Strona 1 z 1

Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 18:54
autor: Marek_Sp
Po uporaniu sie z klejeniem do stołu i regulacją w biegu zacząłem drukować różne mody i w stanie koncowym drukuje tak w sumie niby znosnie ale mogła by lepiej i dlatego kolegów prosze o wskazówki co ja jeszcze boli, widze ghosting i przesuniecia warstw, druk slic3r 0,2,
DSCF0013.JPG
DSCF0012.JPG
DSCF0011.JPG
PLA
DSCF0014.JPG
DSCF0010.JPG
DSCF0008.JPG
DSCF0007.JPG
DSCF0006.JPG
DSCF0005.JPG
DSCF0003.JPG
DSCF0002.JPG
DSCF0001.JPG

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 18:59
autor: dragonn
Jakie szybkości, akceleracje i jerk?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:07
autor: Marek_Sp
Prosze
Zrzut ekranu z 2018-10-12 19-04-34.png

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:10
autor: dragonn
Przyśpieszenia i jerk sprawdź w menu wyświetlacza drukarki

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:24
autor: Marek_Sp
co to ten jerk ? mm polsk wersje oprogramowania

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:31
autor: dragonn
Zryw :d

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:36
autor: Marek_Sp
jerk 10
z-jerk=0,3
przesuw y=1000
przesuw x=1000
przesuw z =100
z=100
drukowanie x=500
drukowanie y=500
drukowanie z=70

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:45
autor: dragonn
Spróbuj zmniejszyć jerk do 5 i może drukowanie x,y do ~250. Chociaż wydają się to już dość niskie wartości.
Nie masz coś luźne w ramie?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 19:54
autor: Marek_Sp
Raczej w ramie nie bo rama jest wzmocniona dość pokaźną kratownicą , wzmocnienia przód i tył wg. jagusiowej, jedynie co może być to jest luz na prowadnicy Z która trzyma oś X od strony silnika muszę kupić łożysko lekko czuć luz i słychać stuk. Moze to to ?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:21
autor: Marek_Sp
Jak sugerowałeś zmniejszyłem jerk do 5 i prędkość do 400 poprawa jest ale przy Y wypukłym duze zaburzenia przy napisie 20 mm

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:25
autor: dragonn
A jeszcze jedna rzecz :D, paski napięte? Masz naciągacze pasków?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:53
autor: Marek_Sp
Tak mam naciągacze pasków może za mocno Y ? X jest mniej napięta Teraz zmniejszyłem do 250 i nadal nie to a co ten jerk robi ? chodzi mi os trone mechaniczną

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:54
autor: Pajacyk0v
Marek_Sp pisze:Jak sugerowałeś zmniejszyłem jerk do 5 i prędkość do 400 poprawa jest ale przy Y wypukłym duze zaburzenia przy napisie 20 mm
Nie tędy droga. Wszyscy piszą żeby w slicerach ustawiać 15/400 dla anet, a to prosta droga to takich baboli...

viewtopic.php?f=8&t=3156

Daj jej pracować z fabrycznymi parametrami (wyłącz nadpisywanie acc/jerk w slicerze).

Ogarnij ramę. może gdzieś ci pękła? Moja akrylówka zaczeła się rozpadać po 5mc.

Ogarnij napinacze pasków.

Jeżeli nadal będzie słabo to niestety ale musisz zejść na ziemię i zmniejszyć prędkości drukowania aż defekty zanikną (na A6 miałem akceptowalną jakość realnie przy 25-35mm/s). Etap kolejny? Nowa, metalowa rama lub całkiem nowa drukarka :DD

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:56
autor: dragonn
To jest tak jak by dopuszczalna wartość nagłej zmiany prędkości bez akceleracji. Spróbuj się po prostu pobawić się tymi wartościami. Spróbuj też zmniejszyć prędkość drukowania obrysu.

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 20:59
autor: Pajacyk0v
Wrzuć jakieś foty jak ona w ogóle teraz wygląda.

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 21:04
autor: Marek_Sp
No to przywrócić ustawienia w eeprom ? Rama chyba nie, jutro zobaczę,myślałem o nowej ramie ale czy alu czy stalowa ? to jak ustawić slic3r bo mam PL i zadnego acc/jert nie ma ?(pewne jest ale jak to nazwali ?)

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 21:33
autor: Pajacyk0v
Marek_Sp pisze:No to przywrócić ustawienia w eeprom ? Rama chyba nie, jutro zobaczę,myślałem o nowej ramie ale czy alu czy stalowa ? to jak ustawić slic3r bo mam PL i zadnego acc/jert nie ma ?(pewne jest ale jak to nazwali ?)
Jeżeli nie zmieniałeś parametrów z menu drukarki to nic nie musisz przywracać. Jeżeli zmieniałeś z slic3r to wyzeruj pola Print Settings > Acceleration Control (advanced).

BTW.
Posługiwanie się tłumaczeniami w druku 3d (i nie tylko) wg. mnie robi więcej krzywdy niż pożytku.

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 12 paź 2018, 22:59
autor: Marek_Sp
Akurat jestem zwolennikiem używania polskiego np.miedzymordzie [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 13 paź 2018, 15:35
autor: Marek_Sp
Przerwa bo grzałka padła zona się zastanawia co będę robił

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 00:49
autor: Marek_Sp
No i szlag mnie znowu trafia bo grzałka przyszła i w porywie szaleństwa stwierdziłem ze te łożyska są zupełną pomyłka bo z założenia muszą mieć luz a przejadając jakaś strunę znalazłem taki pomysł http://www.thingiverse.com/thing:2043585 i nawet spodobał mi się bo w sensowny ale ...po naniesieniu poprawek czyli podkładek w wydruku wydrukowałem komplet dla osi Y i X ( masa śrubek i łożysk ) i nadal to nie to bo jakąś ciągle zmienia po zmianie Z położenie i co ciekawe ... jedna kostka na tych samych ustawieniach wychodzi inaczej. Luzy zniknęły po tym rozwiązaniu ale musze jeszcze dobrać sprężyny bo na sztywno to trochę szarpie.Powiedzcie czy z delta są takie kłopoty czy mniej ? N razie nie jestem zadowolony a mojej Anety, oczywiście coś wydrukuje ale ....

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 06:55
autor: McKee
Proponuję obniżyć wymagania.
Jak drukuje to nie trać czasu na poprawki, miej radość z drukowania (chyba, że wolisz grzebać w drukarce).
Pytanie o deltę jest niewłaściwie zadane - problemy nie są kwestią typu drukarki, tylko jej wykonania. Im tańszy sprzęt tym tańsze elementy z którego ten sprzęt jest zbudowany. Chcesz mieć mniej bezobsługowy, bez luzów, bez tarć i nie wykrzywiający się od podmuchu wentylatora ;), to musisz zainwestować (możesz powoli wymieniać poszczególne komponenty anet-y ale wydasz tyle co za używane Gate (daje jako przykład - bo to solidne drukarki były). Możesz też kupić jakąś gotową drukarkę którą ktoś z forumowiczów zbudował. Inwestycja w Anet nie ma sensu moim zdaniem (innego sensu niż nauka i frajda z grzebania (niektórzy to lubią)). Wymiana taniej Anety na tanią deltę raczej ci nie pomoże (ew. może poczekaj: sporo osób kupiło te tanie delty, więc może ktoś dopieści i sprzeda (z nudów że już nie może "dopieszczać")).

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 08:08
autor: GrzegorzM
A prowadnice pionowe masz sztywno osadzone w ramie ?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 11:57
autor: Marek_Sp
Tak są sztywno, możliwe ze sam zacznę budować ale jeszcze nie wiem coś ciągle jest nie tak jakieś rozwiązanie to mnie nawet ciekawi a sam slicer bo uzywam slic3r pe ? kostka jest trudna do wydrukowania. Jakies fotki dziś dam to podyskutujemy może coś podpowiecie.

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 12:04
autor: FlameRunner
Panowie, jesteście pewni że osadzanie na sztywno krzywych prowadnic to dobry pomysł?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 12:43
autor: Marek_Sp
Jakich krzywych ? Zależy z jaka dokładnością były wykonane a wyzwalać następną kasę na prowadnice nie będąc pewnym sukcesu to trochę bez sensu

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 13:13
autor: FlameRunner
Przecież niedawno pisałeś, że masz krzywe?

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 24 paź 2018, 13:14
autor: Marek_Sp
Powierzchnie są porysowane w osi są

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Re: Moja Aneta i co z nią dalej robić ?

: 26 paź 2018, 12:37
autor: Marek_Sp
Z juz ok nie ma artefaktów ale evho, podobno na to ma wpływ drgające rama oczywiście prędkość można zmniejszyć a jest jakąś inna droga ?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka