jest klopot. Kupiłem używkę na części i nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem cc3d z Fs-ia6.
Po kolei.
CC3D ma wgrany soft Cleanflight przez poprzedniego właściciela. Komputer płytkę widzi, łączy się, żyroskopy działają, da się włączyć silniki.
Problem mam ze spięciem cc3d z odbiornikiem. Podpinam kable, odbiornik się uruchamia, aparatura go widzi. Niestety cleanflight nie reaguje na ruchy drążków. W sofcie rx ustawione na pwm. Gdzieś mi się obiło o oczy że cleanflight musi mieć sygnał ppm. Nie wiem czy to prawda, zielony jestem.
Mam jeszcze sumator ppm. Poprzedni właściciel go używał z tym cc3d pewnie nie bez powodu.
Pomożecie?